Hore

Sony α7R III a dva nové objektívy

Nový plnoformátový fotoaparát s výnimočnými objektívmi, Sony α7R III, prináša špičkovú kombináciu rozlíšenia a rýchlosti.

Inovatívny plnoformátový bezzrkadlový model ponúka vysoké rozlíšenie s 42,4 MP, sériové snímanie rýchlosťou 10 fps, rýchly a presný výkon autofokusu v kompaktnom tele.

  • 35mm plnoformátový obrazový snímač 42,4 MP[i] so zadným osvetlením Exmor R™ CMOS a s pokročilým spracovaním obrazu
  • Sériové snímanie rýchlostí, až 10 fps[ii], buď v režime s tichou uzávierkou, alebo s uzávierkou mechanickou a plným sledovaním expozície AF/AE
  • 399 bodov detekcie fázy AF, ktoré pokrývajú 68%[iii] plochy, 425 bodov detekcie kontrastu AF a približne dvakrát viac bodov efektívneho ostrenia na oko (Eye AF)[iv]
  • Optická stabilizácia obrazu v 5 osiach v tele umožňuje predlženie expozície až o 5,5 krokov[v]
  • Natáčanie videí vo vysokom rozlíšení v 4K[vi] s technológiou „full pixel readout“ bez zlučovania pixelov[vii]
  • Bol úplne prepracovaný pre profesionálne použitie, vrátane zdokonaleného autofokusu, duálneho slotu pre SD karty, predlženej výdrže batérie, super rýchleho USB (USB 3.1 gen. 1) USB terminál typu C™ a tak ďalej.
  • Kompaktné ľahké telo, vážiace len 652g[viii]


Spoločnosť Sony dnes predstavila pôsobivý prírastok svojho radu plnoformátových systémových fotoaparátov, α7R III (model ILCE-7RM3).

Vďaka skoku v evolúcii vo výkone a efektivite spracovania obrazu kombinuje nový α7R III vysoké rozlíšenie obrazového snímača Exmor R CMOS s 42,4 MPi so zadným osvetlením s pôsobivou rýchlosťou snímania, dosahujúcou až 10 fpsii s plným sledovaním AF/AE, rovnako tak aj úchvatný obraz a video v kvalite 4K6, široký dynamický rozsah v 15 krokoch, vysokú citlivosť s redukciou zvuku s takmer plnou stop4 a ďalšie. Vďaka týmto úžasným schopnostiam, kompaktnosti a nízkej hmotnosti tela, ide o extrémne univerzálny nástroj pre fotografov, kameramanov a multimediálnych tvorcov, a všetkých ostatných profesionálov, ktorí vyžadujú spoľahlivosť, flexibilitu a univerzálnosť.

Nová úroveň kvality obrazu

Vysoké rozlíšenie so 42,4MP. Obrazový snímač Exmor R CMOS so zadným osvetlením využíva dizajn umiestnenia šošovky priamo na čip a antireflexnú povrchovú úpravu (A)R na povrchu krycieho skla snímača, ktorá zásadne zlepšuje efektivitu zberu svetla a umožňuje výkon s nízkou hladinou šumu a širokým dynamickým rozsahom.

Sony α7R III taktiež ponúka nový pomocný LSI čip, ktorý efektívne zdvojnásobuje* rýchlosť čítania obrazového snímača, ďalej ponúka zdokonalený procesor BIONZ X™, ktorý zvyšuje rýchlosť spracovania približne na 1,8 násobok v porovnaní s α7R II. Tieto výkonné komponenty dohromady umožňujú, aby bol fotoaparát schopný snímať vyššou rýchlosťou, a zároveň taktiež umožňuje jeho impozantné rozpätie ISO 100 - 32000 (rozšíriteľné na ISO 50 – 102400 u statických fotografií) a obrovský 15-krokový[ix] dynamický rozsah pri nastavení nízkej citlivosti. To zaisťuje vynikajúci celkový výkon pri všetkých nastaveniach a za všetkých podmienok pri fotografovaní.

Nový plnoformátový model bol skonštruovaný bez optického low-pass filtra, aby sa tak maximalizovalo rozlíšenie, a zároveň bol taktiež schopný podávať výstup v 14 bitovom formáte RAW, a to aj pri fotografovaní v tichom režime sériového snímania. Fotoaparát je vybavený inovatívnym systémom päťosovej optickej stabilizácie obrazu, ktorý bol doladený tak, aby podporil schopnosť snímania vo vysokom rozlíšení, ktoré umožňuje predĺženie expozície o 5,5 krokav, čo je najvyšší[x] výkon kompenzácie pri systémoch stabilizácie obrazu. Ponúka tiež novú uzávierku s nízkymi vibráciami, ktorá obmedzuje vibrácie a rozmazanie obrazu vo všetkých režimoch, vrátane vysokorýchlostného snímania s rýchlosťou 10 fps, a ďalej ponúka niekoľko iných zlepšení v presnosti reprodukcie farieb pleťových tónov.

Vysoký výkon AF a sledovanie AF/AE pri rýchlosti až 10 fpsii

Nová inovatívna plnoformátová bezzrkadlovka α7R III je vybavená vybrúseným systémom spracovania obrazu, ktorý jej umožňuje robiť snímky s plnými 42,4MP, rýchlosťou až 10 fps s kontinuálnym, presným sledovaním AF/AE, až do kvality snímok 76 JPEG / RAW alebo 28 nekomprimovaných snímok v RAW[xi].  Tento vysokorýchlostný režim s 10 fps je k dispozícii buď s mechanickou uzávierkou, alebo s celkom tichým snímaním[xii], a tým prispieva k obrovskej flexibilite fotoaparátu. Fotoaparát taktiež zvláda kontinuálne snímanie v režime so živým náhľadom rýchlostí, až 8 fps,[xiii] s minimálnym oneskorením hľadáčika alebo LCD displeja. Tieto vysokorýchlostné možnosti zaisťujú, aby bolo možné zachytiť rýchlo sa pohybujúce objekty s extrémnou presnosťou a neuveriteľnými detailmi snímok.

Ďalším zlepšením je pri fotení vo veľkých dávkach to, že sú pri ich ukladaní na pamäťovú kartu dostupné mnohé kľúčové funkcie fotoaparátu, vrátane prístupu cez tlačidla ‘Fn’ (Function) a ‘Menu’, prehrávanie snímok a ďalšie menu a parametre,* vrátane hodnotenia snímok (image rating) a ďalších funkcií, ktoré umožňujú triedenie snímok podľa miesta.

Navyše, ak je fotografovaná scéna osvetlená žiarovkami alebo umelým osvetlením, môže fotograf aktivovať funkciu Anti-flicker[xiv], ktorá umožní α7R III automaticky detekovať frekvenciu osvetlenia a zistiť dobu uzávierky, a tým minimalizovať vplyv osvetlenia na zachycované snímky. Tým sú minimalizované akékoľvek anomálie expozície a farby, ktoré sa niekedy môžu objaviť v hornej a dolnej časti snímky vyhotovenej pri vysokých rýchlostiach uzávierky.

Zdokonalený systém ostrenia α7R III sa skladá z 399 bodov AF detekcie fázy, ktoré pokrývajú približne 68% plochy snímky v horizontálnom aj vo vertikálnom smere. Ďalej je tu aj 425 bodov AF kontrastného ostrenia, čo je o 400 bodov viac ako pri α7R II. Tento pokročilý systém ponúka zaostrenie AF v približne polovičných časoch než je to u α7R II v nedostatočných svetelných podmienkach, a zároveň so sledovaním pohybu, ktoré je približne dvakrát presnejší. Funkcia Eye AF, ktorá vzbudila veľký ohlas, je taktiež približne 2krát efektívnejšia a je k dispozícii pri použití objektívov typu A-mount s adaptérom.[xv]

Ďalšie vylepšenia flexibility ostrenia zahŕňajú dostupnosť AF vo Focus Magnifier, podporu detekcie fázy AF pri použití objektívov typu A-mount[xvi], tlačidlo ‘AF On’, multifunkčný volič či ‘joystick’ na rýchlu zmenu ostriacich bodov, flexibilnú funkciu ostrenia dotykom a mnoho ďalšieho.

Vysoko kvalitný 4K pre profesionálnych kameramanov

Nový α7R III je výnimočne zdatný taktiež ako videokamera, ponúka nahrávanie videa v 4K (3840x2160 pixelov) v celej šírke plnoformátového obrazového snímača. Pri nahrávaní vo formáte Super 35 mm využíva kamera technológiu „full pixel readout“ bez zlučovania pixelov, takže zhromažďuje 5K[xvii] informácie, ktoré prevzorkuje tak, aby bol výsledný záznam vo vysoko kvalitnom 4K s výnimočnou kvalitou detailov a hĺbkou.

Model α7R III tiež disponuje novým HLG (Hybrid Log-Gamma)[xviii], ktorý podporuje Instant HDR workflow a umožňuje prehrávanie nádherných realistických záberov v 4K HDR na televízoroch kompatibilných s HDR (HLG). Okrem toho ponúka taktiež S-Log2 a S-Log3 pre väčšiu flexibilitu odstupňovania farieb. Fotoaparát môže taktiež nahrávať Full HD pri 120 fps až do 100 Mbpsvi, čo umožňuje kontrolu záznamu a eventuálnu editáciu do 4x alebo 5x spomalených[xix] video súborov vo Full HD rozlíšení so sledovaním AF.

Konštrukcia, dizajn a možnosť osobného nastavenia pre profesionálov

Najnovší plnoformátový fotoaparát od Sony oplýva množstvom vylepšených vlastností, ktoré mu dodávajú profesionálnu funkčnosť. Patria medzi ne duálne sloty pre pamäťové médiá, keď jeden slot podporuje pamäťové karty UHS-II typu SD. Užívatelia majú veľa možností ako obsah uložiť, vrátane oddeleného nahrávania do JPEG/RAW, samostatného ukladania statických snímok/nahrávanie videa, oneskorené nahrávanie a ďalšie. Výdrž batérie bola taktiež značne predĺžená, pretože nový fotoaparát využíva batérie Sony série Z, ktoré majú približne 2,2násobnú kapacitu oproti batériám série W, používanými α7R II.

Model α7R III prináša zdokonalený hľadáčik Quad-VGA OLED Tru-Finder™ s vysokým rozlíšením a vysokým jasom s približne 3,686k bodmi pre extrémne presné zobrazenie s realistickými detailmi. Hľadáčik Tru-Finder, ktorý nájdeme taktiež pri uznávanom fotoaparáte Sony α9, dostal povrchovú úpravu ZEISS® T* Coating, ktorá značne obmedzuje odlesky, a taktiež fluórovú vrstvu na vonkajšej šošovke, ktorá odpudzuje nečistoty. Má aj nastaviteľnú snímkovaciu frekvenciu s možnosťou nastavenia na 50 fps alebo 100 fps[xx], aby sa čo najlepšie prispôsobil typu akcie. LCD displej bol vylepšený tiež a ponúka rozlíšenie 1,44 miliónov bodov a technológiu WhiteMagic™, ktorá zlepšuje čitateľnosť v jasných svetelných podmienkach vonku. K dispozícii je taktiež nastavenie „štandardnej” alebo “vysokej” kvality displeja pre hľadáčik aj displej. „Vysoká” kvalita ťaží z veľkého množstva dát čítaných z 42,4MP snímača, ktoré zaisťujú extrémne precízne zobrazovanie na displeji hľadáčika a monitora s prirodzenejším náhľadom.

Nový fotoaparát je ďalej vybavený multifunkčným voličom – joystickom, ktorý ponúka efektívny spôsob zmeny ostriacich bodov, a taktiež tlačidlom ‘AF ON’, ktoré aktivuje autofokus pri snímaní statických fotografií alebo videí.

Nový α7R III umožňuje jednoduchý prenos súborov do smartfónu, tabletu, počítača alebo na FTP server pomocou Wi-Fi®, ale k dispozícii je taktiež synchronizačný terminál, ktorý umožňuje priame pripojenie externých zábleskových jednotiek a káblov pre jednoduchú synchronizáciu bleskov. K dispozícii je aj superrýchly USB terminál (USB 3.1 gen. 1), USB typu C™, ktorý zaisťuje väčšiu flexibilitu napájania alebo pripojenie príslušenstva, a rovnako aj vyššiu rýchlosť prenosu snímky pri pripojení k počítaču.

Nový súbor softwarov „Imaging Edge” a režim Pixel Shift Multi Shooting

Najnovšie prichádza spolu s α7R III súbor softwarov pomenovaný „Imaging Edge”, ktorý rozširuje kreatívne možnosti celého procesu snímania – od okamžitého spracovania, po následné spracovanie snímky. „Imaging Edge” obsahuje tri aplikácie pre PC, nazvané „Remote“, „Viewer“ a „Edit“, ktoré je možné sťahovať bezplatne, a ktoré podporujú snímanie so živým náhľadom na PC a snímanie do RAW.

Spolu s univerzálnym α7R III sa taktiež po prvý raz predstaví nový režim Pixel Shift Multi Shooting, ktorý naplno ťaží z vyspelej vstavanej optickej päťosovej stabilizácie v tele. Jeho pomocou je možné vytvárať nádherné realistické zložené snímky. V tomto režime fotoaparát presne posunie záber pri snímaní o jeden pixel, aby tak zachytil štyri samostatné snímky s posunom pixelov, ktoré majú dohromady približne 169,6 megapixelov* obrazových dát. Tieto štyri snímky je možné zložiť a spracovať pomocou nového súboru softwaru „Imaging Edge“. Konečným výsledkom sú snímky s obrovským rozlíšením a úrovňou farebnej presnosti, ktoré nemajú obdobu. Ideálne sa hodí na fotografovanie architektúry, umenia alebo zachytenia ďalších statických objektov s mnohými komplikovanými detailmi.


[i] Približne, efektívny
[ii] Až 10 fps pri sériovom snímaní v režime “Hi+” a až 8 fps pri sériovom snímaní v režime “Hi”. Maximálny fps závisí od nastavenia fotoaparátu
[iii] Približne 68% plochy snímky v horizontálnom i vertikálnom smere
[iv] V porovnaní s α7R II podľa testov Sony
[v] Štandardy CIPA. Len pri otrasoch v osi uhlového náklonu. Objektív Planar T* FE 50mm F1.4 ZA. Dlhá expozícia NR vypnuté/off
[vi] Pre formátové nahrávanie videa vo formáte XAVC S je nutná pamäťová karta SDHC/SDXC triedy 10 alebo vyššia
[vii] V režime Super 35mm.
[viii] Približne
[ix] Testovacie podmienky Sony pre fotografie
[x] U digitálnych kamier s plnoformátovým snímačom. Podľa tlačovej správy k októbru 2017, na základe prieskumu Sony
[xi] Režim sériového snímania “Hi+” s pamäťovými kartami SDXC kompatibilnými s UHS-II. Testovacie podmienky Sony.
[xii] K určitému skresleniu môže dôjsť u rýchlo sa pohybujúcich objektov, alebo pri rýchlom pohybe fotoaparátom do strany
[xiii] Režim “Hi”. Maximálne fps závisí od nastavenia fotoaparátu.
[xiv] Detegované sú len frekvencie blikania 100 Hz a 120 Hz. Rýchlosť sériového snímania sa môže spomaliť. Funkcia Flicker-free nie je k dispozícii v priebehu snímania v tichom režime, expozícii BULB, alebo pri nahrávaní videa
[xv] Len s objektívmi SSM alebo SAM. Eye AF nie je podporovaná pre natáčanie videí. AF-C je možné používať lev v prípade, ak bol zvolený systém AF “Phase detection” (detekcia fázy), ale zaostrenie je počas sériového snímania v akomkoľvek režime okrem “Continuous: Lo” (Hi+, Hi, Mid) uzamknuté na prvú snímku.
[xvi] Len s objektívmi SSM alebo SAM. S adaptérom LA-EA3. Detekcia fázy AF nie je podporovaná pri natáčaní videí. AF-C je možné použiť len ak bol zvolený systém AF „Phase detection” (detekcia fázy), ale zaostrenie je v priebehu sériového snímania v akomkoľvek režime okrem “Continuous: Lo” (Hi+, Hi, Mid) uzamknuté na prvú snímku.
[xvii] 15 megapixelov
[xviii] Ak prehrávate videá v HDR (HLG), pripojte tento produkt k televízoru Sony, kompatibilnému s HDR (HLG)
[xix] Bez nahrávania zvuku. Vyžaduje pamäťovú kartu SDHC/SDXC triedy 10 alebo vyššej
[xx] V PAL. 60fps alebo 120fps v NTSC

Nový kompaktný a ľahký objektív FE 24-105mm F4 G OSS

Nový objektív so štandardným zoomom a bajonetom typu E-mount FE 24-105mm F4 G OSS Standard Zoom prináša skutočný výkon pre fotografovanie statických snímok aj natáčanie videa v kompaktnom dizajne.

Spoločnosť Sony predstavila najnovší prírastok do svojho stále sa rozširujúceho radu objektívov typu E-mount pre plnoformátové fotoaparáty. Je ním FE 24-105mm F4 G OSS Standard Zoom (model SEL24105G).

Nový plnoformátový objektív pokrýva bežne využívané rozpätie ohniskových vzdialeností 24 - 105mm, prináša vynikajúci obrazový výkon objektívov G Lens™ s najnižšou hmotnosťou konštrukcie vo svojej triede[i], ktorá maximalizuje jeho univerzálnosť a využiteľnosť. FE 24-105mm F4 G OSS je preto možné pri fotografovaní využívať mnohostranne, vrátane fotenia krajín, portrétov, svadieb a ďalších. Tento objektív taktiež disponuje rýchlym, precíznym a tichým autofokusom, a to jednak pri fotografovaní statických snímok, tak aj pri natáčaní videa. Vďaka tomu je ideálnym doplnkom širokého radu fotoaparátov Sony E-mount.

Skvelý optický výkon a výnimočné rozlíšenie

Nový objektív Sony FE 24-105mm F4 G OSS ponúka výnimočnú ostrosť až do okrajov v celom rozsahu zoomu, a pritom vytvára pri všetkých ohniskových vzdialenostiach nádherný „bokeh“ alebo rozostrenie pozadia.

Túto vysokú kvalitu obrazu umožňuje vyspelá optická konštrukcia, ktorá zahŕňa štyri asférické optické členy, z ktorých dva sú šošovky s vysokou presnosťou AA (advancedaspherical). Ďalej tiež obsahuje tri strategicky umiestené členy ED s extra nízkou disperziou svetla (Extra-lowDispersion), ktoré fungujú v kombinácii s vyššie zmienenými asférickými členmi tak, že minimalizujú chromatickú aberáciu a zaistia snímanie v čo najdokonalejšom rozlíšení.

Objektív je taktiež vybavený originálnou povrchovou úpravou Sony Nano AR, ktorá potláča vnútorné odlesky a tzv. ghosting. Využíva kruhovú clonu, a tým zaisťuje vysokú kvalitu bokehu, ktorá je typická pre celý rad objektívov Sony G.

Kompaktná ľahká konštrukcia a flexibilita pri fotení

Nový objektív FE 24-105mm F4 G OSS váži približne 663 gramov (23,4 oz). Vďaka tomu sa vo svojej triede zaraďuje k ľahkým. V kombinácii s niektorým z kompaktných tiel fotoaparátov Sony E-mount ponúka fotografom a kameramanom omnoho mobilnejší a ovládateľnejší systém fotoaparátov, ktorý úžasne zvyšuje ich flexibilitu pri fotení.

Nový fotoaparát má navyše okrem kompaktného dizajnu a univerzálneho rozpätia ohniskových vzdialeností 24-105mm taktiež minimálnu ostriacu vzdialenosť 0,38m, ktorá umožňuje fotografovanie pôsobivých detailov zblízka. Je tiež vybavený vstavanou optickou stabilizáciou obrazu, ktorá zjednodušuje zhotovenie ostrých, nerozmazaných snímok pri fotení z ruky.

Vysoko pokročilý a presný autofokus

Aby bolo možné sledovať rýchlo sa pohybujúce objekty, je nový objektív so štandardným zoomom vybavený systémom DDSSM (Direct Drive SSM), ktorý je schopný rýchlo nastaviť ostriace skupiny objektívov s vysokou presnosťou a minimálnym hlukom. Tento vyspelý systém kombinovaný s priebežnou sveteľnosťou F4 pre všetky ohniskové vzdialenosti robí z modelu SEL24105G skvelú voľbu pre fotografovanie i natáčanie videí.

K univerzálnosti nového objektívu so štandardným zoomom prispieva aj nové programovateľné tlačidlo pre uzamknutie ostrenia, dizajn odolný proti prachu a vlhkosti[ii]a fluórová povrchová úprava predného člena, ktorá pomáha odpudzovať prach, vodu, olej a ďalšie znečistenie.


[i] V porovnaní s aktuálne dostupnými plnoformátovými objektívmi so štandardným zoomom 24-105mm F4 (k 25. októbru 2017, prieskum vykonaný spoločnosťou Sony)
[ii] 100% odolnosť proti prachu a vode nie je zaručená

Sony oznámila vývoj nového plnoformátového superzoom teleobjektívu G Master™ 400mm F2.8 s objímkou typu E-mount

Spoločnosť Sony oznámila vývoj nového dlho očakávaného super zoom objektívu FE 400mm F2.8 GM OSS, ktorý má byť uvedený na trh v lete 2018.

Nový objektív ponúkne neuveriteľne vysoké rozlíšenie a pôsobivo krásny bokeh objektívov uznávaného špičkového radu Sony G Master™, pritom taktiež dlhú ohniskovú vzdialenosť so svetelnosťou F2.8. Táto kombinácia prinesie všetkým profesionálnym fotografom športu, reportáží či divokej prírody, ktorí chcú zachytiť všetky rozhodujúce okamihy na snímkach s ešte dokonalejšou kvalitou, nový zážitok pri fotografovaní na vyššej úrovni.

Spoločnosť Sony bude aj naďalej rozširovať svoje portfólio objektívov tak, aby spĺňala požiadavky rôzne zameraných fotografov, kameramanov a multimediálnych tvorcov, vďaka mnohým rôznym vlastnostiam, ktoré umocnia silu radu inovatívnych fotoaparátov α™.

Ďalšie detaily a špecifikácie nového superzoom teleobjektívu FE 400mm F2.8 GM OSS budú uverejnené neskôr. FE 400mm F2.8 GM OSS bude uvedený na trh v lete 2018.

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
marcus_labeo
2017-10-30 15:09:45
Niekto sa zjavne inšpiroval Nikonom D850. Teda že Sony nebude rozdeľovať foťáky na tie s vysokým rozlíšením, ale pomalšie, a rýchle s menším rozlíšením, ale spravia all-in-one. Vzhľadom na výrazné vylepšenia a priblíženie a9 bude ešte menej ľudí ochotných platiť za a9 a uspokoja sa s a7R.
Inak 24-105mm je vítaný prínos, konečne univerzálny cestovný objektív (24-70mm je ako univerzál málo). Hoci som tak nejak čakal, že nesvetelné sklo s f4 bude o niečo menšie/ľahšie, napr. 24-105/4 pre FF zrkadlovky Canon váži v podstate rovnako, od mirrorlessu by človek predsalen čakal niečo menšie ako 77mm závit a 663g.
 
Jozef Macák
2017-10-30 16:46:34
príspevok od: marcus_labeo
Niekto sa zjavne inšpiroval Nikonom D850. Teda že Sony nebude rozdeľovať foťáky na tie s vysokým rozlíšením, ale pomalšie, a rýchle s menším rozlíšením, ale spravia all-in-one. Vzhľadom na výrazné vylepšenia a priblíženie a9 bude ešte menej ľudí ochotných platiť za a9 a uspokoja sa s a7R.
Inak 24-105mm je vítaný prínos, konečne univerzálny cestovný objektív (24-70mm je ako univerzál málo). Hoci som tak nejak čakal, že nesvetelné sklo s f4 bude o niečo menšie/ľahšie, napr. 24-105/4 pre FF zrkadlovky Canon váži v podstate rovnako, od mirrorlessu by človek predsalen čakal niečo menšie ako 77mm závit a 663g.
No, co ja viem..este pred D850 tu bola A99II s podobnymi parametrami, takze sony sa asi inspirovalo samo sebou
Inak 24-105/4: aktualna vezia od Canonu vazi 795g, sony 663g
Zrejme si sa dival na tu 15 rokov staru prvu verziu...

https://www.bhphotovideo.com/c/product/1274709-REG/canon_ef_24_105mm_f_4l_is.html
 
PavolDelej
2017-10-30 17:15:37
príspevok od: marcus_labeo
Niekto sa zjavne inšpiroval Nikonom D850. Teda že Sony nebude rozdeľovať foťáky na tie s vysokým rozlíšením, ale pomalšie, a rýchle s menším rozlíšením, ale spravia all-in-one. Vzhľadom na výrazné vylepšenia a priblíženie a9 bude ešte menej ľudí ochotných platiť za a9 a uspokoja sa s a7R.
Inak 24-105mm je vítaný prínos, konečne univerzálny cestovný objektív (24-70mm je ako univerzál málo). Hoci som tak nejak čakal, že nesvetelné sklo s f4 bude o niečo menšie/ľahšie, napr. 24-105/4 pre FF zrkadlovky Canon váži v podstate rovnako, od mirrorlessu by človek predsalen čakal niečo menšie ako 77mm závit a 663g.
Ak by nikon nemal senzor od sony tak nemaju ziadnu revolucnu d850
 
fatality
2017-10-30 20:46:08
príspevok od: PavolDelej
Ak by nikon nemal senzor od sony tak nemaju ziadnu revolucnu d850
pises,ako keby Sony Nikonu tie senzory darovali..normalny byznis,nieco sa
oplati vyvinut,ine kupit..Apple pouziva cipy Samsungu,Samsung panely Foxcon atd..
nic neobvykle..
 
IO-NR
2017-10-31 10:46:10
660g vs 800g je dost velky rozdiel - podobny ako medzi APSC a FF sklami. Parametrovo je toto telo uplne perfektne, urcite sa inspirovali fotografmi, lebo vyvoj bol zrejme v podobnom case, ako vznikal aj D850 (a tak sa nim velmi nemohli inspirovat). Nikon aj Sony musia trocha precikat Canon, aby mali aspon ako-take predaje popri 5D4. Navyse, ako bolo napisane uz vyssie, davno pred D850/A7rIII/A9 bol A99II....
 
slavosamuelcik
2017-11-03 00:55:57
príspevok od: PavolDelej
Ak by nikon nemal senzor od sony tak nemaju ziadnu revolucnu d850
850 tka by mala mať senzor od Toshiby
 
youreye
2017-11-03 15:12:45
príspevok od: IO-NR
660g vs 800g je dost velky rozdiel - podobny ako medzi APSC a FF sklami. Parametrovo je toto telo uplne perfektne, urcite sa inspirovali fotografmi, lebo vyvoj bol zrejme v podobnom case, ako vznikal aj D850 (a tak sa nim velmi nemohli inspirovat). Nikon aj Sony musia trocha precikat Canon, aby mali aspon ako-take predaje popri 5D4. Navyse, ako bolo napisane uz vyssie, davno pred D850/A7rIII/A9 bol A99II....
No myslim ze Sony precikalo riadne aj Canon ked v prvej hodine predpredaja len v jednom internetovom obchode uz mali predopjednavku na 1000 kusov!
Takze ak si chlapci od Nikonu a Canonu nesvihnu a nepredstavia FF CSC tak ten rozbehnuty Sony vlacik ani nedobehnu!
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované