Hore

FOTO ZÁJAZD na exotickú SRÍ LANKU

V termíne 1. 12. - 15. 12. 2017 sa vypravíme za slnkom, fotogenickými miestami, krásnou prírodou a tajomnými pamätníkmi dávnej minulosti. Užijeme si aj relax a kúpanie v oceáne. 

Cena:  1.897 €. V cene je cestovné, ubytovanie v cca 3*** hoteloch, polpenzia, služby foto lektora a sprievodcu (obaja v slovenčine).

Doprava: Letecky s leteckou spoločnosťou EMIRATES. Autobusom z Bratislavy do Viedne a z letiska Colombo okruhom po miestach podľa programu.

Fotografovanie: Bude maximálne podporované. Ráta sa s ním v časovom pláne aj v programe, ktorý je skutočne pestrý a fotogenický. Skupina bude malá a foto lektor k dispozícii po celý čas zájazdu, čo prináša dobré a aktuálne rady. Pre záujemcov sú plánované večerné kurzy (Srí Lanka má skoro tmu) a priebežné konzultácie k nafotenému materiálu. Začiatočník, pokročilý aj profesionál tak získajú pridanú hodnotu.

Fototechnika: Nás nezastaví. Dobrá fotka sa dá nafotiť aj kompaktným fotoaparátom. Platí to však pri dobrom svetle, v slabšom je väčší fotoaparát (s väčším senzorom) a svetelnejší objektív výhodou. Odporúčame menší skladací statív pre krásne večerné či skoré ranné zábery. Tiež účasť na stretnutí pred zájazdom, ktoré zorganizujeme pre účastníkov zájazdu a poradíme, čo si so sebou vziať a čo nie.


Program: Okrem spoločného 8-dňového programu bude možné fakultatívne navštíviť aj zaujímavé miesta v okolí hotela. V ponuke je všetkých 7 UNESCO*:

Opäť sa vydáme na Srí Lanku s foto lektorom a využijeme jej pekné letné počasie na preskúmanie najzaujímavejších miest ostrova Cejlón. Z atrakcií spomeňme Pinnawalu so sloním sirotincom a najväčším stádom slonov žijúcich v zajatí; kúpanie slonov v rieke a výrobu “slonieho” papiera. Severnejšie Jaskynné chrámy Dambulla* a Leviu skalu Sigiriya* so zvyškami kamenného kráľovského mesta. V jej blízkosti sa povozíme na vozíkoch ťahaných byvolmi, na lodičkách po jazere a nahliadneme do typickej sinhálskej kuchyne, z ktorej aj ochutnáme. Starovekú architektúru budeme obdivovať v meste Anuradhapura* a Polonnaruwa*. Neobídeme ani Chrám Budhovho zubuKandy* či inšpiratívne  tanečné predstavenie. Milovníci prírody si vychutnajú chýrnu botanickú záhradu Peradeniya a čajové plantáže + fabriku v Rambode. Doputujeme na najvyššie položené mesto Nuwara Eliya. Z neho sa vypravíme na Hortnovy pláne, kde dôjdeme až na Koniec sveta. Cestou na juh sa povozíme na džípoch po národnom parku Udawalawe a ubytujeme sa v Ahangame, v tesnej blízkosti oceánu a pieskovej pláže. Fakultatívne navštívime Galle* (koloniálna pevnosť, trh), Sinharaju* (dažďový prales), Mirissu (veľrybí koridor) a Dondru (maják a najjužnejší cíp ostrova).Strava: polpenzia. Obedy individuálne (možnosť spoločného stravovania).

Stretneme sa:
v piatok 1.12.2017 o 18:30 h. na parkovisku pri Istropolise (Trnavské mýto). Návrat do Bratislavy plánujeme na piatok 15.12.2017 na 14:30 h.

Ubytovanie: 12 nocí v 6-ich osvedčených hoteloch, z čoho 8 nocí budeme na okruhu (1+2+1+2+2) a 4 noci pri oceáne = tretiu tretinu zájazdu.

Kontakty pre ďalšie informácie: 0903 447 070 (denne aj počas víkendu 9:00 – 21:00).

Detaily k zájazdu nájdete TU.

K tomuto článku nie je možné pridávať komentáre

Ďalší článok z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované