Hore
Fórum » Tlač
 

Fotografia na plátne

Dumaru
Dumaru 2024-03-01 00:09:03+01
Ahojte, máte niekto skúsenosti s tlačou fotografie na plátno cez web služby? Chcel by som dať pár fotiek na stenu a zvažujem túto možnosť tlače, konkrétne cez CEWE. Mám cez nich spred pár rokov vytlačený kalendár a fotoknihu a to vyšlo celkom fajn, s obrazmi na stenu nemám žiadne skúsenosti. Ďakujem za info.
 
Dumaru
2024-03-27 14:02:40+01
príspevok od: gytheio
Mal som na mysli jas a farby, myslím, že každý vie, že tlač nemôže obsahovať množstvo detailov ako to vidíme na monitore.
Ešte sa mi nestalo keď som na cudzom monitore otvoril moju fotografiu aby vyzerala inak ako na mojom monitore.
Zaujímavé, ja som porovnával tri monitory a každý zobrazoval farby inak.
 
gytheio
2024-03-27 14:21:50+01
príspevok od: Dumaru
Zaujímavé, ja som porovnával tri monitory a každý zobrazoval farby inak.
Porozmyslaj obcas nad tym co si napisal.
 
JohnNewton
2024-03-27 14:51:24+01
príspevok od: gytheio
Porozmyslaj obcas nad tym co si napisal.
Tak nám to prosím Ťa vysvetli , kedy to bude na tých monitoroch +- rovnaké a kedy nie ,THX
 
gytheio
2024-03-27 15:04:03+01
Akych monitoroch? Co to tu zase bluznite? Nemam tusenie ake monitory on pouziva, neviem ci si to nevymyslel len aby zase mohol napisat stupiditu.
Mam 4 roky monitor ASUS za ktory som dal 400 eur. Momentalne pre dve firmy fotografujem a ked som im priniesol fotografie alebo ked oni tlacili fotografie, kazdy monitor na ktorom sa otvorila moja fotografia ukazovala v rovnakej kvalite. Myslim ako to vidi ludske oko, neboli tam ani v jase ani vo farbe nijake odchylky. Tlac az na jeden krat kedy to pokazili v tlaciarni bola vzdy rovnaka ako na monitore.
Nedavno som si kupil druhy monitor na pracu v Ps. Za 90 eur o polovicu mensi od mojho, ukazuje fotografie v tej istej kvalite ako ten drahsi monitor.
Pisal som v tejto debate, ze ide o jas a farby, aby tlac nebola presaturovana alebo tmava.
Neviem ako upravujete fotografie vy ked s tym mate problemy, ja som napisal iba ako to robim ja a nemam ziadne reklamacie.
Nemam kalibrovany monitor a v com si mozem byt isty, viem upravovat fotografie aby to bolo spravne.
To je cele.
 
gytheio
2024-03-27 15:11:40+01
príspevok od: JohnNewton
Tak nám to prosím Ťa vysvetli , kedy to bude na tých monitoroch +- rovnaké a kedy nie ,THX
Doplnim, mam tablet v ktory ukazuje tiez v rovnakej kvalite a zakaznici si do tabletov stahuju fotografie, tiez v rovnakej kvalite.. takze ako som uz pisal pred. ucte sa fotografovat a doplnim, aj upravovat tie fotografie.
 
gytheio
2024-03-27 15:13:26+01
vidim moje fotografie vsade rovnako, iba rovnake stádo ako vzdy ma s tym problem
 
JohnNewton
2024-03-27 15:19:45+01
príspevok od: gytheio
Doplnim, mam tablet v ktory ukazuje tiez v rovnakej kvalite a zakaznici si do tabletov stahuju fotografie, tiez v rovnakej kvalite.. takze ako som uz pisal pred. ucte sa fotografovat a doplnim, aj upravovat tie fotografie.
Nemal by si sa k niektorým technickým témam vôbec vyjadrovať nerozumieš ani základným súvisloslostiam vo fotografii a ich vzájomnému pôsobeniu.
 
gytheio
2024-03-27 15:24:14+01
príspevok od: JohnNewton
Nemal by si sa k niektorým technickým témam vôbec vyjadrovať nerozumieš ani základným súvisloslostiam vo fotografii a ich vzájomnému pôsobeniu.
pozri, nemam problem priznat, ze na technicke temy nemam, ani som sa do tej debaty nesnazil zatiahnut nejake technicke detaily.. co viem urcite je, ze ty keby si zil 1000 rokov nevedel by si ani odfotografovat ani upravit ani vytlacit take foto ako viem ja.
ty sa na ani na mile nepriblizis k dobrej fotografii ale zase budes o tom mudrovat a urazat tu inych
 
JohnNewton
2024-03-27 15:25:28+01
príspevok od: gytheio
vidim moje fotografie vsade rovnako, iba rovnake stádo ako vzdy ma s tym problem
To aj Andrea Bocelli😄
 
gytheio
2024-03-27 15:30:37+01
príspevok od: JohnNewton
To aj Andrea Bocelli😄
dal si niekedy vytlacit fotografiu? to len tak, trha mi kutiky ked vidim do akej debaty mudrujes pri pohlade na tvoje fotografie
 
JohnNewton
2024-03-27 15:30:46+01
príspevok od: gytheio
pozri, nemam problem priznat, ze na technicke temy nemam, ani som sa do tej debaty nesnazil zatiahnut nejake technicke detaily.. co viem urcite je, ze ty keby si zil 1000 rokov nevedel by si ani odfotografovat ani upravit ani vytlacit take foto ako viem ja.
ty sa na ani na mile nepriblizis k dobrej fotografii ale zase budes o tom mudrovat a urazat tu inych
Tvoje fotografické sebavedomie vysoko prerastá Tvoje mizerné schopnosti, videli sme to tu 1000 krát 😁
 
gytheio
2024-03-27 15:31:22+01
príspevok od: JohnNewton
Tvoje fotografické sebavedomie vysoko prerastá Tvoje mizerné schopnosti, videli sme to tu 1000 krát 😁
 
JohnNewton
2024-03-27 15:38:32+01
príspevok od: gytheio
dal si niekedy vytlacit fotografiu? to len tak, trha mi kutiky ked vidim do akej debaty mudrujes pri pohlade na tvoje fotografie
Zajdi do svojej galérie, výber ťažné lano z auta a nájdi si strom 😁
 
gytheio
2024-03-27 15:40:03+01
príspevok od: JohnNewton
Zajdi do svojej galérie, výber ťažné lano z auta a nájdi si strom 😁
toto reprezentuje to o com sa smejdi vedia bavit
 
JohnNewton
2024-03-27 15:48:31+01
príspevok od: gytheio
toto reprezentuje to o com sa smejdi vedia bavit
Bavím sa s dvorným šašom tohoto webu.
 
Paladin25
2024-03-27 16:18:29+01
príspevok od: Dumaru
Zaujímavé, ja som porovnával tri monitory a každý zobrazoval farby inak.
Ale ty nie si majster svetla.

Keby si bol, mal by si skalibrované oči tak že fotka - vždy vyzerá rovnako.

Minule ale napríklad nerozoznal od seba 2 podobné fotky a tvrdil že je to tá istá.

Tak možno je to zrakový problém, ktorý ty nemáš.

Ale myslím že väčišna z nás vidí tú istú fotku na rôznych monitoroch inak... kedže, každý monitor má iné vlastnosti a trochu iné zobrazenie. Nevraviac o tom, keď fotku vytlačíš...

 
Dumaru
2024-03-27 17:06:44+01
príspevok od: gytheio
Akych monitoroch? Co to tu zase bluznite? Nemam tusenie ake monitory on pouziva, neviem ci si to nevymyslel len aby zase mohol napisat stupiditu.
Mam 4 roky monitor ASUS za ktory som dal 400 eur. Momentalne pre dve firmy fotografujem a ked som im priniesol fotografie alebo ked oni tlacili fotografie, kazdy monitor na ktorom sa otvorila moja fotografia ukazovala v rovnakej kvalite. Myslim ako to vidi ludske oko, neboli tam ani v jase ani vo farbe nijake odchylky. Tlac az na jeden krat kedy to pokazili v tlaciarni bola vzdy rovnaka ako na monitore.
Nedavno som si kupil druhy monitor na pracu v Ps. Za 90 eur o polovicu mensi od mojho, ukazuje fotografie v tej istej kvalite ako ten drahsi monitor.
Pisal som v tejto debate, ze ide o jas a farby, aby tlac nebola presaturovana alebo tmava.
Neviem ako upravujete fotografie vy ked s tym mate problemy, ja som napisal iba ako to robim ja a nemam ziadne reklamacie.
Nemam kalibrovany monitor a v com si mozem byt isty, viem upravovat fotografie aby to bolo spravne.
To je cele.
Akych monitoroch? Co to tu zase bluznite? Nemam tusenie ake monitory on pouziva, neviem ci si to nevymyslel len aby zase mohol napisat stupiditu.
Počúvaj fešák, ja chápem že chceš mať za každú cenu pravdu lebo sa správaš ako malé rozmaznané decko. Ale ak sa nezačneš vyjadrovať v rámci slušnosti, nemám problém pritvrdiť, doteraz som ťa bral so sakra rezervou. Keby každý monitor zobrazoval všetko rovnako, asi by sa nepredávali kalibračné sondy. Narozdiel od teba píšem len o veciach, ktoré mám odskúšané. Odporúčam si zájsť si okrem iných vyšetrení aj na očné.
 
Dumaru
2024-03-27 17:07:20+01
príspevok od: gytheio
Porozmyslaj obcas nad tym co si napisal.
Ty keby si porozmýšľal nad tým čo píšeš, tak už nepíšeš, génius.
 
gytheio
2024-03-27 17:17:32+01
príspevok od: Dumaru
Akych monitoroch? Co to tu zase bluznite? Nemam tusenie ake monitory on pouziva, neviem ci si to nevymyslel len aby zase mohol napisat stupiditu.
Počúvaj fešák, ja chápem že chceš mať za každú cenu pravdu lebo sa správaš ako malé rozmaznané decko. Ale ak sa nezačneš vyjadrovať v rámci slušnosti, nemám problém pritvrdiť, doteraz som ťa bral so sakra rezervou. Keby každý monitor zobrazoval všetko rovnako, asi by sa nepredávali kalibračné sondy. Narozdiel od teba píšem len o veciach, ktoré mám odskúšané. Odporúčam si zájsť si okrem iných vyšetrení aj na očné.
Napisal som iba svoj nazor, vy ste sa pustili ako vzdy do mna..
Ja som male rozmaznane decko? lebo si nenecham srat na hlavu od bandy smejdov?

si si isty, ze tvoje PP je spravne ked na kazdom monitore to uklazuje inac??? predsa si tu pisal, ze tvoje PP je hromadna uprava alebo fandis aj automatickej uprave.. cudujes sa?
 
JohnNewton
2024-03-27 17:18:32+01
príspevok od: Dumaru
Ty keby si porozmýšľal nad tým čo píšeš, tak už nepíšeš, génius.
Mne sa zdá až neuveriteľné, že za roky čo sa tvári ako majster sveta fotografie sa na neho nič nenalepilo, ale vôbec nič....ani jednoduché základy
 
Strana 3 z 9
1 2 3 4 5 ... 8 9
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()