Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Statív NEST - NT-6264AK

Roman Point
2014-11-25 09:36:56+01
Dobrý deň prajem. Potrebujem kúpiť statív a chcel by som poradiť.
Našiel som tento Nest. Hľadal som aj tu na fore a stránke recenzie no nenašie som nič. Má s ním niekto osbnú skúsenosť? Stavbou, nosnosťou vyzerá ako celkom solídny kúsok za prijateľnú cenu..
Vie mi niekto poradiť či do toho ísť alebo nie?
Bude na tom 7D 100mm macro f2.8L, 17-40 f4L 70-200 f4L is usm a nejaký širokáč pre ktorý som sa ešte nerozhodol.
Ďakujem za rady a postrehy.
Pekný deň prajem.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2014-11-25 10:17:22+01
Stativy Nest sem dovaza Fomei a predavame ich aj v eshope. Prevedenie je velmi pekne, priam az luxusne. Ale ci aj vydrzia, to neviem. V kazdom pripade model, ktory si vybral je skur pre mensie zrkadlovky a CSC fotoaparaty.
 
Roman Point
2014-11-25 13:00:56+01
príspevok od: Karol Srnec
Stativy Nest sem dovaza Fomei a predavame ich aj v eshope. Prevedenie je velmi pekne, priam az luxusne. Ale ci aj vydrzia, to neviem. V kazdom pripade model, ktory si vybral je skur pre mensie zrkadlovky a CSC fotoaparaty.
Ďakujem.
Ktorý model by si mi teda odporučil? Na značke mi nezáleží. Cena cirka 250-280 za tripod + hlava navyše cena.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2014-11-25 13:27:06+01
Nove manfrotto 190, a hces nieco kompaktnejsie, alebo 055 ako poriadny stativ aj na dlhe nocne zabery. Moje uplne najoblubenejsie su Velbony Sherpa Pro, teraz pod oznacenim GEO s prstencovymi poistkami noh. Bohuzial, Velbon ide asi do krachu a vacsinu modelov vyradilo. Idealna cestovna velkost na vacsiu zrkadlovku je rad 5XX.
 
Roman Point
2014-11-25 15:33:46+01
Dobre teda tak sa poobzeram po ostatných tipoch ktoré ste mi dali.
Inak pokukoval som aj po tej 190ke manfrotto. Ten teda neodporucate na dlhé zábery? Či už krajina, alebo astro?
Chcem niečo pevné čo nebudem musieť po 2-3 rokoch meniť.
 
Roman Point
2014-11-25 15:42:34+01
príspevok od: Roman Point
Dobre teda tak sa poobzeram po ostatných tipoch ktoré ste mi dali.
Inak pokukoval som aj po tej 190ke manfrotto. Ten teda neodporucate na dlhé zábery? Či už krajina, alebo astro?
Chcem niečo pevné čo nebudem musieť po 2-3 rokoch meniť.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2014-11-25 15:45:24+01
príspevok od: Roman Point
Dobre teda tak sa poobzeram po ostatných tipoch ktoré ste mi dali.
Inak pokukoval som aj po tej 190ke manfrotto. Ten teda neodporucate na dlhé zábery? Či už krajina, alebo astro?
Chcem niečo pevné čo nebudem musieť po 2-3 rokoch meniť.
Poriadny fotograf ma statvy dva. Jeden co sa mu chce vlacit a jeden na poriadnu robotu.
 
Roman Point
2014-11-25 20:20:50+01
Dobre teda. Vezmem ten manfrotto 190 a ak budem potrebovať ešte niečo stabilnejsie tak pozhanam už niečo aj cez môj rozpočet budúci rok. 190 je kompaktný a ľahko sa nosí ako ste písali. Potom už len niečo pevnejšie na astro..
Aká je k tomu hlava v ponuke? Nájdem to aj na tomto eshope?
 
Roman Point
2014-11-27 10:10:09+01
príspevok od: Karol Srnec
Poriadny fotograf ma statvy dva. Jeden co sa mu chce vlacit a jeden na poriadnu robotu.
Dočítal som sa, že ste používal značku giottos takže asi aj poznáte jeho modely ako tak.. Čo vravíte na tento? GiottosMT8361/carbon
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2014-11-27 10:20:32+01
príspevok od: Roman Point
Dočítal som sa, že ste používal značku giottos takže asi aj poznáte jeho modely ako tak.. Čo vravíte na tento? GiottosMT8361/carbon
Giottos vyhravaju mnohe porovnavacie testy. SU to dobre stativy, mne len vadi, ze standardne maju nohy pomerne na uzko.
 
bear
- moderator
2014-11-27 10:36:39+01
príspevok od: Karol Srnec
Poriadny fotograf ma statvy dva. Jeden co sa mu chce vlacit a jeden na poriadnu robotu.
minimalne 2
Vacsinou sa kupuju v takomto poradi:
1. stativ - lacny smejd co si kupil ako prvy (neskor ho vyhodis, darujes alebo pouzivas na blesk)
2. stativ - pevny stativ, ktory je taky tazky, ze sa Ti ho nechce nikam nosit
3. stativ - lahky cestovny stativ najlepsie z uhlikovych vlakien
4. stativ a viac uz kupuju len strobisti na blesky, alebo sport/wildlife fotografi na velky teleobjektiv
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2014-11-27 10:39:48+01
príspevok od: bear
minimalne 2
Vacsinou sa kupuju v takomto poradi:
1. stativ - lacny smejd co si kupil ako prvy (neskor ho vyhodis, darujes alebo pouzivas na blesk)
2. stativ - pevny stativ, ktory je taky tazky, ze sa Ti ho nechce nikam nosit
3. stativ - lahky cestovny stativ najlepsie z uhlikovych vlakien
4. stativ a viac uz kupuju len strobisti na blesky, alebo sport/wildlife fotografi na velky teleobjektiv
Takze, ked mam 4 stativy, tak to uz staci?
 
Marián Kuric
2014-11-27 12:02:59+01
príspevok od: bear
minimalne 2
Vacsinou sa kupuju v takomto poradi:
1. stativ - lacny smejd co si kupil ako prvy (neskor ho vyhodis, darujes alebo pouzivas na blesk)
2. stativ - pevny stativ, ktory je taky tazky, ze sa Ti ho nechce nikam nosit
3. stativ - lahky cestovny stativ najlepsie z uhlikovych vlakien
4. stativ a viac uz kupuju len strobisti na blesky, alebo sport/wildlife fotografi na velky teleobjektiv
Pekne vystihnute, ja som bod 1 preskocil a isiel priamo do bodu 2, ale vlacim ho poctivo
 
Roman Point
2014-11-27 13:09:46+01
Tak fakt neviem teraz
Giottos používaný aj s hlavou ( carbono verzia ) alebo ísť do manfrotto 190ky + hlava...
 
Roman Point
2014-11-27 13:24:45+01
Bude to na krajinku + zábery nočnej oblohy ( tie príležitostne skôr asi foto v meste s časmi okolo 15-30sec.. )
A 1kou som si už prešiel na 600D telo to bolo v pohode no na 7D sa mi už pár krát prevrátil našťastie sa mi podarilo ho zachytiť.. No keď som fotil nočnú oblohu ( sem tam sa mi to stalo aj pri krajinke ) foto boli nepoužiteľné a či som predklopil zrkadlo, alebo nie bolo jedno jednoducho roztraseny obraz samozrejme že som to fotil s IR spúšťou, preto to vlastne aj riešim..
Išiel by som aj do toho nového manfrotta čo je tu na eshope a vzal by som všetko aspoň naraz ( mám tam vybranú literatúru za 80-90€ )
Ale nik tu asi nemá skúsenosť zo 190kou.
Otázka ephotoshop má aj priamo nejaký kamenáč kde si to viem "ohmatat" ? Alebo len web shop?
Ďakujem
 
Roman Point
2014-11-27 21:35:06+01
príspevok od: Karol Srnec
Nove manfrotto 190, a hces nieco kompaktnejsie, alebo 055 ako poriadny stativ aj na dlhe nocne zabery. Moje uplne najoblubenejsie su Velbony Sherpa Pro, teraz pod oznacenim GEO s prstencovymi poistkami noh. Bohuzial, Velbon ide asi do krachu a vacsinu modelov vyradilo. Idealna cestovna velkost na vacsiu zrkadlovku je rad 5XX.
Tak som sa rozhodol pre toto 3kg "hebedo" snád bude dosť pevný.. Manfrotto MK055XPRO3-BH SET s 498 RC2
ďakujem za rady a postrehy
 
alexmenti
2014-11-27 22:52:16+01
príspevok od: bear
minimalne 2
Vacsinou sa kupuju v takomto poradi:
1. stativ - lacny smejd co si kupil ako prvy (neskor ho vyhodis, darujes alebo pouzivas na blesk)
2. stativ - pevny stativ, ktory je taky tazky, ze sa Ti ho nechce nikam nosit
3. stativ - lahky cestovny stativ najlepsie z uhlikovych vlakien
4. stativ a viac uz kupuju len strobisti na blesky, alebo sport/wildlife fotografi na velky teleobjektiv
jeden učebnicový príklad, môj vlastný...možno aj trošku srandovný a možno až trápny:
1. statív - kúpil som lacný šmejd a je nepoužiteľný, darovať ho by bola z mojej strany skôr škodoradosť
2. statív - nekúpim ho, lebo mi nie je sympatické vláčiť ťažké hebedo
3. statív - chcel by som ho, ale tiež ho nekúpim, lebo teraz na to nemám many
4. statív - ani ten nekúpim, lebo bleskom sa snažím nefotiť a nechcem fotiť ani wildlife

...ale snažím sa fotiť šport a preto som si kúpil ohybnú gorilu a k tomu ešte ľahký monopod...až na výsledky môjho snaženia som vcelku spokojný s touto dvojicou (ten 1. statív sa nepočíta)
 
bear
- moderator
2014-11-28 09:46:30+01
Este k tej pevnosti stativu - ak kupis akykolvek stativ a nechas na nom gumene konce noh, stabilita v exterieri nebude nic moc. Ak stativ nema zabudovane hroty, tak ich treba dokupit.
 
mirosz
2014-11-28 10:04:34+01
príspevok od: alexmenti
jeden učebnicový príklad, môj vlastný...možno aj trošku srandovný a možno až trápny:
1. statív - kúpil som lacný šmejd a je nepoužiteľný, darovať ho by bola z mojej strany skôr škodoradosť
2. statív - nekúpim ho, lebo mi nie je sympatické vláčiť ťažké hebedo
3. statív - chcel by som ho, ale tiež ho nekúpim, lebo teraz na to nemám many
4. statív - ani ten nekúpim, lebo bleskom sa snažím nefotiť a nechcem fotiť ani wildlife

...ale snažím sa fotiť šport a preto som si kúpil ohybnú gorilu a k tomu ešte ľahký monopod...až na výsledky môjho snaženia som vcelku spokojný s touto dvojicou (ten 1. statív sa nepočíta)
Velmi podobne som na tom:
1. stativ - lacny smejd - nastastie nekupil som, ale dostal som, nepouzivam
2. stativ - pevny stativ, ktory je taky tazky, ze sa Ti ho nechce nikam nosit - kupil som, ale tiez moc nepouzivam lebo som lenivy ho vlacit...nastastie bazarovy takze nebol az tak drahy
3. stativ - lahky cestovny stativ najlepsie z uhlikovych vlakien - chcel by som...ale asi ozeliem
4. stativ - stativ a viac uz kupuju len strobisti na blesky, alebo sport/wildlife fotografi na velky teleobjektiv - urcite nie
 
blahoslav J B Art
2014-11-28 13:51:30+01
prvy stativ Velbon som dostal pred 10 rokmi ako darcek k fotaku ... ale az tento rok som ho prvykrat zobral von do exterieru a fotil na stative
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()