Hore
Fórum » Právna poradňa
 

Vysoka Skola

Luu
Luu 2012-10-24 04:14:09+02
Zdravim vas.

Uz dlhsiu dobu mam v hlave otazku o mojej buducnosti. Rad by som sa stal profesionalnym fotografom. A kedze asi takto o rok uz budem musiet sa rozhodnut na aku skolu pojdem po strednej a zatial nemam vela predstav na aku skolu chcem ist. Viem ze ked chcem byt fotograf nemusim mat vysoku skolu a vysoka skola my nezaruci ze budem dobry fotograf ale aj tak by som chcel na niaku ist. Hlavne preto sa pytam lebo nemam ponatia o fotografickych vysokych skolach. Najradsej by som siel na umelecku aj ked sa obavam ze ma neprimu lebo kreslit dobre neviem mal som asi 4 roky zakladnu umelecku skolu ale asi my to niak neslo a ani nezaujimalo. Vo fotografii som zistil ze mozem tvorit umenie bez toho aby som vedel kreslit. Nechces sa stat umelcom ale chcem byt komercnim fotografom ale stale by som chcel zachovat umelckost fotky. Chcel by som fotit naozaj vsetko a ja neverim ze krajinkar nemoze byt dobry portretovi fotograf. Verim ze vsetko sa da naucit staci trocha telentu a drina. Asi zatial co sa my najviac pozdava je Zlin aj ked neviem co mam chapat pod produktova fotografia? studuje tam niekdo alebo studoval? Potom VSMU ale niekdo my povedal ze to neni bohvie co ale tak neviem to je len jeden nazor. A inak som aj dost samouk, som precital vacsiu cast fotoskoly asi 6 kniziek o fotografii a raz som precital vsetko o technickej stranke o fotaku(aj ked nie vsetko som si zapametal), toeriu ako tak ovladam lenze tazie je to previest na prax a to by som od vysoke skoly hlavne ocakaval prax a pripravu na pracu. Inak teraz som na rok v USA ale asi skola tu nak asi nepripada do uvahy kedze su strasne drahe a testy na stipendium vskole by som nespravil.
 
Mito24
2012-10-25 19:38:34+02
príspevok od: Luu
cely svoj zivot som zatial bol iba na slovensku toto je prvy krat co som v amerike a ked pojdem na sukromnu skolu za ktoru musim platit 2500 az tak zadarmo sa my to nezda...a som mlady chcem cestova spoznavat svet a ludi nechcem skysnut na slovensku a fotit traktory do casopisu Dobry Farmar....
Nič si z toho nerob, to sú zrejme tie ovce čo sú za to, aby študenti bilingávlnych gymnázií platili ročné koli tomu, že je vysoká pravdepodobnosť, že vysokú školu budú študovať v zahrničí alebo, že nebudú mať zamestnanie na Slovensku...

Veľa šťastia a tú gramatiku by si mohol doštudovať, vážne.
 
noik
ocenenie redakciou 2012-10-25 20:22:53+02
Preco tak daleko. Tu za rohom v Cechach mas vybornu skolu, s vybornym renome v Opave.

http://www.itf.cz/
 
bonifacko
2012-10-25 20:39:21+02
príspevok od: noik
Preco tak daleko. Tu za rohom v Cechach mas vybornu skolu, s vybornym renome v Opave.

http://www.itf.cz/
tam som bol, oktober 1984-marec1985
 
Marcel Rebro
2012-10-25 20:41:54+02
príspevok od: bonifacko
tam som bol, oktober 1984-marec1985
na ZVS? dajaka kratka verzija
 
alkaline
2012-10-25 21:03:28+02
...nepíše sa verzyja náhodou s ypsilonom...


 
bonifacko
2012-10-25 21:46:12+02
príspevok od: Marcel Rebro
na ZVS? dajaka kratka verzija
to malo ešte pokračovanie, až do 24.09.1986 v inom útvare, v Opave bola PŠ-ka. ( Kurňa, asi som vyzradil vojenske tajomstvo!)
 
Marcel Rebro
2012-10-25 21:50:42+02
príspevok od: alkaline
...nepíše sa verzyja náhodou s ypsilonom...


na gramatilke som chibal
 
bonifacko
2012-10-25 21:58:21+02
príspevok od: Marcel Rebro
na gramatilke som chibal
na gramatike si sa pozeral aničke kdesi a nič sa nenaučil
 
Meesh
2012-10-25 23:59:31+02
hlavne sa prosím ťa nauč gramatiku... naložila by som učiteľke, ktorá ťa necháva prejsť zo slovenčiny
 
zolec
ocenenie redakciou 2012-10-26 00:12:38+02
Bavia sa dvaja vysokoškoláci: “Ty vole, keď si uvedomím, aký som ja inžinier, tak mám normálne strach ísť k doktorovi…”
 
Luu
2012-10-26 01:03:22+02
príspevok od: noik
Preco tak daleko. Tu za rohom v Cechach mas vybornu skolu, s vybornym renome v Opave.

http://www.itf.cz/
toto vyzera prestne co som hladal.....aj ked neviem ci ma primu ale mam na to rok a nico takze sa budem snzait zlepsovat
 
Luu
2012-10-26 01:07:56+02
príspevok od: Meesh
hlavne sa prosím ťa nauč gramatiku... naložila by som učiteľke, ktorá ťa necháva prejsť zo slovenčiny
naozaj ty to neviem vysvetlit preco som na tom tak....v detstve som vela cital takze fakt neviem preco....mozno je to tym ze som vyrastal na juznom slovensku kde sa pouziva dost madarcina ale aj tak by mal vediet pisat.....a to ze ma nechava prejst je jedna vec ale sa obavam o pismone skusky zo slovenciny.
 
Meesh
2012-10-26 03:07:48+02
príspevok od: Luu
naozaj ty to neviem vysvetlit preco som na tom tak....v detstve som vela cital takze fakt neviem preco....mozno je to tym ze som vyrastal na juznom slovensku kde sa pouziva dost madarcina ale aj tak by mal vediet pisat.....a to ze ma nechava prejst je jedna vec ale sa obavam o pismone skusky zo slovenciny.
ja som z rožňavy a viem maďarsky, čiže zvaľovať to na južné slovensko a maďarčinu nie je na mieste... ale teda veľa šťastia s fotením, no ja by som sa na vysoké školy nespoliehala, nemám pocit, že by ma nejaká vysoká škola mohla naučiť to, čo budem reálne potrebovať v praxi. Jedna vec je tá, ako sa učia študenti vnímať fotky na vysokej škole, ako sa vyjadrovať fotografiou a druhá vec je ako fotografiu vníma široká verejnosť a aké fotky sa páčia tým "obyčajným ľuďom". Nejdem opakovať to, čo tu napísal už niekto predo mnou, ale fotky potrebuješ predať a vysoká škola ťa to (podľa mňa) nenaučí.
A produktová foto je presne to, čo si napísal - fotenie váz ... všetky fotky produktov, ktoré nájdeš na internete v e-shopoch, aj tu na ephoto, musel niekto nafotiť. Produktový fotograf s bielou kockou, nasvietenou podla pravidiel a pod.
 
Luu
2012-10-26 04:31:46+02
príspevok od: Meesh
ja som z rožňavy a viem maďarsky, čiže zvaľovať to na južné slovensko a maďarčinu nie je na mieste... ale teda veľa šťastia s fotením, no ja by som sa na vysoké školy nespoliehala, nemám pocit, že by ma nejaká vysoká škola mohla naučiť to, čo budem reálne potrebovať v praxi. Jedna vec je tá, ako sa učia študenti vnímať fotky na vysokej škole, ako sa vyjadrovať fotografiou a druhá vec je ako fotografiu vníma široká verejnosť a aké fotky sa páčia tým "obyčajným ľuďom". Nejdem opakovať to, čo tu napísal už niekto predo mnou, ale fotky potrebuješ predať a vysoká škola ťa to (podľa mňa) nenaučí.
A produktová foto je presne to, čo si napísal - fotenie váz ... všetky fotky produktov, ktoré nájdeš na internete v e-shopoch, aj tu na ephoto, musel niekto nafotiť. Produktový fotograf s bielou kockou, nasvietenou podla pravidiel a pod.
asi preto znie kombinovane studium s odborom kamera najlepsie lebo budem mat vacsiu sancu sa zamestnat ale nemyslim ze budem mat problem len z fotografiu samotnou ...no vsak uvidime urcite je to co chcem robit po zbytok zivota...
 
bonifacko
2012-10-26 07:10:01+02
príspevok od: zolec
Bavia sa dvaja vysokoškoláci: “Ty vole, keď si uvedomím, aký som ja inžinier, tak mám normálne strach ísť k doktorovi…”
no ale to nie je vtip, to je realita
 
Meesh
2012-10-26 11:58:10+02
príspevok od: Luu
asi preto znie kombinovane studium s odborom kamera najlepsie lebo budem mat vacsiu sancu sa zamestnat ale nemyslim ze budem mat problem len z fotografiu samotnou ...no vsak uvidime urcite je to co chcem robit po zbytok zivota...
zváž aj štúdium marketingu... je to kreatívny odbor, kde sa naučíš aj ekonomiku a prácu s ľuďmi, ale na to potrebuješ mať hlavne zvládnutú slovenčinu
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()