Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Cirkulačný polarizačný filter

anubi
anubi 2011-05-02 21:12:12+02
Zdravím, mám Nikon D3100 s objektívom 18-105 mm a chcel by som si kúpiť cirkulárny polarizačný filter. Rozhodujem sa medzi týmito:

shop.ephoto.sk/katalog/filtre/polarizacne/cokin-c164-circular-polarizer-67mm.html

shop.ephoto.sk/katalog/filtre/polarizacne/hoya-filter-cir-pl-uv-hrt-67-mm.html

http://www.photonet.sk/shop/polarizacne-filtre-hoya/polarizacny-filter-hoya-cpl-67mm/p_4.html

http://www.photonet.sk/shop/filtre-kood/cirkularny-polarizacny-filter-kood-cpl-67mm/p_1903.html

Ktorý by ste poradili, prípadne iný v podobnej cene. V budúcnosti uvažujem aj o kúpe šedého prechodového filtra.
 
jozefmicic
2011-05-09 21:30:09+02
Ja som kúpil teraz Hoya HD 67 mm na objektív nikkor 16-85mm z dôvodu zhoršovania kresby obyčajným filtrom Marumi CPL. Síce tá Hoya bola otrasne drahá, už po prvých pár záberoch je vidieť obrovský rozdiel a investícia sa rozhodne vyplatila a podľa recenzií a skúseností iných by mala aj dlhšie vydržať. Na druhej strane, kým som mal setový objektív nikkor 18-55mm, tam som mal Marumi CPL tiež a výsledky s, či bez filtra boli takmer rovnaké, čo sa kresby týka.
 
biema
2011-05-13 14:14:05+02
Poradte amaterovi. Mam FUJIFILM FinePix HS10 (DIGITAL) a zhaňam vhodné polarizačne sklo. Neviem či je viac možnosti upevnenia na objektiv pretože nikde v eshopoch nieje nič take uvadzane a nerad by som kupil dačo čo nakoniec ani neupevnim k objektivu. Alebo mi jednoducho stačí kupiť ten spravny priemer (58mm) a hotovo ?
 
dingo27mobile
2011-05-13 14:22:02+02
príspevok od: biema
Poradte amaterovi. Mam FUJIFILM FinePix HS10 (DIGITAL) a zhaňam vhodné polarizačne sklo. Neviem či je viac možnosti upevnenia na objektiv pretože nikde v eshopoch nieje nič take uvadzane a nerad by som kupil dačo čo nakoniec ani neupevnim k objektivu. Alebo mi jednoducho stačí kupiť ten spravny priemer (58mm) a hotovo ?
ano, kupis 58 mm filter, naskrutkujes, a hotovo. Alebo mozes pouzit lepidlo.
 
mirosz
2011-05-13 14:25:43+02
príspevok od: biema
Poradte amaterovi. Mam FUJIFILM FinePix HS10 (DIGITAL) a zhaňam vhodné polarizačne sklo. Neviem či je viac možnosti upevnenia na objektiv pretože nikde v eshopoch nieje nič take uvadzane a nerad by som kupil dačo čo nakoniec ani neupevnim k objektivu. Alebo mi jednoducho stačí kupiť ten spravny priemer (58mm) a hotovo ?
Idealne slim filter - uzky.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()