Hore

Olympus Messenger Explorer by Manfrotto

Pred pár mesiacmi som sa vo fotostĺpčeku nadchýnal nad novou brašnou Manfrotto vo farbách Olympusu a následne som bol schladený tým, že sa brašna asi u nás predávať nebude.

Napokon to dopadlo dobre a prvé kusy už sú na Slovensku. Odporúčaná MOC je 149€.

Olympus Messenger Explorer je brašna vyrobená v spolupráci s Manfrotto, ktoré nevyrába len statívy, ale aj brašne a batohy. Explorer vychádza z radu Windsor a na prvý pohľad vyzerá úplne rovnako. Je tu však niekoľko zmien. Manfrotto má priestor delený priečkami, Olympus má v priestore malú vyberateľnú brašnu. Rozdielne je zapínanie, Manfrotto používa dva magnetické zámky, Olympus má jeden plastový zámok a naviac dve suché zipsy.

Explorer je brašna typu Messenger, relatívne veľká plochého tvaru. Dizajn je v štýle vintage. Použité sú prémiové, vodu odpudzujúce, tkaniny. Na oficiálnych obrázkoch vyzerá brašna ladená do modra s hnedými doplnkami. V skutočnosti je vrch neutrálne šedý a môžete ho použiť pri nastavení vyváženia bielej. Spodná časť je zeleno-modrá a tento odtieň dokážu správne pomenovať len ženy, ktoré na rozdiel od nás mužov rozoznávajú oveľa viac farieb. Doplnky sú tmavohnedej farby, pričom časť z nich je z kože. Popruh je polyesterový, podobný ako bezpečnostné pásy v aute. Vnútro má veľmi pekný tartanový vzor.

Ešte raz sa pristavím pri zapínaní. Komu vadia suché zipsy, kvôli hluku, môže ich prekryť záložkami, tzv. silencermi. Tento spôsob spopularizovala firma Think Tank a neskôr ho použilo aj Lowepro.


Suché zipsy s tzv. silencermi.

Otvor v zadnej časti umožňuje pripojiť brašnu k rukoväti cestovného kufra. Vďaka zipsom však môže byť použitý aj ako kapsa. V prednej časti je kapsa pre príslušenstvo, tiež zatvárateľná pomocou zipsu. Vnútro nie je členené tradičnými nastaviteľnými priečkami. V zadnej časti je priestor pre 14" notebook, vpredu je malá kapsa pre drobné príslušenstvo. Uprostred je malá vyberateľná brašna, ktorá sa dá nosiť samostatne. Jej vnútro je členené nastaviteľnými priečkami. Po ich vybratí sa do nej zmestí napr. Olympus OM-D E-M10 Mark III s nasadeným objektívom 14-150 mm. Brašnička je vo vnútri fixovaná dvojicou suchých zipsov. Po jej stranách je priestor pre ďalšie fotopríslušenstvo, ale skôr pre osobné potreby.

Popruh je nastaviteľný s polstrovanou ramennou podložkou. Zospodu brašne sú dva popruhy na upevnenie statívu. Navrchu nechýba praktický popruh na nosenie v ruke.

Záver

Olympus Messenger Explorer je štýlová brašna od firmy Manfrotto a dizajnom poteší všetkých, ktorí majú radi retro. Je to klasický plochý messenger do mesta. Skôr, ako pre kompletnú fotovýbavu, je vhodný na nosenie malej bezzrkadlovky s univerzálnym objektívom, notebooku alebo tabletu a osobného príslušenstva, ako strava, nápoj, veľké slúchadlá atď.

Rozmery: šírka 40cm x výška 30cm x hĺbka 17cm
Hmotnosť: 1100g

https://www.olympus.sk/site/cs/c/cameras_accessories/pen_om_d_cameras_accessories/pen_
om_d_cases_straps/olympus_explorer_bag/index.html

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok

Ďalší článok z kategórie

Inzercia