Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Export - strata kvality

jedendvatri
2016-07-24 18:59:07+02
Pozrel som par navodov aj tu ,ale uspokojivu odpoved som nenasiel pre Photoshop.export robim cez export pre web nastavim najdlhsiu stranu na 1200 , kvalitu je 100% ( velkost neprisposobujem,samo dopocita na 1,15mb) a aj tak vysledna foto je neostra v detailoch. Ten isty postup len dlha strana je 2048 a vysledok je krasne ostry.
Ako cez fotoshop dosiahnem aby aj tie 1200 boli krasne ostre v detailoch,respektive ak budem potrebovat upravovat aj velkost (MB)
 
inkubbus
2016-07-24 19:03:21+02
Zmenšiť ešte pred uložením, doostriť zmenšeninu a potom "uložiť ako"
 
jedendvatri
2016-07-24 21:37:24+02
Vdaka,vyskusane,ale stale to este nieje ono.zrejma sa vtom budem treba viacej bavkat ,alebo dokupim zonera koli exportu.
Je este nejaka cesta vo photoshope ako by sa dalo dopracovat k vysledku?
 
inkubbus
2016-07-24 21:47:54+02
príspevok od: jedendvatri
Vdaka,vyskusane,ale stale to este nieje ono.zrejma sa vtom budem treba viacej bavkat ,alebo dokupim zonera koli exportu.
Je este nejaka cesta vo photoshope ako by sa dalo dopracovat k vysledku?
Záleží j od toho ktorý spôsob doostrenia použiješ a v akej miere. Treba sa s tým pohrať ako hovoríš. Ale ak chceš niečo kupovať, tak na zoner sa vysssr... Oporúčam radšej adobe lightroom.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-07-24 21:57:35+02
V zivote som s tym nemal problem. Dokonca len malokedy fotky pri zmenseni v PS doostrujem. Robim to len v LR, pretoze je tam ta moznost pri exporte.

Zaujimalo by ma, kde tie fotky prezeras, pretoze ak na FB, tak ten ich pekne ponici. Mozes dat 100% kvalitu, FB to aj tak skomprimuje na nejakych 65%.
 
jedendvatri
2016-07-24 22:10:39+02
Lightroom mám, pätkovy. V ňom začínam so základnou úpravou (expozícia, kontrast,...) a potom prechádzam na väčšie úpravy do photoshopu. Len stále som nenašiel vyhovujúci spôsob exportu pre fotky 1200 a menej, tiež ak potrebujem dodržať nejakú Mb hranicu. Tu niekde bol návod a tiež aj na YouTube tutorial ako výslednú foto preniesli do zonera a cez % vyexportovali do potrebnej dĺžky a veľkosti, bez straty ostrosti.
Cez lightroom to robíš ako? Klasický dáš formát, veľkosť?
 
inkubbus
2016-07-24 22:32:31+02
príspevok od: jedendvatri
Lightroom mám, pätkovy. V ňom začínam so základnou úpravou (expozícia, kontrast,...) a potom prechádzam na väčšie úpravy do photoshopu. Len stále som nenašiel vyhovujúci spôsob exportu pre fotky 1200 a menej, tiež ak potrebujem dodržať nejakú Mb hranicu. Tu niekde bol návod a tiež aj na YouTube tutorial ako výslednú foto preniesli do zonera a cez % vyexportovali do potrebnej dĺžky a veľkosti, bez straty ostrosti.
Cez lightroom to robíš ako? Klasický dáš formát, veľkosť?
Čo sú to konkrétne väčšie úpravy? Lebo podľa toho čo máš v galérii by som si vystačil aj s LR. Ďalšia vec, lightroom má úplne postačujúci export modul. Ak som upravoval niečo v PS tak som si zvykol uložiť rozrobenú prácu ako .psd, ten sa mi automaticky imortoval do LR a v export module som nastavil zmenšenie aké som potreboval, doostrenie, max. výstup v kB...
 
jedendvatri
2016-07-24 23:06:53+02
Práca s vrstvami,co sa týka foto v galérii, tak zrovna pri tom vlkovi som dával preč pletivo ktoré šlo v úrovni lab, leguan je celý robený cez vrstvy, pri danielovi som celú hlavu robil zvlášť, ... zjavne dobre, keď to nieje až tak do očí bijuce .pavian je celý len LR.
Vyskúšam ten export robiť cez LR
 
inkubbus
2016-07-24 23:46:57+02
príspevok od: jedendvatri
Práca s vrstvami,co sa týka foto v galérii, tak zrovna pri tom vlkovi som dával preč pletivo ktoré šlo v úrovni lab, leguan je celý robený cez vrstvy, pri danielovi som celú hlavu robil zvlášť, ... zjavne dobre, keď to nieje až tak do očí bijuce .pavian je celý len LR.
Vyskúšam ten export robiť cez LR
No nie žeby to pri tom vlkovi nebolo úplne viedieť ale že či si to tie fotky vôbec zaslúžia takú pozornosť... Ale to už je o inom, nejak tie zručnosti získať treba.
 
jedendvatri
2016-07-25 17:01:11+02
príspevok od: inkubbus
No nie žeby to pri tom vlkovi nebolo úplne viedieť ale že či si to tie fotky vôbec zaslúžia takú pozornosť... Ale to už je o inom, nejak tie zručnosti získať treba.
Zaslúžia, nezaslúžia niekde sa začať musí.
 
jedendvatri
2016-07-25 17:07:07+02
príspevok od: Karol Srnec
V zivote som s tym nemal problem. Dokonca len malokedy fotky pri zmenseni v PS doostrujem. Robim to len v LR, pretoze je tam ta moznost pri exporte.

Zaujimalo by ma, kde tie fotky prezeras, pretoze ak na FB, tak ten ich pekne ponici. Mozes dat 100% kvalitu, FB to aj tak skomprimuje na nejakych 65%.
Cez obyčajný prehliadač . Fotky ktoré sú exportovane na 1200 s maximálnou kvalitou su neostre v detailoch, pri veľkosti 2048 žiaden problém, všetko krásne ostré.
Ako robíš export ty prosím ťa?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-07-25 18:16:31+02
príspevok od: jedendvatri
Cez obyčajný prehliadač . Fotky ktoré sú exportovane na 1200 s maximálnou kvalitou su neostre v detailoch, pri veľkosti 2048 žiaden problém, všetko krásne ostré.
Ako robíš export ty prosím ťa?
Nijako specialne. Z LR exportujem 2048 + doostrenie. Z PS pouzivam Save to Web, ani nedoostrujem. Zasadne sa zbytocnostami prilis nezaoberam. Ci exportujem tak, alebo onak, fotky su OK.
 
Jan1
2016-07-31 13:54:38+02
A pri Save to Web znižuješ kvalitu?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-07-31 17:22:58+02
príspevok od: Jan1
A pri Save to Web znižuješ kvalitu?
Mam nastavene 80%. FB to aj tak znizi. A inak vacinou nie je vidno rozdiel medzi 80 a mensou kompresiou (rozumej nastavenie 80-100).
 
nihilphoto
2016-08-03 09:40:03+02
FB neznizuje kvalitu len pri Page (osobnu stranku). Ked davas fotky do skupiny alebo na sukromny profil, tak to dodrbe strasnou kompresiou. Hrabal som sa v tom dlho na nete a pravidla su nasledovne:

1. Velkost fotky dlha strana 480, 960 alebo 2048 px
2. Pri zmensovani musis mat len 1 vrstvu
3. Pouzit moznost resamplingu na Bicubic (for gradients) - nedoostrovat - FB doostruje samo
4. Fotka musi byt sRGB, nie Adobe RGB. Pracuj s takym profilom uz od importu RAWka
5. Save For Web - format PNG a vypnut dodatocnu konverziu do sRGB
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()