Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Panasonic Lumix DC-S5 Mark IIx vs. Sony Alpha A7 IV

bedecs.stefan@gmail.com
2024-04-06 12:11:39+02
Potreboval by som poradiť, ktorý s týchto fotoaparátov je lepší. Hlavne potrebujem natáčať koncerty a nejaké foto na koncertoch. Nevyznám sa do toho tak by som potreboval pomoc.
 
Kris
2024-04-06 17:43:37+02
príspevok od: bedecs.stefan@gmail.com
Potreboval by som poradiť, ktorý s týchto fotoaparátov je lepší. Hlavne potrebujem natáčať koncerty a nejaké foto na koncertoch. Nevyznám sa do toho tak by som potreboval pomoc.
Môj názor ak primárne video a sekundárne foto tak Lumix a ak primárne foto a sekundárne video tak Sony.
 
blahoslav J B Art
2024-04-06 20:50:42+02
Panasonic primárne, Sony sekundárne
 
Fuser
2024-04-07 09:50:13+02
Pises "Nevyznám sa do toho" - nieje to len o fotaku, ktory vymenis po 5 kokoch ale aj o prislusenstve.

Treba si polozit otazku:
Kolko EUR na to mam ...
Ako casto budem tocit a ci ti to ma priniest EURa (Amater / Profi)
Nieje objektiv ako objektiv - niektore su na video lepsie ale aj drahsie ...

Prislusenstvo pre noc: stabilizator resp. aj stativ osvetlenie, mikrofon ...

Ak len ako fanusik napr. Pohoda: utesnene proti prachu/vode (objektiv aj telo) a jeden externy MIC

Primarne na video PAN.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2024-04-09 14:18:32+02
Obrovskym plusom Panasomnicu je Dual ISO. V tazkych svetelnych podmienkach ma lepsi obraz s mansim sumom.
 
bedecs.stefan@gmail.com
2024-04-09 15:46:04+02
príspevok od: blahoslav J B Art
Panasonic primárne, Sony sekundárne
Ďakujem
 
bedecs.stefan@gmail.com
2024-04-09 16:03:03+02
príspevok od: Karol Srnec
Obrovskym plusom Panasomnicu je Dual ISO. V tazkych svetelnych podmienkach ma lepsi obraz s mansim sumom.
Ďakujem ja len preto, že keď pozerám recenzie, testy a porovnanie tak Sony je hodnotené vždy na prvom mieste. Samozrejme že to sú články a skutočnosť je niekedy úplne iná. Ja som tiež skôr naklonený pre Panasonic, nie som profi a ani nebudem stým zarábať, len chcem kvalitné zariadenie. Hlavne to potrebujem na točenie koncertov a vystúpení, kde hrá moja dcérka na bicích, samozrejme jedná sa o koncerty, kde hrá spolu 400 až 500 hudobníkov. a zároveň využiť aj pre naše občianske združenie do divadla, kde zas deti hrajú muzikál a tam ťažké svetelné podmienky. Ale ďakujem za Váš názor.
 
quapor
2024-04-10 08:53:16+02
Na sony fullframe mas cez sto objektivov
Zober este kalkulacku, co vies vyskladat u panas. a co u sony
Co vie ponuknut panas. cenovo proti napr
Tamron 70-180 mm F2,8 Di III VC VXD
Tamron 35-150mm f2-2.8 Di III VXD
Samyang AF 35-150mm f/2-2.8
Samyang AF 135 mm f/1,8
Atd
 
Fuser
2024-04-10 12:29:26+02
príspevok od: bedecs.stefan@gmail.com
Ďakujem ja len preto, že keď pozerám recenzie, testy a porovnanie tak Sony je hodnotené vždy na prvom mieste. Samozrejme že to sú články a skutočnosť je niekedy úplne iná. Ja som tiež skôr naklonený pre Panasonic, nie som profi a ani nebudem stým zarábať, len chcem kvalitné zariadenie. Hlavne to potrebujem na točenie koncertov a vystúpení, kde hrá moja dcérka na bicích, samozrejme jedná sa o koncerty, kde hrá spolu 400 až 500 hudobníkov. a zároveň využiť aj pre naše občianske združenie do divadla, kde zas deti hrajú muzikál a tam ťažké svetelné podmienky. Ale ďakujem za Váš názor.
Pises: "...len chcem kvalitné zariadenie"

Otazka narovinu (bez urazky): Ovladas fototechniku? Vies si manual spravne nastavit ISO,clonu, cas?

Preco sa pytam: V pripade ze by si to dobre neovladal - bude sa ti zle fotit na "super fotakoch" a fotky /video nebude pekne. Dovod: nemaju tam velmi automatiku tj profil - krajinka, divadlo, portret, zvierata, nocna obloha, deti atd. (Ak dobre pozeram ...)

Co tym chcem povedat: ze ak by si pouzil iPhone 15 Pro - tak budes mat lepsie foto-video ako z tychto fotakov.

Ak to ovladas, je tento text bezpredmetny len preistotu som to pisal ak by si bol uplny lajk a nepopalil sa.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()