Hore
Autor: Advent Christkindlmarkt am Hauptplatz_2012 © Graz Tourismus, Foto: Fischer

Adventné a vianočné trhy v Salzburgu a Grazi

Týždne na prahu Vianoc sú v Rakúsku obdobím, keď sa do zimného súmraku rozžiaria vianočné trhy plné romantiky a čara adventu. 

Pri potulkách, ochutnávaní a obdive tradičných výrobkov je očakávanie najkrajšieho sviatku roka ešte radostnejšie.

Bližšie informácie o vianočných trhoch v Rakúsku

Advent v Grazi ako zo zimnej rozprávky

V predvianočnom období sa Graz premení na mesto ako z romantickej zimnej rozprávky. Vianočné trhy lákajú na prechádzku, rozhovor a ochutnávanie rôznych dobrôt. Navyše je možné ich všetky navštíviť pešo, pretože sa nachádzajú blízko seba v centre mesta.


Vianočné trhy - projekcia na Radnici, 2006 © Graz Tourismus 


Herz-Jesu-Kirche © Graz Tourismus, Foto: Harry Schiffer 


Dachlandschaft, Zima © Graz Tourismus, Foto: Harry Schiffer 

Bližšie informácie

14 adventných a vianočných trhov

Adventný čas je čas trhov. V Grazi sa vianočné trhy otvárajú v piatok 17. novembra. Všetky boli vytvorené s veľkou láskou pre detail a až do 24. decembra prezentujú rôzne témy.


Advent v Grazi © Graz Tourismus, Foto: Tom Lamm 


Advent v Grazi © Graz Tourismus, Foto: Tom Lamm


Krippenweg, Stempfergasse, 2015 © Graz Tourismus, Foto: Harry Schiffer 

„Mrazivé“ umenie: jasličky z ľadu

Jasličky z ľadu v Landhaushofe sú priam magicky príťažlivé. Toto jedinečné umelecké dielo zo 45 ton priezračného ľadu vytvorí tento rok umelec Kimmo Frosti. Mimochodom: grazske ľadové jasličky sú prvé jasličky v takejto veľkosti na svete! Odhalenie: 2. decembra o 18.00 hod.


Jasličky z ľadu © Graz Tourismus, Foto: Harry Schiffer

(Buďte znova) deti v advente

Čím by bol advent bez detí? Pre najmenších hostí má adventný Graz pripravený pestrý program: na Adventnom trhu pre deti v uličke Kleine Neutorgasse im srdce rozbúcha nielen obrovské čertovo kolo! Kolotoče, rozprávkový vláčik, čokoládový snehový špic v oplátke „Schaumbecher“ a cukrová vata rozžiaria oči každého malého návštevníka! V špeciálnom stane sa nikto nebude nudiť: deti môžu piecť, majstrovať, vypočuť si rozprávku, zahrať sa či zaspievať koledy.

Highlighty v Grazi

Advent v Salzburgu

Vyvrcholením zimy v Salzburgu sú okrem sprievodov čertov, kedy ulicami beží niekoľko stoviek chlpatých postáv s hrôzostrašnými maskami, aj s láskou pripravené adventné a vianočné trhy. Na úpätí pevnosti Hohensalzburg, priamo pri Salzburskej katedrále sa koná svetoznámy Salzburský vianočný trh. Tento najstarší vianočný trh Rakúska s úžasnou kulisou ponúka svojim návštevníkom voňavé krehké vianočné pečivo, varené víno, horúce pečené gaštany, hodnotné výrobky umeleckých remeselníkov a hudobný program plný hĺbavých melódií.


©Tourismus Salzburg


©Tourismus Salzburg


©Tourismus Salzburg

Rodiny s deťmi obľubujú vianočný trh Hellbrunner Adventzauber, ktorý im ponúka jazdu na poníkoch, opekačku pri vatre a zoo s rozkošnými zvieratkami, ktoré si deti môžu aj pohladkať.

Ponuku skvelo dopĺňajú vianočné koncerty a tradičné vystúpenia speváckych zborov.

Tichá noc

V okolí Salzburgu vznikla aj najznámejšia koleda na svete a návštevníci sa môžu vydať po stopách Josefa Mohra, ktorý je autorom textu „Tichej noci“. Táto pieseň zažila svoju premiéru v malebnej kaplnke v dedine Oberndorf neďaleko Salzburgu v roku 1818.


©Tourismus Salzburg

Lyže a kultúra

Všetci športoví nadšenci, ktorí chcú spojiť umenie, kultúru, nákupy a lyžovačku, majú k dispozícii Ski Shuttle, bezplatný autobusový transfer zo Salzburgu do Flachau/Ski amadé, najväčšieho lyžiarskeho regiónu Rakúska, ktorý premáva denne od 23. 12. 2017 do 18. 3. 2018.

Highlighty v Salzburgu


©Tourismus Salzburg


©Tourismus Salzburg


©Tourismus Salzburg

Ďalšie informácie o krajine Rakúsko nájdete na našej stránke.

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok

Ďalší článok z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované