... ... ... denna hliadka ..pohoda.. ... ... ... ... ...
istvic

môjweb: vytvorte si web
web: Stránku ešte nemám

O mne

Niečo o mne:
Motto:
Ponúkam služby:
Zameriavam sa na: Digitálna čiernobiela fotografia, Street fotografia, Šport / Akcia, Tradičná čiernobiela fotografia, Reportážna a dokumentárna fotografia,

Osobné údaje

Meno: lubos
Priezvisko: zakovic
Mesto: Bratislava
Domovská krajina: Slovenská republika


Fotografická odbornosť: Začiatočník
Členom ePhota od: 07. 01. 2007
Posledná aktivita: 2020-12-16 11:33:11
Status: offline

Kontakt

Kontaktné údaje nie sú dostupné alebo sú viditeľné iba pre priateľov

Fototechnika

Moje fotoaparáty: žiadne fotoaparáty
Moje objektívy: žiadne objektívy
Príslušenstvo: canon 20 D.canon 1,contax RTS.
objektivy Tokina ,Yashica,Canon
Lajkovanie fotografii - NIE!

Lajkovanie fotografii - NIE!

Ahojte, zakladám túto skupinu pre ľudí, ktorí nechcú na ephote lajkovať fotografie, ale chcú fotografie užívateľov hodnotiť svojím SUBJEKTÍVNYM pohľadom, ktorý bude viesť k napísaniu slovného komentáru, v ktorom vyjadria subjektívny názor na fotografiu.

Pridaním sa k tejto skupine dávate najavo, že ostatným užívateľom nebudete dávať lajky a tým pádom ich nepodporíte ani v lepšom umiestnení v rebríčku galérie, no užívateľovi napíšete svoj subjektívny názor na fotografiu. Z Vášho komentáru by sa mal dozvedieť Váš pohľad na fotografiu, komentár by určite nemal obsahovať iba, že fotografia sa mi páči. Fotografie členov skupiny môžu byť lajkované inými užívateľmi, ak si to želajú, no členovia skupiny nebudú lajkovať fotky týchto užívateľov, iba ich komentovať.

Ak niekto bude chcieť dobrovoľne opustiť skupinu a lajkovať fotografie ostatných užívateľov, oznámi to skupine a bude zo skupiny vyradený!

Pridajte sa k skupine a dodržujte obsah skupiny. Užívateľ skupiny, ktorý fotky po prihlásení do skupiny bude lajkovať, nebude ďalej považovaný za člena skupiny a bude zo skupiny vyradený!

Táto skupina nie je žiadna klietka ani basa a ja určite nebudem bachar, ktorý bude pozerať, či dodržujete obsah tejto skupiny. Sme tú dospelí ľudia s možnosťou vlastného sa rozhodovania a mali by sme si stáť za svojím názorom, ktorý sa samozrejme v časovom úseku môže zmeniť. Nikomu nemôžem zakázať, aby niekomu dal lajk a ani to robiť nechcem, takže je to na Vás. Ja osobne lajkovať nebudem a ani čísla by som už nedával, radšej autora pochválim slovne.

Verím však, že dokážeme byť otvorení medzi sebou a aj voči ostatným užívateľom tohto portálu.
.
.
.
Pridávam sem vyjadrenie teepacka z diskusie lebo toto by malo byť hlavným cieľom skupiny a s jeho vyjadrením sa ja plne stotožňujem, svoj názor na lajky som spomenul už vyššie. Teepack povedal "ja to vidím takto. Lajky by som tu neriešil, každý má na to svoj názor. Ide skôr o to, čo má znamenať táto skupina. Ja to vidím ako spolok užívateľov ktorým nový systém nesadol a vo svojej činnosti na portáli mienia ďalej pokračovať už iba písaním slovných komentárov.

Prečo som tu? Komentár považujem za lepšiu formu vyjadrenia názoru ako prostý klik „páči sa“. Je rozvíjajúcim a posúvajúcim ako pre pisateľa, tak aj pre autora fotky pod ktorú píše. Autora zoznamuje s tým ako na mňa pôsobí jeho dielo, čo mi evokuje, aké pocity vyvoláva, čo sa mi na fotografii páči a naopak čo mi na nej nesedí, ako by som to fotil ja a čo považujem na fotografii za chybné. V novom systéme hodnotenia je komentár zároveň jedinou možnosťou ako fotku nielen pochváliť ale aj pokritizovať.

Komentár je umožnené písať každému. Amatér aj profík, fotograf aj laik, na každého fotografia nejakým spôsobom (ne)pôsobí. Popísanie týchto pocitov tiež vnímam ako užitočnejšie ako prosté kliknutie na „páči sa“. Teda netreba byť „profík“ na to aby som vedel napísať komentár. Hlavne sa toho netreba báť a začať.

Takisto účasťou vo skupine deklarujem(e), že mi ide o získanie názorov na moju tvorbu a nie súťaženie v pretekoch o foto dňa či top24.

Cieľom tejto skupiny by malo byť snaha o zachovanie slovných hodnotení. V poslednej dobe je slovnej kritiky na fotoportáloch stále menej. E-photo bolo na tom relatívne najlepšie, ale posledné zmeny budú asi viesť ku znižovaniu počtu komentárov a zvyšovaniu počtu prostých a málohovoriacich „páči sa“. Preto vnímam aj takúto skupinu ako možnú alternatívu k nadchádzajúcemu trendu. "
Zakladateľ: transporti686
Typ skupiny: voľná | Vytvorená: 2012-05-13 16:58:01.81643 | Počet užívateľov 22 | Počet fotografií 0