Hore
Fórum » Nikon fórum
 

D7000 vs. D300

marvi
marvi 2011-01-10 13:54:47+01
Ahojte....
mozno sa tu tato tema uz otriasala, no nenasiel som ju a tak by som sa rad spytal na Váš nazor. Ktorú z uvedenych zrkadloviek by ste brali a preco?
Ja uz svoj nazor nejaký mam,len by ma zaujímalo či sa zhoduje s Vasim
Dik
 
Marián Kuric
2012-07-17 15:01:26+02
príspevok od: kofoluska
Ak to kupoval vtedy, ked pisal post, mozno sa to oplatilo Momentalne kurz uz az tak vyhodny nie je, shipping do Europy je celkom drahy a navyse platis clo a dan. USA poskytuje len rocnu zaruku namiesto dvojrocnej nasej. Nehovoriac o tom, ze pre nas stredoeuropsky trh mozu byt niektore veci specificky upravene a z USA ich nedostanes (ide napriklad o poukaz na cistenie cipu a podobne). Manual a celu dokumentaciu k fotaku tak isto nedostanes v SJ alebo CJ - co v dnesnej dobe nemusi byt az taky velky problem, ale predsa len niektore veci sa lahsie citaju v materinskom jazyku. To iste sa tyka ovladania samotneho aparatu.
Kazdopadne ak sa predsa len rozhodnes, ja som brala objektiv 50mm f1.4D z Kanady - cameracanada.com. Je to jeden z preverenych Nikon dodavatelov a ma najlepsie ceny v krajine. Neposielali mi ho vsak postou, doniesla mi ho ako darcek kamaratka, ktora tam zije. Inak by sa mi ho vobec neoplatilo brat z takej dialky.
no ty si mi dala chrobaka do hlavy....vid toto...http://www.cameracanada.com/enet-cart/product.asp?pid=2161....je to ovela lacnejsie, a po lete sa z tadial kamos vracia domov, ach jaj zase ma cakaju dni citania recenzii, pretoze uz som mal v kosiku Tamrona 70-300 USD, a teraz sa karta obracia.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-07-17 15:03:20+02
D300 ma podla mna lepsi AF, na akcnu fotku by som volil jednoznacne tento model. Na vsetko ostatne D7000.
 
Kirbo
2012-07-17 15:13:11+02
príspevok od: Karol Srnec
D300 ma podla mna lepsi AF, na akcnu fotku by som volil jednoznacne tento model. Na vsetko ostatne D7000.
vdaka
 
haplo602
2012-07-17 15:51:39+02
príspevok od: Marián Kuric
no ty si mi dala chrobaka do hlavy....vid toto...http://www.cameracanada.com/enet-cart/product.asp?pid=2161....je to ovela lacnejsie, a po lete sa z tadial kamos vracia domov, ach jaj zase ma cakaju dni citania recenzii, pretoze uz som mal v kosiku Tamrona 70-300 USD, a teraz sa karta obracia.
Dalsia vec je, ze Nikon uplatnuje divnu politiku zaruky a servisu. Ak nemas zakupenu world wide zaruku, tak fotak z USA ti budu zarucne servisovat zase len v USA. atd ....
 
kofoluska
2012-07-17 16:35:23+02
príspevok od: Marián Kuric
no ty si mi dala chrobaka do hlavy....vid toto...http://www.cameracanada.com/enet-cart/product.asp?pid=2161....je to ovela lacnejsie, a po lete sa z tadial kamos vracia domov, ach jaj zase ma cakaju dni citania recenzii, pretoze uz som mal v kosiku Tamrona 70-300 USD, a teraz sa karta obracia.
Tak ti dam este jedneho. Ak mas niekoho znameho v CR, tak cez eshop prodejna.eu sa da vdaka Vodafone zakaznikom ziskat 20% zlava na cely sortiment Nikonu . Ja som pri kupe D7000ky a Nikkor 16-85mm usetrila nakoniec celkovo 318 eur, za co som si dala ako darcek tu 50mm .
Kazdopadne ku cameracanada - kamoska bola na Slovensku asi tri tyzdne, za ten cas som objektiv skusala a keby nieco nebolo v poriadku, bola by ho vzala spat do Kanady, oni by ho vzali spat do obchodu a vratili jej peniaze. Bola s nimi maximalne spokojna, dokonca jej neuctovali ani ziadne postovne v ramci krajiny.
 
kofoluska
2012-07-17 16:41:36+02
príspevok od: Marcel Rebro
D300 je na tom (podla mna) co sa AF tyka lepsie. Navyse je tu dalsi aspekt, ktory sa prejavi (napr) pri pouzivanich svetelnych skiel - rozlisenie.

Vela ludi si to neuvedomuje, ale vyssie rozlisenie vyzaduje preciznejsie zaostrenie. To co ti na 12 MPix "prejde" je na 16 MPix uz viditelne a na 36 MPix tragedia ... majitelia novych D800viek by mohli porozpravat
Jooj, aj my majitelia D7000 uz na AFku takmer neostrim, a to som len na tych 16MPix
 
Strana 4 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()