Hore
Súťaže

Najväčšia fotografická súťaž sa chýli ku koncu

2014-09-23 13:28:00 | Komentáre 2 | Počet videní (2639)
Zdieľajte článok Upozorni priateľov Vytlačiť

V 39 štátoch sveta počas celého septembra prebieha Wiki miluje pamiatky, mesačná fotografická súťaž na Wikipédii. V Guinessovej knihe rekordov je zapísaná ako najväčšia fotografická súťaž, pričom počas posledných troch rokov neustále rástla. Slovenské kolo organizuje, už po tretí raz, občianske združenie Wikimedia Slovenská republika. Wiki miluje pamiatky vás pozýva fotiť oficiálne kultúrne pamiatky a pomôcť tak Wikipédii v pokrytí informáciami o slovenskom kultúrnom dedičstve. Čas máte už len do konca septembra.

Prvý krát sa súťaž konala v roku 2010 v Holandsku. V 2011 bola rozšírená na celoeurópsku a v 2012 na celosvetovú (a zapojilo sa aj Slovensko) – oba ročníky uznala Guinessova kniha rekordov ako najväčšiu fotografickú súťaž v dejinách ľudstva. V 2012  sa zúčastnilo vyše 15 000 fotografov, z ktorých vyše 10 000 nikdy pred tým neprispelo na žiaden wiki-projekt. Minulý rok bolo pre Wikipédiu a ďalšie projekty slobodného vzdelávania poskytnutých 369 589 obrázkov, z toho 2 729 zo Slovenska.

Počas októbra porota vyberie 10 najlepších fotografií, ktoré postúpia do celosvetového kola. Hlavnou cenou medzinárodného kola je zájazd na celosvetovú konferenciu a festival wikimedického hnutia Wikimánia 2015 v Mexiku, vrátane dopravy a ubytovania.

Fotografie musia byť zverejnené na Wikimedia Commons počas septembra 2014, môžu byť odfotené kedykoľvek a obzvlášť archívne zábery sú veľmi cenené. Aby bola účasť v súťaži čo najjednoduchšia a najpríjemnejšia boli na Wikipédii vytvorené zoznamy pamiatok, ktoré uľahčujú nahrávanie.

Podrobnosťami nahrávania vás prevedie oficiálna stránka.

Podrobnejšie informácie nájdete na www.wikilovesmonuments.sk

Novinky sú zverejňované aj na www.facebook.com/WikiMilujePamiatky

Kontakt: wlm@wikimedia.sk

Autori: Lusitana, Aktron, KuboF.


Zdieľajte článok
Ohodnoďte článok
0.0 z 5

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
Daniel Leitman
2014-09-23 16:39:48
hm nejak nesledujem fotograficke sutaze ale nechapem co branilo (pre tich co by sa aj zucastnili) hodit info vopred ? to je ephoto vo vsetkom tak zabrzdene pozadu ? od plateneho portalu by som teda cakal viac ...
 
helmiczka
2014-09-23 23:13:29
Zaujímavé je, že rozhranie pre nahrávanie súborov sa v českej verzii zásadne odlišuje od slovenskej (tlačítka vs. zdrojový kód plný zložených zátvoriek)
  • ()
   
 • ()
   
 • ()
   
 • ()
   
 • ()