Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Privyrobenie si

fotim-len-tak-252
2015-07-01 20:02:15+02
Je možné aby obyčajný človek pri ozvaní sa a ponúknutí sa u redakcie region. novín si mohol privyrobiť? Fotením akcii všedruhu alebo len vybrané akcie ku ktorým by chodil zo záujmu? Šport, kultúra, krimi , atď .
Robil niekto už niečo také?
Aký bol výsledok? / Skúsenosť (?)
Je význam ísť do toho?
Riziká (?)

Ďakujem za odpoveď.
 
matoxxx
2015-07-01 20:25:33+02
asi nie ked nie si novinár,ale ked odfotíš niečo zaujímavé,možeš fotku predat novinám.
 
kralik_j
2015-07-01 20:25:39+02
Rizika musis zhodnotit na zaklade povinnosti zo zmluvy.

Myslim ze tazky chlebicek i ma privirobenie, dnes ked niekto nieco cvakne mobilom a poskytne redakcii
 
alexmenti
2015-07-01 21:11:34+02
príspevok od: fotim-len-tak-252
Je možné aby obyčajný človek pri ozvaní sa a ponúknutí sa u redakcie region. novín si mohol privyrobiť? Fotením akcii všedruhu alebo len vybrané akcie ku ktorým by chodil zo záujmu? Šport, kultúra, krimi , atď .
Robil niekto už niečo také?
Aký bol výsledok? / Skúsenosť (?)
Je význam ísť do toho?
Riziká (?)

Ďakujem za odpoveď.
...krátku dobu som spolupracoval s dvoma fotografkami v istých regionálnych novinách a za každú uverejnenú fotku sa im vyplácal honorár (aby si bol v obraze, išlo len o ozaj pár eur)...bolo to na základe dohody medzi redaktorom a fotografom, z ktorej akcie sa vyžadovala fotka...konkrétne išlo v mojom prípade o šport....takže odporúčam navštíviť redakciu regionálnych novín a vec predebatovať so šéfredaktorom a následne s redaktorom píšucim o športe, kultúre a pod., najlepšie aj s ukážkami tvojich fotiek....aby som tu fotografkám nerobil reklamu, tak ti dám na ich webovú adresu kontakt v súkromnej správe, ak si ju vyžiadaš...oni, ak budú ochotné, ti poskytnú bližšie info, lebo tým už prešli....
 
fotim-len-tak-252
2015-07-01 21:23:26+02
príspevok od: alexmenti
...krátku dobu som spolupracoval s dvoma fotografkami v istých regionálnych novinách a za každú uverejnenú fotku sa im vyplácal honorár (aby si bol v obraze, išlo len o ozaj pár eur)...bolo to na základe dohody medzi redaktorom a fotografom, z ktorej akcie sa vyžadovala fotka...konkrétne išlo v mojom prípade o šport....takže odporúčam navštíviť redakciu regionálnych novín a vec predebatovať so šéfredaktorom a následne s redaktorom píšucim o športe, kultúre a pod., najlepšie aj s ukážkami tvojich fotiek....aby som tu fotografkám nerobil reklamu, tak ti dám na ich webovú adresu kontakt v súkromnej správe, ak si ju vyžiadaš...oni, ak budú ochotné, ti poskytnú bližšie info, lebo tým už prešli....
Aj tych par eur je PRE MNA lepsie ako nič.
Neviem z ktoreho mesta pochádzate a i tak som chcel LEN .. či sa to oplatí .
 
alexmenti
2015-07-01 21:48:08+02
príspevok od: fotim-len-tak-252
Aj tych par eur je PRE MNA lepsie ako nič.
Neviem z ktoreho mesta pochádzate a i tak som chcel LEN .. či sa to oplatí .
zle položená otázka...najprv sa dobrým fotografom treba stať a postupne sa to možno oplatí...zo začiatku musí hriať pocit, že fotky budú uverejnené v novinách a časť výdavkov sa vráti(možno)...ako praktická škola z reportážnej fotografie a získavanie skúseností je to však fajn, najmä pre toho, kto má radšej fotografovanie, ako peniaze...
 
fotim-len-tak-252
2015-07-01 22:05:38+02
príspevok od: alexmenti
zle položená otázka...najprv sa dobrým fotografom treba stať a postupne sa to možno oplatí...zo začiatku musí hriať pocit, že fotky budú uverejnené v novinách a časť výdavkov sa vráti(možno)...ako praktická škola z reportážnej fotografie a získavanie skúseností je to však fajn, najmä pre toho, kto má radšej fotografovanie, ako peniaze...
Viac fotografovanie ano.. ale keď teraz fotím kade chodím a nie je to len 1 fotka (učím sa) .. keď toľko spotrebúvam techniku .. namiesto fotenia by som mohol MÍŇAŤ peniaze na pitie, jedlo atď a z miesta by som nemal nič .. a bol by to dvojnasobok spotreby keby este fotim aj pre reg. noviny. Druhe su peniaze. Je to o spotrebe takisto ako u tych co fotia svadby.
 
alexmenti
2015-07-01 22:46:51+02
príspevok od: fotim-len-tak-252
Viac fotografovanie ano.. ale keď teraz fotím kade chodím a nie je to len 1 fotka (učím sa) .. keď toľko spotrebúvam techniku .. namiesto fotenia by som mohol MÍŇAŤ peniaze na pitie, jedlo atď a z miesta by som nemal nič .. a bol by to dvojnasobok spotreby keby este fotim aj pre reg. noviny. Druhe su peniaze. Je to o spotrebe takisto ako u tych co fotia svadby.
fotografovanie "neošálíš"...najprv treba investovať čas aj peniaze, krok za krokom sa stávať lepším, veľa fotiť a vzdelávať sa, vytvárať si portfólio atď....a až potom, dovolím si tvrdiť po rokoch veľmi aktívneho prístupu sa môže uvažovať o istom spôsobe vrátenia investícií....opačne, alebo súčasne to nem funguje
 
kralik_j
2015-07-01 22:47:41+02
príspevok od: fotim-len-tak-252
Viac fotografovanie ano.. ale keď teraz fotím kade chodím a nie je to len 1 fotka (učím sa) .. keď toľko spotrebúvam techniku .. namiesto fotenia by som mohol MÍŇAŤ peniaze na pitie, jedlo atď a z miesta by som nemal nič .. a bol by to dvojnasobok spotreby keby este fotim aj pre reg. noviny. Druhe su peniaze. Je to o spotrebe takisto ako u tych co fotia svadby.
A tu hladaj odpoved ci sa to oplati. Krd zostanes dlhsie v praci mozno zarobis viac, ked nevycestujes za fotkou a neprejes nieco usetris na nakladoch.

Ci sa to oplati je i otazka tvojho casu pri pc alebo inom jeho vyuziti.

 
Habatka
2015-07-02 07:38:21+02
Daj fotky na kritiku a hneď budeš vedieť ako si na tom a či na to máš.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-07-02 10:33:22+02
AUtorovi temy oznamujem, ze som mu deaktivoval 6 dalsich uctov. Je to porusenie pravidel portalu.
 
bonifacko
2015-07-02 12:16:26+02
to mu načo bolo spolu 7 registrácii?
 
alexmenti
2015-07-02 12:45:42+02
príspevok od: bonifacko
to mu načo bolo spolu 7 registrácii?
tiež nechápem...niekto si takto zriadi 20 registrácií a bude lajkovať svoje vlastné výtvory, napríklad?...nedá sa tomu zabrániť?...napr. obmedziť, keď už nie na jednu, tak na dve, jednu platenú a druhú basic...ak už niekto tak veľmi túži po opakovaných registráciách, hoci ja v tom vidím len obyčajné špekulácie na obídenie písaných i nepísaných pravidiel portálu....
 
fotim-len-tak-252
2015-07-02 13:57:03+02
Ďakujem, je to len o strate a zabudnutí hesla alebo nicku.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-07-02 14:21:06+02
príspevok od: fotim-len-tak-252
Ďakujem, je to len o strate a zabudnutí hesla alebo nicku.
Staci napisat do ephota a nick sa najde a aj heslo sa da obnovit.
 
calven
2015-07-02 14:24:23+02
príspevok od: alexmenti
fotografovanie "neošálíš"...najprv treba investovať čas aj peniaze, krok za krokom sa stávať lepším, veľa fotiť a vzdelávať sa, vytvárať si portfólio atď....a až potom, dovolím si tvrdiť po rokoch veľmi aktívneho prístupu sa môže uvažovať o istom spôsobe vrátenia investícií....opačne, alebo súčasne to nem funguje
Nooo, tesať do kameňa. U mňa to trvalo viac ako 5 rokov, z toho posledné 2 roky veľmi intenzívneho fotenia zadara. Až potom sa to otočilo a začal som byť oslovovaný, aby som fotil pre niekoho za niečo.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-07-02 14:56:28+02
Noviny budu platit fotografov coraz menej. Doraz je kladeny na aktualnost a obsah, kvalita je na poslednom ieste. Viac ako dobri fotografi su preto uspesnejsi nefotografi s mobilnymi telefonmi. Je ich ovela viac a castejsie su na tom spravnom mieste v pravy cas.
Ako taku sancu na uspech ma fotograf pri dokumentovania podujati (Sportovych i kulturnych). ALe aj tam je vela fotografov, ktori kludne poskytnu fotografie aj zdarma.
Za fotky sa nikomu platit nechce a ak ano, su to odrobinky. Naklady su vyssie ako zisk. CO mam z toho, ze mi da niekto 10 az 15 EUR za fotku, ak je vobec ochotny platit? Nic. Su to drobne na kavu, Bezny fotograf ma vybavu aspon za 1000€, nezriedka za niekolkonasobok. Aby sa mi naklady aspon ciastocne vratili, musim zarobit z jedneho podujatia minimalne 50€. Pozor, tym stale nezarabam, len som dostal peniaze za ktore sa da kupit nieco viac ako kava, ci hot dog.
Fotografiou sa dnes zaraba tazko. Pripada mi divne, ze autor temy chce akusi kompenzaciu nakladov, pritom fotografia je jeho konickom. Vybral si si drahy konicek, kde sa ti peniaze nevratia vo forme papierovych bankoviek a kovovych minci, ale v tom, ze travis cas niecim co ta bavi.
Mozno v buducnosti ti aj amaterske hobby fotenie priesie nejake peniaze. Ale radsej s tym nepocitaj. Ches za fotenie peniaze? Tak zacni MAKAT! SKutocne pracovat na tom, ze sa stanes profesionalnym fotografom na polovicny alebo pny uvazok. Tak ako u inych foriem podnikania pocitaj s tym, ze zisk dosiahnes po dlhsom case a ze mozes skrachovat. Podnikanie vo fotografii je biznis neisty.
 
anton julény
2015-07-02 16:29:10+02
príspevok od: fotim-len-tak-252
Ďakujem, je to len o strate a zabudnutí hesla alebo nicku.
koľko máš občianskych preukazov? to nie je dobré zabúdať hneď na začiatku kariéry nick a heslo (dve veci), ako si potom zapamätáš, koho, čo, kedy a kde máš fotiť (štyri veci)? ešte si ani nezačal, a už máš problém.
 
fotim-len-tak-252
2015-07-02 17:15:03+02
príspevok od: anton julény
koľko máš občianskych preukazov? to nie je dobré zabúdať hneď na začiatku kariéry nick a heslo (dve veci), ako si potom zapamätáš, koho, čo, kedy a kde máš fotiť (štyri veci)? ešte si ani nezačal, a už máš problém.
Ako si zapamätám? Denník, pripomienky v mobile, .. Mám jeden OP
Na heslá mám tiež papier, ale keď strata tak strata. :/
 
Marcel Rebro
2015-07-02 18:55:29+02
príspevok od: fotim-len-tak-252
Ako si zapamätám? Denník, pripomienky v mobile, .. Mám jeden OP
Na heslá mám tiež papier, ale keď strata tak strata. :/
A PIN na karte máš nastavený na 1111. Len stále zabúdaš v akom sú tie jednotky poradí ...
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()