Hore

Portrétny workshop s majstrom fotografie Pascalom Baetensom

O jeho portrétoch kritici aj fotografi hovoria a píšu, že dokážu zachytiť vnútorný život, zraniteľnosť a tajomnosť vnútorného prežívania. Fotografie Pascala Baetensa sa nehrajú na   vymyslené ľudské príbehy. Ukazujú emócie, vášne, radosť, smútok a niekedy aj bolesť ako naozaj sú, prežité možno za roky, no zachytené v jedinom okamihu. Akadémia Kreatívnej Fotografie ponúka jedinečný víkendový workshop Portrét so svetovou hviezdou Pascalom Baetensom aj slovenským fotografom.

Exkluzívny víkendový workshop Portrét so svetovou hviezdou fotografie Pascalom Baetensom ponúkne Akadémia Kreatívnej Fotografie v dňoch 29. a 30. júna 2013. Jeho hlavnou témou bude portrét a ponúkne množstvo užitočných poznatkov skúseného uznávaného fotografa v práci s prirodzeným svetlom. Venovať sa bude tiež práci s modelkou.

Túto naozajstnú foto lahôdku si môžete vďaka AKF vychutnať za naozaj prijateľnú cenu už od 299 Eur. Treba však pamätať, že počet miest na workshope je obmedzený.

Víkendový fotografický workshop Vám po umožní objavovať skrytý svet za krásnymi a zaujímavými fotografiami  výnimočného fotografa. Nájsť v nich ľudské príbehy, city, vášne, radosti, smútky a občas aj bolesť.

Pascal Baetens je známy svojimi projektmi v portrétnej fotografii, v ktorých sa snaží zachytiť skutočný vnútorný život, unikátnosť, zraniteľnosť a tajomnosť nášho vnútorného prežívania. Ak chce fotograf niečo také dokázať zachytiť na fotografii, je potrebná veľká zručnosť v komunikácii s osobou pred objektívom. Mali by ste, podľa Pascalových slov, získať nielen technickú zručnosť, ale tiež sa učiť vyciťovať skutočnú ľudskú hodnotu.


   

Na workshope Pascala Baetensa sa mnoho naučíte dôležité vedomosti o portrétnej fotografii, výbere vhodného svetla a technických nastaveniach, práci s emóciami a komunikácii s modelom. Povie vám  o tajomstvách vytvárania žiadaného výrazu pomocou drobných pozičných a výrazových úprav fotografovaného.

Po teoretickej príprave sa bude fotografovať s modelkami v lokalitách v okolí Bratislavy. Určite sa na každého účastníka nalepí niekoľko tajných tipov fotografického majstra. Súčasťou workshopu bude aj priestor pre profesionálny rozbor fotografií. Predovšetkým tých priamo z podujatia, ale priestor môže ostať aj na ukážky niekoľkých starších prác účastníkov.Pascal Baetens

V roku 2008 ocenený medzinárodným titulom Master QEP, ktorý je pre fotografa známkou dosiahnutia výnimočne vysokého štandardu technickej aj umeleckej excelentnosti. Popri tradičnom vzdelaní sa Pascal rozhodol nachádzať svoju umeleckú kreativitu vo fotení. Od roku 2004 fotí portréty, módu, akty a tiež zadania od redakčných, komerčných aj súkromných klientov, vrátane Elle, Men´s Health, FHM alebo Maxim.

Jeho kolekcia umeleckých aktov bola vydaná v niekoľkých publikáciách, ktoré vychádzajú a sú vystavované v Ázii, Severnej Amerike a v celej Európe: 'The Fragile Touch', 'Allegro Sensibile' ('The Art of Nude Photography' USA-edícia), 'Heavenly Girls' ('Heavenly Beauties' USA-edícia), 'A Pocketful of Nudes', a známa 'Nude Photography, the Art and the Craft'.

Pascal Baetens má program nabitý prednáškami a workshopmi. Na Slovensku sme sa mohli nedávno stretnúť s putovnou fotografickou výstavou projektu 3x3x3, na ktorom sa podieľal spolu s Jorgenom Brandtom (Copenhagen, Denmark) a Martinom Vrabkom (Bratislava, Slovakia). Pascal v súčasnosti žije v Lovenjoel, Belgicko.

Keďže ide o pokročilý fotografický workshop, pred týmto kurzom odporúčame mať zvládnutý fotoaparát po technickej stránke (pomôžu vám k tomu kurzy z balíčka Ovládam zrkadlovku!) a tiež poznať základy dobrej kompozície - Kompozícia: dodajte vašim fotkám šťavu!.

Cena kurzu sa odvíja sa od dátumu prihlásenia:

do 25. mája - 329 €

do 16. júna - 359 €

Kurz bude tlmočený z angličtiny do slovenčiny.

Viac info a objednávky na našej webovej stránke www.akf.sk.

         

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
Edison11
2013-05-13 14:11:29
je super uviesť termín prihlášky v súvislosti so zľavou deň po skončení platnosti
 
martinez
2013-05-13 23:52:02
Nechápem prečo cena 329 € je tu na ephoto do 25. 5. a na AKF do 1. 6.
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované