Hore

Sony predstavuje XperiaTM Z5 a XperiaTM Z5 Compact

Sony predstavuje XperiaTM Z5 a XperiaTM Z5 Compact s novou generáciou fotoaparátu pre smartfón a XperiaTM Z5 Premium, prvý 4K1 smartfón2 na svete

  • Xperia Z5 prináša najlepší fotoaparát v špičkovom  smartfóne3 s elegantným vode odolným4 dizajnom
  • Xperia Z5 Compact ponúka rovnaké vlastnosti ako vlajková loď, bez kompromisov, len vo formáte do jednej ruky
  • Super vlajková loď Xperia Z5 Premium mení definíciu mobilnej zábavy vďaka celosvetovo prvému 4K UHD displeju v smartfóne5 a s 4K Ultra HD technológiou pre náročných
  • Fotoaparát novej generácie, navrhnutý so Sony technológiou vymeniteľnej šošovky fotoaparátu αTM, vytvorený s cieľom zachytiť momenty v zlomku sekundy - úplne nový 23MP snímač Exmor RS pre mobilné zariadenia podporuje najrýchlejšie automatické zaostrovanie v špičkovom smartfóne6
  • Integrovaný snímač odtlačkov prstov v hlavnom tlačidle pre intuitívne odomknutie

Spoločnosť Sony Mobile Communications (“Sony Mobile”) včera predstavila novú generáciu svojich smartfónov - Xperia Z5 a Xperia Z5 Compact ako aj celosvetovo prvý 4K smartfón Xperia Z5 Premium – pričom každý z nich je navrhnutý s cieľom vylepšiť každodenné zážitky.


„Smartfóny sú súčasťou životov ľudí,” povedal Hiroki Totoki, prezident a CEO Sony Mobile Communications. „Keďže užívatelia už vytvárajú, zdieľajú a užívajú väčšinu obsahu, keď sú na cestách, rozhodli sme sa použiť najnovšie Sony inovácie v oblasti fotoaparátu, dizajnu a displeja, aby rad Xperia Z5 bol najlepšou možnou platformou pre súčasný životný štýl a zábavu.”

Zážitok z mobilného fotoaparátu ako žiaden iný

Xperia Z5 má úplne nový, veľký 23MP obrazový senzor Sony 1/2.3 Exmor RS pre mobilné zariadenia a objektív F2.0 G Lens - úplne prepracovaný Sony modul fotoaparátu v smartfóne od uvedenia Xperia Z1, navrhnutý s αTM Sony technológiou vymeniteľnej šošovky, ktorá sa zakaždým postará o jasné a živé zábery.

Fotoaparát má najrýchlejšie automatické zaostrovanie použité v smartfóne,  účinné spojenie rýchlosti a presnosti vďaka čomu s ľahkosťou zachytí aj bleskové momentky. Poskytuje prelomovú rýchlosť 0.037 sekúnd - rýchlejšie ako žmurknutie ľudského oka (priemerne 0.1 - 0.4 s), takže či už ste v parku vo výskoku za lietajúcim tanierom, potápate sa v bazéne alebo letíte vo vzduchu na vertikálnej rampe, budete mať možnosť uchovať si tieto spontánne aktivity v reálnom čase.

Kombinácia veľkého 23MP obrazového snímača Exmor RS pre mobilné zariadenia a pokrokového procesorového softvéru vám umožní dostať sa k objektom bližšie; či už ide o nejakú pamiatku, architektúru alebo iné zaujímavé objekty. S minimálnym znížením kvality sa o to postará 5x zoom. Vďaka pokrokom vo fotografovaní pri slabom osvetlení môžete robiť jasnejšie zábery aj v noci či v tmavšom prostredí, s menším obrazovým šumom a rozmazaním - čo je perfektné pri fotení východu slnka alebo nočnej panorámy.

Vzhľadom na neustávajúcu popularitu zachytávania obsahu pre sociálne médiá, rad Xperia Z5 prináša výrazné vylepšenia v podobe skvalitnenia Sony SteadyShotTM s inteligentným akčným režimom pre video (Intelligent Active Mode). Ďalšie vylepšenia znamenajú, že budete môcť plynule nahrávať aktivity ako bicyklovanie alebo jazdu na skateboarde, bez trasenia alebo chvenia. Poskytuje tiež lepší výkon pri slabom osvetlení bez rozmazania.

 

Navrhnutý pre život, s rovnakými najdôležitejšími vlastnosťami v niekoľkých formátoch

Navrhnutá poprednými kreatívcami v Sony Creative Center štúdiách vo Švédsku a Japonsku, Xperia Z5 prichádza v elegantnom jednoliatom formáte s kovovým rámom a zadnou stranou matného skla. Je očarujúca, príjemne sa drží a pre každodenný komfort je vodeodolná. S 5.2” displejom, elegantným vzhľadom a inšpiráciami z módy a interiérového dizajnu sezóny Jeseň 2015, prichádza v elegantných aj výrazných farebných prevedeniach, ktoré ulahodia akémukoľvek štýlu alebo vkusu: biela, strieborno-čierna, zlatá a zelená.

Tým, ktorí uprednostňujú kompaktný smartfón Xperia Z5 Compact prináša rovnako skvelé kamerové technológie a funkcie v kompaktnom zariadení vreckovej veľkosti. Ponúka výkon bez kompromisov v nádhernom kompaktnom dizajnovom prevedení so 4.6” displejom, vo veľkosti, ktorá skvele vyhovuje používaniu jednou rukou. Z5 Compact vám navyše umožňuje vyjadriť váš osobný štýl vďaka sviežim, jasným farbám vrátane žltej, koralovej, ktoré dopĺňajú klasickú bielu a strieborno-čiernu.

Obe zariadenia reprezentujú ikonické Sony majstrovské remeslo s použitím prvotriednych materiálov vo všetkých častiach, vrátane matného skla na zadnej strane a jemne leptaného loga Xperia vyrytého na bočnej strane, ako aj USB vstupu bez krytu pre rýchle a efektívne pripojenie a nabíjanie.

Na bočnej strane je hlavné tlačidlo s novým integrovaným snímačom odtlačkov prstov, čo znamená, že každé zariadenie je súkromné, chránené a jednoducho odomknuteľné len ľahkým zdvihnutím a stlačením, čo je jeden prirodzený pohyb. Taktiež bude podporovať štandard FIDO; overovanie prostredníctvom odtlačku prsta pri online platobných službách - pričom správy o prvých partneroch budú zverejnené čoskoro.

Silný výkon, ktorý spĺňa nároky

Xperia Z5 a Xperia Z5 Compact využívajú procesor Qualcomm Snapdragon 810, 64-bitové osemjadrové CPU s ultrarýchlou 4G LTE rýchlosťou, čo vám umožňuje dosiahnuť nové úrovne výkonu pri videách, fotografovaní i hraní hier. Či už robíte viacero vecí naraz cez Wi-Fi alebo najnovšiu sieť 4G, obe zariadenia vám prinášajú rýchlosť, ktorú potrebujete. Email s prílohami si stiahnete za pár sekúnd a streamujete videá bez omeškania alebo nechceného zasekávania vyrovnávacej pamäte.

Výkonné funkcie smartfónu vyžadujú šikovnú správu batérie. Xperia Z5 a Xperia Z5 Compact sú vybavené úžasnou, až dvojdňovou8 výdržou batérie a inovatívnou technológiou šetrenia energie od Sony, ktoré vám prinášajú špičkový výkon batérie s dlhou výdržou. Tieto nové zariadenia podporujú rýchle nabíjanie prostredníctvom Qualcomm® Quick Charge™ 2.0 vďaka čomu získate až 5,5 hodiny používania pri 10 minútovom nabití certifikovanou nabíjačkou Quick Charge™ 2.0, ako napr. Quick Charger UCH10 (v závislosti od ponuky na trhu)9.

Vedúce postavenie Sony v oblasti 4K technológií sa teraz uplatňuje v mobilných zariadeniach – Xperia Z5 Premium, prvý 4K smartfón na svete

Xperia Z5 Premium je prvým 4K smartfónom na svete s ostrým, jasným 5.5” 4K TRILUMINOS™ displejom pre mobilné zariadenia a technológiou IPS, na ktorom sa úchvatné detaily zobrazujú s neuveriteľnou presnosťou, vďaka čomu získate tie najprirodzenejšie zábery so štvornásobne väčším rozlíšením ako pri Full HD.

Xperia Z5 Premium vylepší obľúbený obsah na 4K kvalitu, zdokonalí pôvodné videá i videá tretích strán, ako aj fotky, takže Netflix, YouTube alebo fotky z dovolenky si môžete prezerať s intenzívnymi 4K detailmi, plnými života. A Xperia Z5 Premium je zostrojená tak, aby ste vďaka 4K mohli byť kreatívni a obsah Z5 Premium si mohli okamžite vychutnať, s možnosťou uchovania ktoréhokoľvek momentu v podobe záberu v 8MP kvalite.

A čo tak vložiť pamäťovú kartu zo Sony 4K kamery Action Cam FDR-X1000V do Xperia Z5 Premium, aby ste si nahraté záznamy mohli okamžite pozrieť - alebo sa jednoducho pripojte na veľkú obrazovku, buď bezdrôtovo cez DLNA alebo  cez MHL 3.0 a obsah môžete sledovať na 4K TV.

Xperia Z5 Premium je od základu navrhnutá ako vysokovýkonné mobilné zariadenie, taktiež s procesorom Snapdragon 810. S vysokokapacitnou 3430mAh batériou, ktorá vydrží až dva dni a s možnosťou rýchleho nabíjania, sa eliminuje potreba jej častého nabíjania.

Xperia Z5 Premium disponuje veľkou 32GB internou pamäťou, s možnosťou rozšírenia o ďalších 200GB pomocou externej microSD karty, čo ponúka extra miesto pre videá, filmy ako aj fotky v 4K kvalite. Xperia Z5 Premium má tiež inovatívnu Sony funkciu pamäte na displeji - dátový transfer medzi procesorom a zariadením sa optimalizuje tak, že technológia pamäte displeja v Xperia Z5 si "pamätá" obrázky zobrazované na displeji vášho smartfónu a ukladá ich do vyrovnávacej pamäte, takže celý obrázok alebo video nemusíte znovu načítať, keď si ho chcete znovu pozrieť - pri čom sa tiež šetrí batéria.

Špičkový rad s ekosystémom zábavy a obsahu

V rámci celej série Xperia vám bohaté skúsenosti spoločnosti Sony v oblasti audio technológií umožňujú vychutnávať zvuk s neuveriteľnými detailmi a v čistej kvalite. Funkcia High-Res Audio reprodukuje vysokofrekvenčný zvuk v štúdiovej kvalite. DSEE HXTM vylepšuje vernosť zvuku vašich existujúcich skladieb vo formáte MP3, AAC alebo zo Spotify takmer ku kvalite High-Res Audio. A pre vysokokvalitné bezdrôtové počúvanie hudby je tu Sony LDAC™ kodek, ktorý prenáša dáta trikrát efektívnejšie ako predchádzajúce kodeky cez Bluetooth.

A teraz, po prvýkrát, vám nové Sony slúchadlá s vysokým rozlíšením zvuku - High-Resolution Audio Headset MDR-NC750 umožňujú vychutnať si kombináciu hudby v Hi-Res Audio kvalite s technológiou digitálneho odbúravania hluku - počúvajte svoje skladby tak, ako to ich autori a interpreti zamýšľali, so znížením okolitého hluku až o 98%.

Hrajte svoje obľúbené hry na PlayStation®4 (PS4™) kdekoľvek doma s ovládačom PS4 Remote Play10. Jednoducho pripojte svoje zariadenie radu Xperia Z5 k PS4 cez domáce Wi-Fi pripojenie a použite bezdrôtový ovládač DUALSHOCK®4, aby vám nikdy neunikla ani minúta z celej akcie - nech ste v ktorejkoľvek miestnosti.

A aby sme sa uistili, že si budete aj naďalej vychutnávať len tie najlepšie zážitky, ktoré Sony ponúka, všetci užívatelia zariadení série Xperia Z5 budú môcť využívať prístup do Xperia Lounge Gold - prinášajúcej celý svet Sony zábavy priamo ku končekom vašich prstov. Získate prístup k exkluzívnym súťažiam a ponukám; buďte medzi prvými, kto si vyskúša nové aplikácie; a vychutnajte si najnovšie filmy, epizódy TV seriálov a hudbu, ktoré sú súčasťou vášho zariadenia.

Smart štýl, s novým príslušenstvom

Pri uvedení na trh budú ku každému modelu radu Xperia Z5 dostupné štýlové a ochranné kryty - Style Cover Window - vo farbách zodpovedajúcich farbám zariadení. Umožnia vám prístup k obľúbeným skratkám a widgetom vášho smartfónu cez "smart" okienko.

Stereo Bluetooth® Headset SBH54 sú viacúčelové slúchadlá s funkciou mobilného telefónu, určené pre užívateľov, ktorí chcú praktického spoločníka k smartfónu s veľkým displejom, vďaka ktorému môžu telefonovať, pozrieť si textové správy, prehrávať hudbu a počúvať FM rádio.

Dostupnosť a špecifikácie

Xperia Z5 a Z5 Compact budú celosvetovo uvedené na trh od októbra 2015 a Xperia Z5 Premium od novembra 2015 – Xperia Z5 a Xperia Z5 Premium budú dostupné v dvoch variantoch - Single SIM a Dual SIM11.

Úplný zoznam špecifikácií produktov nájdete na:

http://www.sonymobile.com/global-en/products/phones/

________________________________________________________________________________________

1 Horizontálne 3840 pixelov x Vertikálne 2160 pixelov (podľa normy SID).

2 Označenie 4K smartfón sa vzťahuje na prémiový 4K Ultra HD displej Sony Xperia™ Z5 v kombinácii s 4K video nahrávaniu, reprodukcii a zdieľaniu (cez MHL). Špecifikácie overené službou SpecTRAX spoločnosti Strategy Analytics k dátumu 3.júla 2015. Viac informácií o výsledkoch Strategy Analytics nájdete na: www.sonymobile.com/testresults.

3 Na základe hodnotenia rozlíšenia hlavného fotoaparátu, rýchlosti automatického zaostrovania a kvality obrazu zariadení Sony Xperia™ Z5 /Z5 Compact podľa 200 spotrebiteľov v UK, a ich porovnaní s Apple iPhone 6, Apple iPhone 6 Plus, HTC One M9, LG G4, Samsung Galaxy Note 4 a Samsung Galaxy S6 (tieto zariadenia spoločnosť Strategy Analytics určila ako "popredné smartfóny" t.j. ako šesť najlepších vlajkových lodí medzi zariadeniami, podľa podielu na regáloch v roku 2015). Rozlíšenie fotoaparátu bolo porovnávané top 100 najpredávanejších smartfónov roku 2015 a overené službami SpecTRAX & PriceTRAX  spoločnosti Strategy Analytics k dátumu 3. júla 2015. Spotrebiteľský prieskum realizovala spoločnosť Strategy Analytics v dňoch 5.-6. augusta 2015. Technické skúšky spoločnosť Strategy Analytics realizovala dňa 7.augusta 2015. Viac informácií nájdete na: www.sonymobile.com/testresults/

4 Zariadenia radu Xperia™ Z5 sú vode odolné a chránené pred prachom, pokiaľ sa budete riadiť niekoľkými jednoduchými inštrukciami: všetky vstupy a pripojené kryty sú pevne uzatvorené; smartfón nemôže ísť do vody hlbšie ako 1.5m a na dobu dlhšiu ako 30 minút; a malo by ísť o sladkú vodu. Občasné použitie v chlórovanej vode je povolené za predpokladu, že ho potom opláchnete v sladkej vode. Nesmie sa používať v morskej vode ani v bazénoch so slanou vodou. Nesprávne alebo nevhodné zaobchádzanie so zariadením je porušením záruky. Telefón spĺňa stupne ochrany pre vniknutím cudzích predmetov IP65 a IP68. Pre viac informácií o tejto ochrane navštívte stránku  http://support.sonymobile.com/global-en/dm/waterproof.

5 Sony Xperia™ Z5 Premium prináša 5.5palcový 4K UHD (3840x2160), displej s hustotou 806 pixelov na palec (ppi). Špecifikácie overené službou SpecTRAX spoločnosti Strategy Analytics k dátumu 3.júla 2015. Viac informácií o výsledkoch Strategy Analytics nájdete na: www.sonymobile.com/testresults.

6 Na základe výsledkov technických testov rýchlosti automatického zaostrovania Sony smartfónov Xperia™ Z5 Compact and Xperia™ Z5 v porovnaní s Apple iPhone 6, Apple iPhone 6 Plus, HTC One M9, LG G4, Samsung Galaxy Note 4 a Samsung Galaxy S6 (tieto zariadenia spoločnosť Strategy Analytics určila ako "popredné smartfóny", t.j. ako šesť najlepších vlajkových lodí medzi zariadeniami, podľa podielu na regáloch v roku 2015). Prieskum realizovala spoločnosť Strategy Analytics v období 5.-6. augusta 2015. Viac informácií nájdete na: www.sonymobile.com/testresults/

7 V súlade so smernicami CIPA (http://www.cipa.jp/index_e.html)

8 Výdrž batérie bola meraná s ohľadom na profil užívateľa smartfónu podľa spoločnosti Sony Mobile Communications AB, ktorý bol zadefinovaný v decembri 2014 a predstavuje aktívne podmienky užívateľa smartfónu, vrátane ale nielen celej škály možností využívania (telefonovanie, textové správy, surfovanie na internete, aktivity na sociálnych sieťach, hranie hier, počúvanie hudby, fotenie, prehliadanie fotografií, sledovanie videa online, nahrávanie a prehrávanie videa).

9Medzi krajiny s odchylkami, ktoré nepodporujú Quick Charge patria: BRAZÍLIA, ČILE, KOLUMBIA, COSTA RICA, DOMINIKÁNSKA REPUBLIKA, EKVÁDOR, EL SALVADOR, GUATEMALA, MEXIKO, PANAMA, PERU, PUERTO RICO, TURECKO

10 Funkcia dostupná na vybraných zariadeniach série Sony Xperia Z. Vyžaduje PS4 System, DUALSHOCK®4, Sony Entertainment Network a vysokorýchlostné internetové pripojenie. Niektoré hry túto funkciu nemusia podporovať.

11Dostupnosť môže byť na jednotlivých trhoch odlišná.

Popísané rozhranie fotoaparátu bude v zariadeniach Sony Xperia™ Z5, Z5 Compact a Z5 Premium dostupné od novembra 2015 v rámci aktualizácie softvéru. Táto aktualizácia môže spôsobiť poplatky za prenos dát.

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
marcus_labeo
2015-09-03 12:11:20
Pekné, ale na fotoportáli je asi relevantný hlavne foťák a tam nevidím reálny progres. Nový procesor a rýchlejšia práca je fajn, ale z hľadiska kvality fotiek tu posun nevidím. Je síce možné, že navýšenie na 23 MPx nezhorší kvalitu obrazu, veľmi pravdepodobne ju ale nezvýši oproti 20 MPx predchodcovi. Prvú Xperiu Z1 som si kúpil hlavne kvôli vtedy revolučnému foťáku (spolu s Nokiou Lumia prvý foťák s väčším senzorom - 1/2,3" oproti obvyklým 1/3") a solídnej svetelnosti f2, naopak rozlíšenie bolo zbytočne vysoké - 20 Mpx na kompaktovom senzore je nonsens.
4K ma nezaujíma, relevantným vylepšením pre mňa by bol buď väčší senzor alebo svetelnejší objektív a nič z toho sa nekoná. Tak budem musieť so Z1 ešte chvíľu vydržať.
 
JSP070
2015-09-04 08:52:23
Nerozumiem preco Sony chrlí nové modely ako teple rozky. S tou znackou som skoncil, ked presunuli spodne tlacitka na displej. Syn ma Z3 a nechcel by som to ani zadarmo.
 
legolas380
2015-09-06 00:41:29
ak uz sa bavime o foteni, umiestnit fotak uplne do rohu je fakt nestastne riesenie...zvlast ked to dam dakomu novemu do ruky...
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované