Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Nový foťák

ricky bilbao
2014-11-19 19:12:42+01
Dobrý deň,
chcel by som od Vás radu. Ja som do fotenia úplný laik, ale chcel by som na Vianoce priateľke kúpiť foťák. Keďže sa do toho ani ona veľmi nevyzná, rád by som jej zadovážil nejakú zrkadlovku pre začiatočníkov, ak niečo také existuje. Tak isto by som s cenou nešiel nad 400-500 EUR. Budem rád za každú radu.
 
JohnNewton
2014-11-19 19:47:57+01
Kúp jej parfém
 
shaggy
2014-11-19 19:49:54+01
Ja viem, že je to cenou trochu mimo, ale ja som práve pre rodinného príslušníka (ktorý je tiež amatér) kúpil toto:
http://www.olympusobchod.sk/katalog/pen-om-d/pen-069889/olympus-pen-e-p5-14-42-kit-blackblack-ART05222
Tá cena je naozaj dobrá, ide o najvyšší model z toho radu (PEN) a časom stačí iba dokúpiť objektívy (telo bude stačiť aj skúsenému amatérovi).
 
blahoslav J B Art
2014-11-19 20:41:43+01
príspevok od: ricky bilbao
Dobrý deň,
chcel by som od Vás radu. Ja som do fotenia úplný laik, ale chcel by som na Vianoce priateľke kúpiť foťák. Keďže sa do toho ani ona veľmi nevyzná, rád by som jej zadovážil nejakú zrkadlovku pre začiatočníkov, ak niečo také existuje. Tak isto by som s cenou nešiel nad 400-500 EUR. Budem rád za každú radu.
Doporucujem bezzrkadlovku Olympus E-PL5, je to starsi model v priaznovej cene, pouziva rovnaky snimac ako najvyssi model za 1200 €, obrazovo na urovni amaterskej zrkadlovky, ale ovela prenosnejsie
 
fair_play
2014-11-19 20:58:49+01
príspevok od: ricky bilbao
Dobrý deň,
chcel by som od Vás radu. Ja som do fotenia úplný laik, ale chcel by som na Vianoce priateľke kúpiť foťák. Keďže sa do toho ani ona veľmi nevyzná, rád by som jej zadovážil nejakú zrkadlovku pre začiatočníkov, ak niečo také existuje. Tak isto by som s cenou nešiel nad 400-500 EUR. Budem rád za každú radu.
je to ošúchaná a často predkladaná téma. Napriek tomu nie je jednoduché radiť v tomto smere. Každý má iný vkus, iné očakávania, iné ambície fotenia do budúcna... Neuviedol si, či už má nejaké skúsenosti s fotením, či ovláda úplné základy, na čom bude fotky spracovávať, či ovláda photoshop, čo bude fotiť a pod. Čím viac infotmácii, tým lepšie a konkrétnejšie sa dá poradiť. Ak by som sa ja rozhodol že priateľke kúpim foťák v cenovej kategórii ako si uviedol, tak by to bol Nikon D3100 alebo D5100 bez objektívu. Nikon preto, že aj ja mám D7100 s príslušenstvom, 5100 preto, že je nenáročný pre začiatočníka, má malý šum, je pomerne lacný, 16mpx je akurát na spracovanie v PC a tiež pretože začiatočníci obvykle nacvakajú hromadu fotiek a 24mpx je zbytočných. Bez objektívu preto, lebo ich mám niekoľko, tak by som jej požičal nejaký svoj a kúpa seťáku 18-55 je zbytočnosť. A aj preto, ak by ju to nebavilo, mal by som ho ako záložný foťák. Alebo namiesto zrkadlovky by tiež bola v hre Fuji X30 aby ho mohla so sebou vždy nosiť. Skôr by som kládol dôraz na kúpu brašne,ktorá je rovnako dôležitá pre ženu ak nie dôležitejšia ako samotný foťák. (napr Lowepro pasport sling alebo niečo menšie), lebo ženy si na to potrpia viac ako my. Odpadla by aj starosť s knihou o fotení pre ňu lebo tých mám doma dosť (teda pre začiatočníkov).

Ale to by som urobil ja.
 
shaggy
2014-11-19 21:59:11+01
príspevok od: blahoslav J B Art
Doporucujem bezzrkadlovku Olympus E-PL5, je to starsi model v priaznovej cene, pouziva rovnaky snimac ako najvyssi model za 1200 €, obrazovo na urovni amaterskej zrkadlovky, ale ovela prenosnejsie
Neviem, ktorý najvyšší model myslíš, ale pokiaľ viem, tak má rovnaký snímač ako E-M5 (ten nestojí 1200€), rovnako, ako E-P5, ktorý som spomínal vyššie a tiež je o dosť lacnejší.

A k pôvodnej otázke - ako písal fair_play, skôr by som napísal, čo rada fotí (prírodu? ľudí?), či má skúsenosti s nejakou značkou, či jej nevadí väčšia zrkadlovka atď.
 
Rastislav
2014-11-19 22:14:35+01
http://www.pentax.sk/pentax-k-50-cervene-dal-18-55-wr/p801794c36186
 
fatality
2014-11-20 00:38:21+01
http://novefarby.sk/foto/digitalne-zrkadlovky/nikon-d5100-18-105-vr.html
http://www.hej.sk/digitalny-fotoaparat-canon-eos-600d-ef-18-55-dc-cierny/
len..dnes uz na dobry vystup nepotrebujes kravicky zrkadlovky a zvladnu to
aj podstatne mensie fotaky..ako pisu kolegofci hore,dobre fotia Olympus PENy,
ale aj Fuji X-A1,X-M1..Panasonic Lumix-y...Sony NEX-5,6..Sony Alpha 6000..atd..
 
j.a.r.o.
2014-11-20 10:03:28+01
Teraz je v ponuke Oly OMD E-M5 v sete s 2 objektívmi + gripom za 999.-€:
http://fotoaparaty.fotolab.sk/digitalne-fotoaparaty/nezrkadlovky-csc/Olympus-E-M5-12-50mm-black-silver-ZADARMO-objektiv-a-battery-grip.html
 
fatality
2014-11-20 12:15:13+01
príspevok od: j.a.r.o.
Teraz je v ponuke Oly OMD E-M5 v sete s 2 objektívmi + gripom za 999.-€:
http://fotoaparaty.fotolab.sk/digitalne-fotoaparaty/nezrkadlovky-csc/Olympus-E-M5-12-50mm-black-silver-ZADARMO-objektiv-a-battery-grip.html
trosku mimo rozpocet
 
blahoslav J B Art
2014-11-20 14:58:48+01
príspevok od: shaggy
Neviem, ktorý najvyšší model myslíš, ale pokiaľ viem, tak má rovnaký snímač ako E-M5 (ten nestojí 1200€), rovnako, ako E-P5, ktorý som spomínal vyššie a tiež je o dosť lacnejší.

A k pôvodnej otázke - ako písal fair_play, skôr by som napísal, čo rada fotí (prírodu? ľudí?), či má skúsenosti s nejakou značkou, či jej nevadí väčšia zrkadlovka atď.
E-M1 je najvyssi model
na Ephoto dni aj Karol Srnec hovoril, ze teraz by odporucal na prechod na vyssi level bezzrkadlovku, lebo je to jednoduchsi prechod, kvalita vystupu je porovnatelna so zrkadlovkou,ale je to mensia a lahsia zostava
potom uz zalezi 'len' na lepsich objektivoch, dobrom svetle, spracovanani a slusenosti fotografa
 
shaggy
2014-11-20 17:40:00+01
príspevok od: blahoslav J B Art
E-M1 je najvyssi model
na Ephoto dni aj Karol Srnec hovoril, ze teraz by odporucal na prechod na vyssi level bezzrkadlovku, lebo je to jednoduchsi prechod, kvalita vystupu je porovnatelna so zrkadlovkou,ale je to mensia a lahsia zostava
potom uz zalezi 'len' na lepsich objektivoch, dobrom svetle, spracovanani a slusenosti fotografa
E-M1 nemá rovnaký snímač, ako E-PL5 (E-M1 má čip od Sony), preto mi tá cena nesedela.
 
blahoslav J B Art
2014-11-20 19:46:22+01
príspevok od: shaggy
E-M1 nemá rovnaký snímač, ako E-PL5 (E-M1 má čip od Sony), preto mi tá cena nesedela.
na Ephoto dni informaciu o rovnakom snimaci viackrat zopakovali na prezentaciach ako Karol Srnec tak aj zastupca Olympusu ... Takze bud nehovorili pravdu oni alebo ty
ale nie ze by na tom extra zalezalo, dolezitejsie budu objektivy, ktore sa na ne pripoja
napriklad ja, odkedy som si kupil pevne skla 12, 20 a 45mm, tak po setovom objektive som nesiahol
 
shaggy
2014-11-20 21:13:01+01
príspevok od: blahoslav J B Art
na Ephoto dni informaciu o rovnakom snimaci viackrat zopakovali na prezentaciach ako Karol Srnec tak aj zastupca Olympusu ... Takze bud nehovorili pravdu oni alebo ty
ale nie ze by na tom extra zalezalo, dolezitejsie budu objektivy, ktore sa na ne pripoja
napriklad ja, odkedy som si kupil pevne skla 12, 20 a 45mm, tak po setovom objektive som nesiahol
V predchádzajúcom príspevku som urobil chybu, Sony sa používa napr. v E-M5 a tiež aj v E-PL5 (majú rovnaký snímač), v E-M1 je od Panasonicu, takže som si istý, že nie je zhodný s E-PL5.

Za tú cenu, za ktorú je teraz E-P5, je to myslím lepšia voľba, ako E-PL5 - tiež som zvažoval, či ako darček kúpim E-PL6/7, ale keď sa naskytla takáto výhodná kúpa, tak som do vyššej rady išiel aj napr. kvôli 5 osej stabilizácii (na E-M1 funguje vynikajúco).
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()