Hore

Potulky Švajčiarskom IV.

   Tretí deň nášho výletu vo Švajčiarsku sme sa dostali konečne aj do  centra Álp a ja som si s týmto výletom splnil jeden zo snov. Našu cestu na túto turistiku sme začali sme vhorskom mestečku Grindelwald.

 Z tejto horskej obce sa dá štartovať na viacero vysokohorských túr. V zime sa toto horské mestečko stáva lyžiarskym strediskom. Keďže je Grindelwald roztrúsený na údolí Schwarzen, Lütschine, medzi horou Eiger a Faulhorn, tak je rozdelený do siedmich horských oblastí. 

  Náš cieľ v ten deň bol vrchol hory Faulhorn, ktorý sa nachádza vo výške 2681 m.n.m . Z Grindelwaldu sme sa vyviezli lanovkou na stanicu FirstFirst je vo výške 2200 m.n.m.  V čase našej návštevy na Firste stavali vyhliadkovú plošinu  , ktorá bola za cca dva mesiace od našej návštevy už otvorená.

Image title                                                                    Dole dedinka Grindelwald

Image title                                            Pohľad na pastviny, tie malé zvieratká sú kravy.


  Zo stanice First sme sa vybrali smer Falhorn a s nami celá rota poväčšine japonských turistov, ktorí si to pomýlili sprechádzkou niekde na korze. Ísť do Álp a ešte k tomu do výšok cez 2000 m.n.m len v šľapkách a so slnečníkom chce dosť odvahy, ale čo ma najviac dostalo boli kočíky, ktoré tam tlačili mamičky. Je síce pravda, že chodníky nato boli prispôsobné, ale na druhej strane po mojich skúsenostiach v našich Tatrách, kde sa z minúty na minútu vie zmeniť počasie mi to bolo čudné. Tak, či tak som si občas v turistickej výstroji pripadal ako keby tam ani nepatrím . 


Image title                                                                             Japonský turisti 


Image title

  Naša prvá zastávka bolo pleso snázvom Bachsee. Tu väčšina „turistov“ končilo svoju turistickú púť. My sme si so ženou oddýchli. Ja som si porobil pár záberov.


Image title                                                                                  Bachsee Po tejto zastávke sme pokračovali ďalej a zrazu sa z korza stala pokojná turistika. Takto sme pomaly kráčali smer Faulhorn a kochali sme sa výhľadmi . 


Image title

Image title

Image title

Image title

Image title

Image title

Image title

Image title                                                                          Náš cieľ - Faulhorn   Na vrchole Faulhornu je horský hotel, kde sa dá občerstviť, dokonca aj hotovým teplým jedlom, tak isto sa tam dá aj ubytovať. Z vrcholu sú tu krásne výhľady na jazero Brienzersee a okolité kopce. Na vrchole som si fotil výhľady a spolu so ženou sme sa občerstvili a oddýchli sme si hore.


Image title                                                                              Horský hotel 


Image title                                                Výhľady z Faulhornu, dole jazero Brienzersee


Image title                                                                          Výhľady z FaulhornuImage title

Image title

Image title

Image title

  Keďže sme sa potrebovali  vrátiť späť na stanicu First, tak cestu späť sme volili tú istú. Pri jazere Bachsee sme si zase chvilku posedeli a prehodili sme tu aj pár slov s českou rodinkou, ktorú sme tam stretli. Trošku sa tu ukázali aj oblaky a mali sme čas, tak som sa tu pohral s dlhčosavkami,  kde som použil ND 1000. 


Image title

Image title                                                                                   Bachsee


Image title                                                                            Bachsee


Image title


Image title                                                          Pohľad do doliny pri stanici First 
   Do Zurichu sme sa vrátili neskoro večer, čo nám nevadilo, keďže na druhý deň nás čakal deň voľna, po ktorom sme sa sa pustili na ďalšie objavovanie Švajčiarska.Potulky Švajčiarskom III.

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
andriusha
2016-07-14 15:27:39
Skvelá inšpirácia Juraj. Vďaka za články.
 
jugin
2016-07-15 08:00:56
príspevok od: andriusha
Skvelá inšpirácia Juraj. Vďaka za články.
Ďakujem
 

Inzercia