Hore

Druhá generácia plnoformátových bezzrkadloviek Nikon je tu!

Spoločnosť Nikon dnes predstavuje fotoaparáty Nikon Z 7II a Nikon Z 6II – novú generáciu svojich vlajkových mirrorless fotoaparátov Z 7 a Z 6.

Plnoformátové fotoaparáty Z 7II a Z 6II sú navrhnuté so zreteľom na ultraširoký bajonet Nikon Z a stále sa rozširujúci rad objektívov NIKKOR Z. Oba modely zahŕňajú nasledovné: dvojicu procesorov EXPEED 6, rýchlejšiu vyrovnávaciu pamäť s väčšou kapacitou – podporujúcu rýchle sériové snímanie, a dva sloty na karty – pripravené pre karty SD UHS-II a XQD alebo CFexpress. Fotoaparáty tiež disponujú funkciou snímania videa v kvalite 4K/60p. Sú pripravené na použitie voliteľného nového multifunkčného Battery packu MB-N11, ktorý podporuje zvislé snímanie, ako aj nového bezdrôtového diaľkového ovládača – vysielača s prijímačom WR-R11b.

Z 7II - Veľkolepý do posledného detailu

Model Z 7II je ďalším vývojovým stupňom oceňovaného modelu Z 7, ktorý sa môže pochváliť vynikajúcou rýchlosťou zaostrovania na objekty, vysokým rozlíšením a robustnou spoľahlivosťou. Výkon procesora a kapacita vyrovnávacej pamäte spolu s väčším dynamickým rozsahom a výkonom v širokom rozsahu citlivostí ISO umožňujú dosiahnuť rýchlosť snímania až 10 snímok za sekundu. Fotografi môžu nasnímať až 200 fotografií v plnom rozlíšení vo formáte JPEG alebo 77 12-bitových nekomprimovaných obrázkov vo formáte RAW v jednej sérii.Rozšírené možnosti automatického zaostrovania fotoaparátu Z 7II ponúkajú širokoplošné automatické zaostrovanie na ľudí a zvieratá, automatické zaostrovanie so sledovaním objektu, ktoré funguje podobne ako trojrozmerné sledovanie a vylepšené automatické zaostrovanie v slabom svetle. Elektronický hľadáčik (EVF) s 3 690 000 bodmi poskytuje prirodzenejší obraz s vysokou obnovovacou frekvenciou, ktorá minimalizuje prerušenie obrazu.

Fotoaparát je vhodný pre pokročilých a profesionálnych fotografov, ktorí požadujú bezkonkurenčné vykreslenie detailov objektu. Môže ním byť portrétny fotograf, ktorý sníma v rýchlosti, aby stihol zachytiť štruktúru pokožky, vlasov, oblečenia a make-upu, alebo fotograf krajiny, ktorý vyžaduje robustné a ľahké vybavenie na cesty do drsného prostredia a snímanie prírodných scenérií.

 • Viac výkonu, viac detailov: Široký bajonet Nikon Z dopĺňa veľký plnoformátový snímač s rozlíšením 45,7 Mpx a dva procesory EXPEED. Získate výhodu väčšieho dynamického rozsahu a čistejšieho obrazu v širokom rozsahu citlivostí ISO. Natáčajte video v rozlíšení až 4K/60p.
 • Maximálna rýchlosť a spoľahlivosť: Dva sloty na karty vám umožňujú používať karty SD UHS-II v jednom slote a karty XQD alebo ultrarýchle karty CFexpress v druhom. Prispôsobte sa každému pracovnému postupu.
 • Absolútne presné automatické zaostrovanie s extrémne širokým pokrytím zaostrovacími bodmi: Využite extrémnu spoľahlivosť zaostrovania. Po prebudení z pohotovostného režimu sa fotoaparát vráti k zvolenému zaostrovaciemu bodu. Pri snímaní s objektívom so svetelnosťou f/2 alebo väčšou je k dispozícii meranie expozície až do hodnoty –4 EV.
 • Snímajte rýchlejšie a nepretržite – v tichosti: Rýchlosť snímania až 10 snímok za sekundu prináša nesmiernu flexibilitu, zatiaľ čo väčšia vyrovnávacia pamäť umožňuje fotografovať bez prerušenia.
 • Hľadáčik, ktorý drží krok: Elektronický hľadáčik s vysokým rozlíšením 3 690 000 bodov (EVF) sa môže pochváliť vysokou obnovovacou frekvenciou, ktorá výrazne znižuje prerušenie obrazu aj pri snímaní vysokou rýchlosťou uzávierky.
 • Zobrazenia, ktoré sa vám prispôsobia: Prispôsobiteľné zobrazenie informácií umožňuje rýchlo zmeniť nastavenia, alebo môžete pri fotografovaní statických snímok informačný displej úplne deaktivovať. Keď vyklopíte monitor a budete snímať v režime živého náhľadu, EVF sa automaticky vypne.
 • „Odolný“ je slabý výraz: Drsný terén, náročné poveternostné podmienky alebo scéna s dymostrojmi – kompletne utesnený model Z 7II nerobí kompromisy.
 • SnapBridge: Neustále sa vyvíjajúca aplikácia SnapBridge od spoločnosti Nikon teraz umožňuje aktualizovať firmvér fotoaparátu prostredníctvom inteligentného zariadenia.


https://www.nikon.sk/sk_SK/product/digital-cameras/mirrorless/professional/z-7ii


Z 6II - Tvorte bez hraníc

Model Z 6II nadväzuje na úspech modelu Z 6. Ponúka robustnosť a jednoduché použitie, schopnosť produkovať profesionálne videá vo filmovej kvalite a vysoký výkon pri snímaní statických okamihov. Odolnosť fotoaparátu proti prachu a kvapkajúcej vode je podporou pri nepretržitom snímaní v náročných podmienkach a nová schopnosť reverzného otáčania zaostrovacieho prstenca umožňuje používateľom manuálne zaostrovať v smere, na ktorý sú zvyknutí.Pokiaľ ide o možnosti videa, fotoaparát dokáže poskytnúť výstup 4K UHD a Full HD vo filmových formátoch založených na formáte FX aj DX. Formát snímania HLG zase zachováva viac detailov, väčší dynamický rozsah a kontrast – čo minimalizuje požiadavky na ďalšie spracovanie. Vylepšená funkcia automatického zaostrovania s detekciou očí a detekciou zvierat poskytuje rozšírené možnosti zaostrovania objektov počas snímania videa.

Tieto funkcie automatického zaostrovania sú veľkou podporou aj pri fotografovaní statických snímok a spolupracujú s vyššou rýchlosťou a výkonom fotoaparátu. Fotoaparát Z 6II podporuje sériové snímanie rýchlosťou 14 sn./s a ponúka väčší maximálny počet snímok pri sériovom snímaní: 200 obrázkov vo formáte JPEG alebo 124 12-bitových nekomprimovaných obrázkov RAW v jednej sérii.

Fotoaparát Z 6II je vhodný pre používateľov, ktorí chcú okrem fotografií snímať aj videá vo filmovej kvalite pomocou kompaktného systému. Je to fotoaparát na profesionálnu produkciu videa, alebo napríklad na svadobné fotografovanie, kde je kľúčová ľahká manipulácia, flexibilita a nekompromisná kvalita výstupu.

 • Tvorte v akomkoľvek svetle: Široký bajonet Nikon Z a veľký plnoformátový snímač s rozlíšením 24,5 Mpx umožňujú získať čisté a detailné snímky v ultraširokom rozsahu citlivostí ISO. Automatické zaostrovanie pri slabom svetle teraz funguje až do -6 EV s objektívom f/2 (alebo svetelnejším).
 • Oveľa rýchlejší: Snímajte v plnom rozlíšení frekvenciou až 14 snímok za sekundu s kontinuálnym automatickým zaostrovaním a automatickou expozíciou. Zachyťte až 200 fotografií vo formáte JPEG alebo 124 12-bitových nekomprimovaných obrázkov vo formáte RAW v jednej sérii.
 • Dvojica procesorov EXPEED: Vďaka dvom procesorom máte k dispozícii dvojnásobný výkon na všetko – od automatického zaostrovania po kapacitu vyrovnávacej pamäte. Výkon fotoaparátu je hodvábne plynulý ako pri filmovaní, tak pri snímaní fotografií.
 • Duálny slot na karty: Prispôsobte sa každému pracovnému postupu. Môžete používať karty SD UHS-II v jednom slote a karty XQD alebo najnovšie ultrarýchle karty CFexpress v druhom.
 • Výkonné multimediálne zariadenie: Zachyťte ostrejšie a čistejšie videozáznamy so širším dynamickým rozsahom. Počas snímania máte k dispozícii AF s detekciou očí a detekciou zvierat a výstup videa si môžete vybrať podľa potreby.
 • Odolná konštrukcia: Vďaka mimoriadne pevnému a ľahkému rámu zo zliatiny horčíka sa fotoaparát ľahko prenáša a je dostatočne odolný na to, aby zvládol akékoľvek prostredie. Je úplne utesnený proti prachu, nečistotám a vlhkosti.


https://www.nikon.sk/sk_SK/product/digital-cameras/mirrorless/enthusiast/z-6ii

Systém s bajonetom Nikon Z

Obidva fotoaparáty využívajú systém s bajonetom Nikon Z, ktorý zaisťuje, aby sa svetlo dostalo na celý snímač vrátane extrémnych rohov. V kombinácii s rozširujúcim sa radom objektívov NIKKOR Z – alebo viac ako 300 kompatibilnými objektívmi NIKKOR s bajonetom Nikon F prostredníctvom bajonetového adaptéra FTZ – posúvajú tradíciu optickej dokonalosti a inovácie spoločnosti Nikon do nových rozmerov.

Príslušenstvo

Multifunkčný Battery pack MB-N11 obsahuje tlačidlo spúšte a ovládacie prvky na zvislé snímanie. Okrem toho obsahuje aj port USB-C, ktorý umožňuje postupne nabiť dve batérie, keď je odpojený od fotoaparátu.

Bezdrôtový diaľkový ovládač – vysielač s prijímačom WR-R11b umožňuje bezdrôtové ovládanie spúšte fotoaparátu a synchronizáciu spúšte viacerých fotoaparátov prepojených s hlavným fotoaparátom. Model WR-R11b je kompatibilný s konkrétnymi fotoaparátmi Nikon a je možné ho použiť aj na ovládanie externých bleskov – napríklad blesku SB-5000 – v zostavách pokročilého bezdrôtového osvetlenia. Model WR-R11b je tiež kompatibilný s diaľkovým ovládačom WR-1, profesionálnym ovládačom s možnosťou ovládania na veľké vzdialenosti.

 • NIKKOR Z: Vychutnajte si filmovú hĺbku ostrosti, ktorú môžete dosiahnuť so širokým výberom kompaktných objektívov NIKKOR Z s rýchlym zaostrovaním.
 • Všestrannosť systému Z: Externé blesky môžete použiť aj pri vysokých frekvenciách snímania až 14 snímok za sekundu. Bajonetový adaptér FTZ poskytuje kompatibilitu s viac ako 300 objektívmi NIKKOR s bajonetom Nikon F.
 • SnapBridge: Neustále sa vyvíjajúca aplikácia SnapBridge od spoločnosti Nikon teraz umožňuje aktualizovať firmvér fotoaparátu prostredníctvom inteligentného zariadenia.

Predajné ceny

 • Nikon Z 6II ..... 2 099,- Eur
 • Set Nikon Z 6II + Nikkor Z 24-70mm f/4 S ..... 2 699,- Eur
 • Nikon Z 7II ..... 3 149,- Eur
 • Set Nikon Z 7II + Nikkor Z 24-70mm f/4 S ..... 3 799,- Eur

Akciové ceny

V termíne od 14.10.2020 do 10.1.2021 budú fotoaparáty v rámci akcie Ušetri s Nikonom v ponuke za akciové ceny. Viac informácií na www.nikon.sk.

 • Nikon Z 6II ..... 1 849,- Eur,- Eur
 • Set Nikon Z 6II + Nikkor Z 24-70mm f/4 S ..... 2 449,- Eur
 • Nikon Z 7II ..... 2 849,- Eur
 • Set Nikon Z 7II + Nikkor Z 24-70mm f/4 S ..... 3 499,- Eur


Zahájenie predaja modelu Z 6II bude 5.11.2020 a modelu Z 7II 10.12.2020. 

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
vilkoo
2020-10-14 10:06:34
Pekne kusky ale dochodok mi na ne nestaci skoda
 
Ajax2
2020-10-14 10:15:04
Nikon ma žiaľ nikdy neoslovil.
 
fatality
2020-10-14 11:03:29
príspevok od: Ajax2
Nikon ma žiaľ nikdy neoslovil.
a co by mal mat,aby ta "oslovil"? resp.co mu chyba?
podla mna su(a aj boli) rozdiely medzi generacne a triedou rovnakymi
fotakmi velkych znaciek tak marginalne,ze pisat,ze ma nejaka znacka neoslovuje
je tak trochu pozerstvo.. ..
 
blahoslav J B Art
2020-10-14 11:29:12
príspevok od: Ajax2
Nikon ma žiaľ nikdy neoslovil.
Prečo " žiaľ " ?
Ja som napríklad nikdy žiaden Nikon nedržal v ruke, ani som o žiadnom Nikone neuvažoval a ani to nijako neľutujem.
 
babka5r
2020-10-14 12:00:53
Držal so aj Canon aj Nikon a kto s tým nedokáže fotografovať nech radšej investuje do kolobežky.
 
BR_A_NO
2020-10-14 13:07:03
IBIS? ...ci som to len prehliadol?
 
mllpo
2020-10-14 13:24:25
príspevok od: BR_A_NO
IBIS? ...ci som to len prehliadol?
Mala už prvá generácia.
Správa sa zrejme zamerala na rozdiely
 
Budy
2020-10-14 13:38:21
Ako majiteľa Z6tky ma až zamrzí, že predstavené parametre nemala už predchádzajúca generácia. Najväčšie očakávania budú samozrejme na rýchlosť, citlivosť a presnosť automatického ostrenia a tam Canon aktuálne dosť vysoko zarúbal, tak snáď sa Nikon nenechá zahanbiť
 
Rofo
2020-10-14 13:59:00
Co sa mi paci na tych FF mirrorles Nikonoch ze vsetky maju joystick na presun AF bodov, dokonca aj Z5 to ma ...
 
landov
2020-10-14 14:00:28
Ja dufam v rychlejsi AF a pri Eye AF detekciu tvare/oci z vacsej dialky, takisto aj moznost aktivacie Eye AF v kazdom rezime AF. Inac upgradovat svoju Z6 nebudem, pockam na dlasiu generaciu.
 
robertondrejovic
2020-10-14 16:46:02
príspevok od: landov
Ja dufam v rychlejsi AF a pri Eye AF detekciu tvare/oci z vacsej dialky, takisto aj moznost aktivacie Eye AF v kazdom rezime AF. Inac upgradovat svoju Z6 nebudem, pockam na dlasiu generaciu.
To isté platí pre moju Z7.
 
mllpo
2020-10-14 21:09:29
príspevok od: BR_A_NO
IBIS? ...ci som to len prehliadol?
VR
Camera on-board VR 5-axis image sensor shift
Lens on-board VR Lens shift (available with VR lenses)

https://imaging.nikon.com/lineup/mirrorless/z_6_2/spec.htm
 
mllpo
2020-10-14 21:16:08
príspevok od: Budy
Ako majiteľa Z6tky ma až zamrzí, že predstavené parametre nemala už predchádzajúca generácia. Najväčšie očakávania budú samozrejme na rýchlosť, citlivosť a presnosť automatického ostrenia a tam Canon aktuálne dosť vysoko zarúbal, tak snáď sa Nikon nenechá zahanbiť
Ja síce Z6tku nemám (zatiaľ), ale tiež si myslím, že takto nejako mala vyzerať už na prvý pokus
 
andreewp
2020-10-14 22:15:05
Som zvedavy na realne porovnanie I vs. II, AF a podobne parametre Technika pribuda, je z coho vyberat.
 
Johnnny
2020-10-15 06:53:16
príspevok od: mllpo
Ja síce Z6tku nemám (zatiaľ), ale tiež si myslím, že takto nejako mala vyzerať už na prvý pokus
Imho to na Canon nedosiahne. 2x CPU sice prida vykon navyse, ale v podstate nikdy to neznamena 2x vyssi vykon. Casto je to par desiatok, alebo dokonca jednotiek percent.
 
flapy
2020-10-15 11:59:28
príspevok od: babka5r
Držal so aj Canon aj Nikon a kto s tým nedokáže fotografovať nech radšej investuje do kolobežky.
Čo s tým má kolobežka?
 
robertondrejovic
2020-10-15 14:49:29
príspevok od: flapy
Čo s tým má kolobežka?
Asi toľko, ak sa niekto dosť pohŕdavo vyjadrí o špičkovej značke ,tak z toho možno usudzovať že je to tak preto ako v Ezopovej bájke Líška a hrozno keď bolo hrozno vysoko a nemohla naň dostať tak prehlásila že aj tak je kyslé. Pre niekoho je zrejme vysoko jednak cena a tiež aj mentálna schopnosť ovládať daný prístroj nuž preto radšej kolobežka tá je lacnejšia aj jednoduchšia.
 
Pospo
2020-10-18 00:07:57
Rovnaké telo, rovnaké srdce, vytunený mozog. Môže okrem Nikonu toto niekto nazvať generačný skok? Naaaah. Z6 aj Z7 sa, ako to už pri prvých generáciach býva, narodili s chybami. Niektoré výrazne fixly firmware updaty, niektoré definitívne až Mark II. Dalo by sa povedať, že teraz je to dokonalý systém (teda ak AF splní papierové sľuby), aký tu mal byť pred dvoma rokmi a nemuseli by sme ticho závidieť Soňákom a Canoňákom. Čo je na jednu stranu super, ale na druhú mi chýbajú old times, kedy Nikon udával tóny. Ten dvojročný gap oproti konkurencii ostáva. Pre mňa ako majiteľa Z6 a Z7 toto bude generačný skip. Pokiaľ nepoženiem mašiny do extrémov (svetelných a rýchlostných), tak rozdiel vo výstupe neuvidím ani pod mikroskopom. Pokiaľ fičíte na DSLR a poškuľujete po mirrorlesse, tak teraz je ten správny čas a Mark II je goto option. Ceny vôbec nie sú marné (plus prvá generácia ostáva v predaji a pôjde dole) a fotiť so Z-tkom... je láska. Úplne seriózne.
 
vaclav.pavelek
2021-01-23 20:17:41
Ak to pôjde takto ďalej tak verím že tak za dva roky začnem pokukovat po mirrorless nikone ked klesnú ceny a pustím sa do toho naplno, žiaľ teraz je málo objektívov a aj ceny sú až také že fúha... Zatiaľ ostanem pri dslr 🙈 ale začína sa mi to čo raz viac páčiť uvidíme časom
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované