Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Nechcena zmena farby po uprave fotky vo photoshope

Bambi_K
2015-12-29 21:23:55+01
Dobry den, skusim sa opytat aj tu, verim, ze mi niekto poradi - fotim RAW a fotky si zvyknem upravovat iba v lightroome, vynimocne vo photoshope. A tu je moj problem. Ak fotku upravim vo photoshope, ukladam ju vo formate JPEG/*jpg, *jpeg, *jpe/ a vsetko je v poriadku, kym fotku otvorim v microsoft office picture manager, tak fotka vyzera tak, ako som ju ulozila. Ale ako nahle chcem fotku napr. zmensit, tak uplne zmeni farbu, je cela s cervenym nadychom. Alebo ak si otvorim fotku v IrfanView, pripadne ju poslem mailom, nahram na FB, tak tiez uplne zmeni farby emoticon . Neviete mi poradit, co s tym? Dakujem velmi pekne!
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-12-29 21:44:38+01
Pre ukladanie do JPG, v PS, pouzi Save to Web. AK to robi aj potom, chba je niekde v tom tvojom Windowse.
 
Bambi_K
2015-12-29 22:55:00+01
príspevok od: Karol Srnec
Pre ukladanie do JPG, v PS, pouzi Save to Web. AK to robi aj potom, chba je niekde v tom tvojom Windowse.
Dakujem! Este sa opytam, ked si dam fotky vyvolat, pripadne si ich nahram do albumu na photos.google, tak je nejaky rozdiel v kvalite medzi tym, ako som nahravala fotky doteraz - .jpg a tym save for web? Dakujem velmi pekne
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-12-30 02:13:13+01
príspevok od: Bambi_K
Dakujem! Este sa opytam, ked si dam fotky vyvolat, pripadne si ich nahram do albumu na photos.google, tak je nejaky rozdiel v kvalite medzi tym, ako som nahravala fotky doteraz - .jpg a tym save for web? Dakujem velmi pekne
cez save for web to ulozis tiez do jpg, len mas zarcene, ze tam nebude nejaky nezmyselny profil, ktory programy bez colormanagementu neprecitaju. pisal som tu o problemoch s farbami niekolko clankov. zaplat si aspon mesacne clenske a mozes studovat
 
Calvin7645
2016-01-06 18:10:50+01
Dobry den ja mam podobný problém,po exporte fotografie z photoshopu vznikne takéto rozkockovane pozadie.Co je dôvodom pripadne dá sa to nejak upravit?
Dakujem
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()