Hore
Autor: Markus Berger

Fotografovanie s profesionálmi

Profesionálny fotograf Markus Berger nedávno produkoval pre Red Bull fotografovanie, ktorého cieľom bolo vytvoriť dynamickú sériu fotografií basketbalovej hviezdy Realu Madrid - Sergia Llulla.

Na realizovanie projektu boli vyčlenené len 2 hodiny, preto sa veľa času venovalo dôkladnej príprave. V snahe zabezpečiť, aby všetky zábery boli v súlade s predstavou Llulla a jeho sponzorov, Marcus so svojím asistentom prepravili do Madridu množstvo technického vybavenia. Na príprave žiariacej basketbalovej lopty spolupracoval s viedenským dizajnérom Emmanuelom Jessom, ktorý ju vytvoril z priestvitnej zemegule.

Vizuálny koncept s použitím jemného červeného osvetlenia má predstavovať Sergiovu prezývku „Red Llull“ a symbolizovať blikajúci bzučiak signalizujúci koniec zápasu. Markus vysvetľuje; "Keď mi Red Bull umožnil priblížiť sa k strelcovi ako je Sergio Llull, bolo to ako sen. Ako fotograf som vždy veril, že ak fotografujete niečo, čo je vašou osobnou vášňou výsledky sa dostavia.

Viac skvelých fotografií si môžete pozrieť na webstránke autora.

Autor foto: Marcus Berger


Ďalšie projekty:

Reinventing winter sports action photography: Cieľom projektu bolo vytvoriť súbor jedinečných akčných záberov a portrétov, ktoré odhalili športovcov ako jednotlivcov, ale aj súčasť tímu. Každý športovec bol vyfotografovaný "v akcii", niekedy pomocou lán, aby ich udržali na mieste. Každý záber ma predstaviť aj individuálny charakter športovca. Viac na Red Bull Illume.


Zdroj: COOPH, Youtube

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok

Ďalší článok z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované