Krajinka Cesta k hore Obrázky z výstavy Prechod do inej dimenzie Krajinka Obrázky z výstavy Mission Impossible Prozaické momenty Obrázky z výstavy Blízke stretnutie
matwey

O mne

Niečo o mne:
Motto:
Ponúkam služby:
Zameriavam sa na: Abstraktná fotografia, Architektúra, Experiment, Montáž, koláž, úprava,

Osobné údaje

Meno: Martin Matwey
Priezvisko: Tudík
Mesto: Žilina
Domovská krajina: Slovenská republika


Fotografická odbornosť: Stredne pokročilý
Členom ePhota od: 27. 07. 2011
Posledná aktivita: 2018-02-07 15:47:07
Status: offline

Kontakt

@ E-mail: matwey.martin@gmail.com
Web stránka: https://500px.com/matwey13

Fototechnika

Moje fotoaparáty: Fujifilm X10
Fujifilm X70
Moje objektívy: žiadne objektívy
Príslušenstvo: - FED 5 - analog film camera
- Praktica Super TL - analog film camera
- Statív Velbon EX-440
Jaro Ondra
Stará štruktúra Jaro Ondra 2017-08-01 23:21:50
Fajn ale ten to filter nemam vo svojej zbierke heh
 
Jaro Ondra
Continuo II Jaro Ondra 2017-08-01 23:14:58
Neni za co
 
Jaro Ondra
Búrlivé nížiny Jaro Ondra 2017-08-01 23:11:48
fakt pekne a vesele podla mna
 
Jaro Ondra
Stará štruktúra Jaro Ondra 2017-08-01 23:10:31
Dobri prechod farieb fajne
 
Jaro Ondra
Continuo II Jaro Ondra 2017-08-01 23:09:34
Paradicka
 
jiskerka
Búrlivé nížiny jiskerka 2017-08-01 11:20:00
Ano, veľmi pozitívna fotografia... Harmónia z nej len tak kričí
 
Habatka
Búrlivé nížiny Habatka 2017-07-27 13:36:39
Na parádu.
 
Nomád
Búrlivé nížiny Nomád 2017-07-26 23:21:02
vyhlížení lepších časů ... i přes blížící se bouři z postav vyzařuje klid a vyrovnanost ... pozitivní fotografie
 
Robson65
Búrlivé nížiny Robson65 2017-07-26 19:23:31
oprava...+2, nerád by som urazil bieleho barančeka
 
Robson65
Búrlivé nížiny Robson65 2017-07-26 19:22:32
a pohladmi hladáte v tých búrlivých nížinách kopce, keď ich upierate dohora predpokladám že autoportrét + 1 inak fajn kombinácia dlhý čas + postavy
 
Dedo
Búrlivé nížiny Dedo 2017-07-26 18:52:37
Veľmi milé a pekné
 
Búrlivé nížiny 21271 2017-07-26 12:05:31
Vydarené foto.
 
GT
Búrlivé nížiny GT 2017-07-26 08:32:11
Tip-top
 
jiskerka
Continuo jiskerka 2017-07-24 08:52:10
No veď, nepoužívam, ja si clonu, čas aj ISO nastavujem manuálne Len pri rodinných fotkách, kedy sú ľudia netrpezliví, využijem naplno automatiku, a niekedy prioritu clony, a niekedy, keď chcem deti pobaviť po výskokoch, tak aj prioritu času, teda S
 
The Endless River misog 2017-07-23 18:45:22
paradna
 
Continuo peter01852 2017-07-22 21:56:47
si sa rozpisal ...ale kazdopadne diky za tvoje skusenosti...tak pridam aj ja nejake svoje postrehy...na streetku a vsade tam, kde treba rychlo reagovat pouzivam auto iso do max. 3200, cas bud 1/125 alebo 1/250 (v zavislosti od svetla ), rezim vacsinou P alebo A (hlavne P-ckom som pri zrkadlovke pohrdal, pri tejto fujine to ide aj s nim); S-ko pouzivam malo, len ked skusam experimenty s dlhsimi casmi, M-ko len ked sa hram s bleskom

vlastne nastavenia nepouzivam, viem ze by mi to zjednodusilo pracu, ale zvykol som si aj bez nich...na 90 % veci mam nastaveny standartny rezim - provia (zysok bud classic chrome alebo velvia), bw-cko z fotaku nepouzivam (skusal som to, ale vo vacsine pripadov sa mi viac pacia vysledky so Silver Effex Pro)...farebne profily ma ale fuji vymakane, tam to netreba skoro vobec upravovat, ked to porovnam s Nikonom, kde sa skoro pri kazdej fotke musim prplat s rawmi tak je to velke ulahcenie roboty...pre istotu fotim Raw+jpg, s rawmi sa hram ale vacsinou len vtedy, ked chcem opravit prepaly (staci mi na to aj ten Silkypix).

co sa tyka tych filtrov, mam z e-bayu kupeny adapter ring, nasadeny UV filter, na nom krytku (tu original nepouzivam, je sice pekna, ale nenasadis ju na filter) + pouzivam aj tu slnecnu clonu, o ktorej pises

a este doplnim, ze vyborna vec je pri blesku synchronizacia s kratkymi casmi, celkovo ten blesk na to aky je maly podava slusne vysledky...rozmyslal som (hlavne kvoli streetkam), ze dokupim nejaky maly externy blesk + kabel, neviem ale, ci sa hlavne ten kabel da zohnat

no a uplne najlepsie su jeho rozmery a nenapadnost (mam ciernu farbu), hlavne kvoli tomu som si ho kupoval

rozpisal som sa aj ja, tak koncim aby z toho ozaj nebol nejaky roman
 
Continuo peter01852 2017-07-21 19:44:02
cau Mat, vyskusaj a uvidis, celkom ma to zaujima, mozno casom dokupim ND filter aj na tu moju fujinu...ak boli vtedy 4 hodiny poobede, tak to bolo asi ozaj dost svetla, vtedy ti pomoze, tak ako pises, len kombinacia viacerych ND filtrov, s tym ale nemam osobnu skusenost....

ja s tou mojou som tiez celkom spokojny, su tam nejake drobne nedostatky ale celkovo na ucel, na ktory som ju kupil, sluzi dobre...hladacik mi nechyba vobec, farby a celkovo jpg-cka su super uz z fotku, hmotnost a rozmery takisto super

bral som ju hlave na streetky, ale v podstate najviac s nou fotim syna a klasicke rodinne fotky, celkom dobre zvlada aj dokument a reportaz...pouzivam ju na 90% veci, na 10% mam zrkadlovku...mozno ju casom vyskusam aj na krajinu, od tej som si dal kvoli nedostatku casu mensiu pauzu ...urcite to neni univerzal na vsetko, ale keby si mam vybrat len jeden fotak a jeden objektiv, tak aj za cenu niektorych jej obmedzeni si beriem prave tuto X70-tku...pripadne X-100-vku, tam uz je vsak vyssia nielen cena, ale aj rozmery...
 
Nomád
The Endless River Nomád 2017-07-20 22:17:11
v BW provedení s hudebním podkladem to je lahůdka
 
jiskerka
Continuo jiskerka 2017-07-20 10:49:09
Ja ti neviem, Mat... Málokedy využívam program A... Pre mňa je aj zložité to tvoje vyrátavanie Ale fakt je, že som fotila dlhým časom, vodu, nočné fotky, ale vždy mi spolufotograf povedal, aký čas, clonu nastaviť... mám to niekde na papieriku
 
The Endless River saxophoto 2017-07-20 10:46:28
super
 
Stránok 12 z 219
1 2 ... 10 11 12 13 14 ... 218 219