Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Camera raw 7 - nie je medzi filtrami v ps cs6

jessica1208
2015-09-01 12:04:31+02
zdravim mam problemik moj camera raw 7 ktory mam v ps cs6 sa my nezobrazuje v panely filter neviete kde je chyba ? zobrazi sa my iba ked importujem raw subor z mojho nikonu ale ked uz pracujem s vrstvami a chcem ich doladit v Camera Raw tak tam tu moznost nemam nemozete my pomoct kde by som to mal najst v pc aby my to pridalo medzi tie filtre ? dakujem za odpoved
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-09-01 12:50:33+02
Ked pracujes s vrstvami, je logicke, ze nemozes pracovat s RAW. S vrstvami pracujes len v TIFF, PSD, ci inom formate s podporou vrstiev. Kedze RAW nie je fotka, nemozes s nim pracovat. Mozes len zvolit sposob spracovania dat v nom ulezenych a vyexportovat do bitmapoveho formatu.
Ak nie si spokojna s tym, ako si RAW vyvolala, musis to urobit znova.
 
duroslav
2015-09-01 14:15:36+02
Keď naimportuješ RAW súbor a chceš ho dodatočne doladiť, tak pri zatváraní Camera RAW podrž stlačenú klávesu shift. Vtedy sa ti text tlačidla zmení z "Open Image" na "Open Object". Photoshop ti vtedy vytvorí namiesto štandardnej bitmapovej vrstvy tzv. "Smart Object". Dvojklikom naň sa ti znovu otvorí Camera RAW a vrstvu môžeš ďalej doladiť.
 
Jozef Krajčo
externý redaktor
- moderator
2015-09-01 14:33:27+02
V menu Filter je polozka CAMERA RAW FILTER iba vo verzii Photoshop CC.
 
landov
2015-09-01 19:21:17+02
príspevok od: duroslav
Keď naimportuješ RAW súbor a chceš ho dodatočne doladiť, tak pri zatváraní Camera RAW podrž stlačenú klávesu shift. Vtedy sa ti text tlačidla zmení z "Open Image" na "Open Object". Photoshop ti vtedy vytvorí namiesto štandardnej bitmapovej vrstvy tzv. "Smart Object". Dvojklikom naň sa ti znovu otvorí Camera RAW a vrstvu môžeš ďalej doladiť.
Tak to je super...clovek sa stale uci, vdaka !
 
jessica1208
2015-09-07 12:06:26+02
dakujem vsetkim za odpovede. duroslav diki funguje to
 
martxe
2015-09-12 09:28:07+02
Dobrý deň, mám problém z otváraním RAW. Prednedávnom som zakúpil Nikon D7200 a software na upravu fotiek v raw použivam doposial CS3, stiahol som si i upgrade CameraRaw_9_1.1 ale aj tak to nejde. Chcel som RAW otovrit aj na Capture NX2 no ten sami problém. Dokonca ma nepustí v CS3 upravovať fotky ani v JEPG. Ďakujem za radu.( operačný system, Windows 10)
 
Krtko fotografom
2015-09-12 10:36:07+02
príspevok od: martxe
Dobrý deň, mám problém z otváraním RAW. Prednedávnom som zakúpil Nikon D7200 a software na upravu fotiek v raw použivam doposial CS3, stiahol som si i upgrade CameraRaw_9_1.1 ale aj tak to nejde. Chcel som RAW otovrit aj na Capture NX2 no ten sami problém. Dokonca ma nepustí v CS3 upravovať fotky ani v JEPG. Ďakujem za radu.( operačný system, Windows 10)
RAW z D7200 ti na Capture NX2 nepojde. Mozes pouzit Capture NX-D verzia 1.2.1 je zatial najnovsia. A tam ti ich bude otvarat, a je zdarma.
Camera RAW 9.1.1. otvori RAW-ky z D7200, ale PS CS3??? Neviem, nemam vyskusane, ale mam dojem, ze na CS3 ti camera raw 9.1.1 nepojde. "Deviatkova" verzia je pre PS6, resp. CC-cka.
Na JPEG to nemoze mat vplyv, tie ti musi otvorit aj CS3.
Windows10 nemam, ale tak snad ti nevadi, ze absolutne vsetko, co robis na nete, ide Microsoftu. Taktiez vsetky informacie o mailoch a dokonca aj kontakty.
 
landov
2015-09-12 18:59:25+02
Mam D7200, Win 10, PS6+Camera RAW 9.1.1 + LR6...RAWy bez problemov.
 
z80
2015-09-12 19:26:46+02
príspevok od: martxe
Dobrý deň, mám problém z otváraním RAW. Prednedávnom som zakúpil Nikon D7200 a software na upravu fotiek v raw použivam doposial CS3, stiahol som si i upgrade CameraRaw_9_1.1 ale aj tak to nejde. Chcel som RAW otovrit aj na Capture NX2 no ten sami problém. Dokonca ma nepustí v CS3 upravovať fotky ani v JEPG. Ďakujem za radu.( operačný system, Windows 10)
Skus rawy skonvertovat do dng formatu cez najnovsi "Adobe dng converter". Pouzi tu verziu dng (kovertor dava na vyber) ktore ti tvoj CS3 otvori. Ja to pouzivam na LR4, lebo mam aj fotaky, ktore uz LR4 nepodporuje.
 
martxe
2015-09-14 09:36:22+02
príspevok od: Krtko fotografom
RAW z D7200 ti na Capture NX2 nepojde. Mozes pouzit Capture NX-D verzia 1.2.1 je zatial najnovsia. A tam ti ich bude otvarat, a je zdarma.
Camera RAW 9.1.1. otvori RAW-ky z D7200, ale PS CS3??? Neviem, nemam vyskusane, ale mam dojem, ze na CS3 ti camera raw 9.1.1 nepojde. "Deviatkova" verzia je pre PS6, resp. CC-cka.
Na JPEG to nemoze mat vplyv, tie ti musi otvorit aj CS3.
Windows10 nemam, ale tak snad ti nevadi, ze absolutne vsetko, co robis na nete, ide Microsoftu. Taktiez vsetky informacie o mailoch a dokonca aj kontakty.
Dik, skúsim, nie nevadí ked chcú nech špehujú
 
martxe
2015-09-14 09:38:09+02
príspevok od: z80
Skus rawy skonvertovat do dng formatu cez najnovsi "Adobe dng converter". Pouzi tu verziu dng (kovertor dava na vyber) ktore ti tvoj CS3 otvori. Ja to pouzivam na LR4, lebo mam aj fotaky, ktore uz LR4 nepodporuje.
Troška komplikované ale ak nebudem mať inú možnosť pôjdem do toho (komplikované z dovodu ze som bol 10 dni na fotení a vieš predstaviť to množstvo materiálu ) Dik
 
duroslav
2015-09-14 10:42:53+02
príspevok od: martxe
Troška komplikované ale ak nebudem mať inú možnosť pôjdem do toho (komplikované z dovodu ze som bol 10 dni na fotení a vieš predstaviť to množstvo materiálu ) Dik
Tomu Adobe DNG converteru je úplne jedno či je materiálu veľa alebo málo. Však to nebudeš predsa konvertovať po jednej fotke, ale dáš skonvertovať všetky naraz, či?
 
z80
2015-09-14 10:45:39+02
príspevok od: martxe
Troška komplikované ale ak nebudem mať inú možnosť pôjdem do toho (komplikované z dovodu ze som bol 10 dni na fotení a vieš predstaviť to množstvo materiálu ) Dik
Co je na tom komplikovane ? Spustis konvertor a zadas mu adresar kde mas rawy, vystupny adresar kde chces mat vysledne dng, verziu formatu dng a on ti to cele skonvertuje sam. S dng potom pracujes normalne ako by si pracoval s original rawmy.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()