Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Zrkadlovka+príslušenstvo pre začiatočníka do 650eur

LinxIxln
LinxIxln 2015-02-20 14:51:57+01
Dobrý deň,
potreboval by som poradiť s výberom zrkadlovky. Predmetom fotenia bude všetko, od prírody, cez ľudí až po šport. Viem, že sa môžem pohybovať len v nižšej triede, takže nemôžem očakávať, že nájdem niečo ideálne na takto široké spektrum. Plánoval som mať rozpočet do 400 eur, ale nakoniec som to ochotný navýšiť až do max. 650eur, ale vrátane potrebného príslušenstva. Takže to ostáva asi cca 550 eur na telo+objektív, ak dobre odhadujem. Príslušenstvo k tomu si už viem samozrejme vybrať sám. Väčšie rozmery mi neprekážajú, ide mi hlavne o kvalitu. Nechcem bazárové telo ani objektív. Mimo rozpočet mi môžte poradiť aj vhodnú literatúru pre začiatočníka, ktorá ma krok po kroku povedie za ruku. Do budúcna sa nechystám (zatiaľ) na ďalšie investície do objektívov a pod., čiže ozaj mi treba poradiť niečo univerzálne, príp. viac kúpim teraz v tej cene, ale asi v mojom rozpočte na viac ako jedno telo a jeden schopný objektív financie nie sú. Ak mi niečo z rozpočtu ušetríte (čo nepredpokladám) budem len rád. Čo sa týka značiek- nepreferujem žiadnu konkrétnu.
Vopred Vám ďakujem za všetky rady a nápady!
 
LinxIxln
2015-02-23 12:04:56+01
Môžeš poslať link Našiel som všetko na alze, zvyčajne tam majú premrštené ceny a "výhodné" zľavy, ale neobjavil som iný e-shop, kde by som našiel všetko pokope, takže zaplatím len jedno poštovné a uplatním si ISIC zľavu
 
fatality
2015-02-23 12:26:01+01
príspevok od: LinxIxln
Môžeš poslať link Našiel som všetko na alze, zvyčajne tam majú premrštené ceny a "výhodné" zľavy, ale neobjavil som iný e-shop, kde by som našiel všetko pokope, takže zaplatím len jedno poštovné a uplatním si ISIC zľavu
tak napr. tu:
http://novefarby.sk/foto/nikon-d3200-18-105-vr.html
http://www.edigital.sk/SLR-fotoaparaty/Nikon-D3200-digitalny-fotoaparat-kit-%28s-18-105mm-DX-VR-objektivom%29-3-rocna-zaruka-p325234.html?bid=&partner=20008
popr.este dalsie na:
http://digitalne-fotoaparaty.heureka.sk/nikon-d3200/
ale samozrejme som neporovnaval cely ten tebou spominany pack doplnkov..len telo+objektiv..
a je mozne ze ISIC plati aj inde,popr.ze aj bez ISICU to bude lacnejsie,nez z Alzy..
 
LinxIxln
2015-02-23 12:37:36+01
Ďakujem. Ešte to prerátam a uvidím ako to bude najlacnejšie Okrem spomínaných doplnkov je ešte niečo, čo by sa mi mohlo hodiť alebo ako základ mi to stačí?
 
fatality
2015-02-23 12:59:11+01
príspevok od: LinxIxln
Ďakujem. Ešte to prerátam a uvidím ako to bude najlacnejšie Okrem spomínaných doplnkov je ešte niečo, čo by sa mi mohlo hodiť alebo ako základ mi to stačí?
neviem,zavisi od osobnych preferencii ..cistiacu sadu pouzivam,takisto citacku,tasku na techniku tiez,screenshield nie(aj ked je to dobra vec),ani silikonove krytie(myslis nieco na cely fotak,neopren?)..dobra vec je este dialkova spust(ale tu kupis na ebay alebo dealextreme za 3-4 eura aj s postovnym,original sa neoplati)+nahradna baterka a casom stativ..a na dovolenky/prirodu polarizacny filter+nd filter,ak mas rad dlhocasovky..to by mohlo na zaciatok stacit
 
ujosajner
2015-02-23 13:07:18+01
karty si kup radsej dve-tri s mensou kapacitou. ak ti jedna pri foteni odide, mas nahradnu. ak ti odide jedna 64gigova, nemas nic
 
lukas_pd
2015-02-23 13:38:39+01
3200 majú napríklad aj na megafote v sete s 18-105-kou lacnejšiu a majú ešte aj kamennú predajňu (čo je aspoň pre mňa také mini plus)....inák fungovala ti niekedy zľava na isic, na alze? Objednavám z nej už nejaký ten rôčik, no ešte som asi nezbadal, žeby mi na niečo urobilo inú cenu ako bez ISICu...

http://www.megafoto.sk/Nikon-d3200-18-105-vr
 
DenisBede
2015-02-23 19:20:43+01
príspevok od: JohnNewton
Ak chce niekto zrkadlo a ponúkať mu miesto toho mini snímač asi nie je na mieste
S tým zrkadlom si to už medzičasom rozmyslel, teda aspoň čo som si všimol, tak preto takáto rada...
 
LinxIxln
2015-02-23 19:22:36+01
Áno, to silikónové, čo chráni telo. Diaľkovú spúšť som tiež uvažoval, ale ešte uvidím v praxi, či mu bude chýbať. Statív to isté. Filtre by ste mi konkrétne, ktoré poradili? V nich sa ozaj nevyznám a neviem ani ako sa pohybujú cenovo. Náhradnú baterku na 99% kúpim.

Takže karty radšej nejaké 2-3x 32GB vziať? Akú kapacitu, aby som na jednu kartu dostal 1000-2000 fotiek a u ktorého výrobcu máte najlepšiu skúsenosť? Mne sa v mobile kingston zvykli kaziť, mám dobré skúsenosti so sandisk..

ISIC funguje ako sa mu chce..alza je pekný katalóg a prehľad produktov, takže sa v nej príjemne nakupuje, ale cenovo až tak vhodná väčšinou nie je.. Niekedy som z nej objednával takmer všetko, ale momentálne sú ich obchodné stratégie otrasné.
 
LinxIxln
2015-02-23 19:30:41+01
príspevok od: DenisBede
S tým zrkadlom si to už medzičasom rozmyslel, teda aspoň čo som si všimol, tak preto takáto rada...
DenisBede, presne tak Lenže som človek "rozhodný", takže napokon som sa predsa vrátil k zrkadlovke. Špekuloval som s nedostatkom informácií a bez skúseností, takže som zbytočne robil chaos v téme.

Už si počkám len necelé 2 týždne na výplatu a môžem objednávať. Dovtedy mám čas premyslieť odkiaľ a s akým príslušenstvom.
 
fatality
2015-02-23 19:53:57+01
príspevok od: LinxIxln
Áno, to silikónové, čo chráni telo. Diaľkovú spúšť som tiež uvažoval, ale ešte uvidím v praxi, či mu bude chýbať. Statív to isté. Filtre by ste mi konkrétne, ktoré poradili? V nich sa ozaj nevyznám a neviem ani ako sa pohybujú cenovo. Náhradnú baterku na 99% kúpim.

Takže karty radšej nejaké 2-3x 32GB vziať? Akú kapacitu, aby som na jednu kartu dostal 1000-2000 fotiek a u ktorého výrobcu máte najlepšiu skúsenosť? Mne sa v mobile kingston zvykli kaziť, mám dobré skúsenosti so sandisk..

ISIC funguje ako sa mu chce..alza je pekný katalóg a prehľad produktov, takže sa v nej príjemne nakupuje, ale cenovo až tak vhodná väčšinou nie je.. Niekedy som z nej objednával takmer všetko, ale momentálne sú ich obchodné stratégie otrasné.
pokial sa nechystas fotit v dazdi,prachu,ten silikon az tak nechyba..aspon ja ho nepouzivam a videl som ho len u fotografov,co fotia za kazdych podmienok(dazd,sneh,pust,vodopady..)..ale ked nieje drahy,budiz.. ..
na zaciatok postaci cirkularny polarizacny,dobre znacky su Hoya HD,Kenko,B+W..
karty kludne 16-32GB,ako vyjdes s peniazmi..Sandisk oka,ja mam dobru skusenost aj s Kingston..
najlepsi katalog (na SK a CZ eshopy) je Heureka
 
LinxIxln
2015-02-23 21:08:40+01
Takže, keď sa to zhrnie:
A) edigital.sk
1. Nikon D3200 + 18-105mm DX VR (3 ročná záruka) - 440 eur

B) alza.sk
2. Čítačka kariet Kingston MobileLite G4 - 10 eur
3. Set na čistenie - 4 eur
4. ScreenShield - 11 eur
5. Puzdro Lowepro Adventura TLZ 25 Black - 21 eur
6. Puzdro Easy Cover Reflex Silic - 28 eur
7. SanDisk SDHC 16GB Extreme Class 10 UHS-I - 14 eur
8. SanDisk SDHC 32GB Extreme Class 10 UHS-I - 24 eur

C) k24.sk
9. Akumulátor Nikon EN-EL14a - 43 eur

Statív a diaľková spúšť sú otázkou pár eur. Dokúpim v prípade potreby.
Dokopy 595 eur. Ešte potrebujem poradiť nejaký konkrétny filter, hľadal som, ale nechcem kúpiť somarinu. Môžte mi poradiť optimálny, ktorý by ste volili, jeden lacnejší dostačujúci a jeden drahší. A z toho snáď niečo vyberiem. Okolo 40 eur by boli ideálne. Z poštovným by ma to vyšlo takmer presne na môj rozpočet.
Prípadne si odpustím silikónové puzdro, aby bolo viac na filter, ak to je podľa vás lepšia cesta. Aj náhradnú batériu môžem dokúpiť neskôr, ak uznám, že sa bez nej nezaobídem.
 
fatality
2015-02-23 21:58:20+01
príspevok od: LinxIxln
Takže, keď sa to zhrnie:
A) edigital.sk
1. Nikon D3200 + 18-105mm DX VR (3 ročná záruka) - 440 eur

B) alza.sk
2. Čítačka kariet Kingston MobileLite G4 - 10 eur
3. Set na čistenie - 4 eur
4. ScreenShield - 11 eur
5. Puzdro Lowepro Adventura TLZ 25 Black - 21 eur
6. Puzdro Easy Cover Reflex Silic - 28 eur
7. SanDisk SDHC 16GB Extreme Class 10 UHS-I - 14 eur
8. SanDisk SDHC 32GB Extreme Class 10 UHS-I - 24 eur

C) k24.sk
9. Akumulátor Nikon EN-EL14a - 43 eur

Statív a diaľková spúšť sú otázkou pár eur. Dokúpim v prípade potreby.
Dokopy 595 eur. Ešte potrebujem poradiť nejaký konkrétny filter, hľadal som, ale nechcem kúpiť somarinu. Môžte mi poradiť optimálny, ktorý by ste volili, jeden lacnejší dostačujúci a jeden drahší. A z toho snáď niečo vyberiem. Okolo 40 eur by boli ideálne. Z poštovným by ma to vyšlo takmer presne na môj rozpočet.
Prípadne si odpustím silikónové puzdro, aby bolo viac na filter, ak to je podľa vás lepšia cesta. Aj náhradnú batériu môžem dokúpiť neskôr, ak uznám, že sa bez nej nezaobídem.
A) este aby si bol v obraze,ak by si si to nahodou nevsimol,edigital,k24,nove farby su madarsky,cesky a polsky eshop posobiaci na slovensku..s dobrou povestou a overenou spolahlivostou..jedina komplikacia,ktora moze nastat oproti sk eshopom je,ak by ti prisiel pokazeny fotak alebo fotak s neopravitelnou zavadou,vtedy by si ho musel posielat naspat do danej krajiny..inak servis,cistenie snimaca riesis tak ako pri nakupe na sk,servis bud praha,alebo vieden..zatial ale neviem o nikom,kto by pri zrkadlovke z overeneho eshopu riesil nieco podobne..ak sa toho bojis,kup si zostavu z najlacnejsieho slovenskeho overeneho eshopu..

B) vsetko viacmenej oka,akurat tasku by som si kupil s rezervou aspon na jeden dalsi objektiv+blesk,ono urcite neco pribudne a je dobre mat priestor v zalohe..+namiesto toho silic puzdra by som si kupil te filter..trebars tento: http://www.eloshop.sk/tovar/31574-polarizacny-filter-hoya-pl-cir-pro1d-67-mm.html alebo: http://www.eloshop.sk/tovar/31581-polarizacny-filter-hoya-pl-cir-hd-67-mm.html

ps.dobry stativ je zalezitostou tak minimalne 100€..ale ten staci neskor.. ..


 
LinxIxln
2015-02-23 22:15:50+01
A) to nie je problém, ale ďakujem za upozornenie.
B) tie tašky na 2 objektívy mi už prídu nepraktické, čomu sa však asi pri zrkadlovke nevyhnem, ale radšej by som mal na začiatok niečo skladnejšie. Ak sa foteniu začnem venovať aktívnejšie a chytí ma to, pravdepodobne nebudem dokupovať príslušenstvo k D3200, ale zaobstarám si niečo lepšie. Resp. skúsim ešte pohľadať, či mi nejaká taška nepadne do oka. Za poradenie filtra ďakujem, ten druhý sa mi pozdáva.

Statív je jedna z vecí, pri ktorých mi nevadí ak bude z bazáru.
Asi to bude všetko. Tašku ešte premyslím, filter je vybavený...Ak by vás ešte niečo napadlo, že sa dá vyriešiť lepšie, pokojne píšte. Objednávať budem o 2 týždne, dovtedy sem priebežne tému prídem skontrolovať.
Ešte raz ďakujem za pomoc, pomohli ste mi.
 
fatality
2015-02-24 00:45:30+01
príspevok od: LinxIxln
A) to nie je problém, ale ďakujem za upozornenie.
B) tie tašky na 2 objektívy mi už prídu nepraktické, čomu sa však asi pri zrkadlovke nevyhnem, ale radšej by som mal na začiatok niečo skladnejšie. Ak sa foteniu začnem venovať aktívnejšie a chytí ma to, pravdepodobne nebudem dokupovať príslušenstvo k D3200, ale zaobstarám si niečo lepšie. Resp. skúsim ešte pohľadať, či mi nejaká taška nepadne do oka. Za poradenie filtra ďakujem, ten druhý sa mi pozdáva.

Statív je jedna z vecí, pri ktorých mi nevadí ak bude z bazáru.
Asi to bude všetko. Tašku ešte premyslím, filter je vybavený...Ak by vás ešte niečo napadlo, že sa dá vyriešiť lepšie, pokojne píšte. Objednávať budem o 2 týždne, dovtedy sem priebežne tému prídem skontrolovať.
Ešte raz ďakujem za pomoc, pomohli ste mi.
za malo
 
LinxIxln
2015-03-05 15:20:05+01
Idem to dnes všetko objednať, ak vás ešte niečo napadlo vhodnejšie, môžte písať. Ak nie, tak ďakujem za pomoc a prajem veľa príjemných zážitkov pri fotení a podarené zábery.
 
LinxIxln
2015-03-05 17:32:32+01
Objednané z alzy:
CLEAN IT set - €2,55
Puzdro Lowepro Adventura TLZ 25 Black - €15,68
ScreenShield - €9,29
Batéria Nikon EN-EL14a - €40,10
Puzdro Easy Cover Reflex Silic - €21,86
Čítačka kariet Kingston MobileLite G4 - €7,92
SanDisk SDHC 16GB Extreme Class 10 UHS-I - €10,88
SanDisk SDHC 32GB Extreme Class 10 UHS-I - €18,99
Doprava - €4,55
DPH (20%) €26,37
K úhrade: €158,19 (vrátane zľavy ISIC, odrátalo mi cca 10 eur)

Objednané z eloshop:
Polarizačný filter HOYA PL-CIR HD 67 mm+doprava - €52,86

Dokopy 211 eur.
Samotný Nikon D3200 + 18-105mm DX VR som ešte neobjednal, pretože prechádzam ešte eshopy. Na prva.sk je asi najlacnejší, ale nemám s tým obchodom skúsenosti a pri produkte nie je uvedené dodávané príslušenstvo. Napísal som na zák. podporu a čakám. Inde stojí cca 490 eur. Limit 650 eur preto prekročím, lebo som objednal aj kryt na telo aj filter, ale nevadí. Ak by ste narazili na lacnejší kus napíšte. Ja ešte skúšam hľadať.
 
kevo7
2015-03-05 18:08:43+01
http://www.megafoto.sk/Nikon-d3200-18-105-vr

o pár eur menej a je tam poukážka na čistenie snímača .
 
Respo
2015-05-09 19:36:22+02
Zdravím Vás, nechcem zakladať novú tému, tak to napíšem sem.

Zháňam tiež nejakú zrkadlovku pre začiatočníka. Cena do tých 700€ ..

Zaujal ma dosť Nikon D5200 + 18-105 AF-S DX VR. Čo na to hovoríte? Chcel by som sa na tom naučiť fotiť a časom (2-3 roky) by som si kúpil niečo solídnejšie. Taktiež občas by som s tým chcel aj nejaké to video natočiť, ale to hádam zvláda.

Prípadne ak by ste mi vedeli niečo iné poradiť, budem vďačný.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()