Hore

"The Light Inside"

Rumunský fotograf Radu Zaciu experimentuje s netradičným spôsobom fotografovania ovocia a zeleniny za použitia vnútorného osvetlenia. Nápad je veľmi jednoduchý, o to prekvapivejší je výsledok.

Umiestni dovnútra žiarovku, ktorú využíva ako hlavný zdroj svetla pre svoju sériu žiariacich fotografií. Projekt nazval "The Light Inside" .

Každému foteniu predchádza príprava, ktorá sa začína vŕtaním dier do ovocia. Otvor musí byť dostatočne veľký, aby sa do neho zmestila žiarovka, ale nie až zbytočne veľký. Je potrebné, aby okolo žiarovky ostalo dosť dužiny, ktorá pomáha dotvárať unikátnu žiaru plodov.

“Všetko sa to začalo slovnou hračkou. Nemecké slovo pre žiarovku je Glühbirne, čo doslova znamená “žiariaca hruška”, hovorí Zaciu. Svoj prvý pokus na hruške aj realizoval:

Výsledok ho príjemne prekvapil. Videl krásny obraz zvnútra presvetleného ovocia, preto sa rozhodol pokračovať a vyskúšať to s ďalšimi druhmi ovocia.

Pre rôzne veľké ovocie samozrejme používa aj rôzne žiarovky. Pre malé plody využíva žiarovky z baterky, pre väčšie 40W žiarovky.

Svetlo ktoré preniká z ovocia je pomerne slabé, preto Zaciu fotografuje v úplnej tme s použitím dlhých expozícií.Fotografie z tohto projektu si môžete pozrieť aj na flickr.com


Autor foto: Radu Zaciu

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
j.a.r.o.
2015-01-27 12:11:42
Zaujímavý nápad
 
Lubo54
2015-01-27 14:05:12
Chlapec sa musí sakra nudiť
 
chudas12
2015-01-28 17:21:40
Ok,ale s jedlom sa nehra
 
alexmenti
2015-01-28 18:31:32
toto je, podľa mňa, učebnicový príklad, ako sa stane z núdze cnosť...jednoducho nemal financie na drahé štúdiové osvetlenie, tak to vyriešil po svojom, s vrtačkou a jednou úspornou žiarovkou...a výsledný efekt niekedy celkom zaujímavý...
 
tomatito
ocenenie redakciou 2015-02-02 22:22:05
kreativita nie je nuda
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované