| môjweb: | vytvorte si web |
| web: | https://500px.com/matwey13 |
O mne
| Niečo o mne: | |
|---|---|
| Motto: | |
| Ponúkam služby: | |
| Zameriavam sa na: | Abstraktná fotografia, Architektúra, Experiment, Montáž, koláž, úprava, |
Osobné údaje
| Meno: | Martin Matwey |
|---|---|
| Priezvisko: | Tudík |
| Mesto: | Žilina |
| Domovská krajina: | Slovenská republika |
| Fotografická odbornosť: | Stredne pokročilý |
| Členom ePhota od: | 27. 07. 2011 |
| Posledná aktivita: | 2018-02-07 15:47:07 |
| Status: | offline |
Kontakt
| @ | E-mail: | matwey.martin@gmail.com |
|---|---|---|
| Web stránka: | https://500px.com/matwey13 | |
Fototechnika
| Moje fotoaparáty: |
Fujifilm X10 Fujifilm X70 |
|---|---|
| Moje objektívy: | žiadne objektívy |
| Príslušenstvo: | - FED 5 - analog film camera - Praktica Super TL - analog film camera - Statív Velbon EX-440 |













RSS
díky za postrehy a poznatky, je fakt, že pár kompaktov s väčšími senzormi má jpegy veľmi solídne a potrebujú potom len malé úpravy...
máš celkom slušnú výbavu, tak to nevyzerá, že nerozšíriš naše rady fujistov
ináč, aj ja často fotím do farby a potom prevádzam, ale často priamo nastavujem bw vo foťáku, pri portrétoch BWg /zelený filter - čítal som, že dáva najlepšiu bw pleťovku/ a pri krajine BWr /černený filter na stmavenie oblohy//
keď fotím ulicu, či bežné veci, mám nastavené väčšinou Jpeg /X70 a aj iné X-fujiny majú veľmi pekný Jpeg/ kvôli miestu na karte a aj rýchlosti /často fotím cez drive/... na krajinu, portréty, zátišia a iné veci, u ktorých uvažujem aj o tlači fotím do RAW + Jpeg... ale priznám sa, že s rawkami sa mi šasto nechce hrať, tak využívam na úpravy často Jpeg, úplne proti predpisom
ten high key sa tu veľmi hodí
ale ináč, na každodenné použitie APSC do vrecka, a aj na iné veci, to nie je na zahodenie
ak sa preň rozhodneš, daj vedieť, možno už s ním budem mať viac skúseností a môžme si ich navzájom vymieňať
https://www.youtube.com/watch?v=Wboj7CMjswY
"míjení" sa mi páči, dík
a teraz k tomu telekonvertoru... nie je to obyčajný digitálny zoom, lebo aj pri napr. 50mm ti vylezie fotka v plnom rozlíšení 16mpix... preto konvertor... ja ho využívam často, dobrá pomôcka, len jediná vec, ak fotíš napr. portrét na 50mm (čo je asi trocha málo), tak z logiky veci asi nevytvorí väčší bokeh ako pri 28mm, aspoň som si nevšimol...
na objektíve je okrem prstenca clony aj prestenec manuálneho ostrenia... ak však máš MF vypnuté a používaš AF, tak si na tento prstenec môžeš predvoliť nejakú funkciu, napr. ISO, a potom môžeš celý expozičný trojuholník ovládať manuálne... ja mám však väčšinou pri bežnom fotení zapnuté auto ISO 6400, lebo nešumí ani pri vysokých citlivostíach... tak mám na tomto prstenci prednastavený práve telekonvertor a jeho otáčaním akoby skokovo zoomujem 28,35 a 50mm... čo sa týka straty kvality, je podľa mňa minimálna... tu prikladám test či recenziu
https://www.mirrorlessons.com/2016/03/07/fuji-x70-teleconverter/
ináč, takto ako ten testovaný kus vyzerá aj ten môj, s tou slnečnou clonou JJC na X100... tá pasuje a je o dosť lacnejšia ako Fuji originál
https://www.prolaika.sk/e-shop/fujifilm-wcl-x70-cierna-sirokouhla-predsadka-pre-fotoaparaty-fujifilm-x70/p-3749568.xhtml