Hore

V pitevni na stole – kenny438

Cez Mariánove fotografie som sa prehnal už pred vyše rokom, keď ma poprosil napísať pár slov k jeho tvorbe. Dnes sa opäť vraciam k nemu aby som posúdil možný progres...

Väčšinu fotografií v Mariánovej galérií tvoria portréty. Zdá sa že táto oblasť fotografie bude tvoriť ťažisko jeho záľuby. Dobrý portrét je zobrazenie objektu podľa estetických pravidiel vo vedomí diváka na ktorom sa podieľa vnímanie, myslenie, predstavivosť, fantázia a cit zainteresovaného diváka. Čiže z tohto vidieť že dozretie estetického prežitku je za bežnými hranicami reálneho vnímania. Ak sa nám podarí preniesť diváka za túto hranicu máme vyhraté. O to viac je preto potrebné kladenie zvýšeného dôrazu na detaily samotnej fotografie. Každá maličkosť môže rozvlniť krehkú hranicu medzi percepčným vnímaním (zmyslovým), kognitívnym spracovaním (poznávacím) a prežívanými emóciami.

VŠEOBECNÉ POVŠIMNUTIA

Povšimnutie prvé
Ak som si zvolil v jeho profile malý náhľad na fotografie všimol som si jednu zaujímavú vec: kompozícia je skoro na všetkých snímkach ladená tak aby oči boli umiestnené v strede fotografie!Tento charakteristický prvok sa stáva poznávacím znamením čo odporúčam rýchlo zmeniť. Nevravím úplne zavrhnúť. Len porozmýšľať aj o iných kompozičných riešeniach. Tu ma napadá príčina tohto faktu, že používaš stredový ostriaci bod a že nevieš o možnosti prekomponovania po zaostrení. Takže do budúcna: zostriť na oči, prekomponovať (pohnúť fotoaparátom na iné miesto aby sme oči dostali zo stredu fotografie), dotlačiť spúšť.

Povšimnutie druhé
- agresívny, alebo žiadny postproces. Postprocesom sa myslí tá časť práce s fotografiou kedy dodatočne po vzniku fotografie, upravujeme jej niektoré časti , poprípade fotografiu celú v grafickom editore. V prípade Mariána narážam na najcitlivejšiu časť úpravy portrétnej fotografie a to úpravu pleti. Tá je ako som už spomínal zasiahnutá až príliš silnými úpravami čo pôsobí neprirodzene až esteticky neprijateľne. Na druhej strane fotografie ktoré neupravil mi prídu estetickejšie zaujímavejšie no aj tie si žiadajú aspoň minimálny zásah.
Na internete sa dá nájsť a pozrieť nepreberné množstvá spôsobov pre úpravu pleti od zásuvných modulov do grafických programov ako Portraiture 2 (http://www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/editacia-fotografii/portraiture-2/ ), cez jednoduché návody v pár minútach, až po niekoľko hodinové práce profesionálných retušerov ktorí sa hrajú doslova s každým pórom na tvári ako napríklad Natalia Taffarel a Vitaly Druchinin ( http://www.digitalphotoshopretouching.com/ ).
Výsledok z tejto fázy práce s fotografiou by sa nemal vzďaľovať od prirodzeného naturelu pokožky. Necitlivé zaobchádzanie z rôznymi pomocnými pluginmi môže skôr uškodiť ako pomôcť. Myslím že toto bude aj náš prípad.

Povšimnutie tretie
- pri portrétnej fotografii je jasný ústredný motív - tým je portrétovaná osoba, ale nemenej dôležité je zobrazené okolie vôkol tejto osoby. To môžeme rozdeliť na popredie a pozadie. Na Mariánových fotografiách kedy sa zameriava na portrét tváre, alebo pol postavu má najväčší význam pozadie. To by malo byť bez rušivých prvkov, tzn. nemalo by príliš odpútavať pozornosť od ústredného motívu. Minimálne by malo byť neutrálne, ešte lepšie keď sa nám podarí vhodne zladiť toto pozadie s portrétovanou osobou. Zladením myslím to, že pozadie dopĺňa informáciu o portrétovanej osobe, alebo sním ladí farebne, štrukturálne... Tu vidím veľké rezervy pri výbere vhodného pozadia pre portrétovanú osobu.

FOTOGRAFIA domka

Táto fotografia konkretizuje všetko čo som spomínal vo všeobecnom pohľade na Mariánovu galériu. Nie príliš zaujímavé umiestnenie oči v strede fotografie a z toho vyplývajúci vznik zbytočného miesta nad hlavou modelky. Ja som sa pokúsil spraviť nápravu kompozície dodatočným pre niekoho radikálnym rezom. Odrezaná bola časť hlavy. Väčšinou začiatočníci držiaci sa striktne klasických zásad komponovania portrétovanej osoby to ťažko prežívajú. Pred očami majú len formulky a čo nie je podľa písma im rozoznie alarm. V módnej fotografii nič nezvyčajné. Osobne sa riadim podľa svojho vnútorného pocitu a často úmyselne a nekompromisne orežem časť tela tak aby som zdôraznil čo potrebujem.Červeným som označil vo fotografii miesta ktoré sú problematické a zbytočne buď odpútavajú pozornosť alebo kazia výsledný dojem. Šperky - náušnice sú krásna vec, ale buď ich ukážem oba, alebo ich nedávam. Divný mi príde svetlý pás pod bradou. Nejak si jeho pôvod neviem vysvetliť. Určite tam však nemá čo robiť. Z dvoch ramienok na pleci aspoň spraviť jedno vhodným prekrytím pod seba.

Zeleným som zase označil čo bolo treba vidieť cez hľadáčik pri komponovaní. Je to veľmi efektné a pritom jednoduché vytvorenie harmonizujúcich farebných plôch žlto-zelená listov vs. medená farba vlasov.
Pleť je moc vyžehlená a nepôsobí prirodzene. Bielka v očiach detto. Ubrať prosím...

FOTOGRAFIA lubka

Znovu oči v strede, ale keď pozerám ďalej stáva sa to tým menším problémom. Farebné zladenie očných tieňov a farby rúžu, no dajme tomu, ale tam to končí. Keď fotografiu vnímam komplexne začne divákovi vadiť hádam všetko. Kaštieľ v pozadí, aj keď je mierne odrušený malou DOF, stále agresívne zasahuje do portrétu. Pozriem na oblečenie – tričko a neviem sa ubrániť dojmu že sa táto fotografia absolútne nepripravovala. Medvedici? To snáď nie. A pokračujeme ďalej: hodinky na jednej ruke, gumičky do vlasov na druhej. Všetko nadbytočné. Mám pocit že sa jedná o náhodnú momentku a nie pripravený portrét.FOTOGRAFIA sunny day

Táto fotografia je ako predchádzajúca cez kopírak, len s inou modelkou. Pozadie však už nemôžem povedať že je rušivé, ale v tomto prípade je príliš fádne, nezaujímave. Hodinky, náramok strieborný, náramok čierny, zelená šatka cez fialové tričko, slnečné okuliare, dve naušnice v uchu... ach, je tam toho veľa. Chýba jednoduchosť, možno aj ústredná myšlienka. Znova mám pocit že si ju ovešal všetkým čo bolo po ruke, vyšli kúsok za dedinu a tam ste to spáchali. Mala to byť módna fotografia? Mňa osobne zaujali krásne, vlnité a ryšavé vlasy modelky. Tam by som začal pri plánovaní portrétu ja. Tak aj vždy začínam. Zdôrazňovaním prednosti a potlačovaním nedostatkov.
FOTOGRAFIA Kika

O stredovom umiestnení už nemusím pri Mariánovi ani hovoriť . Tento krát však tvár v strede sa mi páči pretože dáva vyniknúť úžasným vlnkám z vlasov modelky ktoré sa vytvorili vôkol nej. Avšak kompozične by som využil rameno aby tvorili jednu z diagonál. Tak by som dostal aj lakeť do jedného z rohov a vyhol by som sa tak odrezaniu.
Čierno biele prevedenie fotografie nás ešte viac upriamuje na vnímanie línií. Pokrčená biela látka so svojimi tieňmi na ktorej leží vhodne dopĺňa tieto línie z vlasov. A potom príde do zrakového poľa prstienok na ruke a náušnica. Ak by bol len prstienok bolo by jasne definované čo chcel fotograf povedať aj keď výraz modelky by musel byť v tom prípade veselší. V prípade oboch šperkov už len pokrčím plecami. Reklama na novú kolekciu to tiež nebude. To by nesmeli prvom rade upútať pozornosť vlasy. Takže celkovo rozpačité dojmy z výsledného posolstva.
Pleťovka podľahla silným úpravám, ale stále na hranici pozerateľnosti.
BONUSOVÝ KOMENTÁR
Nick na ephoto: kucerawa (Janka Sviteková)
http://www.ephoto.sk/fotoscena/rozhovory/jana-svitekova/

Ak sa na všetky fotografie pozriem komplexne, majú spoločnú črtu - najviac mi prekáža príliž vyžehlená pleť. To sú veci, s ktorými treba zaobchádzať veľmi citlivo. Aj keď veľa z tých, čo objaví čaro retuše, žehlí prehnane, lebo pleť je krásna a hladká...ale bohužiaľ nemá nič spoločné so skutočnosťou. Najviac to bolo cítiť na fotografii "Úsmev", kde moju pozornosť najviac zaujali oči a ten hlavný - úsmev - zaniká v svetlej a prežehlenej tvári. Rovnako aj obočie a všetky detaily. Niekedy je obyčajná retuš klonovacou pečiatkou a retušovacím štetcom oveľa viac ako rozostrovacie filtre.
Ďalšia vec sú kompozičné nedostatky. Veľa priestoru nad hlavou (posledné 3 fotografie v galérií) je niekedy fajn ale nie pri kompozícii zvolenej tak, ako pri väčšine fotografií. Skús niekedy tesnejší orez a možno sám uvidíš, že fotografia pôsobí lepšie a nie je zbytočne veľa hluchého priestoru.

Dovolila by som si kritiku ešte na jeden nedostatok (alebo v tomto prípade prebytok :)) a tým je veľa zbytočných doplnkov pri portrétoch. Ak nefotíme produktovú fotografiu pre e-shop so šperkami, je vhodnejšie obmedziť takéto doplnky, zbytočne odpútavajú pozornosť hlavne ak sú aj nevhodne zakomponované (náušnica "vyrastajúca" z brady a pod.). Prílišná prekombinovanosť v tomto smere robí fotografiu zložitou a uniká zámer fotografa a výraz modelky.

Chcem však pochváliť autorovu prácu so svetlom, lebo vidím, že využíva prirodzené aj umelé svetlo, takže ak sa bude snažiť a trénovať prácu so svetlom, popracuje na výraze modeliek (prirodzenosť, uvoľnenosť, emócie, nie strnulé úsmevy), je na dobrej ceste. Želám dobré svetlo a nápady! :)

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
tibiko12
2011-11-26 20:39:25
Na začiatok musím povedať že celá táto rubrika sa mi naozaj páči, myslím že to pomáha pre rozvíjanie cítenia fotografie ako takej a samozrejme rozvíjanie sa v oblasti tej ktorej sa venujeme najradšej. Držím palce autorovi aj tým ktorý si pitvaní a samozrejme ďakujem za čítanie keďže sa tým učím aj ja!
 
b.a.f.o.a.r.t.
2011-11-26 21:48:26
medovináááááááá
 
kenny438
2011-11-26 22:05:51
príspevok od: b.a.f.o.a.r.t.
medovináááááááá
ak bude stretko donesem
 
conan7
2011-11-27 00:36:04
Jozef to prekomponovanie napr na f1.4 nefunguje vždy ideálne (pozn. obdiv pre autorov, ktorí vedeli existovať v dobe bez krížnych megacitlivých krajných ostriacich bodov)

A konečne aj niečo okolo portrétov....ale nejak meškáš
 
panpriatel
2011-11-27 10:15:20
príspevok od: conan7
Jozef to prekomponovanie napr na f1.4 nefunguje vždy ideálne (pozn. obdiv pre autorov, ktorí vedeli existovať v dobe bez krížnych megacitlivých krajných ostriacich bodov)

A konečne aj niečo okolo portrétov....ale nejak meškáš
To bolo asi vtedy ked boli na zrkadlovkach obrovske hladaciky a krasne matnice na ktorych je radost ostrit. No a samozrejme plynulost chodu vtedajsich manualnych skiel je proste enonunova...
No a v dnesnych casoch ked si mozes este aj fotecku skuknut na displaji a hned nafotit sto dalsich... neni problem urobyt ani ostriaci bracketing... neni o com.
 
Jozef Krajčo
externý redaktor 2011-11-27 12:16:33
príspevok od: conan7
Jozef to prekomponovanie napr na f1.4 nefunguje vždy ideálne (pozn. obdiv pre autorov, ktorí vedeli existovať v dobe bez krížnych megacitlivých krajných ostriacich bodov)

A konečne aj niečo okolo portrétov....ale nejak meškáš
Velmi dobra pripomienka.
Pri pouzivani stredoveho ostriaceho bodu a extremne malych DOF moze pri prekomponovani dojst k neziaducemu posunu roviny ostrosti. Planoval som to spomenut, no nejak sa zabudlo.

Planovane pisanie raz za tyzden je momentalne nerealne z pracovnych, zdravotnych dovodov. Este stastie ze som v prvom clanku dal dovetok, aby som bol v podobnych pripadoch z obliga:
"Vyhradzujem si právo meniť všetko to čo som tu napísal "
 
panpriatel
2011-11-27 13:57:04
príspevok od: Jozef Krajčo
Velmi dobra pripomienka.
Pri pouzivani stredoveho ostriaceho bodu a extremne malych DOF moze pri prekomponovani dojst k neziaducemu posunu roviny ostrosti. Planoval som to spomenut, no nejak sa zabudlo.

Planovane pisanie raz za tyzden je momentalne nerealne z pracovnych, zdravotnych dovodov. Este stastie ze som v prvom clanku dal dovetok, aby som bol v podobnych pripadoch z obliga:
"Vyhradzujem si právo meniť všetko to čo som tu napísal "
je fajn ze si na to vobec najdes cas!
Supis.
 
kucerawa
ocenenie redakciou 2011-11-27 18:05:20
veľmi sa mi páči tento nápad, aspoň to bude o tom, že spätnú väzbu a tým aj možnosť zlepšovať sa (po upozornení na najväčšie nedostatky) dostanú práve tí, ktorí o to najviac stoja
 
Koma
ocenenie redakciou 2011-11-27 18:31:10
príspevok od: Jozef Krajčo
Velmi dobra pripomienka.
Pri pouzivani stredoveho ostriaceho bodu a extremne malych DOF moze pri prekomponovani dojst k neziaducemu posunu roviny ostrosti. Planoval som to spomenut, no nejak sa zabudlo.

Planovane pisanie raz za tyzden je momentalne nerealne z pracovnych, zdravotnych dovodov. Este stastie ze som v prvom clanku dal dovetok, aby som bol v podobnych pripadoch z obliga:
"Vyhradzujem si právo meniť všetko to čo som tu napísal "
,,vyhradzujem si právo......atď,,
Jasne Jožko,...Ty si tu šéf Ty si v pitevni dá sa povedať ,,Kráľ,, ... ma tak napadlo na margo tých pracovných a chorobných dôvodov... ma len tak letmo napadlo a som si zaspomínal....Jóóži Ty fiškus...nehľadáš Ty náhodou princeznú?..........načítava to rýchlo, neboj....podstatné a dôležité nájdeš od 1:13:25 ..do 1:14:52......to je cca jeden a pol minutky:

http://www.youtube.com/watch?v=hWa6KBAv21I


Znova veľmi chválim a oceňujem toto čo ste tu ,,spískali,,.....v pitevni sá dá naozaj hodne poučiť. Díky.
 
Jozef Krajčo
externý redaktor 2011-11-27 19:02:12
príspevok od: Koma
,,vyhradzujem si právo......atď,,
Jasne Jožko,...Ty si tu šéf Ty si v pitevni dá sa povedať ,,Kráľ,, ... ma tak napadlo na margo tých pracovných a chorobných dôvodov... ma len tak letmo napadlo a som si zaspomínal....Jóóži Ty fiškus...nehľadáš Ty náhodou princeznú?..........načítava to rýchlo, neboj....podstatné a dôležité nájdeš od 1:13:25 ..do 1:14:52......to je cca jeden a pol minutky:

http://www.youtube.com/watch?v=hWa6KBAv21I


Znova veľmi chválim a oceňujem toto čo ste tu ,,spískali,,.....v pitevni sá dá naozaj hodne poučiť. Díky.
Odvolavam co som odvolal a slubujem co som slubil...

Lubko vdaka za podporu.
Vsetkym vdaka za podporu.
Je dobre ked aj ten co robi spätnú väzbu dostava spätnú väzbu zo spätnej väzby...
 
mgeo
2011-11-27 22:00:36
Portrety nezvyknem fotit, ale clanok a rozbor fotiek velmi poucny. Fotka Kika sa mi moc paci
 
panpriatel
2011-11-28 00:11:12
príspevok od: Jozef Krajčo
Odvolavam co som odvolal a slubujem co som slubil...

Lubko vdaka za podporu.
Vsetkym vdaka za podporu.
Je dobre ked aj ten co robi spätnú väzbu dostava spätnú väzbu zo spätnej väzby...
dajako ti to väzbý tušim. Skus otočiť gitaru od komba a bude to v pohode!
:0)
 
haplo602
2011-11-28 08:16:10
príspevok od: conan7
Jozef to prekomponovanie napr na f1.4 nefunguje vždy ideálne (pozn. obdiv pre autorov, ktorí vedeli existovať v dobe bez krížnych megacitlivých krajných ostriacich bodov)

A konečne aj niečo okolo portrétov....ale nejak meškáš
funguje, ale nesmies fotak sklonit dola, ale posunut v o vertikalnej rovine. proste prekomponovanie nerobis naklonom roviny ostrosti ale posunom fotaku

da to zabrat a treba na to mysliet dopredu, ale da sa to.
 
haplo602
2011-11-28 08:19:16
aaah konecne dalsia pitecna, uz som sa zlakol ze projekt zapadol prachom a nebude pokracovat.

1. ostrenie na stred - celkom ok ak sa to potom prislusne oreze. samo o sebe to nieje chyba
2. prehnana retus - toto je nieco co desne vadi na portretoch. ked vidim krasne nasvietenu a upravenu voskovvu figurinu tak radsej ani nekomentujem

Poznamka na okraj, ak mas bonus komentar od niekoho znameho na ephoto, tak prosim daj tam nick ako preve a potom obcianske meno, lepsie sa v tom orientuje. Bez kliknutia na link rozhovoru som nemal tucha kto ta dievcina je (aj ked som mal to stastie ju osobne spoznat tento rok na fotoslovakii).
 
Koma
ocenenie redakciou 2011-11-28 11:21:56
príspevok od: Jozef Krajčo
Odvolavam co som odvolal a slubujem co som slubil...

Lubko vdaka za podporu.
Vsetkym vdaka za podporu.
Je dobre ked aj ten co robi spätnú väzbu dostava spätnú väzbu zo spätnej väzby...
Keď zoberiem do úvahy Tvoj pracovný čas a povinnosti, rodinný čas, určite aj iné aktivity a záľuby...koľko času musíš venovať prezretiu si danej vybranej galérie, povyberať fotečky na rozbor, napísať a zostaviť článok + osloviť iného autora o ,,bonusový,, koment - absolútne by mi nevadilo kebyže svoj ,,sľub,, čo si na začiatku písal nedodržíš...a bárz by to bol len jeden rozpitvaný za dva týždne...dôležité že táto rubrika tu je a funguje. A keď budeš meškať a sa s pitevnou správou zdržíš , mňa osobne to nejako nerozrušuje....takže - zrušme poplach..tuttututuuuuu

http://www.youtube.com/watch?v=xdLANwiWfVg


 
MLandscapes
2011-11-28 15:01:21
Síce portréty moc nefotím, tiež sem tam do tohto žánru zabrdnem. Článok veľmi poučný, veľa som si z neho zobral. Obdivujem autora fotiek, má oko na dobré modelky Keep up good work!
 
Jozef Krajčo
externý redaktor 2011-11-28 17:39:18
príspevok od: haplo602
aaah konecne dalsia pitecna, uz som sa zlakol ze projekt zapadol prachom a nebude pokracovat.

1. ostrenie na stred - celkom ok ak sa to potom prislusne oreze. samo o sebe to nieje chyba
2. prehnana retus - toto je nieco co desne vadi na portretoch. ked vidim krasne nasvietenu a upravenu voskovvu figurinu tak radsej ani nekomentujem

Poznamka na okraj, ak mas bonus komentar od niekoho znameho na ephoto, tak prosim daj tam nick ako preve a potom obcianske meno, lepsie sa v tom orientuje. Bez kliknutia na link rozhovoru som nemal tucha kto ta dievcina je (aj ked som mal to stastie ju osobne spoznat tento rok na fotoslovakii).
OK, dal som aj nick pod ktorym vystupuje na ephoto. Chapem ze clovek ma zauzivane vnimat ludi cez portalove nicky aj ked sa snimi dokonca zoznamil.
 
haplo602
2011-11-28 19:38:52
príspevok od: Jozef Krajčo
OK, dal som aj nick pod ktorym vystupuje na ephoto. Chapem ze clovek ma zauzivane vnimat ludi cez portalove nicky aj ked sa snimi dokonca zoznamil.
hned to je lepsie
 
hall
2011-11-29 07:54:31
Práce autora sú, akosi prirodzene, zamerané na najprirodzenejší prejav ženskej krásy. V tomto smere s istotou môžem povedať, že jedine fotografia v čiernobielom prevedení spĺňa do bodky toto poslanie.
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-11-29 08:28:58
Celkom príjemné fotky, pre začiatok fajn


1. Milujem centrálnu kompozíciu na os ako aj symetriu vo fotografii - tuto však nie je využitá ako má byť. V podstate kompo je na týchto foto najväčší nedostatok...
2. Takmer všetky fotky z vonka sú veľmi zvláštne/chaoticky nasvietené - bud fotiť daylightom alebo len blýskať do protisvetla alebo neviem.
3. šperky pri portrete ano ale vyberať, ak som si nie istý radšej preč.
4. žehlenie pleti je dnes trend, všetci ho chcú, tak ho robme, ale s mierou, tieto pre mna nie su vôbec katastrofalne vyžehlene - taketo žehličky sú často aj v časakoch (typicky reklamy na pharma firmy) a pohoda
5. Na autorovom mieste by som začal pracovať na svietení - veľmi jednoduchom 1 svetlo 1 odrazka, a kompozícii/výrezoch, výrazy modeliek aj pozy ujdú celkom..

pekné svetlo!
 
Jozef Krajčo
externý redaktor 2011-11-29 09:35:42
príspevok od: Jozef Peniak
Celkom príjemné fotky, pre začiatok fajn


1. Milujem centrálnu kompozíciu na os ako aj symetriu vo fotografii - tuto však nie je využitá ako má byť. V podstate kompo je na týchto foto najväčší nedostatok...
2. Takmer všetky fotky z vonka sú veľmi zvláštne/chaoticky nasvietené - bud fotiť daylightom alebo len blýskať do protisvetla alebo neviem.
3. šperky pri portrete ano ale vyberať, ak som si nie istý radšej preč.
4. žehlenie pleti je dnes trend, všetci ho chcú, tak ho robme, ale s mierou, tieto pre mna nie su vôbec katastrofalne vyžehlene - taketo žehličky sú často aj v časakoch (typicky reklamy na pharma firmy) a pohoda
5. Na autorovom mieste by som začal pracovať na svietení - veľmi jednoduchom 1 svetlo 1 odrazka, a kompozícii/výrezoch, výrazy modeliek aj pozy ujdú celkom..

pekné svetlo!
Vdaka Jozef za prispevok do nasej pitevne.
Je super ze pre zaciatocnikov ziskavame nazory nielen od pokrocilych fotografov ale aj od skusenych harcovnikov.

Zda sa ze ideme dobrym smerom a zaciatocnici uz nebudu prispievat bez povsimnutia a spätnej väzby.
 
kovacmj
2011-11-29 14:21:17
Portréty nie sú moja šálka kávy. Ale pre budúcnosť poučné. Niektoré mi pripadajú tak narýchlo, ale dobrý pocit mám z tej nevesty (teda až na ten kus cudzej hlavy) a z tej jasnomodrookej dievčiny, (zrejme ide o high key)
 
zuzuliena
2011-11-29 15:42:23
Jozefko, az teraz som to nasla, super. Aj pre mna super skola, tu CB s diagonalou a neurezanym laktom si perfektne vystihol. Tesim sa na dalsie "ucenie" .-).
 
Jozef Krajčo
externý redaktor 2011-11-30 11:26:02
príspevok od: zuzuliena
Jozefko, az teraz som to nasla, super. Aj pre mna super skola, tu CB s diagonalou a neurezanym laktom si perfektne vystihol. Tesim sa na dalsie "ucenie" .-).
Vdaka za si sa zastavila Zuzka a zanechala par pismenok.
 
SteveS
ocenenie redakciou 2011-12-05 16:41:20
Pekne Jožo, pekne, držím palce aby ťa neprešiel entuziazmus. Len tak dalej, zdá sa že ak dačo začneš tak v tom len tak ľahko nepoľavíš. A ak ťa aj náhodou entuztiazmus prejde, nezavri to, ale dáš výkričnú cenu za definovaný počet fotografií a budeme ti za odbornú a relevantnú kritiku platiť. Verím že ani potom by táto rubrika nezapadla prachom
 
dodo_bb
2011-12-06 00:04:51
Dobrý nápad a výborná realizácia "fotopatológie" Čítal som akúsi knihu o dochtoroch a tam sa tiež hovorilo, že pitvy mŕtvych učia doktorov liečiť živých Nápad chválim - pohľad na celkovú tvorbu je nekonečne lepší ako pár riadkov pod fotkou. A konečne aktivita, ktorá sa nezaoberá technikou či počítaním pixlov Držím palce...K fotkám "pitvaného" autora sa veľmi neviem vyjadriť - portrét nie je práve moja šálka kávy
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia