Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

vyberám zrkadlovku

FerdoMravec
FerdoMravec 2013-12-19 23:09:50+01
Prosím poraďte. Hľadám zrkadlovku do 800 € aj so sklom na fotenie v interiéri.
 
FerdoMravec
2014-01-06 16:39:55+01
Keď píšeš že d 7100 nevyužijem so začiatočnickými znalosťami tak ktorý by bol adekvátny pre začiatočníka s ktorým by sa dali nafotiť slušné fotky?
 
pufko
2014-01-06 17:33:43+01
bez znalosi vzniku fotografie, nevyužiješ potencial žiadneho foťáku, ked sa to naučíš, zistíš v čom ťa súčasná technika obmedzuje
Slušné fotky urobí každé jedno telo, ide len o to ako sa ti s ním pracuje, trebárs je rozdiel pozerať do malého hladáčka a do prizmového, tak tiež je rozdiel či potrebné nastavenia urobíš tlačítkami, alebo musíš chodiť do menu ...
 
Michal Lukáč
2014-01-06 18:28:01+01
S tvojimi znalosťami je momentálne jedno, po ktorej značke sa vyberieš. Najpredávanejšie značky sú Canon a Nikon. Ja používam Nikon, takže ti ho aj odporučím - presnejšie - Nikon D5100 a dokúp objektív Nikon 35mm 1.8G. Mal by si byť s týmto kombom pre začiatok spokojný. Rozpočet neprekročíš.

Na to fotenie modeliek si zožeňte bielu látku ako pozadie a nejaké osvetlenie - IKEA ti postačí

Poradte mu ešte niekto Canon a máme vystarané s touto témou (na teraz )
 
kasko
2014-01-06 19:54:04+01
príspevok od: Michal Lukáč
S tvojimi znalosťami je momentálne jedno, po ktorej značke sa vyberieš. Najpredávanejšie značky sú Canon a Nikon. Ja používam Nikon, takže ti ho aj odporučím - presnejšie - Nikon D5100 a dokúp objektív Nikon 35mm 1.8G. Mal by si byť s týmto kombom pre začiatok spokojný. Rozpočet neprekročíš.

Na to fotenie modeliek si zožeňte bielu látku ako pozadie a nejaké osvetlenie - IKEA ti postačí

Poradte mu ešte niekto Canon a máme vystarané s touto témou (na teraz )
ja sice canon neporadim, ale preco nie bazarove D7000 + 35mm + 50mm a do 800,- Eur som vybavany na fotenie handier na dzivcencoch... este mi ostanu aj penaze na tu bielu plachtu....
 
Michal Lukáč
2014-01-07 09:22:39+01
príspevok od: kasko
ja sice canon neporadim, ale preco nie bazarove D7000 + 35mm + 50mm a do 800,- Eur som vybavany na fotenie handier na dzivcencoch... este mi ostanu aj penaze na tu bielu plachtu....
Aj tak sa da, len ci vyuzije, co mu D7000 ponuka? Ale do buducnosti to mas lepsiu investiciu ak by si to myslel s fotenim vaznejsie
 
Marcel Rebro
2014-01-07 11:00:33+01
Jednoznačne Nikon D3300. Dôvodov je kopa, ale tieto sú najpodstatnejšie :
- pohodlne sa nosí a ovládanie je bez námahy
- umožňuje prestať odhadovať správne používanie fotoaparátu
- umožňuje jednoducho zachytiť atmosféru dôležitých okamihov
- ponúka brilantný spôsob, ako si užívať vynikajúcu kvalitu snímok z digitálnej jednookej zrkadlovky a pritom veci nekomplikovať
- pôsobivý súbor funkcií umožňuje fotoaparátu D3300 zachytiť viac detailov a poskytovať jasnejšie snímky najmä pri snímaní s vysokou citlivosťou ISO v situáciách so slabým osvetlením
 
steve2211
2014-01-07 11:38:11+01
príspevok od: Marcel Rebro
Jednoznačne Nikon D3300. Dôvodov je kopa, ale tieto sú najpodstatnejšie :
- pohodlne sa nosí a ovládanie je bez námahy
- umožňuje prestať odhadovať správne používanie fotoaparátu
- umožňuje jednoducho zachytiť atmosféru dôležitých okamihov
- ponúka brilantný spôsob, ako si užívať vynikajúcu kvalitu snímok z digitálnej jednookej zrkadlovky a pritom veci nekomplikovať
- pôsobivý súbor funkcií umožňuje fotoaparátu D3300 zachytiť viac detailov a poskytovať jasnejšie snímky najmä pri snímaní s vysokou citlivosťou ISO v situáciách so slabým osvetlením
You made my day
 
Marián Kuric
2014-01-07 12:06:14+01
príspevok od: Marcel Rebro
Jednoznačne Nikon D3300. Dôvodov je kopa, ale tieto sú najpodstatnejšie :
- pohodlne sa nosí a ovládanie je bez námahy
- umožňuje prestať odhadovať správne používanie fotoaparátu
- umožňuje jednoducho zachytiť atmosféru dôležitých okamihov
- ponúka brilantný spôsob, ako si užívať vynikajúcu kvalitu snímok z digitálnej jednookej zrkadlovky a pritom veci nekomplikovať
- pôsobivý súbor funkcií umožňuje fotoaparátu D3300 zachytiť viac detailov a poskytovať jasnejšie snímky najmä pri snímaní s vysokou citlivosťou ISO v situáciách so slabým osvetlením
Ty nikdy nesklames
 
Martin8101
2014-01-08 07:07:01+01
príspevok od: Marcel Rebro
Jednoznačne Nikon D3300. Dôvodov je kopa, ale tieto sú najpodstatnejšie :
- pohodlne sa nosí a ovládanie je bez námahy
- umožňuje prestať odhadovať správne používanie fotoaparátu
- umožňuje jednoducho zachytiť atmosféru dôležitých okamihov
- ponúka brilantný spôsob, ako si užívať vynikajúcu kvalitu snímok z digitálnej jednookej zrkadlovky a pritom veci nekomplikovať
- pôsobivý súbor funkcií umožňuje fotoaparátu D3300 zachytiť viac detailov a poskytovať jasnejšie snímky najmä pri snímaní s vysokou citlivosťou ISO v situáciách so slabým osvetlením
Po dlhom case som sa nahlas smial za pocitacom
 
kasko
2014-01-08 18:27:16+01
príspevok od: Martin8101
Po dlhom case som sa nahlas smial za pocitacom
sak toto, ale ferdomravec si mozno preto uz objednal D3300.....
 
pufko
2014-01-08 18:33:21+01
Osobne by som radšej aj tak počkal na Nikon D3400, rozhodne bude ešte lepší
 
Lukáš Podracký
2014-05-09 14:33:30+02
Zdravím, mám takú menšiu dilemu či kúpiť kvalitnejší objektív alebo investovať do novej zrkadlovky, poradte mi prosím ja mám zrkadlovku Sony A330 s CCD snímačom a dvoma setovými objektívmi -> 18-55mm F3.5 - 5.6
-> 55-200mm F4 - 5.6

Rád fotím krajinky, architektúru....najbližšie sa cez leto chystám na túru do Álp tak by som to najradšej pred tým vyriešil

Pozeral som sa na objektív Sony 28mm F2.8 čo v inej téme mi na krajinkarstvo moc neodporucali, tak ktorý objektív okrem setoveho co mam by bol lepsi ?

Prípadne na novu zrkadlovku by som bol schopny investovať 500€ + peniaze predané zo starej zrkadlovky Vyklopny displej by bol plus lebo na A330 ho mám ale zas nebola by to požiadavka za úkor kvalitnejšého fotoaparatu a video na terajšej zrkadlovke nemám čo by ani v prípadne novej nebolo treba.
 
Lukáš Podracký
2014-05-09 15:38:13+02
príspevok od: Lukáš Podracký
Zdravím, mám takú menšiu dilemu či kúpiť kvalitnejší objektív alebo investovať do novej zrkadlovky, poradte mi prosím ja mám zrkadlovku Sony A330 s CCD snímačom a dvoma setovými objektívmi -> 18-55mm F3.5 - 5.6
-> 55-200mm F4 - 5.6

Rád fotím krajinky, architektúru....najbližšie sa cez leto chystám na túru do Álp tak by som to najradšej pred tým vyriešil

Pozeral som sa na objektív Sony 28mm F2.8 čo v inej téme mi na krajinkarstvo moc neodporucali, tak ktorý objektív okrem setoveho co mam by bol lepsi ?

Prípadne na novu zrkadlovku by som bol schopny investovať 500€ + peniaze predané zo starej zrkadlovky Vyklopny displej by bol plus lebo na A330 ho mám ale zas nebola by to požiadavka za úkor kvalitnejšého fotoaparatu a video na terajšej zrkadlovke nemám čo by ani v prípadne novej nebolo treba.
Prípadne ma ešte napadlo kebyže si kúpim len telo Sony SLT A57 (možno A77) tak setove objektivy co mam z A330 by mi sedeli nie ?
 
SmokeyMacPott
2014-08-27 18:03:53+02
Ahoj,
mám možnosť odkúpiť málo používaný Canon EOS 100D telo + objektív EF-S 18-55mm DC III + objektív 75-300mm DC III a taktiež výhodnejšie Nikon D3200 + objektív 18-55 AF-S. Je pre mňa dôležité aj video. Nebránim sa ani iným alternatívam v rozpočte cca do 550€. Som úplný začiatočník no FOTO ma veľmi zaujíma. Rád by som prijal rady a skúsenosti od niekoho kto má lepší prehľad. Ďakujem
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()