Ahoj, pridávam môj slabý pokus o portrét. Portréty nie sú môj žáner a neviem fotiť ľudí. No teraz som mal prvýkrát pocit, že sa moje snaženie aspoň vzdialene priblížilo portrétu. Preto som sa to neskromne rozhodol pridať sem, nech ma tu miestni borci zlynčujú a možno sa zas čosi priučím :)
Fotene na mobil.
zaregistrujte sa a presvedčte o mnohých z výhod byť členom
- moj profil
- albumy
- pošta
- pridávanie fotografií
- komentáre
- záložky
- notifikácie
- diskusie
- hodnotenie
Zaregistrujte saKomentáre a hodnotenia
Zoradiť od najstaršíchInak si ani nespominam na toto moje vyjadrnie
Tie slova s tym instagramom boli pravdepodobne mienene tak, ze tam je mnozstvo technicky kvalitnych snimok, ktorych hlavnym cielom je ohurit a zbierat lajky a zaujem. No fotky s hlbsim vyznamom a pribehom by tam clovek hladal uz tazsie. Ze pre mna maju take fotky vacsiu hodnotu, ako "wau" fotky. Co sa samozrejme neda povedat ani o mojom prispevku, ktory som sem pridal. ALe toto treba brat skor ako studijny material. Pridal som to sem, aby som sa ja pripadne aj ini mne podobni cosi priucili z rad vas skusenejsich
PS. Paci sa mi, ze v poslednom case som sa tu viackrat stretol s konstruktivnymi radami a plodnymi diskusiami pod fotkami.
Mam pocit, ze pod vplyvom instagramov fejsbukov a inych soc. sieti tu trocha aktivita utichla oproti zlatym casom ephota, kedy samo pripominalo socialnu siet
O tom že nájskôr sa chceš naučiť fotiť portréty a potom kreativitu... nie je jednoduchšie spojit portrétovú fotografiu a kreativitu a začať fotiť kreatívnu portrétovú fotografiu? Naozaj to nie je ťažké.
kubizmus sa kedysi pred rokmi vyjadril k Instagramu, že je to kanalizácia fotografie... nechcem ho za to nejak pranierovať, je to jeho názor... ale keby nemal taký postoj, možno by tie jeho fotografie vyzerali lepšie... neexistuje nič lepšie na tejto planéte pre začínajúceho fotografa ako je Instagram.
a tie tvoje rady, že do ruky kvety... to je to najhoršie najnezaujímavejšie čo pri fotografovaní ľudí je.
Inak si ani nespominam na toto moje vyjadrnie
Tie slova s tym instagramom boli pravdepodobne mienene tak, ze tam je mnozstvo technicky kvalitnych snimok, ktorych hlavnym cielom je ohurit a zbierat lajky a zaujem. No fotky s hlbsim vyznamom a pribehom by tam clovek hladal uz tazsie. Ze pre mna maju take fotky vacsiu hodnotu, ako "wau" fotky. Co sa samozrejme neda povedat ani o mojom prispevku, ktory som sem pridal. ALe toto treba brat skor ako studijny material. Pridal som to sem, aby som sa ja pripadne aj ini mne podobni cosi priucili z rad vas skusenejsich
PS. Paci sa mi, ze v poslednom case som sa tu viackrat stretol s konstruktivnymi radami a plodnymi diskusiami pod fotkami.
Mam pocit, ze pod vplyvom instagramov fejsbukov a inych soc. sieti tu trocha aktivita utichla oproti zlatym casom ephota, kedy samo pripominalo socialnu siet
Nie je to sice moj zaner, ale bavi ma vymyslat a skusat, takze v blizkej dobe sa tomu mozno este povenujem. Hlavne, ak mam k dispozicii obet, ktora sa necha sprznit mojou fotografickou neschopnostou
Ten postreh s tym ohniskom je dobry. Viem, ze portrety sa robia vacsinou na 50mm ohnisko. Tu som na to akosi pozabudol, ze vlastne je lepsie si poodstupit a pouzit dlhsie ohnisko, aby potom nevznikali rozne nechcene deformacie.
Dotyku vlasov na kraji som si vedomy, tiez ma to stvalo nasledne pri pozerani fotiek. Nabuduce musim viacej premyslat a menej "cvakat"
Nie je to uplne mimo témy. Samozrejme ak sa bavíme len o samostatnom portrétnom fotení snúbencov tak áno tam s tebou súhlasím a tomu dotyku s okrajom sa snažím vyhnúť (hoc občas aj tam sú okolnosti také že nie vždy je všetko dľa pravidiel kompozíciie a niekedy vyhrá emócia nad technickou dokonalosťou )
Ateliér je samostatná kapitola. Tam je potreba aj tej technickej dokonalosti oveľa väčšia, ale zároveň je tam väčší priestor mať fotografiu podľa predstáv.
A teraz ma už nenapínaj a napíš ešte tých 10 chýb, ktoré táto fotografia má...
Ale teda aby som ti odpovedal. Áno stane sa aj na svadbe kedže je tam veľmi veľa ľudí, že je človek natlačený na stranu a jeho ruka, sako, vlasy majú dotyk alebo presahujú cez stranu. Nie je tam pixel priestoru. Prečo tá fotka neputuje do koša keď nie je kompozične dokonalá? Lebo fotografia nie je len o kompozicii ale aj o emóciach a ak zachytavá niečo jedinečné a pre príjemcu fotografie cenné, ver tomu že pixel sem - pixel tam ti odpustí.
Či sa fotia s objektívom na blízko? Áno často počas zábavy, keď je plný tanečný parket ludí a chceš zaznamenať dej z pohľadu ľudí na parkete a nie z diaľky si donútený použiť aj širšie ohnisko ako napríklad 24mm (24-70 je základný rozsah, ktorý používa väčšina svadobných fotografov - samozrejme že nie všetci) - že je tam občas skreslenie? Áno je. Opäť však fotografia má aj iné dôležité aspekty, ktoré ju môže spraviť jedinčenou.
Autor netvrdí že táto fotografia je dokonalá, sám priznáva že tento žáner nie je jeho žáner. Určtie bude rád ak sa na fotku ešte zahľadíš a pridáš mu "ďaľších 10 chýb" ja si ich tiež rad od teba prečítam!
Ale teda aby som ti odpovedal. Áno stane sa aj na svadbe kedže je tam veľmi veľa ľudí, že je človek natlačený na stranu a jeho ruka, sako, vlasy majú dotyk alebo presahujú cez stranu. Nie je tam pixel priestoru. Prečo tá fotka neputuje do koša keď nie je kompozične dokonalá? Lebo fotografia nie je len o kompozicii ale aj o emóciach a ak zachytavá niečo jedinečné a pre príjemcu fotografie cenné, ver tomu že pixel sem - pixel tam ti odpustí.
Či sa fotia s objektívom na blízko? Áno často počas zábavy, keď je plný tanečný parket ludí a chceš zaznamenať dej z pohľadu ľudí na parkete a nie z diaľky si donútený použiť aj širšie ohnisko ako napríklad 24mm (24-70 je základný rozsah, ktorý používa väčšina svadobných fotografov - samozrejme že nie všetci) - že je tam občas skreslenie? Áno je. Opäť však fotografia má aj iné dôležité aspekty, ktoré ju môže spraviť jedinčenou.
Autor netvrdí že táto fotografia je dokonalá, sám priznáva že tento žáner nie je jeho žáner. Určtie bude rád ak sa na fotku ešte zahľadíš a pridáš mu "ďaľších 10 chýb" ja si ich tiež rad od teba prečítam!
kubizmus sa kedysi pred rokmi vyjadril k Instagramu, že je to kanalizácia fotografie... nechcem ho za to nejak pranierovať, je to jeho názor... ale keby nemal taký postoj, možno by tie jeho fotografie vyzerali lepšie... neexistuje nič lepšie na tejto planéte pre začínajúceho fotografa ako je Instagram.
a tie tvoje rady, že do ruky kvety... to je to najhoršie najnezaujímavejšie čo pri fotografovaní ľudí je.
Ale teda aby som ti odpovedal. Áno stane sa aj na svadbe kedže je tam veľmi veľa ľudí, že je človek natlačený na stranu a jeho ruka, sako, vlasy majú dotyk alebo presahujú cez stranu. Nie je tam pixel priestoru. Prečo tá fotka neputuje do koša keď nie je kompozične dokonalá? Lebo fotografia nie je len o kompozicii ale aj o emóciach a ak zachytavá niečo jedinečné a pre príjemcu fotografie cenné, ver tomu že pixel sem - pixel tam ti odpustí.
Či sa fotia s objektívom na blízko? Áno často počas zábavy, keď je plný tanečný parket ludí a chceš zaznamenať dej z pohľadu ľudí na parkete a nie z diaľky si donútený použiť aj širšie ohnisko ako napríklad 24mm (24-70 je základný rozsah, ktorý používa väčšina svadobných fotografov - samozrejme že nie všetci) - že je tam občas skreslenie? Áno je. Opäť však fotografia má aj iné dôležité aspekty, ktoré ju môže spraviť jedinčenou.
Autor netvrdí že táto fotografia je dokonalá, sám priznáva že tento žáner nie je jeho žáner. Určtie bude rád ak sa na fotku ešte zahľadíš a pridáš mu "ďaľších 10 chýb" ja si ich tiež rad od teba prečítam!
Keď fotím svadbu tak na svadobnú kyticu nedám dopustiť
Keď fotím svadbu tak na svadobnú kyticu nedám dopustiť
https://www.youtube.com/watch?v=Wm-adaVkCE4