Hore

Tamron představuje novou generaci objektivu 24-70mm F/2.8 - verzi G2

Nový univerzální objektiv poskytuje vysokou kvalitu obrazu, stabilizace obrazu prodlužující expoziční čas až o 5EV*1 a vynikající výkon i v protisvětle.

23. červen 2017, Saitama, Japan - Tamron Co., Ltd. (Prezident & CEO: Shiro Ajisaka), přední výrobce optiky pro široké spektrum, oznamuje uvedení nového objektivu s vysokorychlostním zoomem SP 24-70mm F/2.8 Di VC USD G2 (model A032) pro full-frame digitální zrcadlovky. Model A032 je vysoce světelný objektiv F/2.8, který dosahuje nejvyšší kvality obrazu. Nový řídící systém Dual MPU (Micro Processing Units) poskytuje rychlé automatické zaostřování s vylepšenou přesností a nejvyšší kompenzační vlastnosti stabilizace obrazu u všech objektivů ve své třídě*2 (CIPA úroveň 5 EV*1). Exkluzivní povrchová úprava eBAND od společnosti Tamron podstatně omezuje výskyt záblesků a stínů, které se mohou objevit v protisvětle. Navíc model A032 poskytuje dodatečnou ochranu díky fluorové povrchové úpravě, konstrukci odolné proti vlhkosti a uzamykatelné cloně. Fotografové mohou využít tento nový objektiv pro mnohé účely včetně fotografií krajin, portrétů, zpravodajství, cestování a mnoho dalšího.

NÁZEV PRODUKTU

SP 24-70mm F/2.8 Di VC USD G2

(model A032)

DATUM UVEDENÍ

Cena: 35.990 CZK / 1.329 EUR

Bajonety pro Canon a Nikon budou uvedeny současně v Srpnu 2017. Sony není ohlášen

*1 V souladu s CIPA Standard. Pro Canon: EOS-5DMKIII je použito. Pro Nikon: D810 je použito.
*2 Mezi výměnnými objektivy 24-70mm F/2.8 pro digitální zrcadlovky (Květen 2017; Tamron)

HLAVNÍ VLASTNOSTI

1Sofistikovaný design poskytuje vynikající výkon a vysokou kvalitu obrazu

Použití speciálních, vysoce kvalitních skleněných materiálů zajišťuje přesnou barevnou reprodukci a vynikající ostrost, ideální pro dnešní fotoaparáty s vysokou hustotou pixelů. Optická konstrukce se skládá ze 17 členů ve 12 skupinách a využívá 2 XR (Extra Refractiv Index) členy s mimořádným indexem lomu, 3 LD (Low Dispersion) členy s nízkým rozptylem světla, 3 GM (Glass-Molded aspherical) členy a jeden hybridní asférický člen. Společně minimalizují axiální chromatické aberace, příčné chromatické aberace, sférické aberace a zkreslení, a umožňují kompaktní konstrukci, která dosahuje špičkové kvality obrazu.

2. eBAND povrchová úprava poskytuje vynikající antireflexní vlastnosti a redukuje nežádoucí záblesky a stíny

Nový model A032 je vybaven speciální povrchovou úpravou eBAND (Extended Bandwidth & Angular-Dependency), což je technologie, která kombinuje nano-strukturovanou vrstvu s extrémně nízkým indexem lomu spolu s konvenčními vícevrstvými povlaky. Ty zajišťují vynikající antireflexní výkon. Povrchová úprava eBAND podstatně omezuje výskyt nežádoucích záblesků a stínů, které se mohou objevit při fotografování objektů v protisvětle.

3. Nový řídicí systém Dual MPU (Micro Processing Unit)*3 poskytuje rychlejší a přesnější automatické zaostřování a vylepšenou kompenzaci vibrací

Inovativní řídicí systém využívá Dual MPU design s vylepšenou výpočetní kapacitou. Jednotky MPU mají vestavěné výkonné bloky DSP (Digital Signal Processor), které dosahují rychlejšího a přesnějšího výkonu AF a důsledněji kompenzují vibrace. Tato funkce zajišťuje vynikající výkon v noci i při slabém osvětlení.

Vysoký výkon MPU výrazně zlepšuje přesnost a rychlost automatického zaostřování

Model A032 je vybaven USD (Ultrasonic Silent Drive) motorem, který zajišťuje vynikající rychlost a přesnost zaostření. Použitím MPU se zabudovanými bloky DSP umožňuje rychlé zpracování digitálních signálů a dosahuje vynikající odezvy a vysoce přesného výkonu AF.

Systém Dual MPU poskytuje nejvyšší schopnost kompenzaci vibrací ve své tříde* (CIPA úroveň 5 EV*1).

Nový model A032 je vybaven vlastním systémem stabilizace VC (Vibration Compensation) od Tamronu. Přidání systému MPU určeného pro zpracování kompenzací vibrací uvolňuje algoritmus nové generace, který zajišťuje nejvyšší schopnost kompenzace vibrací*2 ve své třídě (CIPA úroveň 5 EV*1). Dokonce i při slabém osvětlení nebo při pomalé rychlosti závěrky si fotografové mohou vychutnávat bezproblémové fotografování z ruky s lehkostí a pohodlím.

*1 Pro Canon:EOS-5DMKIII je použito. Pro Nikon:D810 je použito.
*2 Mezi výměnnými objektivy pro digitální zrcadlovky (Červen 2017; Tamron)
*3 Nový řídící systém využívající MPU (Micro Processing Unit), určený pro systém AF a systém stabilizace obrazu VC

4. Fluorová povrchová úprava a konstrukce odolná proti vlhkosti

Fluorová povrchová úprava nanesená na povrch předního členu odpuzuje vodu a olej, čímž umožňuje bezpečné a snadné odstranění otisků prstů, nečistot a šmouh. Povrchová úprava také poskytuje vyšší úroveň životnosti. Pro zajištění konstrukce odolné proti vlhkosti jsou na tubusu objektivu umístěna těsnění v oblasti upevnění objektivu a na dalších kritických místech, aby se zabránilo vniknutí vlhkosti a dešťových kapek. Tato vlastnost zajišťuje další díl ochrany při fotografování venku za nepříznivých povětrnostních podmínek.

5.  Clona objektivu je vybavena novým pohodlným uzamykacím mechanismem

Sluneční clona ve tvaru květiny se zablokuje na jednom místě, aby se zabránilo nesouososti, která by mohla způsobit vinětaci.

6.  Kompatibilní s konzolí TAP-in, volitelným příslušenstvím

Nový model A032 je kompatibilní s doplňkovou konzolí Tamron TAP-in, která poskytuje USB připojení k počítači a umožňuje uživatelům snadno aktualizovat firmware a přizpůsobit funkce včetně jemných úprav AF a VC.

7. Systém elektromagnetické clony je nyní použit u modelů bajonetu pro Nikon

Systém elektromagnetické clony, který byl standardním prvkem objektivů s bajonetem pro Canon, je nyní používán i v modelech pro Nikon*3. Přesnější ovládání clony je možné díky tomu, že lamely clony jsou řízeny a kontrolovány motorem prostřednictvím elektronických pulzních signálů.

*3 K dispozici pouze u fotoaparátů kompatibilních s elektromagnetickou clonou.

8. Na základě přísných norem kvality hodných řady SP je model A032 vyroben s důrazem na detail

Zvláště pro výrobky řady SP Tamron stanovil přísné normy pro jejich design a kvalitu. Tyto normy se vztahují k optickému designu, mechanickému designu a exteriéru stejně jako k robustnosti výrobku a zlepšení jednotlivých funkcí. Tamron důkladně sleduje všechny své konstrukční a výrobní procesy a nabízí výrobky se stále vyšší úrovní přesnosti a kvality.

U modelu A032 pomohlo přezkoumání způsobu řízení MTF (Modulation Transfer Function) dosáhnout co nejvyspělejšího a nejlepšího optického výkonu. Mechanické části byly vylepšeny a byl zaveden nový vnější design.

TECHNICKÉ PARAMETRY

Model

: A032

Ohnisková vzdálenost

: 24-70mm

Maximální světelnost

: F/2.8

Úhel pohledu (diagonální)

: 84°04'-34°21' (pro formát full-frame)


: 60°20' -22°33' (pro formát APS-C)

Optická konstrukce

: 17 členů ve 12 skupinách

Minimální zaostřovací vzdálenost

: 0.38m

Maximální poměr zvětšení

: 1:5

Průměr filtru

: φ82mm

Maximální průměr

: φ88.4mm

Délka*

: pro Canon 111mm


: pro Nikon 108.5mm

Hmotnost**

: pro Canon 905g


: pro Nikon 900g

Lamely clony

: 9 (kruhová clona)

Minimální světelnost

: F/22

Stabilizace obrazu

: 5 EV (v souladu s CIPA Standards)

Standardní příslušenství

: Sluneční clona, přední a zadní krytka, pouzdro

Kompatibilní bajonety

: Canon, Nikon

Specifikace, vzhled, funkce atd. mohou být změněny bez předchozího upozornění.

* Délka je vzdálenost mezi plochou bajonetu a vrcholem objektivu.

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
marcus_labeo
2017-06-30 13:40:42
Je fajn, že tretí výrobcovia ponúkajú alternatívy k natívnym sklám, ktoré sú podstatne drahšie. Pritom oproti Nikonu má lepšiu stabilizáciu či menšiu hmotnosť (Canon stabilizáciu nemá vôbec).
Na druhej strane je tu nová Sigma Art 24-70 a hoci Tamron sa silne zlepšuje, tak rada Art od Sigmy je predsalen iná liga. A keďže cena Sigmy má byť v podstate rovnaká ako Tamron, mal by som jasno a šiel do Sigmy.
 
MagickVamp
2017-06-30 14:23:13
príspevok od: marcus_labeo
Je fajn, že tretí výrobcovia ponúkajú alternatívy k natívnym sklám, ktoré sú podstatne drahšie. Pritom oproti Nikonu má lepšiu stabilizáciu či menšiu hmotnosť (Canon stabilizáciu nemá vôbec).
Na druhej strane je tu nová Sigma Art 24-70 a hoci Tamron sa silne zlepšuje, tak rada Art od Sigmy je predsalen iná liga. A keďže cena Sigmy má byť v podstate rovnaká ako Tamron, mal by som jasno a šiel do Sigmy.
Kto vie ci spravia vacsiu ostrost ako ma Tamron. A pri Sigmach sa casto vyskytuje problem s ostrenim.
 
marcus_labeo
2017-06-30 14:27:12
príspevok od: MagickVamp
Kto vie ci spravia vacsiu ostrost ako ma Tamron. A pri Sigmach sa casto vyskytuje problem s ostrenim.
Zrovna ostrosti u Sigmy by som sa nebál, pomaly každá nová Sigma Art je titulovaná ako najostrejší objektív v danej triede. Skôr to ostrenie a jeho spoľahlivosť. Každopádne konečne Sigma spravila Art verziu aj pre takýto najbežnejší zoom. Teraz ešte prosím obdobu pre APSC, t.j. 17-50mm v Art verzii.
 
MagickVamp
2017-06-30 14:52:40
príspevok od: marcus_labeo
Zrovna ostrosti u Sigmy by som sa nebál, pomaly každá nová Sigma Art je titulovaná ako najostrejší objektív v danej triede. Skôr to ostrenie a jeho spoľahlivosť. Každopádne konečne Sigma spravila Art verziu aj pre takýto najbežnejší zoom. Teraz ešte prosím obdobu pre APSC, t.j. 17-50mm v Art verzii.
cojaviem Sigma 24-105 ART zas take terno nie je, ani neviem ci je lepsia ako Canonacka 24-105. Niekde - v niektorych rozsahoch sa asi moc uz velmi neda zvysit ostrost. Moc necakam ze bude nejaky odskok v tomto od tamronu alebo canonu. Toto je uz dost prekopane sklo.
 
MartinSpal
2017-06-30 14:54:32
príspevok od: marcus_labeo
Zrovna ostrosti u Sigmy by som sa nebál, pomaly každá nová Sigma Art je titulovaná ako najostrejší objektív v danej triede. Skôr to ostrenie a jeho spoľahlivosť. Každopádne konečne Sigma spravila Art verziu aj pre takýto najbežnejší zoom. Teraz ešte prosím obdobu pre APSC, t.j. 17-50mm v Art verzii.
Myslím, že 18-35mm je dostatečná náhrada za zmíněné ohnisko s návazností na 50-100mm mi určitě v základní řadě a APS-C třídě nic nechybí. Možná ještě něco jako 8-16mm Art.
 
acton
2017-06-30 15:10:50
príspevok od: marcus_labeo
Je fajn, že tretí výrobcovia ponúkajú alternatívy k natívnym sklám, ktoré sú podstatne drahšie. Pritom oproti Nikonu má lepšiu stabilizáciu či menšiu hmotnosť (Canon stabilizáciu nemá vôbec).
Na druhej strane je tu nová Sigma Art 24-70 a hoci Tamron sa silne zlepšuje, tak rada Art od Sigmy je predsalen iná liga. A keďže cena Sigmy má byť v podstate rovnaká ako Tamron, mal by som jasno a šiel do Sigmy.
tak ako sa tamron snazi dobehnut canon tak sa sigma snazi na tamron, tamron je daleko kvalitnejsi po vsetkych strankach ako sigma.
 
vd
2017-06-30 15:22:09
príspevok od: acton
tak ako sa tamron snazi dobehnut canon tak sa sigma snazi na tamron, tamron je daleko kvalitnejsi po vsetkych strankach ako sigma.
tak s tym nesuhlasim, vychádzam z praktických skúseností - tamrony sú vo väčšine šmejdy.. žeby som mal len dobré kusy od Sigmy ? Ale tento tamrom bude dobrý , mam na to nos..
 
acton
2017-06-30 15:47:03
príspevok od: vd
tak s tym nesuhlasim, vychádzam z praktických skúseností - tamrony sú vo väčšine šmejdy.. žeby som mal len dobré kusy od Sigmy ? Ale tento tamrom bude dobrý , mam na to nos..
ja som to mal opacne, jednu sigmu 300 f 2,8, ta bola od novoty vadna, ze si ani v servise nevedeli s nou rady, duha 24-70 f 2,8, sice robila dobra fotografie ale po 3 rokoch uplne odisla mechanika.
 
marcus_labeo
2017-06-30 16:58:49
príspevok od: MartinSpal
Myslím, že 18-35mm je dostatečná náhrada za zmíněné ohnisko s návazností na 50-100mm mi určitě v základní řadě a APS-C třídě nic nechybí. Možná ještě něco jako 8-16mm Art.
Jasné, každý máme iné potreby, ale mne je jednoducho 18-35ka príliš krátka, ako na širokom, tak i na dlhom konci, teda sama osebe nestačí a potrebuje doplnok z jednej aj druhej strany. Preto ju väčšinou nechávam doma a von beriem univerzálnejšie sklo. Pritom je to super objektív, kresba, ostrosť, kontrast, všetko paráda. Preto by som chcel rovnako kvalitné sklo radu Art, ale trošku univerzálnejšie, ako je spomínaná 17-50ka. Tú som v minulosti mal a rozsahovo je to také akceptovateľné minimum. Úplne spokojný by som ale bol s 16-55/2,8.
 
fatality
2017-06-30 18:28:58
príspevok od: marcus_labeo
Jasné, každý máme iné potreby, ale mne je jednoducho 18-35ka príliš krátka, ako na širokom, tak i na dlhom konci, teda sama osebe nestačí a potrebuje doplnok z jednej aj druhej strany. Preto ju väčšinou nechávam doma a von beriem univerzálnejšie sklo. Pritom je to super objektív, kresba, ostrosť, kontrast, všetko paráda. Preto by som chcel rovnako kvalitné sklo radu Art, ale trošku univerzálnejšie, ako je spomínaná 17-50ka. Tú som v minulosti mal a rozsahovo je to také akceptovateľné minimum. Úplne spokojný by som ale bol s 16-55/2,8.
akurat som rozmyslal,ktory dx rozsah by mne najviac bodol..a napadol ma presne 16-55..☺..
 
smartin
2017-06-30 21:50:32
Tak to bude tazke rozhodovanie. Pockam na recenzie a na jar snad kupim Sigmu alebo Tamrona. Co sa tyka Tamronov vzdy boli ostrejsie ako klasicke Sigmy. Sigmy ART su velmi ostre na plnu dieru ale hlavne v strede. Mimo stredu maju aj problem s presnym zaostrenim (mam 35mm/f1.4). Klasicka Sigma 24-70 stala za staru belu. 70-200ky od Sigmy radsej ani nespominam - az na kremovy bokeh to sklo bolo uplne nepouzitelne (APOII) - prva bola asi najlepsia, IIka bola horsia a stabilizovana najhorsia. Co sa tyka Tamronov 28-75 alebo 24-70 boli dostatocne ostre, ale zaostrovali pomaly. Predchadzajucu verziu stabilizovanej verzie 24-70 mam. Nieje to zle sklo, ale ani najlepsie. Povedal by som, ze zodpoveda cene. Stabilizacia funguje tak, ze ju mam vacsinou vypnutu. V hranicnych casoch dostanem ostrejsiu fotku s vypnutou stabilizaciou. Ze je tam vobec nejaka stabilizacia, viem az v kritickych casoch 1/10 a menej. Najlepsie vysledky ma ta stabilizacia pri snimani videa. Inac to sklo sa hodi perfektne na portrety. Na ohnisku 70mm do par metrov je velmi ostry. Povedal by som, ze je vhodny aj na krajiny - krasne robi detaily a dava krasne syte farby (vhodny aj do protisvetla pri cca f13). Problem je pri beznej reportazi, kde nestiha presne zaostrit, alebo to uplne uleti (chapem, ze aj telo sa pricinuje v tomto, ale niektore skla chytaju ostrenie lepsie). Tamron 70-200 je kus kvalitneho skla, takze z toho dovodu to bude tazke rozhodovanie. Navyse stabilizaciu Sigmy som este ani nezazil.
 
acton
2017-07-01 08:54:38
príspevok od: smartin
Tak to bude tazke rozhodovanie. Pockam na recenzie a na jar snad kupim Sigmu alebo Tamrona. Co sa tyka Tamronov vzdy boli ostrejsie ako klasicke Sigmy. Sigmy ART su velmi ostre na plnu dieru ale hlavne v strede. Mimo stredu maju aj problem s presnym zaostrenim (mam 35mm/f1.4). Klasicka Sigma 24-70 stala za staru belu. 70-200ky od Sigmy radsej ani nespominam - az na kremovy bokeh to sklo bolo uplne nepouzitelne (APOII) - prva bola asi najlepsia, IIka bola horsia a stabilizovana najhorsia. Co sa tyka Tamronov 28-75 alebo 24-70 boli dostatocne ostre, ale zaostrovali pomaly. Predchadzajucu verziu stabilizovanej verzie 24-70 mam. Nieje to zle sklo, ale ani najlepsie. Povedal by som, ze zodpoveda cene. Stabilizacia funguje tak, ze ju mam vacsinou vypnutu. V hranicnych casoch dostanem ostrejsiu fotku s vypnutou stabilizaciou. Ze je tam vobec nejaka stabilizacia, viem az v kritickych casoch 1/10 a menej. Najlepsie vysledky ma ta stabilizacia pri snimani videa. Inac to sklo sa hodi perfektne na portrety. Na ohnisku 70mm do par metrov je velmi ostry. Povedal by som, ze je vhodny aj na krajiny - krasne robi detaily a dava krasne syte farby (vhodny aj do protisvetla pri cca f13). Problem je pri beznej reportazi, kde nestiha presne zaostrit, alebo to uplne uleti (chapem, ze aj telo sa pricinuje v tomto, ale niektore skla chytaju ostrenie lepsie). Tamron 70-200 je kus kvalitneho skla, takze z toho dovodu to bude tazke rozhodovanie. Navyse stabilizaciu Sigmy som este ani nezazil.
tamron to vsetko berie vazne, za par rokov sa vyrovna canonu a uplne idealne by bolo keby sa canon s tamronom spojil, sigma vsadila na nazov art... dost ludi si mysli, ze ma profi artovy objektiv ale ostalo iba pri nazve...
 
MagickVamp
2017-07-01 09:17:19
príspevok od: acton
tamron to vsetko berie vazne, za par rokov sa vyrovna canonu a uplne idealne by bolo keby sa canon s tamronom spojil, sigma vsadila na nazov art... dost ludi si mysli, ze ma profi artovy objektiv ale ostalo iba pri nazve...
No v tomto suhlasim, dakedy ART znamenalo ze bola aj o dva leveli dalej ako konkurencia co sa tyka kresby. No a tie ART zoomy, tiez nie su zle, ale ani nic extra lepsie oproti konkurencii, co by stalo za to riziko s ostrenim. Ale mozno je to aj tym, ze niektore zoom rozsahy su uz tak prekopane ze tam uz asi ani nie je moc co sa da zlepsit.
 
acton
2017-07-01 09:38:23
príspevok od: MagickVamp
No v tomto suhlasim, dakedy ART znamenalo ze bola aj o dva leveli dalej ako konkurencia co sa tyka kresby. No a tie ART zoomy, tiez nie su zle, ale ani nic extra lepsie oproti konkurencii, co by stalo za to riziko s ostrenim. Ale mozno je to aj tym, ze niektore zoom rozsahy su uz tak prekopane ze tam uz asi ani nie je moc co sa da zlepsit.
pre mnohych znamena nazov art na sigme to iste ako mat olympus s kovovym telom, im to staci ale to aky kvalitny vystup to ma je im uz jedno.
k dobrej fotografii su dolezite 3 veci, Ps, kreativita a dobry objektiv a nazov art nikomu nezaruci dobru fotografiu pokial nema tie dalsie dve veci.
 
Roman Point
2017-07-02 08:46:08
príspevok od: vd
tak s tym nesuhlasim, vychádzam z praktických skúseností - tamrony sú vo väčšine šmejdy.. žeby som mal len dobré kusy od Sigmy ? Ale tento tamrom bude dobrý , mam na to nos..
Všetky nové Tamrony SP sú obrovská konkurencia či už pre sigmu ale aj pre canon ( nikon tak či tak ) osobná skúsenosť.
 
Roman Point
2017-07-02 08:49:04
Pokiaľ bude tento G2 stredný zoom v kvalite SP45, SP85 tak nie je prečo uvažovať o Sigme a o posielaní tela spolu s objektívom na vyladenie do servisu pokiaľ to nebude možné spraviť doma pomocou dock-u.

SP85 je extrémne spoľahlivé a ostré sklo ktoré perfekrne zvláda ostrenie v protisvetle a aj samotné protisvetlo. CR aberacia je tak malá že niektoré Lká by si mali vziať príklad..

 
Roman Point
2017-07-02 08:50:30
Ešte jedna vec pri Sigme.. Treba dúfať že tých 70mm na dlhšom konci bude naozaj 70mm a nie 65-66 ako je to pri 85ke artke ktorá ma reálne 81-82mm a nie 85.. f-stops 1,6
 
marek zelina
2017-07-04 13:42:34
príspevok od: acton
pre mnohych znamena nazov art na sigme to iste ako mat olympus s kovovym telom, im to staci ale to aky kvalitny vystup to ma je im uz jedno.
k dobrej fotografii su dolezite 3 veci, Ps, kreativita a dobry objektiv a nazov art nikomu nezaruci dobru fotografiu pokial nema tie dalsie dve veci.
mam 24mm art a 50mm art a poviem vam pani,..voci canono sklam su lepsie,.. to je asi jedine co viem povedat,..a este jedno. Mne bohate stacia,.. 50tka je uplne uzasna, 24rku bolo treba dost preladit no aj tak sa sem tam netrafi dobre no nic to nemeni na veci ze tie skla kreslia uplne skvele ci uz v strede alebo v rohoch. Tamrony som nikdy nemal no po par recenziach (ci uz webovych alebo sprostredkovane od kamaratov) uznavam, ze su to tiez skvele skla.... treba si uz len vybrat. P.s. kamaratka ma 85 f1,4 art a vravela ze lepsie sklo este nemala (a to mala pred tym 35 a 50 artky a kedysi davno aj 85 f1,2 canon)
 
acton
2017-07-04 18:58:48
príspevok od: marek zelina
mam 24mm art a 50mm art a poviem vam pani,..voci canono sklam su lepsie,.. to je asi jedine co viem povedat,..a este jedno. Mne bohate stacia,.. 50tka je uplne uzasna, 24rku bolo treba dost preladit no aj tak sa sem tam netrafi dobre no nic to nemeni na veci ze tie skla kreslia uplne skvele ci uz v strede alebo v rohoch. Tamrony som nikdy nemal no po par recenziach (ci uz webovych alebo sprostredkovane od kamaratov) uznavam, ze su to tiez skvele skla.... treba si uz len vybrat. P.s. kamaratka ma 85 f1,4 art a vravela ze lepsie sklo este nemala (a to mala pred tym 35 a 50 artky a kedysi davno aj 85 f1,2 canon)
tvrdit, ze sigma 85 1,4 art je lepsia ako canon 85 1,2 je prehnane, chcel by som vidiet jej fotografie.
 
marek zelina
2017-07-05 21:21:29
príspevok od: acton
tvrdit, ze sigma 85 1,4 art je lepsia ako canon 85 1,2 je prehnane, chcel by som vidiet jej fotografie.
cvakol som s nim par foto a priznavam ze to je pravda,... kresba je veruze dalej ale zaroven je to velmi pochopitelne kedze konstrukcne je sigma omnoho modernejsia ako canon verzia..... p.s. mam canon 85 f1,2II
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia