Hore

Komunita » Skupiny » Bratislavský fotografi divokej prírody » diskusia »
Oblast Bratislavy

Bratislavský fotografi divokej prírody

Založená: 2010-12-28 09:26:35.943175 | Zakladateľ: Big Lebowski
 
mato167
2012-11-19 21:27:45.923243
ahojte, nedavno som sa pristahoval do BA, preto to mu moc nepoznam. Viete odporucit nejake lokality na fotenie zvery? rozmyslal som nad Malymi Karpatami, ale kde konkretne, to neviem.
vdaka.
 
Big Lebowski
2012-11-19 21:56:14.538859
príspevok od: mato167
ahojte, nedavno som sa pristahoval do BA, preto to mu moc nepoznam. Viete odporucit nejake lokality na fotenie zvery? rozmyslal som nad Malymi Karpatami, ale kde konkretne, to neviem.
vdaka.
čo konkrétne by si chcel fotiť?
 
mato167
2012-11-19 22:16:51.652999
vsetko co pride, vtactvo, divu zver. radsej cakam zamaskovany na mieste, ale obcas robim aj "soulacky" (len take flakanie sa po lese).
 
Big Lebowski
2012-11-19 22:56:13.251096
Vtáctvo sa dá fotiť pri dunaji aj v centre mesta. V zime sú tam aj kormorány veľké.
Niečo sa dá aj na železnej studienke, je tam toho veľa, treba to pochodiť a pohľadať vhodné miesto. Tam som mal vybudovaný fotokryt na vtáctvo. Prišli mi tam aj srnky dokonca.
Veľmi dobrá pomôcka je google earth. Poobzeraj si snímky blízko svojho bydliska a potom sa tam choď pozrieť.
 
Nameless
2013-07-16 16:35:26.143678
Na vtactvo rozhodne Dunaj a mrtve ramena. Odvez sa pod Slovnaft a tam sa poprechadzaj a urcite najdes pekne miesta. Ak chces fotit srnky tak ti staci nad Racou vybehnut do vinohradov. Treba si privstat a rano najlepsie uvidis kde sa mas nabuduce zamaskovat a cakat. Ak pojdes do Karpat tak sa vyhni hlavnym turistickym trasam a sleduj kde su krmalce, ale davaj pozor aby si ich tam neplasil a drz sa radsej vo vacsej vzdialenosti. Jedno take miesto najdes aj tu http://goo.gl/wyq3Y .
 
BoNoBo
2014-01-15 14:36:28.659887
Male Karpaty (srny, muflony, lesne druhy vtakov - spevavce a datle) - tazko sa podla mna vybera idealne miesto

Dunaj a Morava: Karloveske rameno (vodne vtactvo, srny, bobry,.) - casto byva K. rameno vyschnute ci uz upolne alebo ciastocne, vtedy laka k ostatkom vodnych jám vodne vtaky a ine zivocichy ziviace sa rybami, su tam inak aj vydry (videl som ale len stopy a vydriu smyklavku). Mozes ist popri Morave - od Devína, cize od sutoku. a dostanes sa az k nivam Moravy, v okoli Devinskeho jazera, tam uz je to naozaj zaujimave, co sa tyka biodiverzity

Neusiedler: ak byvas v Ba a mas auto (da sa aj inak ale auto je v tomto pripade velmi vhodne co sa tyka setrenia casu a sluzi aj ako "fotokryt" pretoze sa ho zvierata prakticky neboja v danej oblasti), jedinecnym miestom je okolie Neusiedlerskeho jazera, hlavne pre fotografov vtakov (ktore maju vdaka rakuskej disciplinovanosti navstevnikov narodneho parku malu unikovu vzdialenost - co perfektne vyhovuje aj ludom ako som ja ktorí nevlastnia aspon 400mm objektiv a aj s mojou 70-300 bez maskovania, sa tam daju spravit dobre zabery) - nepatri to vsak asi do Bratislavy ako do tematiky - kazdopadne Bratislavcania maju vyhodu, ze to je relativne blizko.

Dunajske a moravske luzne lesy - z mojho subjektivneho pohladu v okoli Bratislavy rozhodne najkrajsia "divočina" okolie ramien Dunaja a Moravy (jelene, diviaky, srny a vela druhov vtactva, hmyzu, obojzivelnikov a plazov)

Hrušovská zdrž: na fotenie vtactva super, hlavne v zime kvanta zimujuceho vodneho vtactva, orliaky morske a podobne.
 
1 Strana 1 z 1
 


  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()