Hore
Autor: Beacon in the Fog

Úchvatné detaily uprostred tokijského chaosu

Nikon uvádza exkluzívny fotografický seriál, ktorý predstavuje fotografa Lukasza Palka ako sníma esenciu Tokia – najväčšieho mesta na svete a rodného mesta značky Nikon. Fotograf putuje naprieč chaosom veľkomesta, aby zachytil elementy, ktoré robia toto mesto takým výnimočným. Pozrite sa, ako mu pri tom pomohli univerzálne objektívy so zoomom.

Snímky série Cutting Through The Chaos (Naprieč chaosom) demonštrujú schopnosť univerzálnych teleobjektívov a objektívov so zoomom izolovať špecifické detaily uprostred chaotického pozadia. Vytvoriť tieto pôsobivé snímky Lukaszovi umožnili objektívy NIKKOR, ktoré sú ideálne na cestovanie.  Neónmi presiaknutý nočný život, jedinečná rovnováha medzi tradíciou a modernou a skvostná mestská scenéria robia z Tokia raj pre cestovateľských fotografov a vhodnú lokalitu na toto snímanie.Snímky v tomto seriáli zahŕňajú všetko od davu na križovatke Shibuya cez budhistických mníchov a život v uliciach Tokia až po výšiny mrakodrapu Mori Tower. Svoje zážitky Lukasz Palka komentuje takto: „Ako cestovateľský fotograf hľadám odolné a všestranné vybavenie, ktoré mi zabezpečí, že budem môcť snímať rozmanité fotografie s použitím iba jedného tela a objektívu. Tokio ponúka pri snímaní obrovské možnosti a každý z uvedených štyroch objektívov, ktoré som použil pri tomto fotografovaní, mi umožnil preniknúť cez chaos tohto úžasného mesta a izolovať kľúčové prvky, ktoré ho robia takým výnimočným. Výsledné snímky sú odrazom mojej vášne – poskytnúť ľuďom pohľad na túto ikonickú metropolu z inej perspektívy.“

Lukasz použil na vytvorenie fotografického seriálu fotoaparáty Nikon D5, D500 a D7500 a nasledujúce objektívy NIKKOR: AF-S DX NIKKOR 18 – 300 mm f/3,5 – 6,3G ED VR, AF-S NIKKOR 24 – 120 mm f/4G ED VR, AF-S NIKKOR 28 – 300 mm f/3,5 – 5,6G ED VR,  AF-S NIKKOR 80 – 400 mm f/4,5 – 5,6G ED VR.

Fotografi, ktorých inšpiruje seriál „Naprieč tokijským chaosom“ a ktorí chcú experimentovať a rozvíjať svoje fotografické umenie na svojej ďalšej ceste, môžu využiť výhody propagačnej akcie typu cashback na univerzálne objektívy so zoomom Nikon.

O fotografovi

Lukasz Palka sa narodil v Poľsku, vyrastal v USA a od roku 2008 žije v Japonsku. Je oceňovaným fotografom, ktorý sa špecializuje na snímanie rôznych aspektov tokijskej metropole: ľudí, infraštruktúry a nekonečných príbehov, ktoré sa rozvíjajú v uliciach tohto mesta. Je tiež spoluzakladateľom spoločnosti EYExplore Inc. so sídlom v Japonsku, ktorá organizuje fotografické dobrodružstvá a výuky v Tokiu, Kjóte a Osake.

Jeho fotografická práca sa zameriava na jediný cieľ: osobný portrét úžasného mesta.

https://www.lkazphoto.com/

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
spektrum
2017-08-08 20:58:53
pekne
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované