Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Ako fotografovať novorodencov

iwet1211
iwet1211 2011-12-27 16:26:25+01
Ja viem ja viem......fotografov,co fotia newborn je dost. A vacsina z nich to aj vie. Ja som fotila mesacne babo a jednoducho to neslo tak,ako som si predstavovala.Pomoze mi niekto ozrejmit,ako sa da babo napolohovat tak,aby aj v tejto polohe zostalo ?A naozaj mam podozrenie,ze tym dietatkam davaju pit makovy odvar ze im tak krasne spinkaju.Urcite nieje taketo fotenie zalezitost 2 hodin,chapem,ze na to treba viac casu,ale prdsa....nenafotit jeden uspokojivy zaber ani pocas tych 2 hodin-tak to uz je na mna dost Ci mesacne babo je uz na taketo fotenie a hlavne na napolohovanie velke? Nuz neviem...dakujem za rady a za podelenie sa o vase skusenosti
 
misek
2011-12-28 19:33:59+01
príspevok od: Iygor
Nechcel som sa dotknuť ani teba ani nikoho, nekritizoval som ani autora temy. S vedomím že povodná téma je uplne iná som sa len zapojil so svojim nazorom do vzniknutej diskusie....
Ak by tato "jazyková" diskusia nevznikla tak by som sem svojim názorom vôbec neprispieval, pretože s fotením novorodencov skúsenosti nemám...

Len som dal "skutočný príbeh" na zamyslenie ..... ak budeme pomaly zamieňať naše slovenské slová za cudzie tak sa možno "pokeltíme"
to je v pohode mna si sa urcite nedotkol
 
Azimut
2011-12-28 20:29:48+01
príspevok od: misek
no nie su to len Greci ktory ovladaju cudziu rec.....bohuzial pravda je taka, ze anglictina je celosvetovy jazyk a budes na nu narazat kazdy den viac a viac...ci uz na nete v televizii v obchodoch vsade....tak strasne by sme sa chceli vyrovnat vyspelejsim krajinam a ked ku nam zavita cudzinec nevieme mu predat ani pivo pretoze cakame ,ze bude hovorit po slovensky...tak strasne sme hrdy na svoju rec
To máš pravdu,angličtina je svetový jazyk a mňa mrzí,že ju neovládam. Za mojich mladých čias sa učil iný "svetový" jazyk. Ale ten mi pomohol,keď som bol na robotách na Ukrajine a v Kazachstane. A na svoju reč hádam nikto nie je hrdý,to je len holý fakt. Akurát človeka vytočí taký nezmyselný n ázov témy. To mohla zrovna napísať všetko v angličtine a toho "newborna" v slovenčine. Idiotina,že? Ale možnože o 20 rokov sa budeme hádať,ako sa povie newborn po čínsky... Howgh.
 
pkleiner
2011-12-28 21:18:43+01
Ahoj Ivet,
docela dlouho jsem to taky studoval. Nakonec jsem našel k polohopvání jen jednu radu. Čím dříve tím lépe. Ideální je několik týdnů po porodu. Děti se pak moc nepohybují a v nastavené poloze vydrží. V pozdějším věku už je to docela problém. Pak je potřeba využít tatínka.. Taky doporučuji hodně světelná objektiv max do 2,0 lépe 1,4 + odrazku pro dosvětlení. Blesk bych nepoužíval.
 
FaFSn
2011-12-28 22:45:59+01
1. Ak chceš fotiť vlastné - foť ho prirodzene
2. Ak sa chceš tým živiť - cestu si musíš nájsť sama
3. Ak hľadáš info na slovenskom portáli - píš po Slovensky
4. Ak hľadáš akékoľvek info - zadaj do vyhľadávača najpoužívanejšie slovo - hoci aj v čínštine aspoň si pozrieš Čínske stránky a budeš o krok pred ostatnými.
 
wayne
2011-12-28 23:07:45+01
príspevok od: FaFSn
1. Ak chceš fotiť vlastné - foť ho prirodzene
2. Ak sa chceš tým živiť - cestu si musíš nájsť sama
3. Ak hľadáš info na slovenskom portáli - píš po Slovensky
4. Ak hľadáš akékoľvek info - zadaj do vyhľadávača najpoužívanejšie slovo - hoci aj v čínštine aspoň si pozrieš Čínske stránky a budeš o krok pred ostatnými.
....po slovensky....
 
FaFSn
2011-12-28 23:10:39+01
 
tomis.ales
2011-12-29 16:21:51+01
príspevok od: seifi
zakončíme túto debatu humorom, čo poviete ? keď sme už spomenuli Rusa;
Rus sa stretne v Moskve s cudzincami a pýta sa ich: Kak eto nazyvaetsa što na chuj nadevaetsa ? cudzinci : primeros. Rus im na to: Kak umno, kak logično, u nas prosto pizda.

Aj ja mam jeden cudzojazicny. Stretnu sa dvaja Slovaci v Prahe. O sebe nevedia ze su Slovaci a tak sa snazia hovorit po cesky.
Prvy: "Zdravim, nevíš kde je tady křečma?"
Druhy: "Ale jo, tady za řohem."
 
tomis.ales
2011-12-29 16:23:26+01
Jeziiis, "cudzojazycny" som myslel, som to ale lalo.
 
lu_boss
2011-12-30 22:34:25+01
príspevok od: iwet1211
Naprikla...
Aha. Tak k tomuto mam dost radikalny odpor. Poviem Ti uprimne, ze radsej odfotim holu vaginu hoci by mala vyzerat ako rozparany kralik, nez dokrutit dieta tak, ze vyzera ako zle poskladane kurca.
Utlocitni kolegovia prepacia, no jemnejsie to pri pohlade na uvedeny priklad napisat neviem.
 
jafotic
2011-12-31 13:42:52+01
príspevok od: inkubbus
novorodenca - vsade vo svete sa tomu tak hovori, vies?
Ale tu sme na slovensku, vies?
 
b.a.f.o.a.r.t.
2011-12-31 13:52:49+01
príspevok od: lu_boss
Aha. Tak k tomuto mam dost radikalny odpor. Poviem Ti uprimne, ze radsej odfotim holu vaginu hoci by mala vyzerat ako rozparany kralik, nez dokrutit dieta tak, ze vyzera ako zle poskladane kurca.
Utlocitni kolegovia prepacia, no jemnejsie to pri pohlade na uvedeny priklad napisat neviem.
ked pojdes fotit toho kralika daj vediet wajdlajf ja rad
 
inkubbus
2011-12-31 13:55:31+01
príspevok od: jafotic
Ale tu sme na slovensku, vies?
no a? pozri si tu nazvy tem... "LENS na fotenie deti", "TIMELAPSE video co na to hovorite", "sklo na WILDLIFE" chod aj tam vyplakavat ze nerozumies zadaniu. ze nevies co tie slovicka znamenaju
 
jafotic
2011-12-31 13:58:39+01
príspevok od: inkubbus
no a? pozri si tu nazvy tem... "LENS na fotenie deti", "TIMELAPSE video co na to hovorite", "sklo na WILDLIFE" chod aj tam vyplakavat ze nerozumies zadaniu. ze nevies co tie slovicka znamenaju
To automaticky znamena ze ked niekto napide NEWBORN s otaznikam za slovom, automaticky ho treba sfuknut ? A tiez to automaticky znamena ze to musiem pisat po anglicky? Ved komunikujem rovno v anglictine
 
inkubbus
2011-12-31 14:04:17+01
príspevok od: jafotic
To automaticky znamena ze ked niekto napide NEWBORN s otaznikam za slovom, automaticky ho treba sfuknut ? A tiez to automaticky znamena ze to musiem pisat po anglicky? Ved komunikujem rovno v anglictine
chod si to tu precitat od zaciatku, dobre? NEWBORN je rovnako kategoria ako STREET, WILDLIFE a podobne. napisala to tu schvalne v anglictine.

http://www.google.sk/search?q=newborn+photography&hl=sk&client=firefox-a&hs=Tdz&rls=org.mozilla:sk:official&prmd=imvns&source=lnms&tbm=isch&ei=sgf_TvyDI8meOt6i6ZwB&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=2&ved=0CBoQ_AUoAQ&biw=1680&bih=893

nie je to fotenie malych deti ako take ale specializacia na novorodencov.

mimochodom, mna by zaujimalo v akom jazyku komunikujes ty
 
bubu1687
2011-12-31 14:11:37+01
príspevok od: seifi
veríš mi, že som krútil hlavou nad tým debilným zákonom o štátnom jazyku ?, ale vidím, že poslanci sú nadčasoví; povedz mi prosím ťa, čo má newborn spoločné so slovníkom fotografov, tí fotia všetko; nezdá sa ti jednoduchšie, aby sme hovorili jazykom, ktorému tu rozumie každý z nás ? veď rozprávame ako naši spoluobčania, rapocú po cigánsky a tam kde slovo nemajú si pomôžu slovenským, maďarským, podľa toho kde žijú; my ale slovo na newborna máme, tak čo to sem pletieme; myslíš si, že v takom Taliansku nedajbože Francúzsku sa debatuje takým že spôsobom ? tí sú hrdí na svoju reč, na rozdiel od nás;
stačilo, rozprávajte ako chcete; stará mater nebude za chvíľu vnúčatu rozumieť; ani nás nikdo neobsadil a prídeme o jazyk;
berte to tak ze aj ked hladate pomoc na nete hldate v anglictine vacsinou...cim skor vyrazy osvojite tym lepsie.......ale lenivost je kazdeho osobna vec
 
ummagama
2011-12-31 14:12:08+01
príspevok od: Fatty
ten lezúň je slovný výtvor Lasicu a Satinského
Batoľa je výraz pre dieťa do veku batolenia akonáhle začne liezť je to lezúň. Iba toľko k tomuto.
 
bubu1687
2011-12-31 14:12:13+01
príspevok od: Paulie
polohovanie je základ
img src="https://img.ephoto.sk/images/theme_default/emoticons/bigsmile.png" alt="" />
 
Paulie
2011-12-31 14:15:07+01
príspevok od: bubu1687
img src="https://img.ephoto.sk/images/theme_default/emoticons/bigsmile.png" alt="" />
vhoia478yvahi7r4wa8how84h
 
bubu1687
2011-12-31 14:18:14+01
príspevok od: seifi
veríš mi, že som krútil hlavou nad tým debilným zákonom o štátnom jazyku ?, ale vidím, že poslanci sú nadčasoví; povedz mi prosím ťa, čo má newborn spoločné so slovníkom fotografov, tí fotia všetko; nezdá sa ti jednoduchšie, aby sme hovorili jazykom, ktorému tu rozumie každý z nás ? veď rozprávame ako naši spoluobčania, rapocú po cigánsky a tam kde slovo nemajú si pomôžu slovenským, maďarským, podľa toho kde žijú; my ale slovo na newborna máme, tak čo to sem pletieme; myslíš si, že v takom Taliansku nedajbože Francúzsku sa debatuje takým že spôsobom ? tí sú hrdí na svoju reč, na rozdiel od nás;
stačilo, rozprávajte ako chcete; stará mater nebude za chvíľu vnúčatu rozumieť; ani nás nikdo neobsadil a prídeme o jazyk;
ale pravda ze je newborn to je moc aj na mna D:
 
misek
2011-12-31 14:20:10+01
príspevok od: inkubbus
chod si to tu precitat od zaciatku, dobre? NEWBORN je rovnako kategoria ako STREET, WILDLIFE a podobne. napisala to tu schvalne v anglictine.

http://www.google.sk/search?q=newborn+photography&hl=sk&client=firefox-a&hs=Tdz&rls=org.mozilla:sk:official&prmd=imvns&source=lnms&tbm=isch&ei=sgf_TvyDI8meOt6i6ZwB&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=2&ved=0CBoQ_AUoAQ&biw=1680&bih=893

nie je to fotenie malych deti ako take ale specializacia na novorodencov.

mimochodom, mna by zaujimalo v akom jazyku komunikujes ty
Bingo...konecne to niekto pomenoval tym spravnym menom....Newborn je kategoria...zrejme na slovensku zatial dost neznama
 
Strana 5 z 7
 





Inzercia