Hore

Ochotníci

V poslednom čase ma veľmi zaujalo fotografovanie divadelných predstavení. V Liptovskom Mikuláši na takýto druh fotografie veľa priestoru nemáme, preto sa snažím navštevovať každé predstavenie takéhoto druhu. Väčšinou sú to vystúpenia dedinských ochotníckych divadelných skupín a presvedčil som sa, že práve tieto hry sú najlepšie. Nemajú síce profesionálne kostýmy , ale nijak to úroveň ich hier neznižuje. Samozrejme to nie je Slovenské národné divadlo, ale tam by som sa s fotoaparátom asi nedostal. Ďalšia výhoda ochotníkov je že herci sú často krát moji známy a preto mám prístup do zákulisia aj na skúšky.

Dej tejto komédie sa odohráva v Ľubeli. hlavná postava, starosta Guľôčka na vlastnej koži pociťuje, že byť starostom v obci plnej klebetných žien nie je jednoduché. Organizovanie oslavy v dedine sa mu vymkne z rúk, pretože každá žena chce byť hlavnou kuchárkou a situáciu zachraňuje klamstvom a sľubmi. Keďže lož má krátke nohy, ani táto sa ďaleko nedostala a v deň osláv sa začína všetko komplikovať.

Použitá technika: Canon EOS 450D
CANON EF 70-200mm F2.8 L USM
Autor tohto článku nemá aktuálne napísaný žiadny text o sebe

profil autora

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
Granko
2011-04-03 22:29:48
Ochotníci sú vďačným námetom pre trénovanie fotografovania v horšom svetle, dynamických scén (v prípade tanca) atď. Ako si aj sám spomínal, častokrát sa dá nafotiť i zákulisie, ten vzťah je osobnejší a vrúcnejší, ako pri fotografovaní väčších či oficiálnejších zoskupení.

ps: snáď sa k tomuto tvojmu návodu dostane viac ľudí i cez hlavnú stránku po tom, ako zodpovední odstránia problém s jeho zobrazením, nakoľko cez ňu má akúsi divnú adresu (http://105/ochotnici/)
 
Roko_rv
2011-04-05 18:26:10
Aj ja sa chystám na fotenie divadelneho predstavenia v našom meste mame mestké divadlo tak snad sa podarí niečo
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia