Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Prve zrkadlo Nikon D 90/3100/7000 vs Canon D60

Cimo-II.
Cimo-II. 2010-12-24 21:48:26+01
Zdravim Vas som tu novy,cital som toho uz vela ale stale som nenasiel odpoved na moju otazku ... kedze som sa rozhodol prejst z kompaktu na zrkadlovku a zacat sa viac venovat foteniu stojim pred otazkou co vybrat .... niekto povie tento staci ale chcem nieco co nebudem lutovat ani ked sa do fotenia dostanem viac ,.... na zaciatku bol vyber canon 550D ale kedze nikon D90 je v rovnakej cene(cca) tak som ho zavrhol no potom som zacal uvazovat aj o hore zmienench D3100/D7000 a D60 chcel by som Vas poprosit o rady pri vybere. Mam par otazok ku ktorym som dospel po precitany zopar recenzii :

co sa tyka D90 vs D3100 : ci je potrebny ten stavovy displej hore ? dalej som sa docital ze pri 3100 su potrebne objektivy s motorcekom na AF co to v praxi znamena (som uplny zaciatocnik) je to dobre alebo zle ? zas D3100 ma lepsie video a procesor EXPEED 2 tak neviem ci ten procesor nieco zavazi oproti EXPEED 1 pri D90tke .... ceske menu pri 3100 tiez potesi ale D 90 mi pripada ako fotak vyssej triedy len

co sa tyka D 7000/ canon 60D tak canon viem ze je lacnejsi no neviem ako je to s kvalitou , ake ma vyhody a nevyhody akurat v recenzii pisu ze nema svetllo AF a nie je moznost doladenia AF

.... a posledna vec ak z oboch ,,duelov! vyberieme vitaza pr D90/D7000 alebo D90/canon 60D co myslite oplati sa investovat do toho drahsieho modelu alebo je to zbytocne ?

Dakujem za rady a nazory
 
vladimirM
2010-12-25 19:09:08+01
príspevok od: Cimo-II.
Mas pravdu nedozrel preto Vas tu ziadam o rady .... dufam ze sa do doho postupne dostanem a nemam tolko penazi aby som rocne kupoval 3fotaky podla skusenosti a nemam chut potom predavat fotaky po bazaroch kazdu chvilu .... snad sa ta zrkadlovka ,,neskazi\" kym sa na nej naucim pracovat (predpokladam ze nema uvedeny datum spotreby .... vsade tu citam ze sa netreba bat zrkadlovky,ze sa da vyuzit aj ako rodinny fotak a ma vacsie moznosti tak dufam ze nebudem lutovat ale vdaka za nazor no radsej by som bol ak by si napisal k teme....
z takychto komentov si nerob tasku hlavu. to pisu neaky majstry sveta co si myslia ze su najlepsi a menej znalych fotografov radsej urazia ako poradia. ja som si kupil zrkadlovku len koli kvalite fotiek a neplanoval som sa tomu neako venovat. teraz lutujem ze som kupil najlacnejsiu verziu kedze ma to pochytilo a rozmyslam uz aj o absolvovani neakych kurzov a pod. tiez chcem zmenit svoju zrkadlovku za lepsiu a rozhodujem sa medzi D90 a D7000. skor asi pojdem po tej 7000. je drahsia ale myslim ze je lepsia. zato D90 ide so vsetkymi objektivmi. teda vyuzije vsetky ich vlastnosti.(ma vlastny motorcek v tele). myslim si ze 7000 ma kvalitnejsie telo. nie som odbornik takze sa mozem mylit. a co sa tyka objektivov ktore k nim odporucaju su na tom skoro rovnako ale ako som pisal s D90 mas vetsi vyber. skus si popisat s ludmi ktory sa viac vyznaju a ak tak skus napisat. tie ma to zaujima kedze sa rozhodujem medzi obidvoma cenovy rozdiel je dost velky. dik.
 
ferio
2010-12-25 19:14:47+01
príspevok od: vladimirM
z takychto komentov si nerob tasku hlavu. to pisu neaky majstry sveta co si myslia ze su najlepsi a menej znalych fotografov radsej urazia ako poradia. ja som si kupil zrkadlovku len koli kvalite fotiek a neplanoval som sa tomu neako venovat. teraz lutujem ze som kupil najlacnejsiu verziu kedze ma to pochytilo a rozmyslam uz aj o absolvovani neakych kurzov a pod. tiez chcem zmenit svoju zrkadlovku za lepsiu a rozhodujem sa medzi D90 a D7000. skor asi pojdem po tej 7000. je drahsia ale myslim ze je lepsia. zato D90 ide so vsetkymi objektivmi. teda vyuzije vsetky ich vlastnosti.(ma vlastny motorcek v tele). myslim si ze 7000 ma kvalitnejsie telo. nie som odbornik takze sa mozem mylit. a co sa tyka objektivov ktore k nim odporucaju su na tom skoro rovnako ale ako som pisal s D90 mas vetsi vyber. skus si popisat s ludmi ktory sa viac vyznaju a ak tak skus napisat. tie ma to zaujima kedze sa rozhodujem medzi obidvoma cenovy rozdiel je dost velky. dik.
Prepac ,ale k tej 7000-ke mas taky isty vyber ako k d90-ke, oba totiz maju ten povestny motorcek
 
vladimirM
2010-12-25 19:33:42+01
príspevok od: ferio
Prepac ,ale k tej 7000-ke mas taky isty vyber ako k d90-ke, oba totiz maju ten povestny motorcek
ferio- dik. a to som cital recenziu nedavno. teraz si to uz budem pametat na sto percent
 
GeorgoSmart
2010-12-25 19:40:19+01
sorry, ze sa ti vtieram do topicu, ale som na tom podobne. (Akurat so znalostami trosku dalej)

Rok som bol majitelom D500, nechal som ju frajerke, kedze fotak sme mali napoly a teraz planujem nieco trochu lepsie, kedze viem ako na tom ten fotak bol. /nemyslim v zlom/

Kedze stale som trochu zvyknuty na Canon i objektivy a pod, chcem sa spytat konkretnu otazku.
D60 ma tiez prilis neohurila, D7000 az prilis ale ta cena je i nad moje sily.

Chcem sa teda spytat ci D90 bude stacit namiesto 500D resp. 550D vo vsetkom. I ked som skor canonista, nebranim sa zmene.

 
beholder
2010-12-25 19:47:28+01
príspevok od: vladimirM
z takychto komentov si nerob tasku hlavu. to pisu neaky majstry sveta co si myslia ze su najlepsi a menej znalych fotografov radsej urazia ako poradia. ja som si kupil zrkadlovku len koli kvalite fotiek a neplanoval som sa tomu neako venovat. teraz lutujem ze som kupil najlacnejsiu verziu kedze ma to pochytilo a rozmyslam uz aj o absolvovani neakych kurzov a pod. tiez chcem zmenit svoju zrkadlovku za lepsiu a rozhodujem sa medzi D90 a D7000. skor asi pojdem po tej 7000. je drahsia ale myslim ze je lepsia. zato D90 ide so vsetkymi objektivmi. teda vyuzije vsetky ich vlastnosti.(ma vlastny motorcek v tele). myslim si ze 7000 ma kvalitnejsie telo. nie som odbornik takze sa mozem mylit. a co sa tyka objektivov ktore k nim odporucaju su na tom skoro rovnako ale ako som pisal s D90 mas vetsi vyber. skus si popisat s ludmi ktory sa viac vyznaju a ak tak skus napisat. tie ma to zaujima kedze sa rozhodujem medzi obidvoma cenovy rozdiel je dost velky. dik.
...chcem si kúpiť auto.....chcem sa spýtať ,treba mi 4x4?...využijem to?...a čo je to vlastne?....aký je rozdiel medzi benzínovým a dieselovým agregátom...počul som že diesel je horší.........myslíte ,že SUV je lepšie ako sedan (lebo k sedanu dávajú aj sadu zimných pneumatík)?......mám v merku model z roku 2008......nebude už zastaralý?


...myslíš si, že som pripravený kupovať auto? (ktovie ako by som pochodil založením takéhoto vlákna na auto fórach)...


.....zakladateľ vlákna má síce peniaze, no chýbajú mu elementárne znalosti (súdiac podľa otázok)......možno bude spokojný, možno si bude biť hlavu do umakartu....\"ako dobre si nechal poradiť\"...............


...majster sveta...


 
Cimo-II.
2010-12-25 19:48:05+01
no mozno by som naskrabal aj na tu d 7000 mysliste ze s tym zakladnym 18-105 objektivom sa daju robit pekne fotky ? aspon na zaciatok pol roka a potom snad nieco lepsie splasim ... a este otazka v com by mal byt lepsi objektiv od tohto ak nepotrebujem vacsi zoom ani makro na zaciatok fotit ? myslite ze s tymto objektivom nespravim krajsie foto ako s nejakym kvalitnejsim kompaktom ?
 
beholder
2010-12-25 19:51:59+01
príspevok od: vladimirM
z takychto komentov si nerob tasku hlavu. to pisu neaky majstry sveta co si myslia ze su najlepsi a menej znalych fotografov radsej urazia ako poradia. ja som si kupil zrkadlovku len koli kvalite fotiek a neplanoval som sa tomu neako venovat. teraz lutujem ze som kupil najlacnejsiu verziu kedze ma to pochytilo a rozmyslam uz aj o absolvovani neakych kurzov a pod. tiez chcem zmenit svoju zrkadlovku za lepsiu a rozhodujem sa medzi D90 a D7000. skor asi pojdem po tej 7000. je drahsia ale myslim ze je lepsia. zato D90 ide so vsetkymi objektivmi. teda vyuzije vsetky ich vlastnosti.(ma vlastny motorcek v tele). myslim si ze 7000 ma kvalitnejsie telo. nie som odbornik takze sa mozem mylit. a co sa tyka objektivov ktore k nim odporucaju su na tom skoro rovnako ale ako som pisal s D90 mas vetsi vyber. skus si popisat s ludmi ktory sa viac vyznaju a ak tak skus napisat. tie ma to zaujima kedze sa rozhodujem medzi obidvoma cenovy rozdiel je dost velky. dik.
\"a co sa tyka objektivov ktore k nim odporucaju su na tom skoro rovnako\"

...nie sú....mýlíš sa..........................ale hlavne ,že si poradil.....
 
beholder
2010-12-25 19:59:18+01
príspevok od: Cimo-II.
no mozno by som naskrabal aj na tu d 7000 mysliste ze s tym zakladnym 18-105 objektivom sa daju robit pekne fotky ? aspon na zaciatok pol roka a potom snad nieco lepsie splasim ... a este otazka v com by mal byt lepsi objektiv od tohto ak nepotrebujem vacsi zoom ani makro na zaciatok fotit ? myslite ze s tymto objektivom nespravim krajsie foto ako s nejakym kvalitnejsim kompaktom ?
..áno....dajú sa urobiť aj sním pekné fotky......................všetko závisí len od toho, čo chceš konkrétne fotiť....

...pri dobrých svetelných podmienkach, keď môžeš cloniť, je to ozaj jedno.....kvalita sa ukáže práve v podmienkach extrémnych......málo svetla/ rýchla akcia/moment/protisvetlo/detail/....a tam už musíš siahnuť po špeciálnejších sklách...

 
Cimo-II.
2010-12-25 20:04:03+01
takze ak by som isiel do D7000 neurobim chybu a s objektivom 18-105 si do leta snad vystacim a potom uvidim co budem chciet fotit zatial asi do extremov nepojdem ..... a snad nejku tu cyklistiku s tym chytim ci ?
 
Cimo-II.
2010-12-25 20:09:54+01
príspevok od: beholder
...chcem si kúpiť auto.....chcem sa spýtať ,treba mi 4x4?...využijem to?...a čo je to vlastne?....aký je rozdiel medzi benzínovým a dieselovým agregátom...počul som že diesel je horší.........myslíte ,že SUV je lepšie ako sedan (lebo k sedanu dávajú aj sadu zimných pneumatík)?......mám v merku model z roku 2008......nebude už zastaralý?


...myslíš si, že som pripravený kupovať auto? (ktovie ako by som pochodil založením takéhoto vlákna na auto fórach)...


.....zakladateľ vlákna má síce peniaze, no chýbajú mu elementárne znalosti (súdiac podľa otázok)......možno bude spokojný, možno si bude biť hlavu do umakartu....\"ako dobre si nechal poradiť\"...............


...majster sveta...


poviem ti to po mojom kedze jazdim na nakladnych ked si kupis 7,5t a o rok mas zakazky na 12t nove auto je drahe (prives neber do uvahy uz nespravis nic ale ked jazdis s 80% naplnenou 12tonkou je to vzdy lepsie ako ked s preplnou 7.5t a to iste pri fotakoch nechcem kupit nieco co o rok budem chciet predat ale aby som mal co dobiehat xy rokov a vedel ze to postaci mojim potrebam dllllho dopredu
 
NemesiS
2010-12-25 20:38:03+01
ak sa rozhodneš pre D7000 určite ti to postačí na pár rokov..nebavíme sa teraz o desiatkách rokov lebo technika za 10 rokov nezastará fyzicky/funkcionálne ale morálne.
už o dva roky tu bude niečo o čom dnes môžme snívať a pod
ale každopádne je to obrovský skok vpred od kompaktu.
D7000 má perfektné zvládanie šumu na úrovni profesionálnych zrkadloviek.
18-105 je základný seťák, ten mám aj ja k D5000 a celkom sa dá, rozsah pre začiatok stačí.
ak by si však mal na 18-200 VR II tak to by bolo lepšie..ale ak nie nič sa nedeje.


cyklistiku zvládneš, nemaj strach, so strojom ako je D7000 kde si môžeš dovoliť bez znateľnej straty kvality aj ISO 1600 to bude malina.

ináč, viem na čo narážaš keď píšeš že všade sa píše že zrkadlovky sa netreba báť a pod...
ono jedna vec je prečítať si užitočný článok o výbere foťáku a druhá vec je keď založíš vo fóre tému ako začiatočník lebo potrebuješ počuť názory iných...

toto nie je asi najvhodnejšie fórum na takéto otázky, ako sám vidíš masívne prispievajú práve indivíduá ktoré nemajú k veci čo povedať a robia si iba posmech...nebudem menovať, oni sa sami ozvú....a takých je na fóre dosť čo sa týka odpovedania na otázky ktoré kladú začiatočníci.
 
beholder
2010-12-25 20:52:28+01
príspevok od: Cimo-II.
poviem ti to po mojom kedze jazdim na nakladnych ked si kupis 7,5t a o rok mas zakazky na 12t nove auto je drahe (prives neber do uvahy uz nespravis nic ale ked jazdis s 80% naplnenou 12tonkou je to vzdy lepsie ako ked s preplnou 7.5t a to iste pri fotakoch nechcem kupit nieco co o rok budem chciet predat ale aby som mal co dobiehat xy rokov a vedel ze to postaci mojim potrebam dllllho dopredu
....ale keď jazdíš do práce väčšinou sám....taktiež si nekúpiš osemmiestny van...


....ja Ťa od kúpy vyspelejšieho modelu neodhováram....len si myslím, že pred kúpou by si si mal ešte čo to doštudovať....nech vieš do čoho ideš.........kúpou tela vstupuješ do systému....a je dobre pred tým čosi o ňom vedieť..........rady typu....mám D3000 tri mesiace a som s tým spokojný......Ťa na správnu cestu nenavedú....ver..
 
vladimirM
2010-12-25 22:10:54+01
príspevok od: beholder
\"a co sa tyka objektivov ktore k nim odporucaju su na tom skoro rovnako\"

...nie sú....mýlíš sa..........................ale hlavne ,že si poradil.....
vidis. tak sa mylim. napisal som tam ze sa az tak nevyznam a ma sa poradit so skusenejsimi. zato napriklad ty ktory sa vyznas namiesto toho aby si poradil tak budes radsej zhadzovat... nie vsetkomu co sa docitas aj hned porozumies a ak sa nemas s kym poradit tak skusis neake forum. specialne zaciatocnici. ak by som sa v niecom dobre vyznal nemusel by som ziadat o pomoc inych. tak skus tu ludom poradit alebo ich opravit ak sa mylia ako napriklad ja a nie ich tu osocovat. dik ps: aj k tym autam. mozes sa docitat strasne vela ale skusenosti citanim nenaberies a ani sa nedozvies co je pre teba najlepsie.ci diesel, ci benzin, ci vyssi alebo nizsi vykon, atd...........
 
beholder
2010-12-25 23:43:05+01
príspevok od: vladimirM
vidis. tak sa mylim. napisal som tam ze sa az tak nevyznam a ma sa poradit so skusenejsimi. zato napriklad ty ktory sa vyznas namiesto toho aby si poradil tak budes radsej zhadzovat... nie vsetkomu co sa docitas aj hned porozumies a ak sa nemas s kym poradit tak skusis neake forum. specialne zaciatocnici. ak by som sa v niecom dobre vyznal nemusel by som ziadat o pomoc inych. tak skus tu ludom poradit alebo ich opravit ak sa mylia ako napriklad ja a nie ich tu osocovat. dik ps: aj k tym autam. mozes sa docitat strasne vela ale skusenosti citanim nenaberies a ani sa nedozvies co je pre teba najlepsie.ci diesel, ci benzin, ci vyssi alebo nizsi vykon, atd...........
......keď pedagóg povie podpriemernému študentovi v maturitnom ročníku, že nie je pripravený na štúdium na vysokej škole a dohováramu, nech sa nezvládnutú látku doučí.......tak ho zhadzuje a osočuje ho........nuž, asi som staromódny....

...pokiaľ viem, žiadne osobné invektívy som nepoužil......................tu sa asi očakáva, že sa budú identické odpovede/rady verklíkovať v každom vlákne..........načo použiť vyhľadávač, filter...keď tu je vždy niekto ochotný poradiť.....že?...

....no....a to majster sveta bolo napísané zrejme iba tak....neosobne.......zo srandy.......
 
cardman1
2010-12-25 23:46:54+01
príspevok od: GeorgoSmart
sorry, ze sa ti vtieram do topicu, ale som na tom podobne. (Akurat so znalostami trosku dalej)

Rok som bol majitelom D500, nechal som ju frajerke, kedze fotak sme mali napoly a teraz planujem nieco trochu lepsie, kedze viem ako na tom ten fotak bol. /nemyslim v zlom/

Kedze stale som trochu zvyknuty na Canon i objektivy a pod, chcem sa spytat konkretnu otazku.
D60 ma tiez prilis neohurila, D7000 az prilis ale ta cena je i nad moje sily.

Chcem sa teda spytat ci D90 bude stacit namiesto 500D resp. 550D vo vsetkom. I ked som skor canonista, nebranim sa zmene.

Podla mna budes z D90-kou spokojny ja ju mam a som nadmieru spokojny je to super stroj !

http://www.digitalreview.ca/content/Canon-Rebel-T2i-EOS-550D-Compared-to-Nikon-D90.shtml
 
uncle_roxor
2010-12-26 00:10:55+01
príspevok od: GeorgoSmart
sorry, ze sa ti vtieram do topicu, ale som na tom podobne. (Akurat so znalostami trosku dalej)

Rok som bol majitelom D500, nechal som ju frajerke, kedze fotak sme mali napoly a teraz planujem nieco trochu lepsie, kedze viem ako na tom ten fotak bol. /nemyslim v zlom/

Kedze stale som trochu zvyknuty na Canon i objektivy a pod, chcem sa spytat konkretnu otazku.
D60 ma tiez prilis neohurila, D7000 az prilis ale ta cena je i nad moje sily.

Chcem sa teda spytat ci D90 bude stacit namiesto 500D resp. 550D vo vsetkom. I ked som skor canonista, nebranim sa zmene.

no neviem, zda sa mi nelogicke menit komplet system len kvoli tomu, ze chces prejst z 500D na D90 ... ale moj nazor ber s rezervou, niesom profesional, som len prachobycajny internetovy teoretik
 
Daor32
2010-12-26 00:41:05+01
mal som D40tku... pouzival som ju asi 3 roky a potom som presiel na D90tku... suhlasim s cardman1, D90 je velmi dobry stroj pre cloveka, ktory nema s fotenim profesionalne umysli. Ako majitel D90 by som neinvestoval do D7000, nie je to skok, za ktory sa oplati investovat nemale peniaze. Ale ak ides na zrkadlovku od nuly, tak D7000 je fantasticka startovacia ciara, ktoru Ti moze vela ludi len zavidiet. Neviem kolko penazi mas ako rozpocet, ak je to akurat na D7000 so setovym objektivom, tak by som pouvazoval nad moznostou lacnejsej D90tky a investoval by som cenovy rozdiel do svetelneho zakladneho objektivu, ktory rozhodne casom, ked sa ho naucis pouzivat ocenis. Ak sa pren rozhodnes neskor, setaku sa nezbavis, su to nepredajne kusy... vid moju 18-55
 
vladimirM
2010-12-26 01:05:07+01
príspevok od: beholder
......keď pedagóg povie podpriemernému študentovi v maturitnom ročníku, že nie je pripravený na štúdium na vysokej škole a dohováramu, nech sa nezvládnutú látku doučí.......tak ho zhadzuje a osočuje ho........nuž, asi som staromódny....

...pokiaľ viem, žiadne osobné invektívy som nepoužil......................tu sa asi očakáva, že sa budú identické odpovede/rady verklíkovať v každom vlákne..........načo použiť vyhľadávač, filter...keď tu je vždy niekto ochotný poradiť.....že?...

....no....a to majster sveta bolo napísané zrejme iba tak....neosobne.......zo srandy.......
ten pedagog mu to najprv vysvetlil a az potom ho napomina..... o pozri kolko casu si tu stravil dohadovanim sa so mnou namiesto toho aby si poradil neakemu zacinajucemu fotografovi ktory ziada o pomoc. skusenosti na to mas. tak preco radsej neporadis...najlepsie by asi bolo aby si on sam nastudoval vsetky knihy, vystudoval fotografiu a potom si kupil fotak... kazda dobra rada potesi. najme amaterov ku ktorym patrim aj ja a snazim sa zlepsovat...
 
Michal Matloň
redakcia ephoto.sk
- moderator
2010-12-26 02:40:01+01
príspevok od: Cimo-II.
takze ak by som isiel do D7000 neurobim chybu a s objektivom 18-105 si do leta snad vystacim a potom uvidim co budem chciet fotit zatial asi do extremov nepojdem ..... a snad nejku tu cyklistiku s tym chytim ci ?
Hlavne odporúčam prejsť si tieto články http://www.kenrockwell.com/tech.htm Môžeš začať napr. http://www.kenrockwell.com/tech/howto.htm a inými s podobným názvom
 
Cimo-II.
2010-12-26 09:36:34+01
ked uz sa to tu tak rozbehlo vedel by mi niekto povedat ako je to s objektivmi na tie nikony ? nech si to viem lepsie premysliet ... sedia tam len nikn/nikkor alebo dam napr objektiv aj z canona a pod ? a dalsia vec uz asi od temy ale podla coho vyberat objektiv ? viem ze na kazdy styl je iny objektiv ale ked tu pisete ze lepsi objektiv s D 90tkou co znamena lepsi ? vacsi zoom alebo rozsah/svetelnost ? nejak sa zatial neorientujem v tych cislach
 
Strana 3 z 7
 





Inzercia