Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Vyvolanie fotiek

Maya228
2016-02-14 12:43:44+01
Dobrý deň,rada by som niekoho touto cestou poprosila o radu..Čo sa týka fotiek a fotografovania som veľký neznalec a možno sa tak trochu hlúpo spýtam..Mám doma v pc asi 1200 fotiek,ktoré by som chcela dať vyvolať u nás vo fotoshope..Ale značná časť fotiek je prerábaná v programe Picasa 3..Či už ide o orezané fotky,retušované,v rámčekoch alebo rozne tieňované..Fotené roznymi fotoaparátmi a mobilmi,ktoré ani neviem ako boli nastavené.Mohlo by to mať dopad na vyvolanú fotku?Bude vyzerať fotka tak ako som si ju v Picase upravila?Stačí fotky jednoducho len vypáliť na dvd,zaniesť im to a oni si s tým už poradia?Nestane sa,že by niekde urezali hlavu,alebo to neprirodzene roztiahli,alebo zle vytieňovali?Ako to vobec s fotkami je?Možno až príliš veľa otázok,ale predom Vám krásne ďakujem za odpoveď a trpezlivosť so mnou..
 
JSP070
2016-02-14 17:21:54+01
V prvom rade musia mat fotky spravny pomer stran, aby ti nic neorezali.
Farby ako na monitore nebudu nikdy. Ked si jednu fotku das vytlacit npr. V CEWE ako knihu, na fotopapier a na prevadzke z automatu, zakazdym bude ina. Odporucam si dat vytlacit par fotiek, podla nich nastavit monitor, fotky pripadne upravit a az potom dat tlacit 1200 fotiek.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-02-14 21:55:08+01
Vber si 10 uplne rozdielnych fotiek, nechaj ich vyvolat a uvidis.
 
Jozep
2016-02-15 00:14:16+01
nooo bolo by dobré mať to v pomere strán 2:3 a vtedy by nemali nič orezať ani natiahnuť, keďže je to ale fotené rôznymi mobilmi a foťákmi tak tam bude veľmi veľa 4:3 príp. 16:9. K tomu či budú fotky vyzerať tak ako si si ich upravila v picase, program nepoznám ale pravdepodobne upravuje priamo jpg-čko takže áno bude to vyzerať tak ako je to upravené (t.j. fotka prerobená na čiernobielu zostane čiernobiela, myslím že tam smerovala otázka). V každom prípade je dobré spraviť to čo odporúča ujo Karol a spraviť si pár skúšobných výtlačkov a podľa toho sa zariadiť s ostatnými fotkami.
 
thelonge
2016-02-15 15:01:39+01
myslim ze picasa neupravuje priamo jpeg, ale len uchova zmeny vo vlastnej databaze a obrazky priemietane v picase sa zobrazuju s upravami. Ak ich ale otvoris v inom programe, budu bez uprav. Vyskusat si to mozes tak ze si fotku otvoris priamo z jej umiestnenia v inom prehliadaci obrazkov. Ak chces aby boli vytlacene s upravami, musis fotky vyexportovat. Momentalne som na MACu, na windowse nemam picasu, ale tu sa to vyexportuje cez subor>exportovat. Ak obrazok vyexportujes, bude uz "nastalo upraveny" a trebarz ciernobiela alebo orezana fotka sa tak bude zobrazovat aj v inych obrazkovych prehliadacoch. O povodne fotky pri exporte neprides, exportovane pouzi na tlac, v picase ti zostanu aj povodne obrazky ktore mozes dalej upravovat ako uznas za vhodne s tym, ze ak sa ti to znepaci, mozes si to vynulovat a dostanes opat povodnu fotku tak ako bola sfotena.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-02-15 15:07:21+01
príspevok od: thelonge
myslim ze picasa neupravuje priamo jpeg, ale len uchova zmeny vo vlastnej databaze a obrazky priemietane v picase sa zobrazuju s upravami. Ak ich ale otvoris v inom programe, budu bez uprav. Vyskusat si to mozes tak ze si fotku otvoris priamo z jej umiestnenia v inom prehliadaci obrazkov. Ak chces aby boli vytlacene s upravami, musis fotky vyexportovat. Momentalne som na MACu, na windowse nemam picasu, ale tu sa to vyexportuje cez subor>exportovat. Ak obrazok vyexportujes, bude uz "nastalo upraveny" a trebarz ciernobiela alebo orezana fotka sa tak bude zobrazovat aj v inych obrazkovych prehliadacoch. O povodne fotky pri exporte neprides, exportovane pouzi na tlac, v picase ti zostanu aj povodne obrazky ktore mozes dalej upravovat ako uznas za vhodne s tym, ze ak sa ti to znepaci, mozes si to vynulovat a dostanes opat povodnu fotku tak ako bola sfotena.
V Picase za chvilu nezostane nic, Google ho hodla zrusit.
 
Maya228
2016-02-18 17:48:19+01
Veľmi pekne Vám ďakujem za rady,snáď z toho niečo vykúzlim..Určite vyberiem pár fotiek a dám vyvolať na skúšku..
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()