Kika

Body: 35.00    Videnia: 770    Páči sa: 5

Pre vloženie príspevku alebo hodnotenie musíte byť prihlásený.

Komentáre a hodnotenia

Zoradiť od najstarších
warwick
2026-06-19 00:47:48
príspevok od: Krtko fotografom
Ty nepíšeš kritiky, ty iba urážaš ľudí.
Hej? Tak si pozri čo napísal autor tejto fotky! Prečítaj si ako som mal pravdu pri kritike. Prečítaj si ako uznal moju kritiku. Mne ľudia posielajú ďakovné správy ! Nie kazdy sa rozreve že nedostal lajk. A nie každý chce mat pod fotkou falošne páči sa mi! Niekto chce aj názor!
 
kurvenstr.
2026-06-13 16:33:59
príspevok od: kubizmus
No jasne, kreativitu beriem ako dalsi level Zatial by som chcel zmaknut nejaky portret, ktory je aspon pozeratelny a splna zakladne predpoklady. Potom to mozem posuvat dalej.

Inak si ani nespominam na toto moje vyjadrnie Vazim, si, ze moje vyroky sa zapisuju do analov a niekto ich vie aj po rokoch zreplikovat Myslel som, ze som tu nenapadny no name pouzivatel Ale zrejme to tak uplne nie je

Tie slova s tym instagramom boli pravdepodobne mienene tak, ze tam je mnozstvo technicky kvalitnych snimok, ktorych hlavnym cielom je ohurit a zbierat lajky a zaujem. No fotky s hlbsim vyznamom a pribehom by tam clovek hladal uz tazsie. Ze pre mna maju take fotky vacsiu hodnotu, ako "wau" fotky. Co sa samozrejme neda povedat ani o mojom prispevku, ktory som sem pridal. ALe toto treba brat skor ako studijny material. Pridal som to sem, aby som sa ja pripadne aj ini mne podobni cosi priucili z rad vas skusenejsich

PS. Paci sa mi, ze v poslednom case som sa tu viackrat stretol s konstruktivnymi radami a plodnymi diskusiami pod fotkami.

Mam pocit, ze pod vplyvom instagramov fejsbukov a inych soc. sieti tu trocha aktivita utichla oproti zlatym casom ephota, kedy samo pripominalo socialnu siet Ale zasa tu vznikla akasi skalna komunita zanietencov, ktori vedia stale viest zaujimave debaty a prispievat pod fotky aj niecim viac, ako len stlacit nic nehovoriace "Páči sa". A par slov bola pre mna vzdy hodnotnejsia spatna vazba, ako 40 lajkov
Tak nenápadný si ale tým ako si sa vtedy vyjadril o Instagrame si ma ako keby kopol do zadku.. a na Instagrame nie sú iba super fotografie, tam je úplne všetko, asi by si nenašiel človeka ktorý by sa tam "nenašiel "

O tom že nájskôr sa chceš naučiť fotiť portréty a potom kreativitu... nie je jednoduchšie spojit portrétovú fotografiu a kreativitu a začať fotiť kreatívnu portrétovú fotografiu? Naozaj to nie je ťažké.
 
kubizmus
externý redaktor 2026-06-13 11:55:13
príspevok od: kurvenstr.
Fotografovať ľudí sa dá ľahko naučiť, chce to len všímať si iných fotografov.. aj kreativita ktorú tu nikto z vás vôbec nespomenul sa dá ľahko naučiť.. ale to musí ten dotyčný chcieť.
kubizmus sa kedysi pred rokmi vyjadril k Instagramu, že je to kanalizácia fotografie... nechcem ho za to nejak pranierovať, je to jeho názor... ale keby nemal taký postoj, možno by tie jeho fotografie vyzerali lepšie... neexistuje nič lepšie na tejto planéte pre začínajúceho fotografa ako je Instagram.

a tie tvoje rady, že do ruky kvety... to je to najhoršie najnezaujímavejšie čo pri fotografovaní ľudí je.
No jasne, kreativitu beriem ako dalsi level Zatial by som chcel zmaknut nejaky portret, ktory je aspon pozeratelny a splna zakladne predpoklady. Potom to mozem posuvat dalej.

Inak si ani nespominam na toto moje vyjadrnie Vazim, si, ze moje vyroky sa zapisuju do analov a niekto ich vie aj po rokoch zreplikovat Myslel som, ze som tu nenapadny no name pouzivatel Ale zrejme to tak uplne nie je

Tie slova s tym instagramom boli pravdepodobne mienene tak, ze tam je mnozstvo technicky kvalitnych snimok, ktorych hlavnym cielom je ohurit a zbierat lajky a zaujem. No fotky s hlbsim vyznamom a pribehom by tam clovek hladal uz tazsie. Ze pre mna maju take fotky vacsiu hodnotu, ako "wau" fotky. Co sa samozrejme neda povedat ani o mojom prispevku, ktory som sem pridal. ALe toto treba brat skor ako studijny material. Pridal som to sem, aby som sa ja pripadne aj ini mne podobni cosi priucili z rad vas skusenejsich

PS. Paci sa mi, ze v poslednom case som sa tu viackrat stretol s konstruktivnymi radami a plodnymi diskusiami pod fotkami.

Mam pocit, ze pod vplyvom instagramov fejsbukov a inych soc. sieti tu trocha aktivita utichla oproti zlatym casom ephota, kedy samo pripominalo socialnu siet Ale zasa tu vznikla akasi skalna komunita zanietencov, ktori vedia stale viest zaujimave debaty a prispievat pod fotky aj niecim viac, ako len stlacit nic nehovoriace "Páči sa". A par slov bola pre mna vzdy hodnotnejsia spatna vazba, ako 40 lajkov
 
kubizmus
externý redaktor 2026-06-13 11:44:21
príspevok od: warwick
A keď fotís tu svadbu tiež toho človeka tak natlačíš na jednu stranu aby tam bol dotyk s vlasmi? Nenechaš tam pár pixelov priestoru? A tiež sa tak blizko s objektívom nalepíš na portretovanu osobu aby si vytvoril stihlej mladej babe na zábere bruško? Je tam už perspektíva na postavu. Bol s tym mobilom blizko pri nej. A ešte by som takto našiel dalších 10 chýb ak by som sa na tu fotku pozeral pár sekúnd dlhšie 😎
Ahoj, dik za postrehy, kludne mi naloz, nesetri ma Preto som to sem pridal ...
Nie je to sice moj zaner, ale bavi ma vymyslat a skusat, takze v blizkej dobe sa tomu mozno este povenujem. Hlavne, ak mam k dispozicii obet, ktora sa necha sprznit mojou fotografickou neschopnostou

Ten postreh s tym ohniskom je dobry. Viem, ze portrety sa robia vacsinou na 50mm ohnisko. Tu som na to akosi pozabudol, ze vlastne je lepsie si poodstupit a pouzit dlhsie ohnisko, aby potom nevznikali rozne nechcene deformacie.

Dotyku vlasov na kraji som si vedomy, tiez ma to stvalo nasledne pri pozerani fotiek. Nabuduce musim viacej premyslat a menej "cvakat"
 
kurvenstr.
2026-06-12 14:37:51
príspevok od: warwick
Bavíme sa o portréte. Takze to je mimo témy. Niekto dokonca svadobné portrety robí aj v atelieri.
voľakedy bolo bežné, že sa svadobné fotografie fotili aj v ateliéri.. podľa mňa je to normálne aj teraz ak si to mladomanželia želajú... je to tak isto normálne ako ked sa svadobčania fotografujú v parku alebo prírode.
 
Paladin25
2026-06-12 13:10:58
príspevok od: warwick
Bavíme sa o portréte. Takze to je mimo témy. Niekto dokonca svadobné portrety robí aj v atelieri.
Pýtal si sa ma na svadbu a aj počas hostiny vznike kopec portértov, ktoré sú ako som popísal.
Nie je to uplne mimo témy. Samozrejme ak sa bavíme len o samostatnom portrétnom fotení snúbencov tak áno tam s tebou súhlasím a tomu dotyku s okrajom sa snažím vyhnúť (hoc občas aj tam sú okolnosti také že nie vždy je všetko dľa pravidiel kompozíciie a niekedy vyhrá emócia nad technickou dokonalosťou )

Ateliér je samostatná kapitola. Tam je potreba aj tej technickej dokonalosti oveľa väčšia, ale zároveň je tam väčší priestor mať fotografiu podľa predstáv.

A teraz ma už nenapínaj a napíš ešte tých 10 chýb, ktoré táto fotografia má...
 
warwick
2026-06-12 12:56:44
príspevok od: Paladin25
Neviem či už si na nejakej svadbe niekedy bol. Podľa tvojich vyjadrení budem predpokladať že nie a pravdepodobne si žiadnu ani nefotil. Môj príklad zo svadbou sa týkal otázky autora čo s rukami, asi ti ušla pointa diskusie. Niekedy stačí prečítať si to znova. Niekedy nepomôže ani to.

Ale teda aby som ti odpovedal. Áno stane sa aj na svadbe kedže je tam veľmi veľa ľudí, že je človek natlačený na stranu a jeho ruka, sako, vlasy majú dotyk alebo presahujú cez stranu. Nie je tam pixel priestoru. Prečo tá fotka neputuje do koša keď nie je kompozične dokonalá? Lebo fotografia nie je len o kompozicii ale aj o emóciach a ak zachytavá niečo jedinečné a pre príjemcu fotografie cenné, ver tomu že pixel sem - pixel tam ti odpustí.
Či sa fotia s objektívom na blízko? Áno často počas zábavy, keď je plný tanečný parket ludí a chceš zaznamenať dej z pohľadu ľudí na parkete a nie z diaľky si donútený použiť aj širšie ohnisko ako napríklad 24mm (24-70 je základný rozsah, ktorý používa väčšina svadobných fotografov - samozrejme že nie všetci) - že je tam občas skreslenie? Áno je. Opäť však fotografia má aj iné dôležité aspekty, ktoré ju môže spraviť jedinčenou.

Autor netvrdí že táto fotografia je dokonalá, sám priznáva že tento žáner nie je jeho žáner. Určtie bude rád ak sa na fotku ešte zahľadíš a pridáš mu "ďaľších 10 chýb" ja si ich tiež rad od teba prečítam!
Bavíme sa o portréte. Takze to je mimo témy. Niekto dokonca svadobné portrety robí aj v atelieri.
 
kurvenstr.
2026-06-12 10:13:47
príspevok od: Paladin25
Neviem či už si na nejakej svadbe niekedy bol. Podľa tvojich vyjadrení budem predpokladať že nie a pravdepodobne si žiadnu ani nefotil. Môj príklad zo svadbou sa týkal otázky autora čo s rukami, asi ti ušla pointa diskusie. Niekedy stačí prečítať si to znova. Niekedy nepomôže ani to.

Ale teda aby som ti odpovedal. Áno stane sa aj na svadbe kedže je tam veľmi veľa ľudí, že je človek natlačený na stranu a jeho ruka, sako, vlasy majú dotyk alebo presahujú cez stranu. Nie je tam pixel priestoru. Prečo tá fotka neputuje do koša keď nie je kompozične dokonalá? Lebo fotografia nie je len o kompozicii ale aj o emóciach a ak zachytavá niečo jedinečné a pre príjemcu fotografie cenné, ver tomu že pixel sem - pixel tam ti odpustí.
Či sa fotia s objektívom na blízko? Áno často počas zábavy, keď je plný tanečný parket ludí a chceš zaznamenať dej z pohľadu ľudí na parkete a nie z diaľky si donútený použiť aj širšie ohnisko ako napríklad 24mm (24-70 je základný rozsah, ktorý používa väčšina svadobných fotografov - samozrejme že nie všetci) - že je tam občas skreslenie? Áno je. Opäť však fotografia má aj iné dôležité aspekty, ktoré ju môže spraviť jedinčenou.

Autor netvrdí že táto fotografia je dokonalá, sám priznáva že tento žáner nie je jeho žáner. Určtie bude rád ak sa na fotku ešte zahľadíš a pridáš mu "ďaľších 10 chýb" ja si ich tiež rad od teba prečítam!
Fotografovať ľudí sa dá ľahko naučiť, chce to len všímať si iných fotografov.. aj kreativita ktorú tu nikto z vás vôbec nespomenul sa dá ľahko naučiť.. ale to musí ten dotyčný chcieť.
kubizmus sa kedysi pred rokmi vyjadril k Instagramu, že je to kanalizácia fotografie... nechcem ho za to nejak pranierovať, je to jeho názor... ale keby nemal taký postoj, možno by tie jeho fotografie vyzerali lepšie... neexistuje nič lepšie na tejto planéte pre začínajúceho fotografa ako je Instagram.

a tie tvoje rady, že do ruky kvety... to je to najhoršie najnezaujímavejšie čo pri fotografovaní ľudí je.
 
Paladin25
2026-06-12 08:56:13
príspevok od: warwick
A keď fotís tu svadbu tiež toho človeka tak natlačíš na jednu stranu aby tam bol dotyk s vlasmi? Nenechaš tam pár pixelov priestoru? A tiež sa tak blizko s objektívom nalepíš na portretovanu osobu aby si vytvoril stihlej mladej babe na zábere bruško? Je tam už perspektíva na postavu. Bol s tym mobilom blizko pri nej. A ešte by som takto našiel dalších 10 chýb ak by som sa na tu fotku pozeral pár sekúnd dlhšie 😎
Neviem či už si na nejakej svadbe niekedy bol. Podľa tvojich vyjadrení budem predpokladať že nie a pravdepodobne si žiadnu ani nefotil. Môj príklad zo svadbou sa týkal otázky autora čo s rukami, asi ti ušla pointa diskusie. Niekedy stačí prečítať si to znova. Niekedy nepomôže ani to.

Ale teda aby som ti odpovedal. Áno stane sa aj na svadbe kedže je tam veľmi veľa ľudí, že je človek natlačený na stranu a jeho ruka, sako, vlasy majú dotyk alebo presahujú cez stranu. Nie je tam pixel priestoru. Prečo tá fotka neputuje do koša keď nie je kompozične dokonalá? Lebo fotografia nie je len o kompozicii ale aj o emóciach a ak zachytavá niečo jedinečné a pre príjemcu fotografie cenné, ver tomu že pixel sem - pixel tam ti odpustí.
Či sa fotia s objektívom na blízko? Áno často počas zábavy, keď je plný tanečný parket ludí a chceš zaznamenať dej z pohľadu ľudí na parkete a nie z diaľky si donútený použiť aj širšie ohnisko ako napríklad 24mm (24-70 je základný rozsah, ktorý používa väčšina svadobných fotografov - samozrejme že nie všetci) - že je tam občas skreslenie? Áno je. Opäť však fotografia má aj iné dôležité aspekty, ktoré ju môže spraviť jedinčenou.

Autor netvrdí že táto fotografia je dokonalá, sám priznáva že tento žáner nie je jeho žáner. Určtie bude rád ak sa na fotku ešte zahľadíš a pridáš mu "ďaľších 10 chýb" ja si ich tiež rad od teba prečítam!
 
warwick
2026-06-12 00:34:52
príspevok od: Paladin25
Presne ako píšu kolegovia jediný zásadný problém totho portrétu sú ruky. Ked nevieš vyslovene čo s nimi odporúčam dať jej niečo do rúk napríklad kvietok. Vtedy to vyznieva prirodzenejšie.
Keď fotím svadbu tak na svadobnú kyticu nedám dopustiť
A keď fotís tu svadbu tiež toho človeka tak natlačíš na jednu stranu aby tam bol dotyk s vlasmi? Nenechaš tam pár pixelov priestoru? A tiež sa tak blizko s objektívom nalepíš na portretovanu osobu aby si vytvoril stihlej mladej babe na zábere bruško? Je tam už perspektíva na postavu. Bol s tym mobilom blizko pri nej. A ešte by som takto našiel dalších 10 chýb ak by som sa na tu fotku pozeral pár sekúnd dlhšie 😎
 
kurvenstr.
2026-06-11 07:34:29
Dá sa to ľahko naučiť.
 
Paladin25
2026-06-09 18:09:56
Presne ako píšu kolegovia jediný zásadný problém totho portrétu sú ruky. Ked nevieš vyslovene čo s nimi odporúčam dať jej niečo do rúk napríklad kvietok. Vtedy to vyznieva prirodzenejšie.
Keď fotím svadbu tak na svadobnú kyticu nedám dopustiť
 
Krtko fotografom
2026-06-09 12:56:38
príspevok od: warwick
Keď tebe niekto napisal kritiku pod fotku tak si požiadal redakciu mu zablokovali komentáre 😂
Ty nepíšeš kritiky, ty iba urážaš ľudí.
 
warwick
2026-06-09 11:48:13
príspevok od: Krtko fotografom
Dievča pekné, až na tie amputované ruky .
Keď tebe niekto napisal kritiku pod fotku tak si požiadal redakciu mu zablokovali komentáre 😂
 
Krtko fotografom
2026-06-09 10:26:04
Teraz si mi ešte pripomenul jednu scénku, od Ivana Mládka, kde sa hovorí ... učiteľ pretiahol chluchonemú, a potom je zlomil ruky, aby to nemohla na neho vykecať . Scénka sa volá Lenka Pláčková Životopis, ľudia tam umierajú od smiechu . A ja tiež .
https://www.youtube.com/watch?v=Wm-adaVkCE4
 
Krtko fotografom
2026-06-09 10:21:30
príspevok od: kubizmus
Ďakujem za postreh. Napr. toto s tymi rukami som netusil. Pri foteni mi to neprislo zvlastne, ale teda "amputovane" ruky za chrbtom asi vytvaraju na fotke potom blby dojem, vsak? Popravde, pri foteni netusim co s rukami Klasicka ruka v bok mi pride taka prvoplanova, no sucasne si uvedomujem, ze poloha ruk je dost podstatna pre finalny vysledok. Aktualne mi vacsinou tie ruky zavadzaju, ale viem, ze by som ich mal nejak vyuzit, ako s nimi bojovat Mas nejake tipy na toto, ako to v buducnosti nepokazit? Okrem toho, ze si to budem musiet asi dostudova
"Čo s rukami" sú na to aj videá na youtube. Ja som si ešte v minulosti kúpil knihu o fotení modelingu, a tam sa tiež píše o tom, ako "ukladať" ruky. Aspoň tak stručne...
 
kubizmus
externý redaktor 2026-06-09 08:49:24
príspevok od: Krtko fotografom
Dievča pekné, až na tie amputované ruky .
Mam aj verziu s rukou
 
kubizmus
externý redaktor 2026-06-09 08:41:01
príspevok od: Krtko fotografom
Dievča pekné, až na tie amputované ruky .
Ďakujem za postreh. Napr. toto s tymi rukami som netusil. Pri foteni mi to neprislo zvlastne, ale teda "amputovane" ruky za chrbtom asi vytvaraju na fotke potom blby dojem, vsak? Popravde, pri foteni netusim co s rukami Klasicka ruka v bok mi pride taka prvoplanova, no sucasne si uvedomujem, ze poloha ruk je dost podstatna pre finalny vysledok. Aktualne mi vacsinou tie ruky zavadzaju, ale viem, ze by som ich mal nejak vyuzit, ako s nimi bojovat Mas nejake tipy na toto, ako to v buducnosti nepokazit? Okrem toho, ze si to budem musiet asi dostudova
 
Krtko fotografom
2026-06-09 08:26:08
Dievča pekné, až na tie amputované ruky .
 
 
Clona: 1.6
Expozícia: 1/1,418.00 sec
ISO: 32
Ohnisko: 5.96 mm
Pridané: 2026-06-09 08:17:22
Na kritiku: 2026-06-09 08:17:48
Miesto:Šútovo
Témy: glamour, portrét
Ahoj, pridávam môj slabý pokus o portrét. Portréty nie sú môj žáner a neviem fotiť ľudí. No teraz som mal prvýkrát pocit, že sa moje snaženie aspoň vzdialene priblížilo portrétu. Preto som sa to neskromne rozhodol pridať sem, nech ma tu miestni borci zlynčujú a možno sa zas čosi priučím :) 


Fotene na mobil.