morské panny

Body: 91.00    Videnia: 534    Páči sa: 13

Pre vloženie príspevku alebo hodnotenie musíte byť prihlásený.

Komentáre a hodnotenia

Zoradiť od najstarších
jozef84
2026-04-20 20:52:29
Á, Gypso sa nám vrátil... a rovno z Kurvenstr. A stal sa z neho odborník aj na Nikon.
 
Paladin25
2026-04-20 16:55:27
príspevok od: warwick
V obidvoch prípadoch som tu chybu predsa priznal. Táto fotka je slabá bez ohľadu na to či je fotená mobilom alebo zrkadlovkou 😀
Samozrejme rešpektujem tvoj názor, že sa ti táto fotografia nepáči. S tým nemám žaden problém a ani nikoho nepresviedčam aby sa mu páčila.

To nemení nič natom, že tvojmu komentáru chýbala faktičnosť, dobrá rada alebo akýkoľvek rešpekt k autorovi.

 
warwick
2026-04-20 15:39:29
príspevok od: Paladin25
Samozrejme že nie som objektívny. Som subjektívny. Ako aj ty.
Tvoja poznámka o mobilovej kvalite bola v tomto príspevku pre mňa bezobsažná. Prečo?
1. Buď si chcel zhodiť autora fotky, neskôr po mojom upozornení píšeš že nie. Že si si nevšimol exif. A potom zhadzuješ autora fotogorafe. Bezopsažne to je aj preto, že takto väčšina mobilov v dnešnej dobe nefotí (TK)
2. V diskusii o Nikone a 50tka napíšeš nezmyselný komentár - kup si sony objektív. Ad jedna tebou navrhnutné riešenie bolo mimo tému cenovo, ale samozrejme aj značkou. Nedal si si ani toľko námahy aby si danú diskusiu prečítal - bezobsažne si tam prispel.

A môžem uviesť kopu iných príkladov. A aj lajky som dostal ak je to pre teba nejaká miera pravdy a obsahu tak odporúčam FB - tam tých lajkov dostaneš oveľa viac.
V obidvoch prípadoch som tu chybu predsa priznal. Táto fotka je slabá bez ohľadu na to či je fotená mobilom alebo zrkadlovkou 😀
 
Paladin25
2026-04-20 11:50:22
príspevok od: warwick
Nie si objektívny. Nie sú bezobsažné a nezmyselné. Pozri moje komentare k nedávnym fotkám tanečnica v lese a tajný život stromov. Samotný autori mi dávajú lajky za komentár a priznávajú dotyk vetvy. To ako príklad. A môžem uviesť kopu iných príkladov.
Samozrejme že nie som objektívny. Som subjektívny. Ako aj ty.
Tvoja poznámka o mobilovej kvalite bola v tomto príspevku pre mňa bezobsažná. Prečo?
1. Buď si chcel zhodiť autora fotky, neskôr po mojom upozornení píšeš že nie. Že si si nevšimol exif. A potom zhadzuješ autora fotogorafe. Bezopsažne to je aj preto, že takto väčšina mobilov v dnešnej dobe nefotí (TK)
2. V diskusii o Nikone a 50tka napíšeš nezmyselný komentár - kup si sony objektív. Ad jedna tebou navrhnutné riešenie bolo mimo tému cenovo, ale samozrejme aj značkou. Nedal si si ani toľko námahy aby si danú diskusiu prečítal - bezobsažne si tam prispel.

A môžem uviesť kopu iných príkladov. A aj lajky som dostal ak je to pre teba nejaká miera pravdy a obsahu tak odporúčam FB - tam tých lajkov dostaneš oveľa viac.
 
Milan Marko
2026-04-20 11:42:03
príspevok od: Paladin25
To je v pohode. Teraz si opäť v návale adrenalínu neporozumel autorovi a jeho komentáru ohľadom lastúri - to sa stáva!
To sú tí slepí odborníci, čo si neprečítajú ani tvoje zdôvodnenie, dôkaz arogancie a drzosti....
 
warwick
2026-04-20 11:41:31
príspevok od: Paladin25
Tak to pozor!
Pokiaľ budú jeho fotografie také bezobsažné a nezmyselné ako jeho komentáre/kritika mne to vadiť bude.

Ale keďže tu pôsobí už niekoľko rokov a počet fotografii pri jeho profile je 0 - myslím že budem ušetrený.
Nie si objektívny. Nie sú bezobsažné a nezmyselné. Pozri moje komentare k nedávnym fotkám tanečnica v lese a tajný život stromov. Samotný autori mi dávajú lajky za komentár a priznávajú dotyk vetvy. To ako príklad. A môžem uviesť kopu iných príkladov.
 
Paladin25
2026-04-20 07:18:46
Tak to pozor!
Pokiaľ budú jeho fotografie také bezobsažné a nezmyselné ako jeho komentáre/kritika mne to vadiť bude.

Ale keďže tu pôsobí už niekoľko rokov a počet fotografii pri jeho profile je 0 - myslím že budem ušetrený.
 
Paladin25
2026-04-20 07:15:14
príspevok od: warwick
Chcel som napísať. Že nemusíš na silu vymýšľať chvály na tento cvak len kôli tomu aby si netrhal partiu.
Ďakujem za cennú radu. Ale hádam ešte môžem napísať čo si o fotografii myslím...
 
Paladin25
2026-04-20 07:13:01
príspevok od: warwick
Ja som žiadne fotky ešte na tento portál nedal. Mak som taký zamyslel ale ešte som sa nerozhodol. Tým pádom by som nebol už ako čistý kritik, ale bol by som ako fotograf/kritik. Fotografov je tu už predsa dosť …
Máš pravdu kritikov je tu málo a je to od teba chválihodný počin, že si sa nato podujal.
Avšak tvoja kritika je veľmi povrchná, má skôr úmysel autora uraziť ako mu pomôcť.
Ak sú však tvoje fotografické kvality podobné ako tvoje kvality písať kritické príspevky, tak prosím vytrvaj a žiadne fotky sem nedávaj!
 
Paladin25
2026-04-20 07:09:00
príspevok od: warwick
Ospravedlňujem sa. V návale adrenalinu že vidím taký priemerny cvak ako väčšina fotí mobilom na podujatiach som si nepozrel EXIF údaje. Vyzerá to ako z lacného mobilu, tak to je este horši dojem ked viem ze to je zo zrkadlovky. Nemusíš na silu vymýšľať chválu len koli tomu aby si netrhá patrí, lebo autor to sám priznal že s tou lasturou a kompozíciou som mal pravdu.
To je v pohode. Teraz si opäť v návale adrenalínu neporozumel autorovi a jeho komentáru ohľadom lastúri - to sa stáva!
 
warwick
2026-04-19 17:04:59
príspevok od: Paladin25
Zaujali ma tiene na tých závesoch v pozadí. Z iného pohľadu by možno neboli vidieť.
Lastúra v popredí príjemne podrhuje motív a názov fotografie.

Fotenie v divadle je náročné. Ak nefotíš generálku tak tvoj pohyb je značne obmedzení - každopádne tento pohľad - hlavne kvôli tým tieňom ma dosť zaujal.
Chcel som napísať. Že nemusíš na silu vymýšľať chvály na tento cvak len kôli tomu aby si netrhal partiu.
 
warwick
2026-04-19 16:54:27
príspevok od: Paladin25
Áno áno, ale zabudol si pochváliť jeho fotky z divadla. Odporúčam pre inšpiráciu!
Tak nabudúce sa polepši a pekne ho aj pochváľ za latku, ktorú my nemôžeme nikdy dosiahnuť.
Ja som žiadne fotky ešte na tento portál nedal. Mak som taký zamyslel ale ešte som sa nerozhodol. Tým pádom by som nebol už ako čistý kritik, ale bol by som ako fotograf/kritik. Fotografov je tu už predsa dosť …
 
warwick
2026-04-19 16:45:36
príspevok od: Paladin25
Zaujali ma tiene na tých závesoch v pozadí. Z iného pohľadu by možno neboli vidieť.
Lastúra v popredí príjemne podrhuje motív a názov fotografie.

Fotenie v divadle je náročné. Ak nefotíš generálku tak tvoj pohyb je značne obmedzení - každopádne tento pohľad - hlavne kvôli tým tieňom ma dosť zaujal.
Ospravedlňujem sa. V návale adrenalinu že vidím taký priemerny cvak ako väčšina fotí mobilom na podujatiach som si nepozrel EXIF údaje. Vyzerá to ako z lacného mobilu, tak to je este horši dojem ked viem ze to je zo zrkadlovky. Nemusíš na silu vymýšľať chválu len koli tomu aby si netrhá patrí, lebo autor to sám priznal že s tou lasturou a kompozíciou som mal pravdu.
 
Paladin25
2026-04-18 21:28:14
príspevok od: Milan Marko
Máš všímavé oko, lebo aj mňa tie tiene zaujali. Inak pánu warwickovi som dal skoro vo všetkom za pravdu, lebo géniovi sa neodvráva
Áno áno, ale zabudol si pochváliť jeho fotky z divadla. Odporúčam pre inšpiráciu!
Tak nabudúce sa polepši a pekne ho aj pochváľ za latku, ktorú my nemôžeme nikdy dosiahnuť.
 
Milan Marko
2026-04-18 20:56:32
príspevok od: Paladin25
Zaujali ma tiene na tých závesoch v pozadí. Z iného pohľadu by možno neboli vidieť.
Lastúra v popredí príjemne podrhuje motív a názov fotografie.

Fotenie v divadle je náročné. Ak nefotíš generálku tak tvoj pohyb je značne obmedzení - každopádne tento pohľad - hlavne kvôli tým tieňom ma dosť zaujal.
Máš všímavé oko, lebo aj mňa tie tiene zaujali. Inak pánu warwickovi som dal skoro vo všetkom za pravdu, lebo géniovi sa neodvráva
 
Milan Marko
2026-04-18 20:51:44
príspevok od: warwick
Cvak z podujatia mobilom. Splní účel oznámenia na Instagram že čo si videl a kde si bol. Na fotograficky portál sa treba viac snažiť. Ani kompozícia ti tam nesedí. Tie lastury sa ti tam dotýkajú spodného okraja. Rušivé to je. Treba dať vyššie fotak a zoom alebo orez. Farby sú nanič … Nejdem ďalej komentovať.
Ja už som sa viac krát presvedčil, že máš vždy pravdu, len ak láskavo dovolíš aspoň reagovať: Fotené zrkadlovkou, ale ak chceš môžem to odvolať, určite vieš, len si sa pozabudol, že v divadle a na balete zvlášť, je farebné osvetlenie a taktiež uznávam, že tie mušle sú tam natesno, mal som ísť zo záberom nižšie a nechať tam trčať hlavy divákov, ale ja sa polepším...
 
Paladin25
2026-04-18 18:24:04
Zaujali ma tiene na tých závesoch v pozadí. Z iného pohľadu by možno neboli vidieť.
Lastúra v popredí príjemne podrhuje motív a názov fotografie.

Fotenie v divadle je náročné. Ak nefotíš generálku tak tvoj pohyb je značne obmedzení - každopádne tento pohľad - hlavne kvôli tým tieňom ma dosť zaujal.
 
Paladin25
2026-04-18 18:21:20
príspevok od: warwick
Cvak z podujatia mobilom. Splní účel oznámenia na Instagram že čo si videl a kde si bol. Na fotograficky portál sa treba viac snažiť. Ani kompozícia ti tam nesedí. Tie lastury sa ti tam dotýkajú spodného okraja. Rušivé to je. Treba dať vyššie fotak a zoom alebo orez. Farby sú nanič … Nejdem ďalej komentovať.
Pre tvoju informáciu - bolo to fotené zrkadlovkou Nikon D90.
Túto informáciu nájdeš na pravej strane pri fotke.

Nemáš začo. Rád som ťa niečomu priučil.
 
warwick
2026-04-18 17:23:49
Cvak z podujatia mobilom. Splní účel oznámenia na Instagram že čo si videl a kde si bol. Na fotograficky portál sa treba viac snažiť. Ani kompozícia ti tam nesedí. Tie lastury sa ti tam dotýkajú spodného okraja. Rušivé to je. Treba dať vyššie fotak a zoom alebo orez. Farby sú nanič … Nejdem ďalej komentovať.
 
 
Clona: 4.5
Expozícia: 1/60.00 sec
ISO: 3200
Fotoaparát: Nikon D90
Ohnisko: 44 mm
Pridané: 2026-04-18 15:14:06
Na kritiku: 2026-04-18 15:14:13
Miesto:
Témy: emócie
Albumy: Farebné