Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Hromadne triedenie fotiek

tyto
2024-04-10 09:56:14+02
kedze som presiel na mac zhanam nahradu za ZONER v ktorom som triedil fotky. Dokazal som si v nom oznacit lubovolny pocet podobnych fotiek vedla seba, jednym klikom priblizit, vybrat najlepsiu a ostatne naraz vymazat, alebo oznacit a nasledne vymazat...mal som rychlo pretriedene velke mnozstvo seriovych snimok.

vie niekto o niecom podobnom?

mam Lr, pouzivam compare kde sice oznacim vacsie mnozstvo, ale zobrazia sa mi iba dve fotky, jednu oznacim Xkom a musim ju vypnut aby mi naskocila dalsia k porovnaniu.

je nejaka rychlejsia moznost?

dakujem za rady
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2024-04-10 11:31:14+02
Ikonka vedla, Survey View (N)
 
Dumaru
2024-04-10 12:00:33+02
príspevok od: tyto
kedze som presiel na mac zhanam nahradu za ZONER v ktorom som triedil fotky. Dokazal som si v nom oznacit lubovolny pocet podobnych fotiek vedla seba, jednym klikom priblizit, vybrat najlepsiu a ostatne naraz vymazat, alebo oznacit a nasledne vymazat...mal som rychlo pretriedene velke mnozstvo seriovych snimok.

vie niekto o niecom podobnom?

mam Lr, pouzivam compare kde sice oznacim vacsie mnozstvo, ale zobrazia sa mi iba dve fotky, jednu oznacim Xkom a musim ju vypnut aby mi naskocila dalsia k porovnaniu.

je nejaka rychlejsia moznost?

dakujem za rady
Keď som bol na LR kurze tak profík ukazoval, ako triedi fotky. Robil to tak, že prehliadal fotky a označoval ich hviezdičkami (hodnotil). Skôr urobil jedno sito, vyfiltroval si ich a potom druhé.
 
tyto
2024-04-10 14:30:55+02
príspevok od: Dumaru
Keď som bol na LR kurze tak profík ukazoval, ako triedi fotky. Robil to tak, že prehliadal fotky a označoval ich hviezdičkami (hodnotil). Skôr urobil jedno sito, vyfiltroval si ich a potom druhé.
tak to robim aj ja s tym rozdielom ze v prvom Xkujem neostre a nezaujimave...
 
Paladin25
2024-04-10 15:12:46+02
príspevok od: tyto
tak to robim aj ja s tym rozdielom ze v prvom Xkujem neostre a nezaujimave...
Robím to rovnako.
 
tyto
2024-04-10 15:24:27+02
príspevok od: Karol Srnec
Ikonka vedla, Survey View (N)
...bolo to nadejne... ale daju sa vsetky naraz zazoomovat, alebo aspon oznacit. Lebo aj z toho vyberu dokazem oznacit iba jednu fotku
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2024-04-10 15:58:33+02
príspevok od: tyto
...bolo to nadejne... ale daju sa vsetky naraz zazoomovat, alebo aspon oznacit. Lebo aj z toho vyberu dokazem oznacit iba jednu fotku
Nie, nejde to.
 
tyto
2024-04-10 16:06:31+02
príspevok od: Paladin25
Robím to rovnako.
v tom zoneri to bolo super... urobil som vyber 4-9fotiek, niekedy aj viac klikol som na jednu, napriklad na oko a vsetky sa mi zvatsili na 100percent, vybral som najostrejsie, ktore som vyhodil z vyberu a vyber rovno vymazal...takto som celkom rychlo pretriedil vacsie mnozstvo fotiek na jeden krat

teraz to robim asi na 3krat. hlavne to porovnvanie ostrosti mozem robit iba na dvoch fotkach naraz
 
tyto
2024-04-10 16:07:47+02
príspevok od: Karol Srnec
Nie, nejde to.
dakujem, aspon to nemusim hladat
 
Paladin25
2024-04-10 16:10:53+02
príspevok od: tyto
v tom zoneri to bolo super... urobil som vyber 4-9fotiek, niekedy aj viac klikol som na jednu, napriklad na oko a vsetky sa mi zvatsili na 100percent, vybral som najostrejsie, ktore som vyhodil z vyberu a vyber rovno vymazal...takto som celkom rychlo pretriedil vacsie mnozstvo fotiek na jeden krat

teraz to robim asi na 3krat. hlavne to porovnvanie ostrosti mozem robit iba na dvoch fotkach naraz
Rozumiem. Málokedy fotím v sérii tak na tento limit som ešte nenarazil.
 
K1000
2024-04-11 17:09:57+02
Sorry, neodpustil som si... 😂😂😂
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()