Hore
Fórum » Právna poradňa
 

Prevádzkareň pri s.r.o.

ivannah
ivannah 2011-02-24 01:03:56+01
Zdravim,

chcela by som sa opytat, či ma niekto skusenosť s povinnostou mať zriadenu prevadzkareň pri živnosti - fotografické služby a počitačove služby, alebo možem pracovať len z domu (sidlo firmy s.r.o.), tzn. fotografovať v exterieri a spracovavat fotky na PC a nemať zriadenu prevadzkareň. Prosím poradte, ak niekto riesil podobnu vec.

Za Vas nazor srdecne dakujem.
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-02-25 15:42:06+01
príspevok od: ivannah
Chalani, dakujem Vam za cenné rady. Teraz ma ešte napadla v suvislosti s touto temou dalsia otazka. Opišem situaciu.

Fotografujem, mam sro-čku (fotograficke služby, počitačove služby, reklamne a marketingove služby), pracujem v exterieri, prevadzkaren tym padom odpadla, doma mam pocitac (na ktorom upravujem fotky, navrhujem graficke veci) a sidlo firmy je v byte u rodicov (panelák).

Otazka: Musim vyňat byt z bytoveho fondu? Prosim poradte mi ako v praxi fungujete.

Dakujem Vam srdečne, ešte raz.
V tomto neporadím, z paneláku to pôjde ťažko, pozor na narušenie statiky...
 
dmedia
2011-02-25 16:23:00+01
No nie je to vsetko take jednoduche ako sa zda.

V prvom rade som nepostrehol, ale bavime sa tu o s.r.o. ci o zivnosti ? Dost dolezite, lebo raz pises tak raz inak, jedine, ze som si to neporiadne precital.

Rozdiel je v tom, ze s.r.o. je pravnicka osoba a teda nemoze si len tak podnikat v byte majitela, ci konatela...

U zivnosti je to jednoduchsie...

Takze, skus presne povedat co je realny stav. v tvojom pripade.
 
Dodo PO
2011-02-25 16:55:51+01
Ak je sídlo s.r.o-čky v byte (paneláku) a je to zapísané v OR – nemusíš. Si prenájme (u rodičov), čiže nájomné si účtuješ v nákladoch bez starostí o bytový fond. Iná situácia by bola, keby si bol majiteľ byt.
 
dmedia
2011-02-25 17:06:28+01
dodo presne o to mi islo, nie je vsetko jedno a stat so vsetkymi uradmi sa na to pozera pri kazdej forme inac, je preto dobre vediet detaily, ked mam nieco poradit...a isto mozem, za tie roky, toho bolo habadej-stat-versus ja a zivnost, a s.r.o.
 
Dodo PO
2011-02-25 18:04:39+01
príspevok od: dmedia
dodo presne o to mi islo, nie je vsetko jedno a stat so vsetkymi uradmi sa na to pozera pri kazdej forme inac, je preto dobre vediet detaily, ked mam nieco poradit...a isto mozem, za tie roky, toho bolo habadej-stat-versus ja a zivnost, a s.r.o.
Dúfam, že sa na mňa nehneváš. Zareagoval som, lebo som si na chvíľu prišiel pozrieť fotky ePhota od Súvahy, Hlásenia, DP … Pekný večer.
 
ivannah
2011-02-25 21:02:41+01
Ospravedlnujem sa, ak som mozno parkrat presla z pojmov s.r.o. a živnost. Ide o s.r.o. (ale zivnosti som myslela, ktore budu zapisane v zakladacej listine - jednoosobova eseročka). No a sidlo bude v rodicovskom byte (\"prenajate\" - takze staci na ŽU prilozit suhlas vlastnika bytu?

Ak som teda dobre pochopila, na horespominane služby, ktore budem vykonavat ako konatel v s.r.o., staci mi mat sidlo bez prevadzkarne, a bez toho aby ta miestnost v sidle bola vynata z bytoveho fondu?

Ospravedlnujem sa vam za taketo podrobne ziskavanie info, ale naozaj neviem kde sa poradit, nakolko na uradoch Vas samozrejme tlacia len do zriadovania prevadzkarni atd. Takto pomahaju mladym zacinajucim podnikatelom, resp. takto sa hraju na \"zlahcovanie\" podinkania.

Vdaka za rady a za nazory.
 
Dodo PO
2011-02-25 22:01:12+01
príspevok od: ivannah
Ospravedlnujem sa, ak som mozno parkrat presla z pojmov s.r.o. a živnost. Ide o s.r.o. (ale zivnosti som myslela, ktore budu zapisane v zakladacej listine - jednoosobova eseročka). No a sidlo bude v rodicovskom byte (\"prenajate\" - takze staci na ŽU prilozit suhlas vlastnika bytu?

Ak som teda dobre pochopila, na horespominane služby, ktore budem vykonavat ako konatel v s.r.o., staci mi mat sidlo bez prevadzkarne, a bez toho aby ta miestnost v sidle bola vynata z bytoveho fondu?

Ospravedlnujem sa vam za taketo podrobne ziskavanie info, ale naozaj neviem kde sa poradit, nakolko na uradoch Vas samozrejme tlacia len do zriadovania prevadzkarni atd. Takto pomahaju mladym zacinajucim podnikatelom, resp. takto sa hraju na \"zlahcovanie\" podinkania.

Vdaka za rady a za nazory.
Nerob si starosti.
http://www.eserocka.sk/zalozenie_spolocnosti.html
 
dmedia
2011-02-26 23:28:23+01
príspevok od: ivannah
Ospravedlnujem sa, ak som mozno parkrat presla z pojmov s.r.o. a živnost. Ide o s.r.o. (ale zivnosti som myslela, ktore budu zapisane v zakladacej listine - jednoosobova eseročka). No a sidlo bude v rodicovskom byte (\"prenajate\" - takze staci na ŽU prilozit suhlas vlastnika bytu?

Ak som teda dobre pochopila, na horespominane služby, ktore budem vykonavat ako konatel v s.r.o., staci mi mat sidlo bez prevadzkarne, a bez toho aby ta miestnost v sidle bola vynata z bytoveho fondu?

Ospravedlnujem sa vam za taketo podrobne ziskavanie info, ale naozaj neviem kde sa poradit, nakolko na uradoch Vas samozrejme tlacia len do zriadovania prevadzkarni atd. Takto pomahaju mladym zacinajucim podnikatelom, resp. takto sa hraju na \"zlahcovanie\" podinkania.

Vdaka za rady a za nazory.
SRO zaloz v zmysle zakona.

Ked je to rodicovsky byt, v zakladatelskej zmluve uvedies miesto byliska i sidla adresu kde byvas, teda rodicovsky byt.

Ked to budes mat, doporucujem ti urobit formalnu zmluvu medzi s.r.o. a majitelom bytu, staci na jednu izbu, napr. tvoju, ako prenajate miesto od majitela, osetris si tak mozne problemy.

A nezabudni si oznacit miesto podnikania, aspon na schranke alebo dverach, udaje podla zakona-vypisu z OR, nazov, adresa, ico, dic. Vyhnes sa tak pokute, aj ked tam nemas prevadzku, ale sidlo musi byt oznacene. A ked ta aj bude pani tlacit do prevadzky, staci uviest, ze svoje sluzby poskytujes u zakaznika a ze v sidle nevyrabas.

Vvela zdaru.
 
ivannah
2011-03-01 02:30:27+01
príspevok od: dmedia
SRO zaloz v zmysle zakona.

Ked je to rodicovsky byt, v zakladatelskej zmluve uvedies miesto byliska i sidla adresu kde byvas, teda rodicovsky byt.

Ked to budes mat, doporucujem ti urobit formalnu zmluvu medzi s.r.o. a majitelom bytu, staci na jednu izbu, napr. tvoju, ako prenajate miesto od majitela, osetris si tak mozne problemy.

A nezabudni si oznacit miesto podnikania, aspon na schranke alebo dverach, udaje podla zakona-vypisu z OR, nazov, adresa, ico, dic. Vyhnes sa tak pokute, aj ked tam nemas prevadzku, ale sidlo musi byt oznacene. A ked ta aj bude pani tlacit do prevadzky, staci uviest, ze svoje sluzby poskytujes u zakaznika a ze v sidle nevyrabas.

Vvela zdaru.
dakujem
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()