Nočný hrad s Fujifilm GFX
Tento príbeh fotografie nadväzuje priamo na predchádzajúci, kde som bratislavský hrad fotografoval pred búrkou. Tentokrát som sa rozhodol pre modrú hodinku. Odtiene šedej som vymenil za farbu.
Tento príbeh fotografie nadväzuje priamo na predchádzajúci, kde som bratislavský hrad fotografoval pred búrkou. Tentokrát som sa rozhodol pre modrú hodinku. Odtiene šedej som vymenil za farbu.
Digitálny rámik s technológiou OLED prináša bezkonkurenčnú kvalitu z akéhokoľvek uhla.
Asi najväčším prekvapením na Photokine je predstavenie nového digitálneho systému firmy Leica s označením S.
Fuji predstavuje nový senzor, ktorý uvádza veľmi vzletnými výrazmi ako tri v jednom senzor.
„Tento nový rýchly objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou mení definíciu štandardného konceptu objektívov.“
Pentax predstavil mnoho zaujímavých produktov, medzi inými aj niekoľko objektívov s rôznymi vlastnosťami.
Street fotografia je náročný fotografický žáner. Nielen preto, že na ňu treba odvahu fotografovať cudzích ľudí, ale aj preto, že fotograf by mal v bežných situáciách ostať nenápadný. Veľa fotografov preto trénuje fotografovanie od pása.
Julo a Erik sa hlásia po prvom dni strávenom na Photokine 2008 v Kolíne nad Rýnom.
Do rúk sa nám dostali dve nové rady fotobrašní od Lowepro - rada NOVA a INVERSE.
V štandarde four thirds nám pribudnú dva nové zaujímavé fotoaparáty.
Nová digitálna zrkadlovka Pentax určená pre začiatočníkov je zameraná na jednoduchosť ovládania a nízku hmotnosť.
Vylepšení pred Photokinou 2008 sa dočkala aj finančne dostupná digitálna stena od firmy Mamiya.
ČLÁNKY - aktuálne diskutované