Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Nikon Z8

Mgr. art.  Zdenko Dendis
Mgr. art. Zdenko Dendis 2023-04-01 14:35:36+02
Cena 4 299 $. Rozlíšenie 61 Mpix. Ktovie, či len prvý apríl alebo reálna správa pre nadšencov značky Nikon.
 
MagickVamp
2023-04-04 13:27:54+02
príspevok od: Mgr. art. Zdenko Dendis
Pokiaľ ale príde niečo také ako Nikon Z8 bude to asi viac ako 4000 eur. Ja typujem tak 4699 eur. Cenovo vychádzam z to, že aj u Nikonu Z85 F/1.2 S sa hovorilo o cene 2500-2700 eur a nakoniec sa cena vyšplhala na 3349 eur. Napríklad reálne sa na začiatku hovorilo o Nikone Z9, že oproti Canonu R3 je cca. o 500 eur lacnejší, ale nakoniec je cena u oboch modelov rovnaká a dokonca za Nikon Z9 niektorý predajcovia pýtajú viac. Ja len dúfam, že sa v tomto mýlim a nenaplnia sa moje obavy. Ak príde na trh niečo také ako Canon R1 nechcem si ani predstaviť, akú cenovku naň zavesia. Môj odhad je podobná suma, ako u Sony A1. Smiech! Ešte by som sa chcel opýtať na Canon R3, nemá tu niekto reálne skúsenosti s ním. Čo sa týka AF je rozdiel medzi R3 a R5?
https://www.youtube.com/watch?v=o0GqU977otY

Nemam vlastnu skusenost, ale z recenzii viem, ze rozdiel je. R6mkII ma ostriaci modul z R3...R6mkII je vlastne taka zmensena R3. Mal som R a nebol som spokojny s ostrenim. No kamos ma Z6, pri priamom zrovnani ale R ostrilo lepsie ako Nikon Z6. Teraz mam R6 a je to neporovnatelne lepsie ako bolo R a osobne mi ani R6mkII uz netreba, lebo to ostrenie R6 uz vacsinou ani nedokazem vyuzit. R6 ostri rovnako ako R5. A R6mkII je podla Canonu ostrenim udajne niekolko nasobne rychlejsia ako R6...a to je odpoved aj na tvoju otazku ci ostri R3 lepsie ako R5.
 
MagickVamp
2023-04-04 13:32:17+02
A R6mkII to ma aj tak nejak osekane oproti R3...takze R3 bude este rychlejsia, zvlast v slabom svetle urcite, kedze citlivost ostrenia u R3 je az -7,5EV, kdezto u R6 je -6,5EV.
 
Paladin25
2023-04-04 13:59:28+02
príspevok od: MagickVamp
https://www.youtube.com/watch?v=o0GqU977otY

Nemam vlastnu skusenost, ale z recenzii viem, ze rozdiel je. R6mkII ma ostriaci modul z R3...R6mkII je vlastne taka zmensena R3. Mal som R a nebol som spokojny s ostrenim. No kamos ma Z6, pri priamom zrovnani ale R ostrilo lepsie ako Nikon Z6. Teraz mam R6 a je to neporovnatelne lepsie ako bolo R a osobne mi ani R6mkII uz netreba, lebo to ostrenie R6 uz vacsinou ani nedokazem vyuzit. R6 ostri rovnako ako R5. A R6mkII je podla Canonu ostrenim udajne niekolko nasobne rychlejsia ako R6...a to je odpoved aj na tvoju otazku ci ostri R3 lepsie ako R5.
Len jedna otázka na doplnenie. Aký firmvere a aký ostriaci mod ste skúšali na Z6? Pri porovnaní.

Ostrenie Z6 bolo postupne dosť zlepšené oproti pôvodnému firmvare.
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2023-04-04 14:44:10+02
príspevok od: MagickVamp
A R6mkII to ma aj tak nejak osekane oproti R3...takze R3 bude este rychlejsia, zvlast v slabom svetle urcite, kedze citlivost ostrenia u R3 je az -7,5EV, kdezto u R6 je -6,5EV.
Ach Canon R3, hneď ako som ho uvidel si ma svojim dizajnom získal. Canon má asi lepších dizajnérov než ostatné značky. Každopádne zatiaľ zostávam u Nikon, lebo zatiaľ starý vozový park nenahradil. Výnimkou je možno Nikon Z30, ktorý je za mňa úplne zbytočný fotoaparát. Keby mal aspoň optickú stabilizáciu.
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2023-04-04 14:51:14+02
príspevok od: Paladin25
Len jedna otázka na doplnenie. Aký firmvere a aký ostriaci mod ste skúšali na Z6? Pri porovnaní.

Ostrenie Z6 bolo postupne dosť zlepšené oproti pôvodnému firmvare.
Jedno sa ale musí Nikonu Z6II uznať. Keď si človek vyberá bod manuálne funguje AF výborne. Ak by som mal porovnávať Nikon D850 vs. Nikon Z6II, tak rozdiel je tam viditeľný. Možno je to ale aj Z-kovovými objektívmi. Výdrž na jedno nebytie batérie je u oboch modelov takmer rovnaká.
 
MagickVamp
2023-04-04 14:59:28+02
príspevok od: Paladin25
Len jedna otázka na doplnenie. Aký firmvere a aký ostriaci mod ste skúšali na Z6? Pri porovnaní.

Ostrenie Z6 bolo postupne dosť zlepšené oproti pôvodnému firmvare.
Spravna otazka, ale tak to si uz nepamatam. Viem ale ze aj R a aj Z6 mali najnovsie dostupne firmware.

Skusali sme ostrenie na oko a aj bodove ostrenie.
 
Paladin25
2023-04-04 15:24:35+02
príspevok od: MagickVamp
Spravna otazka, ale tak to si uz nepamatam. Viem ale ze aj R a aj Z6 mali najnovsie dostupne firmware.

Skusali sme ostrenie na oko a aj bodove ostrenie.
Dík!
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()