Hore

Spoločnosť Sony Mobile predstavila na veľtrhu MWC 2019 novú generáciu smartfónov

Spoločnosť Sony Mobile  na veľtrhu MWC 2019 predstavila štyri novinky nabité Sony inováciami.

Nová vlajková loď, Sony Xperia 1, je celosvetovo prvý smartfón s 4K OLED CinemaWide™ displejom s pomerom strán 21:9.

Nové smartfóny Sony Xperia 10 a 10 Plus od Sony prinášajú do vyššieho stredného radu široký displej s pomerom strán 21:9.

Nová Sony Xperia L3 prináša duálny fotoaparát s rozlíšením 13MP a 2MP a fantastický 5.7” HD+ displej s pomerom strán 18:9.

Xperia 1

Spoločnosť Sony predstavuje novú generáciu smartfónov - svoju novú vlajkovú loď Xperia 1 s prevratnými profesionálnymi technológiami pre kreatívnu zábavu plnú zážitkov.

 • Prvýkrát na svete 4K OLED CinemaWide™ displej v smartfónei s pomerom strán 21:9 (6.5”) a HDR technológiami pre remastering.
 • Prvýkrát na svete funkcia Eye AFii v smartfóne s trojitým objektívom a sekvenčným fotením s rýchlosťou až 10 fps s AF/AE pre presné zaostrovanie a expozíciu.
 • Vylepšené nastavenie displeja režimom Creator mode (podpora ITU-R BT.2020 a 10bitovýmiii tónovaním) a novou funkciou filmového nahrávania Cinema Pro inšpirovanej technológiou  CineAlta, vďaka ktorej budú vaše videá vždy dokonalé.
 • Ponorte sa do multidimenzionálneho zvuku Dolby Atmos® pre autentický zážitok ako z kina, vyladený v spolupráci so Sony Pictures Entertainment.
 • Zažite nový level produktivity s dvoma simultánne otvorenými aplikáciami na displeji vo formáte 21:9 multi-window.

Spoločnosť Sony Mobile Communications (“Sony Mobile”) posúva svoju víziu smartfónov na novú úroveň s najnovšou vlajkovou loďou Xperia 1, ktorá prináša osvedčené profesionálne zobrazovacie a  filmové technológie spoločnosti Sony zabalené do krásneho a elegantného smartfónu.

"Vytvorili sme novú víziu našej značky XperiaTM, aby sme našim zákazníkom  priniesli zážitky, aké si ani nevedia predstaviť," povedal Mitsuya Kishida,  prezident spoločnosti Sony Mobile Communications. "Naďalej posúvame hranice  pri vývoji inovácií a naša nová Xperia prináša originálne technológie s množstvom profesionálnych funkcií, ktoré sa postarajú o kreatívne zábavné  zážitky, aké je možné zažiť len so značkou Sony."

Vyskúšajte bezkonkurenčný CinemaWide 4K HDR OLED displej s  pomerom strán 21:9

Vychutnajte si filmy v ich pôvodnom formáte vo svojej dlani vďaka CinemaWide 6.5” 4K HDR OLED displeju s pomerom strán 21:9. Xperia 1 ponúka filmový pomer strán a presnú reprodukciu farieb, s akou vznikajú filmy, vďaka čomu si môžete vychutnať plnohodnotný divácky zážitok tak ako to jeho tvorcovia  zamýšľali.

Jedinečný displej využíva oceňované Sony BRAVIA® TV technológie. Obrazový  procesor X1™ pre mobilné zariadenia prináša technológie HDR remastering (High  Dynamic Range), ktoré sa postarajú o to, aby ste si všetko, čo pozeráte, vrátane streamovaného obsahu, mohli vychutnať s lepším kontrastom, v lepších farbách  a v jasnejšej kvalite.

Xperia 1 má 10-bitové tónovanie, ktoré prináša nespočetné množstvo farieb. Xperia 1 ponúka hlbšie odtiene čiernej, zatiaľ čo farby pôsobia prirodzenejšie. Vďaka technológii, ktorá je inšpirovaná reprodukciou farieb Master Monitor z radu profesionálnych technológií Sony používanej v produkčných štúdiách Hollywoodu, teraz môžete zažiť nevídanú farebnú presnosť v novom režime Creator. Ten prináša obsah presne tak, ako to jeho tvorcovia zamýšľali. Displej spolu s revolučným spracovaním obrazu podporuje širokú škálu farieb ITU-R  BT.2020 ako aj DCI-P3 s Illuminant D65.

Ponorte sa do multidimenzionálneho ozvučenia Dolby Atmos®

Špičkový divácky zážitok je obohatený multidimenzionálnym ozvučením Dolby  Atmos®, vďaka ktorému vás neuveriteľne realistický zvuk prenesie do stredu  deja a obklopí vás zhora aj zo všetkých strán. Vyladenie zvuku Xperia 1 bolo  vyvinuté v spolupráci so spoločnosťou Sony Pictures Entertainment s cieľom ponúknuť plnohodnotný zážitok tak ako to jeho tvorcovia zamýšľali.

A aby ste zavŕšili svoje zážitky zo zábavy, posuňte hranie hier na mobilných zariadeniach na novú úroveň. Široký displej s pomerom strán 21:9 vám ponúka hlbší a neobmedzený pohľad na celú hru, zatiaľ čo Game Enhancer optimalizuje výkon a blokuje nežiaduce notifikácie, umožňuje vám nahrávať si hru alebo vám dokonca na internete vyhľadá tipy na hru na základe vašich preferencií.

Vyrozprávajte viac príbehov s kinematografickou kvalitou nahrávania  a precíznym fotografovaním

Zažite profesionálnu kvalitu na každej fotke s pokrokovým fotoaparátom s trojitým objektívom (12MP) pre akúkoľvek situáciu a akékoľvek svetelné  podmienky: 16mm pre širokouhlé zábery, univerzálny 26mm objektív a 52mm teleobjektív pre fotografovanie na väčšie vzdialenosti (ekvivalent 35mm  kinofilm).

Technológie z uznávaného fotoaparátu Sony α (“Alpha”) s vymeniteľným  objektívom dostala aj Xperia 1, rovnako ako aj technológiu BIONZ X™ pre mobilné zariadenia. Tento algoritmus prináša vôbec prvý krát na svete funkciu Eye AF (auto focus) v smartfóne, teda automatické zaostrovanie, ktoré je presné  priamo na oko. Novinka tiež prináša kontinuálne snímanie s rýchlosťou až 10 fps  pri AF/AE (automatické zaostrovanie a automatická expozícia), vďaka čomu získate precízne zaostrenie a optimálnu expozíciu. Zachyťte ešte lepšie zábery pri slabom osvetlení vďaka objektívu so svetelnosťou F1.6 a obrazovému snímaču Dual Photo Diode s veľkým pixelovým rozstupom 1.4μm. Snímač  zabezpečí, že aj pohybujúce sa objekty sú bez rozmazania, zatiaľ čo RAW redukcia šumu prináša úžasne jasné zábery.

Xperia 1 posúva na novú úroveň aj nahrávanie videí, vďaka spolupráci s inžiniermi z divízie profesionálnych digitálnych kinokamier Sony, ktorá je známa pod svojou značkou CineAlta.Tá sa preslávila vďaka ich Full Frame digitálnymi kinematografickými kamerami "VENICE". Videá môžete nahrávať v prirodzenom filmovom tóne a ďalej použiť prednastavenú úpravu farieb s novou funkciou  Cinema Pro. Navoďte atmosféru podľa vašej chuti s jednou z ôsmych rôznych „nálad“ a zmeňte tak svoje videá na filmové príbehy. Toto všetko môžete natočiť v 4K HDR kvalite pri rýchlosti 24 snímok za sekundu vo formáte 21:9. Jedine Sony ponúka túto špičkovú profesionálnu technológiu v smartfóne Xperia 1. Sony vám vďaka Cinema Pro umožňuje zachytávať každodenný život vo filmovom štýle. S Xperia 1 si tiež môžete urobiť statické snímky vo formáte 21:9 z aktuálneho živého náhľadu alebo z nahraných videí, a to dokonca s použitím prednastavenej konverzie farieb "Look" či bez nej. Novinka disponuje aj hybridným systémom stabilizácie využívajúcim Optical SteadyShot™ s jedinečným algoritmom, ktorý sa postará o plynulé nahrávanie bez trasenia.

Elegantný a ergonomický dizajn v pomere 21:9

Vďaka pomeru strán displeja 21:9 má smartfón Xperia 1 minimalistický a nadčasový dizajn, ktorý dokonale zvýrazňuje tento nádherný displej. Krásny tenký profil zabezpečuje, že vám smartfón pohodlne padne do ruky. V elegantnom kovovom ráme sa nachádza odolné sklo Corning® Gorilla® Glass 6  na prednej aj zadnej strane, pričom certifikácia vodeodolnosti IP65/IP68iv chráni smartfón pred vonkajšími vplyvmi.

21:9 multi-window pre vyššiu produktivitu

Jedinečný displej s pomerom strán 21:9 ponúka využiteľnejšiu plochu obrazovky a je ideálny pre dve simultánne bežiace aplikácie, takže môžete sledovať a robiť viac vecí naraz. Rozdelenú obrazovku spustíte rýchlo a ľahko so zdokonalenou funkciou Side sense, ktorá funguje aj ako spúšťač 21:9 multi-window, alebo pomocou hlasového povelu.

Xperia 1 vyzerá úžasne a rovnako perfektne padne do ruky. Prichádza v širokej  škále farieb, aby vyhovela vášmu individuálnemu štýlu: Black, Purple, Grey a  White.

Výkon, s ktorým sa dostanete ďalej

Zažite neuveriteľný výkon a vylepšenú energetickú efektivitu s najnovším mobilným procesorom vlajkovej lode Qualcomm® Snapdragon™ 855. Ten ponúka podporu vysokorýchlostného Gigabit LTE, až o 25% rýchlejšie CPU a až o 40% vyšší výkon GPU oproti predchádzajúcej generácii a Snapdragon Elite Gaming, ktorý s ľahkosťou zvládne aplikácie a hry, náročné na procesor.

Vysokokapacitná 3330 mAh batéria v spojení so Smart Stamina, Battery Carev a adaptívnym nabíjaním Xperia Adaptive Charging vám pomôžu udržať smartfón nabitý po celý deň.

Príslušenstvo

Pre smartfón Xperia 1 bude dostupný celý rad nového príslušenstva, vrátane:

 • Otvorené Bluetooth® stereo slúchadlá SBH82D pre ležérny otvorený 
  štýl, s ktorými si môžete vychutnávať počúvanie hudby aj hovory 
  bezdrôtovo a zároveň budete počuť aj zvuky svojho okolia.
 • Štýlový kryt Touch SCTI30 prichádza v zladených farbách. Jeho 
  súčasťou je aj priesvitná predná strana, vďaka ktorej máte prístup ku 
  všetkým funkciám vašej Xperia 1, dokonca aj keď je kryt zatvorený.


Dostupnosť

Xperia 1 bude dostupná s operačným systémom Android™ 9 Pie. Na slovenskom  trhu bude dostupná v priebehu jari 2019vi.


POZNÁMKY
:
Celú špecifikáciu pre
X
peria 1
nájdete tu
:
https://www.sonymobile.com/cz/products/phones/xperia
-
1/

Celú špecifikáciu pre Xperia 1 nájdete tu:

https://www.sonymobile.com/cz/products/phones/xperia-1/

___________________________________________________________________________________ 

i Xperia 1 má 6.5-palcový ultra široký 4K (1644 x 3840px) OLED High Dynamic Range (HDR) displej. Overené službou SpecTRAX spoločnosti Strategy Analytics, porovnaním so zverejnenými špecifikáciami displejov viac  ako 14,000 smartfónov. Platné k 8. februáru 2019.
ii Fotoaparát smartfónu Xperia 1 má automatické zaostrovanie Eye AF, schopné identifikovať a udržať zaostrené ľudské oko. Overené službou SpecTRAX spoločnosti Strategy Analytics, porovnaním so zverejnenými  špecifikáciami fotoaparátov viac ako 14,000 smartfónov. Platné k 8. februáru 2019.
iii 8 bitový displej s 2 bitovým softvérovým  vyladením.
iv Xperia 1 je odolná voči vode a prachu, takže sa nemusíte báť dažďa ani umývania znečistenia smartfónu pod  tečúcou vodou, ale nezabúdajte, že všetky porty a otvory musia byť zakryté. Smartfón by ste nemali ponárať  pod vodu, ani ho vystavovať morskej vode, slanej vode, chlórovanej vode alebo sladeným nápojom. Zlé  zaobchádzanie a nesprávne používanie zariadenia spôsobuje neplatnosť záruky. Zariadenie bolo testované  podľa Ingress Protection hodnotenia IP65/68. Pre viac informácií navštívte www.sonymobile.com/waterresistant. Pamätajte na to, že Xperia 1 má nabíjací port bez krytu. Nabíjací port musí byť pre nabíjaním úplne vysušený.
v Battery Care nabije váš telefón na 90%, počká a na 100% ho dobije tesne pred vašim zvyčajným časom, keď vstávate.
vi Čas a dostupnosť môžu byť na jednotlivých trhoch odlišné.

Xperia 10 a Xperia 10 plus

 • 21:9 Full HD++ displej rozširuje plochu sledovania obsahu, vďaka čomu poskytuje lepší zážitok zo sledovania a je ideálny na simultánne používanie dvoch aplikácií.
 • Duálny fotoaparát s efektom Bokeh pre dramatické zábery a nahrávanie videí či fotenie v pomere strán 21:9.
 • High-Resolution Audio od Sony s technológiami DSEE HX™ a LDAC pre dokonalý zážitok z hudby.

Spoločnosť Sony predstavila  smartfóny Xperia 10 and Xperia 10 Plus, s ktorými do svojho portfólia  vyššieho stredného radu prináša zážitok zo sledovania obsahu na displeji s  pomerom strán 21:9.

"Náš vyšší stredný rad smartfónov uvádza prémiové Sony inovácie v tej  najdostupnejšej forme," uviedol Mitsuya Kishida, prezident spoločnosti Sony  Mobile Communications." Náš nový široký displej 21:9 ponúka zábavu od  okraja po okraj a to v elegantnom a štíhlom prevedení, ktoré skvele padne  do ruky."

21:9 Full HD++ displej pre zábavu aj prácu

Smartfóny Xperia 10 a 10 Plus prinášajú elegantný bezrámčekový dizajn s 21:9 Full HD++ displejom, ktorý je ideálny pre zábavu aj pre prácu. Intuitívne multi-window užívateľské rozhranie s pomerom strán 21:9, spolu so 6.0” displejom na Xperia 10 a 6.5” na Xperia 10 Plus umožňuje pracovať s dvoma aplikáciami naraz, pričom je zachovaná ideálna veľkosť na čítanie v oboch oknách. Napríklad môžete sledovať svoje obľúbené videá a zároveň písať správy bez toho, aby ste sa medzi jednotlivými aplikáciami museli prepínať. Spustenie dvoch aplikácií naraz nikdy nebolo také jednoduché.

Buď na domácej obrazovke dlhšie stlačíte ikonu aplikácie, ktorú chcete naraz zobraziť s inou aplikáciou, alebo spustíte funkciu Side sense, ktorá je najnovšie dostupná už aj pre vyšší stredný rad telefónov, a vďaka ktorej si môžete vybrať obe aplikácie, ktoré chcete zobraziť v 21:9 multi-window  rozhraní*.

Xperia 10 a Xperia 10 Plus majú tenký dizajn, vďaka čomu skvele padnú do ruky, dobre sa držia a jednoducho sa ovládajú. Oba smartfóny majú ochranu skla Corning® Gorilla® Glass 5, ktorá im dodáva pevnosť a odolnosť, zatiaľ čo krásna metalická povrchová úprava dopĺňa ich eleganciu.

Buďte kreatívni s duálnym fotoaparátom smartfónov Xperia 10 a  Xperia 10 Plus s efektom Bokeh – zachytávajte fotky či nahrávajte videá v pomere 21:9

Xperia 10 a 10 Plus umožňujú nahrávanie v pomere 21:9 v 4K kvalite, vďaka čomu budete nahrávať videá s rovnakým pomerom strán ako filmári. Multi- formátový pomer strán vám umožní vybrať si ideálnu veľkosť – napríklad, ak chcete mať záber cez celú obrazovku, vyberte si 21:9. Ak chcete dokonalý  post na Instagrame, vyberte pomer 1:1.

Duálne fotoaparáty na oboch smartfónoch – Xperia 10 (13MP+5MP) aj Xperia 10 Plus (12MP+8MP) – vám umožnia zachytiť vysokokvalitné zábery s umeleckým efektom Bokeh, vďaka čomu fotený objekt vynikne na rozostrenom pozadí. Xperia 10 Plus prichádza exkluzívne s dvojnásobným optickým zoomom**, s ktorým sa ešte viac priblížite akcii.

A aby ste mohli byť ešte kreatívnejší, hlavný aj predný fotoaparát pri oboch modeloch disponujú funkciou SteadyShot™, s ktorou natočíte videá bez rozmazania, aj keď budete v pohybe.

Počúvajte hudbu v dokonalej kvalite vďaka High-Resolution Audio od  Sony

Oba modely, Xperia 10 aj 10 Plus, disponujú pokročilou audio technológiou Sony High-Resolution Audio s LDAC™ pre optimalizáciu reprodukcie zvuku na externých zariadeniach, takže si svoju hudbu môžete vychutnať v jej najčistejšej a najvernejšej podobe, dokonca aj keď ju počúvate bezdrôtovo.

A čo viac, Sony Digital Sound Enhancement Engine (DSEE HX™) automaticky zvyšuje kvalitu vašich komprimovaných audio súborov takmer do formátu s vysokým rozlíšením zvuku – vďaka obnovovaniu jemných detailov pôvodných nahrávok a možnosti simulovania živého vystúpenia vlieva do vašej hudby  nový život.

Úplne nové otvorené stereo slúchadlá – SBH82D – pre kvalitnejší zážitok z počúvania hudby a farebne zladené obaly

Nové otvorené Bluetooth® stereo slúchadlá SBH82D prichádzajú spolu so smartfónmi Xperia 10 a Xperia 10 Plus v čiernej, šedej a modrej farbe, aby s nimi farebne ladili. Tieto ľahké, kompaktné a skladacie slúchadlá sú dizajnovo tvarované tak, že spojovací kábel je vedený za krkom, vďaka čomu sú  pohodlné aj pri celodennom počúvaní. Slúchadlá SBH82D používajú rovnakú vnútornú štruktúru ako v Xperia Ear Duo, ktorá užívateľom umožňuje počúvať ich obľúbenú hudbu a zároveň, vďaka otvorenému dizajnu slúchadiel, počuť aj okolité zvuky. SBH82D tiež podporujú funkcie hlasového asistenta od Google™ a Apple, ako aj možnosť hands-free hovoru. SBH82D slúchadlá budú dostupné na vybraných trhoch od mája 2019.

Style Cover Stand je obal aj stojan telefónu v jednom, vhodný pre oba  modely, Xperia 10 aj 10 Plus. Exkluzívne pre Xperia 10 je tu pevný obal Style Cover Solid, ktorý pomôže ochrániť váš telefón pred vážnym poškodením, vďaka odolnosti na úrovni vojenskej špecifikácie***.

Xperia 10 je vybavená procesorom Qualcomm® Snapdragon™ 630 Mobile Platform, ktorý umožňuje využívanie úžasnej grafiky, poskytuje špičkové multimediálne zážitky a má dlhú výdrž vďaka zabudovanej 2870mAh batérii. Dostupná vo farbách: Navy, Black a Silver. Xperia 10 Plus je osadená  procesorom Qualcomm® Snapdragon™ 636 Mobile Platform a prináša pôsobivý výkon, výnimočnú kvalitu obrazu a 3000mAh batéria sa postará o dlhú výdrž. Dostupná vo farbách: Navy a Black. Oba modely, Xperia 10 a 10  Plus, sú uvádzané s operačným systémom  Android™**** 9.0 Pie a na  slovenskom trhu sa začnú predávať v priebehu prvého kvartálu 2019*****.  Dostupné budú vo verzii Dual SIM*****.

Celú špecifikáciu pre Xperia 10 a Xperia 10 Plus nájdete tu:  
https://www.sonymobile.com/cz/products/phones/xperia-10/

https://www.sonymobile.com/cz/products/phones/xperia-10-plus/

___________________________________________________________________________________

Dostupné v lete 2019 pri aktualizácii softvéru. Spúšťanie softvéru je postupný proces - čas a dostupnosť budú na jednotlivých trhoch a/alebo u operátorov odlišné. Podporované u väčšiny modelov, ale u niektorých operátorov/na niektorých trhoch budú platiť výnimky.
** Táto funkcia je dostupná len pre statické zábery.
*** Testované podľa US MIL-STD-810G-516.7. Skutočné výsledky sa môžu líšiť v závislosti od  používania a podmienok. Neposkytuje žiadnu záruku pokiaľ ide o poškodenie telefónu.
**** Android je obchodná známka spoločnosti Google Inc.
***** Čas a dostupnosť sa môžu na jednotlivých trhoch a/alebo u jednotlivých operátorov líšiť

Xperia L3


 • S 5.7" displejom s pomerom strán 18:9 uvidíte všetko v jasných detailoch a realistických farbách, čo vašu zábavu ešte viac oživí
 • Duálny fotoaparát s rozlíšením 13MP a 2MP s efektom Bokeh vytvára kreatívne zábery s krásnym rozostrením pozadia
 • Výkonná 3300mAh batéria so Sony Xperia technológiou adaptívneho nabíjania Xperia Adaptive Charging od Sony a rýchlym nabíjaním prostredníctvom USB Power Delivery


Spoločnosť Sony oznámila uvedenie smartfónu Xperia L3 - čím svoje portfólio smartfónov zameraných na zábavu obohatila o nový model. 

"Xperia L3 je výsledkom nášho zámeru naďalej poskytovať našim zákazníkom to, čo od každodennej zábavy očakávajú. Vďaka displeju s pomerom strán 18:9 a batérii s dlhou výdržou, ktorá bez problémov vydrží celý deň, môžu naši zákazníci robiť so smartfónom L3 viac toho, čo majú radi," uviedol Tatsuya Tsuzuki, Product Planner spoločnosti Sony Mobile. 

   

Vďaka 5.7” HD+ displeju s pomerom 18:9 toho na svojom smartfóne Xperia L3 uvidíte ešte viac


Xperia L3 má veľký elegantný displej s pomerom strán 18:9, vďaka čomu vyzerá úžasne a perfektne padne do ruky. 

Odol 5.7” HD+ displej vám umožní sledovať videá s jasnými detailmi, čo vašu zábavu ešte viac oživí. Xperia L3 má nádhernú lesklú povrchovú úpravu, ktorá je vďaka Corning® Gorilla®Glass 5 chránená aj pri náhodnom páde.

Objavte svojho umeleckého ducha s 13MP a 2MP duálnym fotoaparátom smartfónu L3

Xperia L3 je prvým produktom radu L, ktorý disponuje duálnym fotoaparátom  s rozlíšením 13MP a 2MP, takže môžete robiť vysokokvalitné kreatívne zábery s nádherným Bokeh efektom.  


Xperia L3 má 8MP predný fotoaparát, ktorý je ideálnym fotoaparátom pre selfie zábery s režimom Portrait selfie, ktorý obsahuje celú škálu skrášľovacích efektov – efekt jemného odtieňa pokožky, zjasnenie pokožky, zostrenie tváre ako aj efekt Bokeh, ktorý rozostrí pozadie, čo vášmu selfie záberu dodá ten správny "wow" efekt. L3 má tiež blesk na displeji, vďaka čomu urobíte dokonalý selfie záber aj pri slabom osvetlení. 

Vďaka veľkej výdrži batérie smartfónu L3 sa môžete zabávať po celý deň  

S vysokokapacitnou 3,300mAh batériou v kombinácií s chipsetom MediaTek Helio P22 (MT6762) bez problémov zvládnete aj náročný deň a to, čo máte radi, môžete robiť dlhšie.  

Sony technológia adaptívneho nabíjania Xperia Adaptive Charging monitoruje váš telefón počas nabíjania a zabezpečuje, aby sa batéria nepreťažila a zachovala si dlhšiu životnosť. Xperia L3 je tiež kompatibilná s nabíjaním USB Power Delivery, vďaka čomu už za pár minút nabíjania získate energiu na celé hodiny. 

Úplne nové otvorené stereo slúchadlá – SBH82D – pre ešte lepší zážitok z počúvania 

Na trh budú spolu s Xperia L3 uvedené aj nové otvorené Bluetooth® stereo slúchadlá SBH82D v čiernej, šedej a modrej farbe, aby so smartfónom farebne ladili. Tieto ľahké, kompaktné a skladacie slúchadlá sú bezdrôtové a dizajnovo tvarované tak, že spojovací kábel je vedený za krkom, vďaka čomu sú pohodlné aj pri celodennom počúvaní. V slúchadlách SBH82D je použitá rovnaká vnútorná štruktúra ako v Xperia Ear Duo, ktorá užívateľom umožňuje počúvať ich obľúbenú hudbu a zároveň, vďaka otvorenému dizajnu slúchadiel, počuť aj okolité zvuky. SBH82D tiež podporujú funkcie hlasového asistenta od Google™ a Apple, ako aj možnosť hands-free hovoru. SBH82D slúchadlá budú dostupné na vybraných trhoch od mája 2019.  

Xperia L3 prichádza na trh s operačným systémom Android 8.0 OreoTM*. Na Slovensku bude v priebehu prvého kvartálu 2019 v dvoch sviežich farbách: Silver a Black  – a bude dostupná vo verzii Dual SIM**.  

Celú špecifikáciu pre Xperia L3 nájdete tu:  

https://www.sonymobile.com/cz/products/phones/xperia-l3/

___________________________________________________________________________________

* Android je obchodná známka spoločnosti Google Inc.; Oreo je obchodná známka spoločnosti Mondelez International, Inc.  

** Načasovanie a dostupnosť môžu byť na jednotlivých trhoch a/alebo u jednotlivých operátorov odlišné. 

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok

Ďalší článok z kategórie

Inzercia