Hore

Tlač fotografií profesionálnej kvality doma aj v štúdiu

Najnovšia profesionálna tlačiareň fotografií formátu A3 + od spoločnosti Epson spája ľahké, štýlové a kompaktné prevedenie s mnohými funkciami, pre tlač profesionálnej kvality na rad médií. Tlačiareň SC-P400 je kombináciou pigmentových atramentov a pokročilého pripojenia do cenovo dostupného balíčka a je tak ideálna pre amatérskych fotografov a fotografických nadšencov.

Fotografi teraz môžu tlačiarňou SC-P400 vytvárať pôsobivé výtlačky profesionálnej kvality. Využitie atramentovej sady UltraChrome HiGloss 2 so siedmimi farbami a optimalizátorom lesku znamená, že fotografie budú mať živé farby a rovnomerne hladký a lesklý povrch. Atramenty sú nanášané tlačovou hlavou, vytvárajúce najmenšie atramentové kvapky medzi fotografickými tlačiarňami formátu A3 + na trhu[1], čo zaisťuje mimoriadne presné výtlačky.

Kateřina Sedláčková, Pre Graphics Account Manager spoločnosti Epson Europe, uviedla: "Tlačiareň SC-P400 dopĺňa našu novú radu SC-P zameranú na stolové tlačiarne profesionálnej kvality. Predstavuje ideálne riešenie pre užívateľov, ktorí chcú získať profesionálne výsledky na celej rade rôznych médií. Ponúka špičkové možnosti pripojenia a je vybavená cenovo najdostupnejšou sadou pigmentových atramentov na trhu1. To znamená, že používatelia si môžu udržať nízke náklady. "

Vytváranie výtlačkov profesionálnej kvality až do formátu A3 + je naozaj jednoduché. Vďaka širokej rade podporovaných médií možno vystaviť ohromujúce fotografie mnohými rôznymi spôsobmi. Užívateľom túžiacim po výtlačkoch múzejnej kvality, ponúka SC-P400 rovno dráhu pre vkladanie Art materiálov so zadným podávaním jednotlivých listov. Presná tlač na rolu média, s jadrom o šírke dvoch palcov, je zaistená pomocou dvoch držiakov role. Užívateľom požadujúcim fotografie na silnej podložke, tlačiareň potlačuje pevné médiá o sile až 1,3 mm a tiež CD a DVD disky.

Nový model je flexibilnejší ako predtým a je vybavený pokročilými možnosťami pripojenia, vrátane tlače cez rozhranie Wi-Fi. Nech používate inteligentný telefón alebo tablet, jednoducho si do zariadenia stiahnite aplikáciu iPrint a môžete rýchlo a ľahko tlačiť fotografie bezdrôtovo. Pomocou vstavaného ethernetového pripojenia možno tlačiareň zapojiť do miestnej siete vo fotolaboratóriu alebo kancelárii.

SC-P400 je najmenšou a najľahšou fototlačiarňou formátu A3 + s pigmentovými atramentmi na trhu1. Užívatelia tak môžu ušetriť cenné miesto na stole či na prepážke. Štýlový a profesionálny dizajn ju predurčuje k tomu, aby sa stala ideálnym doplnkom moderných domácností, štúdií a kancelárií.

Tlačiareň SC-P400 bude na trhu k dostaniu od 1. novembra 2015.

Hlavné vlastnosti

Atrament Epson UltraChrome Hi-Gloss 2 pre špičkovú kvalitu a odolnosť voči svetlu

Široký farebný priestor so 7 farbami plus Gloss Optimiser

Vysoko presná tlač s atramentovými kvapkami o min. veľkosti 1,5 pl

Cenové dostupné zásobníky atramentu s objemom 14 ml

Kompatibilná so širokou škálou médií vrátane umeleckých, lesklých a matných papierov

Držiaky rolí papiera umožňujú užívateľom jednoduchú tlač na médium s dvojpalcovou šírkou jadra.

Zadná dráha pre vkladanie umeleckého papiera umožňuje ľahko vkladať Art médiá

Podpora pevných médií o sile až 1,3 mm

Wi-Fi pre priamu bezdrôtovú tlač z tabletov, počítačov a inteligentných telefónov

Epson iPrint pre tlač prakticky odkiaľkoľvek pomocou inteligentného telefónu alebo tabletu

Vstavaný Ethernet

Moderný dizajn produktu dodáva vysoko kvalitný vzhľad

Kompaktné rozmery (622 × 324 × 219 mm) vhodné pre obmedzené priestory v domácnosti aj v štúdiu

Ľahké prevedenie (12,3 kg)

Tlač bez okrajov

Optimalizované rozlíšenie 5760 × 1440 Dpi

Tlač na CD / DVD disky[1] V porovnaní s konkurenčnými fototlačiarňami formátu A3 +, ktoré využívajú pigmentové atramenty a atramentovú sadu so 7 alebo viacerými farbami a boli na trhu dostupné v júni 2015

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
Digital
2015-09-03 22:36:52
Nerozumiem hneď prvej vete "najnovšia profesionálna tlačiareň......ideálna pre amatérskych fotografov.." Tak kto si to má kúpiť.
 
blahoslav J B Art
2015-09-03 23:21:10
príspevok od: Digital
Nerozumiem hneď prvej vete "najnovšia profesionálna tlačiareň......ideálna pre amatérskych fotografov.." Tak kto si to má kúpiť.
hlavne nech si to kupi ten, kto na to ma peniaze ... aby si niekto kvoli tlaciarni nemusel poziciavat peniaze napr. v Pozickarni a potom ho odvedu sputaneho organi pomahajuci a chraniaci uzernikov a mafiu-sd
 
Strhak
2015-09-07 21:21:27
marketingové drísty Profesionálna tlačiareň ale akosi o RIPe ani slovko a úplne ju zabíjajú tie 14 ml zásobníky O tej prvej vete radšej pomlčím, proste PR článok.
Pre mňa profesionálna tlačiareň znamená:
- RIP softvér s profilmi papiera na ktorý tlačím
- Aspoň 700ml zásobníky atramentu nech ho nemusím meniť každý deň
- Ideálne šírka tlače 44 palcov a viac ( 42 palcové role vyhovujú 95% zákaziek )
- A pre profesionálov tu chýba jedna z hlavných vlastností tlačiarne a to koľko m2 vytlačí za hodinu +
cena za m2

Podobnú tejto tlačiarni používam jedine tak na potlač CD/DVD alebo keď dakto chce narýchlo fotku 10x15cm. Všetko ostatné ide na plotre. Zo skúsenosti ale viem že A3 tlačiareň je zbytočná a len čo ma opustí tá súčastná bude nahradená len A4kou.

Všetky tlačiarne bez RIPu či už hardvérového alebo softvérového sú amatérske a skutočným profesionálom ktorý to naozaj myslia vážne s tlačou a publikovaním tieto tlačiarne jednoducho stačiť nebudú.
Ak by som chcel vydať knihu a tlačil by som na tejto tlačierni nátlačok tak jediné čo by som si mohol na ňom pozrieť je ostrosť, no farebnosť by som do úvahy brať nemohol.
Takúto tlačiareň ak by som mal dakomu odporučiť tak jedine bohatému amatérovi čo si chce doma tlačiť aspoň 2-3 A3 týždenne a nezáleží mu na 100% verných farbách

 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované