Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

SETAK NA CANON 40D

Robert Simeg
2009-07-05 02:12:42+02
Chcem sa spytat ci bude pasovat setak 18-55 na canon 40D, aj ked si myslim ze ano ale len tak pre istotu :)
 
2009-07-05 02:58:02+02
hmmm... to uz naozaj kazdy debil kupuje zrkadlovku?!?! je mi z teba smutno a zle od zaludka zaroven. pokial si nevies sam odpovedat na tuto otazku a musel si zalozit vlakno, NEKUPUJ SI FOTAK!!!
 
2009-07-05 07:39:47+02
ludia, preco to robite?! nikomu nevadi, ze sa takymito otazkami len degradujete a zosmiesnujete? to nemate ani stipku hrdosti a zdraveho rozumu?! kam tento svet speje...

4autor: istota ti je nanic...sam polozis zvlastnu otazku, sam si aj odpovedas, tak neviem, co cakas od inych...ja by som ti odporucil obycajny kompakt, ten objektivy nema a mas po probleme...a nielen po jednom v tvojom pripade...
 
dodo_bb
2009-07-05 08:18:09+02
Začínam byť zástancom moderovaného fóra alebo aspoň možnosti zamknúť vlákno.
 
Eriček123
2009-07-05 08:45:31+02
áno bude ti stačiť ale rozhodne si kúp 18-55 IS ( videl som fotky aj 50D + 18-55 IS )a boli slušné :)
 
pe3k
2009-07-05 09:27:52+02
predam ti 17-40 f4 L super zakladak :)
BTW: skvela tema :)
 
Robert Simeg
2009-07-05 11:21:36+02
príspevok od: Eriček123
áno bude ti stačiť ale rozhodne si kúp 18-55 IS ( videl som fotky aj 50D + 18-55 IS )a boli slušné :)
Dakujem :), najprv som rozmyslal nad Nikon D80 s 18-135, no myslim ze to je asi objektiv podobnej kvality ako 18-55, avsak canon 40D je zrejme lepsia volba, casom si chcem samozrejme kupit lepsie sklo, zatial sa ale moc v tych objektivoch nevyznam, pozeral som aj svet skratiek, no nerozumiem presne tomu ako sa sprava objektiv s pevnym ohniskom, je urceny len na fotenie portretov?
 
Robert Simeg
2009-07-05 11:22:39+02
príspevok od:
hmmm... to uz naozaj kazdy debil kupuje zrkadlovku?!?! je mi z teba smutno a zle od zaludka zaroven. pokial si nevies sam odpovedat na tuto otazku a musel si zalozit vlakno, NEKUPUJ SI FOTAK!!!
Aj mne je z teba smutnom, aky si pako.
 
Robert Simeg
2009-07-05 11:26:18+02
Ja mam kompakt 2 roky a uz by som si kompakt nikdy nekupil, a nebol to az taky zly model Fz8 od panasonic, a ospravedlnujem sa vsetkym chytrakom profesionalom typu afkai a granko a a take komenty si nechajte pre seba...
 
Strhak
2009-07-05 11:26:49+02
príspevok od: Robert Simeg
Dakujem :), najprv som rozmyslal nad Nikon D80 s 18-135, no myslim ze to je asi objektiv podobnej kvality ako 18-55, avsak canon 40D je zrejme lepsia volba, casom si chcem samozrejme kupit lepsie sklo, zatial sa ale moc v tych objektivoch nevyznam, pozeral som aj svet skratiek, no nerozumiem presne tomu ako sa sprava objektiv s pevnym ohniskom, je urceny len na fotenie portretov?
Ja umriem asi na mieste. Ti nepozeraj svet skratiek ale začni čítať rubriku foto škola a odporúčam ti robiť si aj poznámky lebo toto už je fakt silná káva.
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2009-07-05 11:27:44+02
príspevok od: Robert Simeg
Aj mne je z teba smutnom, aky si pako.
Prečítaj si všetko čo je vo fotoškole.
 
Robert Simeg
2009-07-05 11:49:20+02
príspevok od: Strhak
Ja umriem asi na mieste. Ti nepozeraj svet skratiek ale začni čítať rubriku foto škola a odporúčam ti robiť si aj poznámky lebo toto už je fakt silná káva.
napadlo ma to len v suvislosti s tym ze som niekde cital ze bajonety na vyssich radach su trochu ine a tzv. lacne objektivy nan nepasuju. Tak je to zrejme blbost...a btw vo fotoskole som zatial o tomto nic nenasiel.
 
Strhak
2009-07-05 11:55:53+02
príspevok od: Robert Simeg
napadlo ma to len v suvislosti s tym ze som niekde cital ze bajonety na vyssich radach su trochu ine a tzv. lacne objektivy nan nepasuju. Tak je to zrejme blbost...a btw vo fotoskole som zatial o tomto nic nenasiel.
Nieje to blbosť Canon objektívy máš rozdelené na EF a EF-S a práve EF-S nenasadíš na Fuul Frame. Keďže 40D nieje FF tak na ňu nakrútiš každí objektív Canon s výnimkou veľmi starých
 
Robert Simeg
2009-07-05 12:02:02+02
príspevok od: Strhak
Nieje to blbosť Canon objektívy máš rozdelené na EF a EF-S a práve EF-S nenasadíš na Fuul Frame. Keďže 40D nieje FF tak na ňu nakrútiš každí objektív Canon s výnimkou veľmi starých
No tak vidis, nemyslim si ze som sa spytal az taku blbost, o tychto suvislostiach som nevedel.
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2009-07-05 12:04:03+02
príspevok od: Robert Simeg
No tak vidis, nemyslim si ze som sa spytal az taku blbost, o tychto suvislostiach som nevedel.
Veď právo, keby si sa o to trochu viac zaujímal, tak by si o tom vedel bez toho, aby si dával takéto otázky. Myslím, že o tom nájdeš aj info vo fotoškole.
 
Robert Simeg
2009-07-05 12:16:37+02
príspevok od: Martin Brojo
Veď právo, keby si sa o to trochu viac zaujímal, tak by si o tom vedel bez toho, aby si dával takéto otázky. Myslím, že o tom nájdeš aj info vo fotoškole.
Keby som sa o to nezaujimal tak sa asi nepytam nie?, ale mal som inu predstavu o uzivateloch ephoto ale ako tak postupne zistujem je tu vela ludi co sa len biju do prs aky su profesionali a ked sa fotograf zaciatocnik spyta na vec ktora sa Vam zda banalna a jednoducha tak namiesto toho aby ste poradili tak ho zosmiesnit, prinajlepsom aj nadate do debilov, to o niecom svedci. A je to len cista provokacia, pretoze normalny clovek by ani nereagoval...
 
Strhak
2009-07-05 12:25:31+02
príspevok od: Robert Simeg
No tak vidis, nemyslim si ze som sa spytal az taku blbost, o tychto suvislostiach som nevedel.
No tak blbosť si sa spýtal, ber to ako chceš, na 40D dať ten seťák no neviem, chcelo by to dačo lepšie. No ti si musíš určiť ako veľmi sa tomu chceš venovať. Inak v manuále máš napísane s akými typmi objektívov je kompatibilný ten fotoaparát. V tvojom prípade sú to EF a aj EF-S
 
Strhak
2009-07-05 12:26:15+02
Tím objektívom zabiješ ten foťák
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2009-07-05 12:28:28+02
príspevok od: Robert Simeg
Keby som sa o to nezaujimal tak sa asi nepytam nie?, ale mal som inu predstavu o uzivateloch ephoto ale ako tak postupne zistujem je tu vela ludi co sa len biju do prs aky su profesionali a ked sa fotograf zaciatocnik spyta na vec ktora sa Vam zda banalna a jednoducha tak namiesto toho aby ste poradili tak ho zosmiesnit, prinajlepsom aj nadate do debilov, to o niecom svedci. A je to len cista provokacia, pretoze normalny clovek by ani nereagoval...
Ja sa nepovažujem za profesionala. Som len začiatočník ako ty. Ale rozdiel medzi nami je ten, že ja si najskôr preštudujem všetko čo sa dá ohľadom témy (v tomto prípade fotografovania) ktorá ma zaujíma a až keď neviem nájsť na niečo odpoveď potom sa pýtam. Tvoj prístup je taký, že načo by si niečo študoval, keď sa na to môžeš opýtať s prístupom: Načo budem strácať čas čítaním, keď mi to niekto môže povedať. A už neberieš ohľad na to, že niekto iný musí strácať čas tým, že ti na to musí odpovedať. Naviac to, že som ťa odkázal na fotoškolu malo aj ďalší zámer, nájdeš tam mnoho poučného, čo sa ti bude hodiť. Takže byť tebou najskôr si to prečítam a potom sa niečo pýtam, potom robím súdy.
 
duroslav
2009-07-05 12:31:42+02
príspevok od: Robert Simeg
Keby som sa o to nezaujimal tak sa asi nepytam nie?, ale mal som inu predstavu o uzivateloch ephoto ale ako tak postupne zistujem je tu vela ludi co sa len biju do prs aky su profesionali a ked sa fotograf zaciatocnik spyta na vec ktora sa Vam zda banalna a jednoducha tak namiesto toho aby ste poradili tak ho zosmiesnit, prinajlepsom aj nadate do debilov, to o niecom svedci. A je to len cista provokacia, pretoze normalny clovek by ani nereagoval...
To či si niekto vie alebo nevie zistiť banalitu, nie je záležitosť toho či je alebo nie je začiatočník. Také veci ako je kompatibilita objektívov sú uvedené v manuáli k foťáku. Konkrétne v manuáli k 40D je to na str. 181. Ak foťák ešte nemáš, manuály k foťákom sú bežne dostupné na webe a výrobcovia ich nedržia v tajnosti.
Ale toto je na tomto fóre bežné, že sa ľudia pýtajú na veci ktoré sú napísané v manuáloch a potom fňukajú keď ich za to niekto zvozí. To s každou banalitou budeš zakladať nové vlákno namiesto prečítania manuálu?
A provokácia je v provom rade tvoja lenivosť a ignorantstvo.
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()