Hore
Fórum » Pokec
 

Kvalitná a ekonomická domáca tlač

Kris
2024-05-10 10:16:58+02
Idem kupovať tlačiareň. Požiadavka kvalitná tlač, životnosť farieb na fotografii a rozumné náklady na tlač. Primárne si dávam tlačiť menšie formáty 10x15 13x19 pre zákazníkov a väčšie formáty tie už pomenej (zatiaľ). Najradšej by som mal celý proces pod kontrolou.
Uvažujem nad kombináciou

DNP DS620 (rýchla tlač a viem koľko ma stojí fotografia) a
canon imageprograf pro-300 (kvalita tlače, farebná životnosť fotografie, nie som si istý nákladmi na tlač).

ale najradšej by som mal jednu tlačiareň aby výstup bol čo najjednotnejší a aby sa nestalo že jedna tlačiareň by bola málo používaná a tak uvažujem aj o

Epson D1000 - podľa netu kvalitná tlač, ekonomická, max veľkosť fotky A4 by asi stačilo, nové atramentové farby by mali mať už aj slušnú životnosť (vraj aj 100 rokov pri muzeálnych podmienkach, takže reálne by to malo niečo vydržať) odrádza ma vyššia prvotná investícia.

Viete sa mi k tomu vyjadriť prípadne dať odporúčanie?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2024-05-10 11:39:52+02
1. DNP je termosublimacka, taky domaci kiosk. Vacsine to staci, ale s kvalitnou atramentovou fototlaciarnou sa to neda porovnat. Vyhoda, ako si spomenul, vies presne naklady na tlac.
2. Ten epson je vlastne tiez kioskova tlaciaren, ale atramentova. Ma kvalitne naplne. Urcena je na tlac velkeho mnozstav fotografii. Rovnaku kvalitu fotike ponukaju ale aj ovela lacnejsie tlaciarne, napr. Epson XP-6000 (6 farieb Claria Premium), naklady na tlac su ale vyssie atlaciaren nie je stavana na velke objemy tlace. Skutocne ekonomicke su len tlaciarne s doplnitelnymi zasobnikmi.

Tak, ci tak, ako fotograf si musis davat tlac do ceny produktu. Potom ta ekonomika tlace az tak nezaujima.
 
Kris
2024-05-10 13:46:53+02
príspevok od: Karol Srnec
1. DNP je termosublimacka, taky domaci kiosk. Vacsine to staci, ale s kvalitnou atramentovou fototlaciarnou sa to neda porovnat. Vyhoda, ako si spomenul, vies presne naklady na tlac.
2. Ten epson je vlastne tiez kioskova tlaciaren, ale atramentova. Ma kvalitne naplne. Urcena je na tlac velkeho mnozstav fotografii. Rovnaku kvalitu fotike ponukaju ale aj ovela lacnejsie tlaciarne, napr. Epson XP-6000 (6 farieb Claria Premium), naklady na tlac su ale vyssie atlaciaren nie je stavana na velke objemy tlace. Skutocne ekonomicke su len tlaciarne s doplnitelnymi zasobnikmi.

Tak, ci tak, ako fotograf si musis davat tlac do ceny produktu. Potom ta ekonomika tlace az tak nezaujima.
Len mám zákazky pri ktorých mám pocit že vystupujem skôr ako tlačiar. Kde si zákazník pri jednej fotografii vyberie aj 50 a viac kópii. A tam musím mať oddelené fotenie od tlačenia aby to bolo pre zákazníka celé zaujímavé musí byť aj cena vytlačenej fotografie normálna. Skrátene mám zákazky ktoré dokážu náklady na tlačenú fotografiu dosť ovplyvniť a chcem to mať viac pod kontrolou.
- chcem udržať čo najlepšiu kvalitu tlače
- cenu za tlačenú foto budem musieť asi musieť trochu upraviť takže rátam že znížim zisk a trochu zdvihnem cenu
- a hlavne chcem skrátiť čas
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2024-05-10 14:33:27+02
príspevok od: Kris
Len mám zákazky pri ktorých mám pocit že vystupujem skôr ako tlačiar. Kde si zákazník pri jednej fotografii vyberie aj 50 a viac kópii. A tam musím mať oddelené fotenie od tlačenia aby to bolo pre zákazníka celé zaujímavé musí byť aj cena vytlačenej fotografie normálna. Skrátene mám zákazky ktoré dokážu náklady na tlačenú fotografiu dosť ovplyvniť a chcem to mať viac pod kontrolou.
- chcem udržať čo najlepšiu kvalitu tlače
- cenu za tlačenú foto budem musieť asi musieť trochu upraviť takže rátam že znížim zisk a trochu zdvihnem cenu
- a hlavne chcem skrátiť čas
Sublimacka je na uzivanie najjednoduchsia a vacsine to staci. Na spickovu atramentovu tlac by si aj tak potreboval nejaku A3+ aspon s 8 naplnami.
 
Kris
2024-05-11 14:10:27+02
A máte nejaký orientačný tip ako vypočítať cenu tlače. Napríklad koľko ml farby sa približne minie na 1 cm²?
 
jozef84
2024-05-13 10:08:13+02
príspevok od: Kris
A máte nejaký orientačný tip ako vypočítať cenu tlače. Napríklad koľko ml farby sa približne minie na 1 cm²?
Porovnal by som to s tvojou budúcou konkurenciou. Buď naceníš nízko, alebo príliš vysoko. Oboje je na tvoju škodu. Takže aj keď sa to nezdá fér, daj si naceniť nejakú zakázku u tvojej budúcej konkurencie. Tie tvoje prepočty na cm2 sú len mozgové cvičenie bez reálnej podstaty. Reálne minieš na cm2 od 0 - do xy atramentu. Inak ceny v brandži sú od 8 eur za m2 po 100 eur m2. Závisí od kvality tlače, rýchlosti tlače, druhu atramentu, podkladového materiálu, atď. Vstupuje do toho viac premenných ako si zadal.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()