Hore
Fórum » Právna poradňa
 

Zdielanie fotiek na facebooku

wayne
2011-06-25 08:02:37+02
Vedeli ste, ze ak zdielate fotku na facebooku, suhlasite tym s licencnymi podmienkami tohto gigantu a moze sa kludne objavit kdekolvek? Navyse suhlasom licencnych podmienok pre stranu, ktora si narokuje exkluzivne prava to znamena, ze ich nemozte pouzivat dalej na vlastne zarobky.

http://blog.exposedplanet.com/why-sharing-photos-on-facebook-is-bad-for-you/
http://blog.exposedplanet.com/why-sharing-photos-on-facebook-is-bad-for-you-part-2-why-the-share-and-like-buttons-are-bad-news/

Sad news.....
 
wlad
2011-06-25 08:13:14+02
príspevok od: wayne
Vedeli ste, ze ak zdielate fotku na facebooku, suhlasite tym s licencnymi podmienkami tohto gigantu a moze sa kludne objavit kdekolvek? Navyse suhlasom licencnych podmienok pre stranu, ktora si narokuje exkluzivne prava to znamena, ze ich nemozte pouzivat dalej na vlastne zarobky.

http://blog.exposedplanet.com/why-sharing-photos-on-facebook-is-bad-for-you/
http://blog.exposedplanet.com/why-sharing-photos-on-facebook-is-bad-for-you-part-2-why-the-share-and-like-buttons-are-bad-news/

Sad news.....
preto sa na FB davaju fotky v rozliseni 800x600 pixlov
 
VonXxX
2011-06-25 08:18:31+02
mudrejsi na FB uuplne seru....
je to cele pre deti a to bezpecnostne riziko je velmi vysoke....
jedna studia zo swe potvrdila ze par quizov dokaze citat a poslat dalej vase cookies....
ak to najdem tak to sem nahodim...
FB je mor a hlavne pastva pre uchylakov na celom svete....
 
inkubbus
2011-06-25 08:27:55+02
príspevok od: VonXxX
mudrejsi na FB uuplne seru....
je to cele pre deti a to bezpecnostne riziko je velmi vysoke....
jedna studia zo swe potvrdila ze par quizov dokaze citat a poslat dalej vase cookies....
ak to najdem tak to sem nahodim...
FB je mor a hlavne pastva pre uchylakov na celom svete....
nie, mudri na FB neseru. mudri si vedia FB nastavit tak aby o nich povedal co najmenej. neklikaju na kazdu pikacovinu co im niekto odporuci a podobne.
 
VonXxX
2011-06-25 08:32:11+02
príspevok od: inkubbus
nie, mudri na FB neseru. mudri si vedia FB nastavit tak aby o nich povedal co najmenej. neklikaju na kazdu pikacovinu co im niekto odporuci a podobne.
tym padom by ma zaujimalo na co to vyuzivaju, ked neklikaju na fotky alebo na profil inych...
sem tam kuk na video..
hehe
podstata FB je len o tom
 
wayne
2011-06-25 08:39:57+02
príspevok od: inkubbus
nie, mudri na FB neseru. mudri si vedia FB nastavit tak aby o nich povedal co najmenej. neklikaju na kazdu pikacovinu co im niekto odporuci a podobne.
licencne podmienky nemaju s "pikacovinami" nic spolocne.
 
wayne
2011-06-25 08:41:26+02
príspevok od: wlad
preto sa na FB davaju fotky v rozliseni 800x600 pixlov
To ti nepomoze - v bulvari su bezne fotky z mobilu v otrasnej kvalite.. okrem toho upscallingom sa toho da celkom dost zachranit, predpokladam, ze grafici maju svoje finty ako dostat aku taku kvalitu aj z maleho rozlisenia... sam mam svadobnu fotku o dhlsej strane 1600px vytlacenu na A4 v spokojnej kvalite, takze v rozliseni to asi nebude.
 
istvic
ocenenie redakciou 2011-06-25 08:58:03+02
príspevok od: VonXxX
mudrejsi na FB uuplne seru....
je to cele pre deti a to bezpecnostne riziko je velmi vysoke....
jedna studia zo swe potvrdila ze par quizov dokaze citat a poslat dalej vase cookies....
ak to najdem tak to sem nahodim...
FB je mor a hlavne pastva pre uchylakov na celom svete....
ma tam priatelov fotografov z celeho sveta.a nie su len tak hocijake mena..vsetky velke aj male svetove agentury a ich fotografi maju vlastne profily a obec nemaju problem tam vystavovat svoje fotografie..je to ako napisal Inkubus..je to cele o nastaveni bezpecnosti..mimochodom,,pre fotografa je FB nesmierna studnica informacii a inspiracie a obrovska moznost prezentacie,myslim,ze kazdy mudry fotograf je uz davno na FB
ked som pisal ze mena velke tak si vygoogluj par z nich ..fotografi z agnturii Noorimages,Magnum.ruusian reporters,Luceo Images,Ideas .Phos Photo..atd atd...nevynimajuc slovenskych fotografov,ci Luba Spirka ,Laca Madara alebo Tobora Huszara..nikto z nich tam nema problem vystavit svoje fotky.
 
philips
2011-06-25 09:00:35+02
zaujimave, ak som to spravne pochopil, aj ale fotky len pridam, a nedam "zdielat"(share) tak je to ok? a co ked niekto uverejni moje fotky s mojou vodotlacou pod svojim profilom? ktovie.
 
autocord
2011-06-25 09:05:15+02
Z podmienok pouzivania: "For content that is covered by intellectual property rights, like photos and videos ("IP content"), you specifically give us the following permission, subject to your privacy and application settings: you grant us a non-exclusive, transferable, sub-licensable, royalty-free, worldwide license to use any IP content that you post on or in connection with Facebook ("IP License"). This IP License ends when you delete your IP content or your account unless your content has been shared with others, and they have not deleted it."

Zjednodusene a po slovensky, poskytujes facebook-u nevyhradnu licenciu na zobrazovanie tvojej fotky na jeho strankach a podstrankach (fotky su nahrane na inych domenach ako facebook.com).

Bez tejto licencie by facebook nemohol tvoju fotku nikomu zobrazit, mohol by si sa na nu pozerat sam vo svojom profile.

Royalty-free licencia neumoznuje predat tvoju fotku dalsej osobe, je to licencia na specificke pouzitie, v tomto pripade zobrazovanie fotky na strankach facebook-u.

Moj nazor teda je, ze si nemoze len tak niekto z medii vytiahnut fotku z facebooku a pouzit ju napr. do clanku. Ani facebook nemoze predat prava z fotky dalej tretim osobam.
 
VonXxX
2011-06-25 09:11:59+02
to adresujes mne?
co som ja pisal o tom ze tam nieje kazdy?
ja viem ze tam je kazdy ale aj viem ze malo kto z nich a ty teda urcite netusis ake rizika prinasa pre teba FB...
ak by i bol trocha znaly v oblasti IT tak urcite vies ze tyto velikani prichadzaju na FB zasadne len z urceneho pc v ktorom nic okrem FB a podobnych internetovych dier nieje!!

ps: mate tusenie aky bol povodny zamer FB?
ale to sa hovori len medzi tymi co vedia o com to je...
FB mala byt povodne brana do pc vsetkch bab na intraku co maju v pc schovane tajne eroticke fotky, a stacil na to uuplne prvy pociatocny quiz
ja tam uz niesom, a vsetkym co tam su zelam vsetko dobre...

ps2: vies o tom ze FB je najsledovanejsi policajny kanal na svete a ze ma uz davno dohodu s CIA a INTERPOLOM a bezobmedzenom scanovani profilov podla vyhladavaniu fotiek a detekcii tvare? samozrejme za ucelom najst hladane osoby a maju silnu uspesnost"!
z FB sa nikdy nevymazes, vsetko co tam zadas tam ostava na velmi dlho...
vsetky fotky ktore sledujes a kym si sledovany je zaznamenavane.

preto ti navrhujem pouzi google ty a hladaj to co som ti napisal a zajtra si zmenis hesla do internet bankingu
 
autocord
2011-06-25 09:17:58+02
príspevok od: VonXxX
to adresujes mne?
co som ja pisal o tom ze tam nieje kazdy?
ja viem ze tam je kazdy ale aj viem ze malo kto z nich a ty teda urcite netusis ake rizika prinasa pre teba FB...
ak by i bol trocha znaly v oblasti IT tak urcite vies ze tyto velikani prichadzaju na FB zasadne len z urceneho pc v ktorom nic okrem FB a podobnych internetovych dier nieje!!

ps: mate tusenie aky bol povodny zamer FB?
ale to sa hovori len medzi tymi co vedia o com to je...
FB mala byt povodne brana do pc vsetkch bab na intraku co maju v pc schovane tajne eroticke fotky, a stacil na to uuplne prvy pociatocny quiz
ja tam uz niesom, a vsetkym co tam su zelam vsetko dobre...

ps2: vies o tom ze FB je najsledovanejsi policajny kanal na svete a ze ma uz davno dohodu s CIA a INTERPOLOM a bezobmedzenom scanovani profilov podla vyhladavaniu fotiek a detekcii tvare? samozrejme za ucelom najst hladane osoby a maju silnu uspesnost"!
z FB sa nikdy nevymazes, vsetko co tam zadas tam ostava na velmi dlho...
vsetky fotky ktore sledujes a kym si sledovany je zaznamenavane.

preto ti navrhujem pouzi google ty a hladaj to co som ti napisal a zajtra si zmenis hesla do internet bankingu
ja sa teda pokladam za dost paranoidneho, co sa tyka velkeho brata, ale toto co si napisal je fakt silna kava aj na mna DD
 
VonXxX
2011-06-25 09:37:38+02
príspevok od: autocord
ja sa teda pokladam za dost paranoidneho, co sa tyka velkeho brata, ale toto co si napisal je fakt silna kava aj na mna DD
no mnou to otriaslo ked som bol varovany a smial som sa.
potom mi kamarat x mojim menom napisal na nastenku odkaz a zacal som uvazovat, citat a potvrdilo sa mi vsetko na co ma pan x upozornil..

vymaz sa a prihlas sa za cca mesiac, ano prihlas sa.. vmazat sa odtial neda!!!
co je zaujimavejsie je ze na tvoju nastenku nadalej chodia odkazi typu, fuuj jak som sa prejedol alebo dobre rano dnes nam svieti slniecko

viete aka je hlavna smernica pre politikov ak chcu vyuzivat FB, nesmu sa tam prihlasovat z laptopov urcenych na pracu v parlamente! samozrejme kaslu na to.

http://www.itpravo.sk/news.php?article=26

len dodam ze pod ochranov sukromia na FB a jeho novych nastaveni od septembra 2010 sa rozumie akurat to, ze ak si das do skupinky A kolegov z prace a sefa a do skupinky B kamaratov z ulice tak sef neuvidi to ako si bol v sobotu nadrbany a ulica neuvidi ako sa vtieras sefovy ked hodnotis ake krasne ma deti!

dalej google
adios
 
8martin5
2011-06-25 09:38:36+02
príspevok od: autocord
ja sa teda pokladam za dost paranoidneho, co sa tyka velkeho brata, ale toto co si napisal je fakt silna kava aj na mna DD
FB{I} Mas pravdu, to je uz patologicke.
 
dodo_bb
2011-06-25 09:42:53+02
príspevok od: autocord
ja sa teda pokladam za dost paranoidneho, co sa tyka velkeho brata, ale toto co si napisal je fakt silna kava aj na mna DD
Facebook je skutočne zaujímavé prostredie a divil by som sa, keby ho FBI a CIA nevyužívala - myslíš, že sú blbší ako takmer všetci fotografi? . Hlavne keď ako píšeš už sú tam všetci Mimochodom, keby som niekoho prijímal do práce, prvé čo si pozriem je jeho profil a statusy na FC. A niekedy ma napríklad skutočne prekvapí, aký slovník nájdem v statusoch a poznámkach krásnych mladých inteligentných slečien (červenal by sa aj drevorubač Je to úžasné prostredie a projekt, ale ako je dnes obvyklé, je fatálne zneužívané na biznis a na 98% naplňované prázdnymi nezmyslami a blbosťou. Kdesi som čítal, že podobné internetové projekty a ich obsah sú najlepším dôkazom, že všeobecné volebné právo je absolútna blbosť
 
VonXxX
2011-06-25 10:01:02+02
príspevok od: dodo_bb
Facebook je skutočne zaujímavé prostredie a divil by som sa, keby ho FBI a CIA nevyužívala - myslíš, že sú blbší ako takmer všetci fotografi? . Hlavne keď ako píšeš už sú tam všetci Mimochodom, keby som niekoho prijímal do práce, prvé čo si pozriem je jeho profil a statusy na FC. A niekedy ma napríklad skutočne prekvapí, aký slovník nájdem v statusoch a poznámkach krásnych mladých inteligentných slečien (červenal by sa aj drevorubač Je to úžasné prostredie a projekt, ale ako je dnes obvyklé, je fatálne zneužívané na biznis a na 98% naplňované prázdnymi nezmyslami a blbosťou. Kdesi som čítal, že podobné internetové projekty a ich obsah sú najlepším dôkazom, že všeobecné volebné právo je absolútna blbosť
saanka dole sefe a prst hore !
 
Kaiman81
2011-06-25 10:13:42+02
príspevok od: wayne
To ti nepomoze - v bulvari su bezne fotky z mobilu v otrasnej kvalite.. okrem toho upscallingom sa toho da celkom dost zachranit, predpokladam, ze grafici maju svoje finty ako dostat aku taku kvalitu aj z maleho rozlisenia... sam mam svadobnu fotku o dhlsej strane 1600px vytlacenu na A4 v spokojnej kvalite, takze v rozliseni to asi nebude.
akurát že po stiahnutí z FB ma fotka len zopár kilo,teda je ti na 2 veci ake ma rozlíšenie keďže dátovo je desne malá... nemá ani 100kb to ti žiaden grafik na svete nezachráni....
 
VonXxX
2011-06-25 10:28:13+02
príspevok od: Kaiman81
akurát že po stiahnutí z FB ma fotka len zopár kilo,teda je ti na 2 veci ake ma rozlíšenie keďže dátovo je desne malá... nemá ani 100kb to ti žiaden grafik na svete nezachráni....
kup si napriklad star a ohodnot kolko cca maju tie fotky kilo.. skoro vsetko je mobil a max 300kb
 
Kaiman81
2011-06-25 10:29:55+02
príspevok od: VonXxX
kup si napriklad star a ohodnot kolko cca maju tie fotky kilo.. skoro vsetko je mobil a max 300kb
Bulvár nekupujem ani nečítam,to je pod moju úroveň.
 
matoxxx
2011-06-25 10:44:06+02
dávam fotky na face. do get olympus,posielaju tam fotky z celého sveta a píšu aj názov fotáku a objektívu.http://www.facebook.com/#!/getolympus
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()