KALENDÁR AKCIÍ

Moje akcie Pridať akciu

INTERAKTÍVNA MAPA

AKCIE TÝŽDŇA

  • Žiadne akcie nie sú k dispozícii

AMFO 2017

AMFO 2017 -Krajská postupová súťaž amatérskej fotografickej tvorby - Nitriansky kraj

Termín akcie:  01. 01. 1970
Miesto:  Galéria LIMES
Ulica:  Františkákov 31
Mesto/Krajina:  Komárno, Slovenská republika
Vstupné (s DPH):  
Event title

Popis akcie


To najlepšie z amatérskej fotografie v Komárne

Galéria Limes vKomárne má osobitné čaro aje ako stvorená na prezentáciu umenia. Práve tento priestor sa stal 16. júna 2017 centrom amatérskej fotografie Nitrianskeho kraja. Konala sa tu krajská postupová súťaž a výstava amatérskej fotografie AMFO 2017. Je to najstaršia a najprestížnejšia celoštátna súťaž v oblasti amatérskej fotografickej tvorby na Slovensku. Jej vyhlasovateľom je Národné osvetové centrum v Bratislave z poverenia Ministerstva kultúry Slovenskej republiky. Hlavný partner podujatia Fond na podporu umenia túto súťaž podporil zverejných zdrojov.

Utorok 16. mája, zasadla odborná porota vzložení Jozef Peniak – predseda a členovia František Holop, Ivan Kelement, Tomáš Thor, Rudolf Lengyel. Museli sa prelúskať 356 fotografiami a 8 multimediálnymi prezentáciami od 128 autorov, aby sa na záver zhodli audelili 6 prvých, 7 druhých, 5 tretích miest a 23 čestných uznaní. Cenu udelila aj riaditeľka Regionálneho osvetového strediska vKomárne Mgr. Viera Vlčková.

V hlavnej časti Galérie Limes je vystavených 243 fotografií, zktorých 101 najlepších a 4 multimediálne prezentácie tvoria postupujúcu kolekciou do celoštátnej súťaže, ktorá sa bude konať aj tento rok v Nitre a to presne 3. novembra 2017.

Výstava vGalérii Limes potrvá do 30. 6. 2017.

Budapešť – Viedeň – Bratislava  - sprievodná výstava venovaná streetfotografii.

Traja mušketieri v európskych metropolách - Ladislav Vallach v Budapešti, Tomi Thor vo Viedni a Gejza Szabó v Bratislave. Tak toto je zostava „streeťákov“, ktorí brázdia ulice spomenutých veľkomiest a zachytávajú okamihy, ktoré si my obyčajní pocestní ani nevšimneme. Fotografie zachytávajú hru svetla atieňov, farieb, architektúry, pouličného umenia ato hlavné, ľudí aich bežný život ten pravý, nefalšovaný, neretušovaný anenainscenovaný.

Výtvarná fotografia sTomim Thorom

Bodypainting (slov. maľovanie na telo) je odnož výtvarného umenia používajúce k maľbám väčšinou ženské telo. Je to veľmi staré umenie, predpokladá sa, že ako prví ho používali domorodci z Novej Guiney a slúžilo im nanáboženské účely. Z tohto miesta sa rozšírilo do celého sveta. Veľký rozmach začal v 60. rokoch 20. storočia, v čase Hippies, nebol však konzervatívnou americkou spoločnosťou dobre prijímaný. Skutočného rozkvetu sa dočkal až v 90. rokoch. Tento druh umenia má aj svoje festivaly, najznámejším je World Bodypainting Festival.

Sobota 17. júna 2017 patrila fotografom, ktorí spojili toto výtvarné umenie sfotografiou.  Dopoludnie bolo venované teoretickej príprave apopoludnie sme strávili maľovaním afotením modelky vkrásnych priestoroch Galérie Limes pod odborným vedením lektora Tomiho Thora.


Miesto konania

Zúčastní sa (1):

Možno sa zúčastní (0):

Neprehliadnite