Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Fotenie svadby

michlo
michlo 2011-04-27 13:36:29+02
zdrawim, buduca svagrina ma poziadala, ze ci by som im nespravil svadobne fotografie (obrad, hostina, foto v prirode) a ja som jej nedokazal povedat nie . tak sa chcem opytat/poradit ze ci mi postaci moja vybava: telo: canon eos 60D, sklo: 18-135 3,5 - 5,6 IS .... rozmyslam aj o zakupeni blesku rozhodujem sa medzi speedlite 430 a 580. koli cene by som asi riesil radsej tu 430 , planujem dokupit potom este sklo canon 70-200 F4 L is ale to mi asi na svadbu treba nebude, ci? dakujem vopred za rady
 
Robino
2011-04-29 13:52:30+02
príspevok od: Marek Janicko
A vy sa divite?
http://www.umeleckediela.sk/sk/profil/alojz-hrodegh

Myslim si, ze tento pan nema najmensiu sancu dohnat digitalny svet. A to na tej stranke nadherne vidno. Predpokladam, ze na svadbu by dosiel s technikou na klasicky film, upravy by robil v komore a nakoniec skenoval.

I ked, nezhadzujem fotenie na klasicky film, no bohuzial realita je taka, ze pri fotografovani svadby to nema vyznam. Ako bolo spomenute, mladomanzelia, babky, rodicia, sa vytesuju zo spomienok, ako z technickej kvality.

A v konecnom dosledku, ten pan moze carovat, ako chce, no bohuzial i v tomto odvetvi ho dokaze nahradit 20 rocny chalanisko s D90 alebo D550 s 2 rocnymi skusenostami, ak sa snazi a fotografovanie ho bavi.
Fotografia zo 77-meho "Letná krajina, poľné kvety" za 10000Sk ma dostala...
 
becsi
2011-04-29 13:59:04+02
príspevok od: Robino
Fotografia zo 77-meho "Letná krajina, poľné kvety" za 10000Sk ma dostala...
A co sa cuduje??? Vsak ta fotka ma uz 34 rokov!!! Za stare kvalitne vino sa tiez doplaca...
 
becsi
2011-04-29 14:00:18+02
Ale ma dobru domenu, ktovie ci nahodou ju nepredava?
 
lu_boss
2011-04-29 14:29:09+02
príspevok od: Marek Janicko
A vy sa divite?
http://www.umeleckediela.sk/sk/profil/alojz-hrodegh

Myslim si, ze tento pan nema najmensiu sancu dohnat digitalny svet. A to na tej stranke nadherne vidno. Predpokladam, ze na svadbu by dosiel s technikou na klasicky film, upravy by robil v komore a nakoniec skenoval.

I ked, nezhadzujem fotenie na klasicky film, no bohuzial realita je taka, ze pri fotografovani svadby to nema vyznam. Ako bolo spomenute, mladomanzelia, babky, rodicia, sa vytesuju zo spomienok, ako z technickej kvality.

A v konecnom dosledku, ten pan moze carovat, ako chce, no bohuzial i v tomto odvetvi ho dokaze nahradit 20 rocny chalanisko s D90 alebo D550 s 2 rocnymi skusenostami, ak sa snazi a fotografovanie ho bavi.
... no, tu si pan Hrodegh u mna trosku polepsil. Tie akty su dobre. A aj niektore CB su fajn.
No v komercii zaspal dobu. Beznadejne.
Ale na stranke umeleckediela.sk je zaujimave sa preklikat sekciou fotografie
 
Marek Janicko
2011-04-29 14:30:46+02
príspevok od: Robino
Fotografia zo 77-meho "Letná krajina, poľné kvety" za 10000Sk ma dostala...
Aj mna. V podstate som zistil, ze som milionar. Len najst cloveka, ze vsetko vykupi odomna.
Ak by niekto chcel, tak pri hromadnom odbere spravim 50% zlavu.
 
Tomas Zahumensky
2011-04-29 15:27:02+02
príspevok od: slavmiro
na lacnych 50/1.8 sklach fotit svadobne portrety pri F1.8 znamena mat rovnako nahouby fotky ako ich plostit na F11-16. Samozrejme kym to nechce mat niekto celoplosny mazec. Ale ako pan Noel, nestor SK fotografie hovoril, vzdy aspon jedno miesto na fotke ma byt ostre. Clony F2.8-F4 podavaju viac ako uspokojive vysledky, ci nie?
clony f/2.8-4 podavaju urcite dobre vysledky, ale pre mna je to uz vela... prilozil som zopar fotiek fotenych 50/1.8 (za 100 eciek z ebay) a myslim, ze sa s tym da fotit ...nikon d300; vsetko f/1.8
 
xitanaf
2011-04-29 15:45:10+02
príspevok od: Robino
Fotografia zo 77-meho "Letná krajina, poľné kvety" za 10000Sk ma dostala...
ja verim, ze na kazdy produkt existuje kupec, vid. London predavaju tam vzduch zo svadobneho dna. Zelam panu Hrodeghovi aby svojho kupca nasiel, ale hlavne aby sa toho dna dozil...
 
Tomas Zahumensky
2011-04-29 15:45:38+02
príspevok od: FaFSn
Tie fotky nemali byť vycuc z tvorby, ale ukážka ako vyzerá 1/40 na f 5,6 pri ISO 200-400. Keď to chlapec nafotí na 1,8 a doma zistí, že zle zaostril, tak už bude neskoro. Amatérsky objektív na plný otvor bez blesku - chcem vidieť tú spokojnosť. Inak uvedomte si, že keď amatéri začnú fotiť zadara, tak Vy - Páni Profesionáli budete musieť za polovicu, aby ste mali na techniku, alebo to začnú fotiť poliaci a skončíte pri rodinných oslavách .
...to vyzera akoby nafotit portret/reportaz na f/1.8 bola nadludska uloha... .ked som si nie isty, zvacsim si na displeji a skontrolujem alebo spravim dalsich 5 cvakov pre istotu...
...naozaj dobrym fotografom moze by jedno za kolko fotia amateri...to je uplne iny level...vzdy bude vela ludi, ktori su ochotni zaplatit za kvalitne fotky a z vlastnej skusenosti viem, ze ten dopyt je naozaj velky.....
 
IceDive1
2011-04-29 16:05:23+02
príspevok od: Tomas Zahumensky
clony f/2.8-4 podavaju urcite dobre vysledky, ale pre mna je to uz vela... prilozil som zopar fotiek fotenych 50/1.8 (za 100 eciek z ebay) a myslim, ze sa s tym da fotit ...nikon d300; vsetko f/1.8
Paradne fotecky. Holt kto umi ten umi a kto neumi ten cumi.
 
CSA
2011-04-29 16:13:37+02
príspevok od: Marcel Rebro
s tymi fotkami si robis prdel, ze?
tiez som sa chcel spytat
 
CSA
2011-04-29 16:20:57+02
príspevok od: lu_boss
...no prinz ma smolu a americky prezident si bude mysliet, ze hrame sami proti sebe...
3x7
 
slavmiro
2011-04-29 17:22:21+02
príspevok od: Tomas Zahumensky
clony f/2.8-4 podavaju urcite dobre vysledky, ale pre mna je to uz vela... prilozil som zopar fotiek fotenych 50/1.8 (za 100 eciek z ebay) a myslim, ze sa s tym da fotit ...nikon d300; vsetko f/1.8
-ok, dobra praca. Kazdy mame iny prah narokov a poziadaviek na ostrost a tiez mozno tvoj kus je extra podareny, tu sa to zda ok. Neviem vsako ako a kolko doostrujes v PP. A tiez nemozno objektivne posudzovat takto jednoducho ostrost skla z 800pix nahladov.
 
petriot
2011-04-29 17:23:25+02
príspevok od: Tomas Zahumensky
...to vyzera akoby nafotit portret/reportaz na f/1.8 bola nadludska uloha... .ked som si nie isty, zvacsim si na displeji a skontrolujem alebo spravim dalsich 5 cvakov pre istotu...
...naozaj dobrym fotografom moze by jedno za kolko fotia amateri...to je uplne iny level...vzdy bude vela ludi, ktori su ochotni zaplatit za kvalitne fotky a z vlastnej skusenosti viem, ze ten dopyt je naozaj velky.....
Tomino uz som si myslel ze som jediny co zareaguje - vyjadrovanie pokrocileho fotografa!!!
pekne fotecky
 
Marek Janicko
2011-04-29 17:25:42+02
príspevok od: slavmiro
-ok, dobra praca. Kazdy mame iny prah narokov a poziadaviek na ostrost a tiez mozno tvoj kus je extra podareny, tu sa to zda ok. Neviem vsako ako a kolko doostrujes v PP. A tiez nemozno objektivne posudzovat takto jednoducho ostrost skla z 800pix nahladov.
Jednoducho staci napisat. Dobra praca.
Minimalne takto by mala vyzerat praca svadobneho fotografa.

Apropo myslis si, ze keby boli nepodarene v plnom nahlade tak by ich tu daval? Ja si myslim, ze absolutne nie.
 
Ferdo
2011-04-29 17:34:58+02
príspevok od: FaFSn
Tie fotky nemali byť vycuc z tvorby, ale ukážka ako vyzerá 1/40 na f 5,6 pri ISO 200-400. Keď to chlapec nafotí na 1,8 a doma zistí, že zle zaostril, tak už bude neskoro. Amatérsky objektív na plný otvor bez blesku - chcem vidieť tú spokojnosť. Inak uvedomte si, že keď amatéri začnú fotiť zadara, tak Vy - Páni Profesionáli budete musieť za polovicu, aby ste mali na techniku, alebo to začnú fotiť poliaci a skončíte pri rodinných oslavách .
To znie ako vyhrazka, "ked zacnu amateri fotit zadara" ..toto sa nikdy nestane, komu by sa uz len chcelo zabit cely den na svadbe, dalsi tyzden s postrpocesom a potom si za to nic nepytat? to spravi clovek raz, dva krat a potom za to chce peniaze.

Ako napisal Tomas, profesional sa o robotu bat nemusi, ked je dobry, zakaznik si ho najde vzdy.

Ked pises o tych poliakoch, asi si to nevedel ale polski svadobni fotografi patria medzi svetovu spicku a tam sa pohybuju ceny za svadobne fotenie od 1500 eur hore
 
Tomas Zahumensky
2011-04-29 17:44:10+02
príspevok od: slavmiro
-ok, dobra praca. Kazdy mame iny prah narokov a poziadaviek na ostrost a tiez mozno tvoj kus je extra podareny, tu sa to zda ok. Neviem vsako ako a kolko doostrujes v PP. A tiez nemozno objektivne posudzovat takto jednoducho ostrost skla z 800pix nahladov.
...treba si uvedomit, ze vacsina svadobcanov si svoje fotky pozera prave takto - na monitore...len male percento fotiek ide do tlace a aj to su rozmery do 13x18cm... ty sa na to pozeras skor okom fotografa ..nevestu nastasie netrapi, ze objektiv je najostrejsi pri f/8.. ani sa nestara o kresbu v rohoch..aj sum je jej ukradnuty
 
irisos
2011-04-29 17:45:07+02
príspevok od: michlo
zdrawim, buduca svagrina ma poziadala, ze ci by som im nespravil svadobne fotografie (obrad, hostina, foto v prirode) a ja som jej nedokazal povedat nie . tak sa chcem opytat/poradit ze ci mi postaci moja vybava: telo: canon eos 60D, sklo: 18-135 3,5 - 5,6 IS .... rozmyslam aj o zakupeni blesku rozhodujem sa medzi speedlite 430 a 580. koli cene by som asi riesil radsej tu 430 , planujem dokupit potom este sklo canon 70-200 F4 L is ale to mi asi na svadbu treba nebude, ci? dakujem vopred za rady
z vlastnej skusenosti 18-135 ti s bleskom bude stacit pri reportazi. co sa tyka blesku som nikonak takze canon podrobne nesledujem.70-200/4ano na svadby v prirode pozovanie.ak by si chcel kupit zakladak 50/1,8 mozes urobis s nim zaujimave portrety v prirode pri otvorenej clone takze vybava ti bude urcite stacit.dobre svetlo
 
Daniel.U
2011-04-29 19:10:59+02
príspevok od: Tomas Zahumensky
clony f/2.8-4 podavaju urcite dobre vysledky, ale pre mna je to uz vela... prilozil som zopar fotiek fotenych 50/1.8 (za 100 eciek z ebay) a myslim, ze sa s tym da fotit ...nikon d300; vsetko f/1.8
nikto sa s tebou nehada, ze to nenafotis na plnu dieru, len neviem ci je to dobre radit zaciatocnikovi pre zaciatok. Nahodou tam bude zmatkovat, kropaje potu na cele a na fotaku frontfocus ako som mal ja. Nemohol som trafit opicu v ZOO a stale som nevedel co tomu je a mal som 50 1,8. Ved sa vzi do cias ked si zacinal, je ine ked foti suveren
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-04-29 19:41:29+02
príspevok od: Daniel.U
nikto sa s tebou nehada, ze to nenafotis na plnu dieru, len neviem ci je to dobre radit zaciatocnikovi pre zaciatok. Nahodou tam bude zmatkovat, kropaje potu na cele a na fotaku frontfocus ako som mal ja. Nemohol som trafit opicu v ZOO a stale som nevedel co tomu je a mal som 50 1,8. Ved sa vzi do cias ked si zacinal, je ine ked foti suveren
Obidve rady su nanic. Spravna rada ma zniet: natrenuj si to dopredu, tak, aby ti obsluha fotoaparatu nerobila problem. Zisti, ako sa sprava AF v roznych situaciach, ake casy udrzis, ako kombinovat stavajuce svetlo s bleskom. Spoznaj moznosti svojej techniky a samozrejme seba. Potom chod fotit svadbu,nech mas vybavenie akekolvek. Musis z neho vymacknut maximum bez toho, aby si zmatkoval. Potom sa mozes sustredit na fotenie a nie na to, preboha preco mi to nechce zaostrit, alebo preco to mam tak tmave.
 
wayne
2011-04-29 20:09:08+02
príspevok od: Tomas Zahumensky
...treba si uvedomit, ze vacsina svadobcanov si svoje fotky pozera prave takto - na monitore...len male percento fotiek ide do tlace a aj to su rozmery do 13x18cm... ty sa na to pozeras skor okom fotografa ..nevestu nastasie netrapi, ze objektiv je najostrejsi pri f/8.. ani sa nestara o kresbu v rohoch..aj sum je jej ukradnuty
Pozerat fotky zo svadby na monitore je plytvanie diskovym priestorom. Tie patria na papier. (Mam ich vytlacene aj ja + dalsich asi 6 parov, co sa brali okolo mna, znami, rodina a tak). Asi som zo zlej reprezentativnej vzorky
 
Strana 6 z 12
1 2 ... 4 5 6 7 8 ... 11 12
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()