Hore


John Scofield Trio

Aj keď Bratislavské jazzové dni skončili len prednedávnom, kultúrne dianie na Slovensku nenechalo dlho jazzových fanúšikov chladných. Po siedmich rokoch do ateliéru Babylon v Bratislave zavítala kapela John Scofield Trio. Legenda v jazzovej improvizácie, John Scofield, prišiel s bandom v rovnakom zložení, John Scofield - gitara, Steve Swallow - basgitara a Bill Stewart - bicie nástroje. Tento talentovaný umelec už odmalička tvrdo cvičil a trénoval v školských formáciách. Neskôr mu jeho nesporný talent pomohla rozvíjať jazzová legenda - Miles Davis. Z tejto spolupráce sa Scofield nasmeroval k tvrdšiemu jazzrocku, ktorému zostal verný až dodnes.

V Babylone už hodinu pred koncertom bola hlava na hlave a všetci hovorili o jednom. Ako to asi dnes večer jazzový mág rozbalí. Aby sme sa správne rozohriali, ako predskokani prišli na scénu dvaja skvelí hudobníci, David Kollar a Gergo Borlai. Na pódium prišli s úplne novým projektom, v ktorom účinkovali bicie, elektrická gitara, klávesy a elektronika.A naladili nás veľmi dobre. Títo nesporne talentovaní hudobníci spustili od prvej chvíle zmes modernej hudby, ktorá neurazila jazzmanov, rockerov, priaznivcov elektronickej hudby, a to všetko perfektne namixované a dynamické. Po zhruba 30 minútach zážitku, ktorý len málokto očakával, sme už správne rozohriatí očakávali headlinera večera. Ten na seba nedal dlho čakať a od prvej chvíle, od prvej pesničky spustil uragán tónov, ktoré nás neustále dvíhali zo stoličiek, emócie sa dali v sále krájať. Improvizácie a sóla jednotlivých členov tria nemali konca kraja, John však exceloval a myslím že improvizoval v podstate bez prestávky.Scofield medzi pesničkami nezabudol pochváliť bratislavských fanúšikov, pozdravil "Sloveniu", neustále nás zasypával žartami a to aj na svoj účet, či jeho kolegov z kapely. Pesnička za pesničkou bola zakaždým odmenená búrlivým potleskom, miestami až ováciami. Po poslednej skladbe nasledoval standing ovation, čo samozrejme vrátilo trio opätovne na pódium. Až po tomto prídavku sme sa začali plní dojmov rozchádzať do chladnej noci.Veľká vďaka organizátorom tohoto koncertu, je skvelé, že vieme na naše malé Slovensko opätovne pritiahnuť hudobníkov svetového významu, akým John Scofield nesporne je.

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
jan.f.lukas
2012-11-20 20:22:10
nadherna reportaz, krasne fotografie
 
ruiger1
2012-11-21 06:28:51
príspevok od: jan.f.lukas
nadherna reportaz, krasne fotografie
dakujem!
 
jozefmicic
2012-11-23 00:19:35
Velmi pekne fotky, vela emocii na tvarach hudobnikov,paci sa mi to.
 
Miro Bartánus
2012-11-23 10:35:22
Pači sa mi to, aký si mal objektív a prezradíš tvoj skvelý BW postproces?
 
ruiger1
2012-11-24 12:43:53
príspevok od: Miro Bartánus
Pači sa mi to, aký si mal objektív a prezradíš tvoj skvelý BW postproces?
Objektiv som mal nikkor 17-55/2,8 a jednoprstenec nikkor 80-200/2,8, neviem uplne prezradit BW postproces, nemam postup, robim to emotivne a impulzivne, pomaha mi vsak pritom dobre exponovany obrazok a spracovavam ho v softe Silver Efex Pro, pri uprave sa zameriavam na vyladenie cez jednotlive farebne kanaly osobitne, len vtedy to mam uplne pod kontrolou.
 

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované