Hore

Fotofestival Devín 2024: Zažite deň plný inšpirácie a kreativity!

Príďte sa 15. júna 2024 ponoriť do magického sveta fotografie, prírody a histórie na Fotofestivale Devín 2024! Čaká vás celodenný program nabitý workshopmi, prednáškami, prehliadkou hradu a hudobným vystúpením. Nechajte sa unášať krásou fotografií, spoznajte fascinujúce kúty Devína a odneste si domov nezabudnuteľné zážitky, inšpiráciu, spoznáte zaujímavých ľudí a získate aj nové kontakty.

Užite si deň v malebnom prostredí Devína:

Spoznajte etiópsku kultúru s Veronikou Maškovou, ponorte sa do sociálnych tém s Matúšom Zajacom a nechajte sa unášať hudbou Dávida Oláha a Petra Palaja.

Zúčastnite sa workshopu s Tomášom Hulíkom a naučte sa fotiť dravce alebo sa prejdite s Jankou Kollárovou po hrade Devín s komentovanou prehliadkou a vyfoťte si dobových bojovníkov.

Ochutnajte lahodné víno od vinárstva Thebener a vypočujte si históriu ríbezľového vína na Devíne.

Spoznajte nových ľudí a nadviažte priateľstvá so zdieľanou vášňou pre fotografiu.

Link na stránku eventu https://www.facebook.com/events/1513748779549437/

Profily účastníkov

Tomáš Hulík: Známy slovenský dokumentarista, fotograf, kameraman a režisér Tomáš Hulík cez svoje prírodopisné a dokumentárne filmy poukazuje nielen na ochranu prírody ale aj predstavuje súčasný stav kultúrneho a prírodného dedičstva v krajine, ako dedičstvo obdobia socializmu, ktoré nás poznačilo viac, ako sme si schopní priznať. Profesionálny fotograf divokej prírody, známy pre svoje úchvatné fotografie krajiny a zvierat. Viac sa o ňom sa dozviete na jeho webovej stránke https://www.tomashulik.com/


Autor: Tomáš Hulík

Autor: Tomáš Hulík


Veronika Mašková: Cestovateľka a fotografka, ktorá sa s vami podelí o svoje zážitky a fotografie z Etiópie. Fotografovanie miluje a intenzívne sa mu venuje. Je osobou vskutku multižánrovou. Je trénerkou fitness, alpinistkou, cestovateľkou a tiež jednou z administrátorov fotografickej skupiny street fotografov s názvom „Streetphoto není jen cvak z ulice“. Do kaviarenských priestorov Leica Gallery Prague sa opakovane vracia, či už ako autorka alebo kurátorka výstav. Jej prácu môžete sledovať na Instagrame https://www.instagram.com/veronikatrx/ .


Autorka: Veronika Mašková

Autorka: Veronika Mašková


Matúš Zajac: Fotograf, pedagóg, kurátor. Fotografiu začal študovať na pražskej FAMU, neskôr sa vrátil na Slovensko a umelecké vzdelanie získal na VŠVU v Bratislave. Jeho dlhodobým učiteľom a priateľom bol od roku 1989 Tibor Huszár, u ktorého pracoval ako asistent. Vo svojej tvorbe vedome prepája sociálny dokument s výtvarnými prvkami. Je známy svojimi dlhodobými sociálno-spoločenskými projektami, v ktorých skúma rôzne subkultúry. Svojím expresívnym zobrazovacím jazykom pozorovateľovi umožňuje preniknúť do vnútra fotografovaných subjektov. Za editorskú prácu v časopise .týždeň získal ocenenia v súťaži Best of Photojournalism, tiež je majiteľom cien Czech Press Photo, Slovak Press Photo, Novinárska cena a i. Na svojom konte má viac ako 200 autorských výstav po celom svete. Viac o ňom a jeho tvorbe sa dozviete na jeho webovej stránke  http://www.zajacphoto.com/en/Matus-Zajac.html .


Autor: Matúš Zajac


Autor: Matúš Zajac


Nezabudnite si rezervovať vstupenky včas! Počet miest je obmedzený.

Vstupenky a rezervácie:

Vstupenky: https://www.thebener.com/p/vstupenka-na-fotofestival-devin-2024?

Workshop s Tomášom Hulíkom: https://forms.gle/4Hgth2SDqSLXFiMm9

Prehliadka hradu Devín: https://forms.gle/4Hgth2SDqSLXFiMm9

Partneri a sponzori festivalu:

Thebener 

Klubová scéna Devín (https://www.facebook.com/public/Devin/)

NAY.sk

AZ pneu.sk 

Príďte a zažite Fotofestival Devín 2024!

Tešíme sa na vás! 

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
ruiger1
2024-05-23 15:28:34
Ahojte, usporaduvam tuto akciu, kludne sa pytajte, ak vas nieco zaujima
 
bobo222
2024-05-29 09:58:50
zaujimavé, bohužiaľ budem mimo
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované